Forum Forum finansoweInne

Czym płacić za granicą?

Czym płacić za granicą?

Money.pl / 2008-08-06 07:33
Komentarze do wiadomości: Czym płacić za granicą?.
Wyświetlaj:
advac / 83.0.130.* / 2018-06-25 09:24
Proste sposoby na oszczędzanie na walutach za granicą

http://modamylife.pl/oszczedzamy-na-wyjezdzie-jak-placic-za-granica/
gość585 / 46.174.24.* / 2016-06-14 11:12
Warto przeczytać: http://blog.intransfer24.com/aktualnosci/jak-placic-za-granica-gotowka-czy-karta
amandu / 178.43.214.* / 2013-07-12 19:15
Ja często wyjezdzam zagranice i założyłam sobie konto walutowe z karta wielowalutowa w PKO.Jedna karta a moge płacic w gbp,usd,euro. Naprawde dobra karta przy wyjazdach zagranicznych.
kamil332 / 89.78.233.* / 2013-07-13 00:37
a wiesz o tym konkursie, jak zarejestrujesz się smsowo, i będziesz dokonywał jak największej liczby płatności to możesz wygrać jedną ze 100 walizek samsonite. trwa on do końca sierpnia.
SINE / 145.237.124.* / 2013-07-11 10:55
Byłem w Grecji i Czechach w 2013r. Nie mogłem korzystać z karty płatniczej VISA Banku ING z czipem. Nie można zrealizować płatności ani punktach sprzedaży, ani wypłat w bankomatach choć wszystkie miały oznaczenie VISA.
BlackCollar / 94.254.129.* / 2010-09-16 10:57
sprawdź tutaj:

http://dobra-karta-kredytowa.blogspot.com
stejsik / 83.7.140.* / 2010-03-16 12:13
Witam! chciałam podzielić się z Wami moimi doświadczeniami z płaceniem kartą w Anglii. Byłam tam tydzień, od 5 do 12 marca 2010. Część pieniędzy zamieniłam na funty po kursie 4,36. Ponadto płaciłam dwoma kartami: kartą maestro banku ING oraz kartą maestro (zwykłe debetowe) banku Pekao S.A. ING okazało się nieopłacalne, gdyż za jednego GPB musiałam zapłacić 4,78zł, natomiast Pekao - REWELACJA -za jednego GPB zapłaciłam 4,26zł, co okazało się dużo bardziej opłacalne niż wymiana waluty w kantorze !!! Polecam zdecydowanie płacenie kartą banku Pekao!!! Jeśli chodzi o bankomaty to nie wyciągałam pieniędzy, więc nie wiem jak to wtedy jest, ale co do płatności to Pekao wygrywa. Pozdrawiam
Maggie's farm / 193.187.43.* / 2008-09-16 12:26
W zeszłym roku byłam ze znajomymi w Istambule i był straszny problem z kartami Visa - próbowaliśmy i kredytową Visą Electron (z czipem i bez) i zwykłą Visą debetową - ani w bankomacie (oznaczonym, że akceptuje Visa/Visa Electron) ani w sklepie nie dało się zrealizować transakcji. Sprzedawcy lakonicznie określali sytuację "Turkish problem - visa not good!". Gdyby nie stare nawyki z czasów przedplastikowych z noszeniem gotówki przy sobie "na wszelki wypadek" bylibyśmy odcięci od jakiejkolwiek kasy!

Dlatego warto mieć na wszelki wypadek oprócz Visy także MC albo cos innego.

Pozdrawiam.
Tede / 193.138.140.* / 2008-08-07 00:37
"Jeśli nie mamy możliwości darmowej wypłaty z bankomatu, bardziej opłacalne dla nas będzie posługiwanie się samą kartą w sklepach."Tegoż 22.07.08r. 1EUR można było kupić w kantorze za 3,26 zł, a przeliczniki większości kart były grubo powyżej tego kursu. Dość już mamy naganiaczy- płaćcie kartami a banki będą kraść z ceny 2 do 3,5%! Płacenie kartą to kontrola jak w "big brother'ze"
jam62 / 83.117.57.* / 2015-04-02 12:42
mam podobne doświadczenia z Holandii. Bank ING w polsce i w Holandii.
1.Stacja benzynowa nie przyjmowała Visa(debetowa)
2.W bankomacie pobrałem 150 EUR i zaczęło się:
a/ 3% prowizji
b/ PLN na EUR przelicone wg wyimaginowanego kursu sprzedaży banku znacznie przekraczającego kurs sprzedaży jakiegokolwiek kantoru.
Teraz biorę ze sobą tylko gotówkę i marzę o tym co opowiadają mi moi znajomi z zagranicy, jak bank przelicza im płatności wg średniego kursu bankowego i problemów nie ma z używaniem kart.

Nie rozumiem tego, skoro mam kasę na koncie, to zmusza się mnie jeszcze do posiadania karty kredytowej, bo to pewne sprawy płatności ułatwia.
usapolska / 96.224.96.* / 2008-08-09 02:27
Jesli jestes zainteresowany zakupami w USA a nie wiesz jak to zrealizowac to polecam darmowy www.szopuj.pl
Adam1973 / 2008-08-06 12:03
Przed wyjazdem do Grecji pytałem w odziale ING o możliwości płacenia kartą oraz o wybieranie gotówki z bankomatu. Pani w banku poinformowała mnie, że płatności mogę dokonywać kartą kredytową ( wypukłą) natomiast z bankomatu mogę wypłacać tylko kartą debetową czyli płaską, tą dodawaną do konta. Tak też robiłem i było wszystko w porządku, ale zastanawiam się, czy mógłbym płacić debetową a z bankomatu pobierać kredytową. Innaczej mówiąc - czy w banku dobrze mnie poinformowano.Pom przy tym kwestię opłacalności operacji poszczególnymi kartami. Karty, które miałem to kredytowa Mastecard a debetowa to Maestro i VisaElectron . Jeżeli ktoś ma o tym pojęcie to proszę o odpowiedź.
ikl / 217.153.72.* / 2008-08-26 15:22
nie powinno być problemu z taką operacją
inna sprawa to faktycznie opłacalność wyciągania gotówki z karty kredytowej...
Heniek1976 / 83.29.119.* / 2008-08-06 10:11
Artykuł pisany na sztukę i to na maxa. Wróciłem dwa dni temu z Berlina - transakcje jakie dokonywałem kartą mBanku już zostały rozliczone (głównie wypłaty z bankomatów). Kursy na moim koncie w porównaniu z tym co tutaj jest przedstawione są dalekie od prawdy. Moje transakcje są rozliczone zgodnie z kursem dnia jaki obowiązywał mBanku. Gdy bym miał rozliczane transakcje tak jak pisze money.pl poszedł bym z torbami.

PS. Pisząc o posługiwaniu się kartami za granicą autor powinien również nadmienić, że w pewnych krajach (np. Niemcy) jest duży problem z posługiwaniem się plastikiem Visy czy MC na taką skalę jak to miejsce w Polsce. W 95% akceptujących karty są np. przyjmowane tylko lokalne geldkarte, a Visa czy MC są po prostu bezużyteczne. W czasie swojego pobytu w Berlinie kartą mogłem zapłacić tylko za nocleg, wejście na wieże telewizyjną i piweczko w dwóch knajpkach - reszta zakupów tylko za gotówkę!!!
badek / 62.96.202.* / 2008-08-06 11:50
Ale bzdury piszesz. Jestem na delegacji w Berlinie juz pol roku. Mam karty Visa i MC. Konta w Citi i KB. Rozliczenie przychodzi po okolo 2 dniach. Bardziej oplaca sie placic MC gdyz rozliczana jest w euro. Co do platnosci za zakupy zero problemow. Prawie kazdy sklep przyjmuje Vise i MC. Czasmi jest problem bo przyjmuja tylko Maestro.
bjornh / 83.19.30.* / 2008-08-09 14:30
Nie takie bzdury. Miesiac wakacji 2008 w Niemczech nauczyl mnie, co moge sobie zrobic z moimi Visami. W Hanoverze, w centrum duzego miasta, handlujacy droga elektronika Saturn nie chce slyszec o visie czy visie electron. Trzeba dymac do bankomatu po papierki. To samo w wielu innych sklepach. Jak czlowiekowi gdzies w koncu zaakceptuja Vise, to jest zaskoczony. Po powrocie tutaj wciaz nie moge sie przyzwyczaic, ze juz nie musze nosic papierow i blaszarni. W Polsce nawet maly spozywczak "łyka" karty. Po prostu u naszych sasiadow z Visa jest trochę inaczej i nie ma co sie denerwowac.
Heniek1976 / 83.4.234.* / 2008-08-07 11:36
To chyba ty bzdury piszesz i wykazujesz się totalnym brakiem wiedzy - liznąłeś tematyki kart przez szybkę i zgrywasz kozaka.
A więc zaczynamy od waluty rozliczeniowej kart:
1. Chłopcze naucz się, że czasy kiedy dana waluta była przywiązana jak pies łańcuchem do budy dawno minęły. Teraz Visa, MC może być rozliczana w euro bądź w dolarach - wszystko zależy od banku. Moja Visa jest rozliczana w euro ale i pewnie tak w to nie uwierzysz - przecież wiesz lepiej :D
A co do płatności w Berlinie i ogólnie wschodnich Niemczech. Żyje tam moja teściowa i rodzona matka, odwiedzam je dość często dlatego mam porównanie. Na tle Polski płatności kartami globalnymi w stolicy naszych zachodnich sąsiadów wyglądają mizernie. Duże sklepy spożywcze, z elektroniką, automaty z biletami - nie AKCEPTUJĄ Visy Electron, Maestro itp. - tylko i wyłącznie GeldKarte. W niektórych centrach handlowych znajdą się sklepy/butiki gdzie Visą czy MC idzie bez problemu zapłacić (np. kilka butików w galerii handlowej przy Alexanderplatz) ale na tle naszego kraju pod tym względem wszystko wygląda mizernie. Niemcy są przywiązani do swojej lokalnej karty i trudno im się dziwić. Pociesza mnie jednak fakt, że kiedy "wejdzie" SEPA "polski" plastik będzie bez problemu akceptowany w DE.
Pozdrawiam
Tommy789 / 77.254.178.* / 2008-08-06 09:38
te dane dla mBanku macie jakies z kosmosu, bo mBank nie pobiera prowizji i za 100 euro pobrał mi normalnie po kursie sprzedaży dnia 321zł a nie jakies wasze 338zl :o
kokoko / 195.20.110.* / 2008-08-06 09:34
Poza tym w tabeli jest nagłówek "koszt transakcj..." ale przecież jak wybieramy 100 EUR, to kosztem jest to, co zostaje po przeliczeniu, czyli Koszt=Kwota potrącona z konta - 100EUR*kurs.
djgpp / 2008-08-06 08:18
Ja wybierałem gotówkę w Czechach i faktycznie mBank nie pobrał prowizji, a kurs dali mi taki jak w kantorze. Byłem mile zaskoczony.
lBolek / 83.19.162.* / 2008-08-06 08:08
beznadziejnie zrobione badanie. Brak wogóle kart w systemi Mastercard. Brak kart CitiBanku. pokazali tylko najdoższe w uzyciu karty VISA. Ciekawe kto redaktorowi zapłacił za ten artykuł sponsorowany.
turysta080 / 217.76.116.* / 2008-08-06 07:34
Dziwne, ja płaciłem w tym okresie w EUR kartą mBanku i transakcje rozliczono mi 3,27 za euro. A z rankingu wynika, że euro rozliczają po 3,38. Innych dodatkowych kosztów nie poniosłem.
pycja / 84.140.203.* / 2011-08-06 20:39
Mamy juz sierpien 2011 rok. Jestem w Niemczech-Lubeck i w zadnym sklepie nie moglam zaplacic karta Visa :(.
fider / 2008-08-26 00:02
no to ja już nie wiem co mam robić. otóż wybieram się początkiem września na wakacje do Chorwacji i wczytując się do tabeli opłat wyczytałem iż mBank pobiera za wypłatę i płatności kartą 2% od wysokości transakcji. sam pytałem na mCzacie mLinkę i powiedziała że te 2% będzie a wy piszecie że nie ma. Może tę 2% będzie naliczone na koniec miesiąca?? poradźcie coś czy brać kartę mBanku czy nie? brałem od początku opcję iż nie biorę kasy tylko płacę kartą kredytową mBanku Visa Clasic a w koniecznych momentach wyciągam z bankomatu na miejscu w Chorwacji ichniejszą walutę tj kuny.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: