Forum Polityka, aktualnościKraj

Czyja głowa spadnie za chaos na kolei?

Czyja głowa spadnie za chaos na kolei?

Money.pl / 2010-12-20 09:15
Komentarze do wiadomości: Czyja głowa spadnie za chaos na kolei?.
Wyświetlaj:
zdzis32@wp.pl / 89.72.249.* / 2011-01-07 01:34
pracowałam w PKP 33 lata.i to co się dzieje w tym przedsiębiorstwie /tak/ wprawia mnie w przerażenie, obecnie jest około 60 spółek. Kiedyś było nad mną Oddział Ruchowo-Handlowy , Potem ŚląskaDOKP i coś tam niby Generalna Dyrekcja. Była zachowana hierachia /tak się to pisze?/ nieważne. A;e dzisiaj nikt nie wie kto za co odpowiada, dlatego, że podobno mamy demokrację. Nie rozumiem i pewnie wszyscy w Polsce, dlaczego ludzie na stanowiskach maja taką małą odpowiedziałność, a takie wysokie apanaże. Ja po 33 latach pracy mam 1250zł, a miałam co? nieważne.
vox cid / 178.73.51.* / 2010-12-21 14:55
Pytanie źle sformułowane.
Powinno brzmieć: Kto i ile kasy dostanie za rozwalenie kolejnego sektora polskiej gospodarki?
Polish Ham / 178.37.135.* / 2010-12-21 13:19
Powieszą jakiegoś kowala, a szewc ujdzie cało.
janiszek72 / 2010-12-20 09:36 / Tysiącznik na forum
Ludzie tworzący rząd nie widzą żadnego problemu na kolei, w służbie zdrowia, w wojsku, w gospodarce i w finansach. Dla tych psychicznie nieudolnych szopenfeldziarzy Polska stanowi maszynkę do zarabiania pieniędzy i zbijania ciepłych fortunek na resztę życia. Wszechogarniająca nędza z biedą nie są przez nikogo zauważane, a media rysują cudowną, rajską i sielankową, przedświąteczną atmosferę. Panowie dziennikarze i pseudo biznesmeni pokroju pana waltera, to goliaci na glinianych nóżkach, którzy stracą swoje fortuny już w pierwszym kwartale przyszłego czarnego roku. Kto się wywyższa, będzie poniżony, kto podnosi rękę na brata swego, ten trafi już niebawem do piekła. Nadchodzi bowiem czas rozliczenia za krzywdy wszelakie i za zło wyrządzone, które najświętszym DOBREM zastąpione będzie. Strzeż się komorowski, strzeż się tusku, strzeżcie się zwolennicy głosami wybierający zło, bo czeka was sroga kara za czyny wasze. I to by było na tyle. Serdecznie pozdrawiam
arch / 2010-12-20 10:43 / Tysiącznik na forum
'Ja rozumiem, że wam jest zimno, ale jak jest zima to musi być zimno! Tak? ... mawiał palacz z fimu Barei

MIŚ - pani kierowniczko...czy ja palę?

www.youtube.com/watch?v=uaaU79lNab4&feature=player_embedded
konserwa / 2010-12-20 09:15 / Tysiącznik na forum
Wszyscy szefowie i zastępcy szefów spółek powinni polecieć, bo bezpośrednio odpowiadają za ten bałagan. Politycznie powinien polecieć minister i wiceminister odpowiedzialny za koleje.
zbyszek52 / 46.113.214.* / 2010-12-20 09:39
Grabarczyk nie poleci bo Tusk chce żeby nadal byl ministrem. Jeśli jest dobry a tak się wydaje to po co eksperymentować? To co dzieje się teraz wokól kolei to jest zwykle bicie piany. Potrzebne sa nowe podmioty. Także zagraniczne. Wtedy problem kolei zniknie Bez konkurencji niewiele sie zmieni. Bez konkurencji nie ma rozwoju. Jeśli się to nie stanie to trzeba się pogodzic z tą kolejową biedą z nędzą.
konserwa / 2010-12-20 13:02 / Tysiącznik na forum
Spółki stworzone na kolei są niewydolne więc żadne nowe podmioty nic nie pomogą (może w ograniczonej skali i lokalnie jak np Arriva w Kujawsko-Pomorskim). Tu trzeba całkowitej prywatyzacji kolei nie jest ważne czy przez DB czy inne spółki, ale ile jeszcze ma trwać ta agonia. Jednak naprawę pewno by trzeba zacząć od naprawy prawa związanego z transportem i to właśnie może zwiększyć konkurencję na torach.
Póki co to rady nadzorcze spółek kolejowych stołki szefów to najbardziej lukratywne posadki dla byłej i teraźniejszej nomenklatury, dlatego najlepszym sposobem byłby całkowity lock out ogłoszenie konkursów i zatrudnienie nowych ludzi z wizją, lub natychmiastowa i całkowita prywatyzacja.
arch / 2010-12-20 10:30 / Tysiącznik na forum

Grabarczyk nie poleci bo Tusk chce żeby nadal byl ministrem.


Bo jest inters do zrobienia !

Do poprawki jeszcze przed oddaniem do eksploatacji. 20% dróg w tym roku nadaje się do poprawy ---- mówi kto - sam - Lech Witecki, szef GDDKiA.- to jest dopiero ParanOja! ! !

www.tvncnbc.pl/rekordowe-wydatki-na-drogi,8294367,24,klip.html#
zbyszek52 / 188.33.95.* / 2010-12-20 12:38
Tylko 20%.? Co w tym dziwnego? Kazda inwestycja przed odbiorem jest do poprawki w różnym zakresie. Komentować nie mając pojęcia to jest dopiero paranoja.
T. / 81.190.70.* / 2010-12-20 19:56

Kazda inwestycja przed odbiorem jest do poprawki


Zwłaszcza w Polsce , gdzie prace tego typu wykonują ludzie przypadkowi , z ulicy. Bez wyuczonego przygotowania zawodowego. Po których zawsze należy poprawiać , ponieważ nie mają zielonego pojęcia o poprawnym wykonaniu powierzonego im zadania.

Najnowsze wpisy