Forum Forum inwestycyjnePierwsze kroki

Czym różni się doradca finansowy od doradcy inwestycyjnego?

Czym różni się doradca finansowy od doradcy inwestycyjnego?

Wyświetlaj:
piotr_mielczarek_84 / 2014-07-15 15:50
Hmm, też przerobiłem mnóstwo takich firm.
Ostatecznie tylko Rocket Media spełniło moje oczekiwania. Okazali się moim partnerem, a nie dostawcą.
andrzej_doradca / 2014-07-14 21:29
To, że KNF od lat utrudnia zarabianie na produktach bankowych nie jest nowoścą. Licencjonowany doradca (licencja KNF) a ten, który zaliczył szkolenia międzynarodowe/narodowe prywatnie, ale potencjalnie nie ma prawa doradzać, gdyż np. nie posiada własnej działalności to w zasadzie to samo. W świetle prawa NIE, ale dla Klienta, któremu zależy na odpowiednim produkcie bankowym (czyt. kredyt, leasing) nie robi to różnicy. Mało tego- aby zdać np. ACCA należy uiścić całkiem sporą kwotę i zaliczyć nie 3 a 14 egzaminów. Liczby mówią same za siebie. Jednak jeśli ktoś np. nie ma kasy na założenie własnej działalności lub jej utrzymywanie, teoretycznie i w świetle przepisów nie może nic powiedzieć klientowi. A ten (klient) da się urobić pięknym słowom panu z papierkiem KNFu.
Oczywiście zdaję sobie świetnie sprawę z tego, że większość tzw. doradców finansowych to zwykli pośrednicy bankowi, którzy sprzedadzą kredyt bardziej opłacalny, ale dla siebie. Klient zamiast kredytu na niskim procencie dostaje opcję nie tylko z oprocentowaniem, które go dobije, ale i z ubezpieczeniem za kilka tysięcy, którego w życiu by nie potrzebował.
Ten temat ukrytych opłat jest znany doskonale emerytom wpuszczającym do domów sprzedawców energii elektrycznej.
Jednym słowem, jeśli komuś zależy na odpowiednim kredycie nie musi szukać daleko lecz dobrze.
Jeśli zaś zależy mu na np. funduszu inwestycyjnym, czy innej opcji tego typu musi wg. prawa polskiego zgłosić się do pana z dyplomem Komisji.
Tomasz K / 91.90.183.* / 2012-11-05 17:43
Miałem do czynienia z wieloma doradcami finansowymi min z Expandera, Open Finanse, Xeliona i Eu4ya. Zdecydowanie doradcy z Eu4ya oraz Expander wiedzieli co mówią. Reszta - różnie. Nie twierdzę, że wypadli źle, ale nie zrobili na mnie tak dobrego wrażenia jak Ci wymienieni wyżej.
Wojtek R. / 178.43.169.* / 2012-12-27 12:04
no właśnie to tylko wrażenie... jak sam określiłeś. Nie jesteś miarodajny ponieważ nie znamy Twojej wiedzy
Anna Rzadkosz / 89.78.152.* / 2012-02-08 08:31
Witam,absolutnie się na tym nieznam.Natoniast przeglądam codziennie Wasze serwisy i nic nie znalazłam na temat zaistniałego i będącego na Krakowskim rynku oszczędności ,zachęcając do oszczędzania"FINROYAL" Co to jest wiem że pochodzi z Anglii i oferuje 12%,jestem emerytem czy mógłby nam Pan coś podpowiedzieć czy wiarygodny i uczciwy? Jak Panowie sądzą.Anna
onan / 77.89.124.* / 2011-08-22 16:32
a ich głownym celem jest wydoic frajera z kasy...i zarobic na mega prowizji hehe to tak w skrócie. Co gorsze czasami nawet doradcy hipoteczni tacy sa, kiedys bedac doradca w banku mialem obiawiazek informowac o wszystkim kilenta np o spredzie, ubezpieczeniu nieskiego wkładu, o pozostałych ubezpieczeniach, o niebezpieczenstwach dot. kredytow we frankach....osttnio jako doradca finansowy bylem na szkoleniu i uczono mnie, ze tak w skrócie tzeba doic klientanajpierw małe pranie mozgownicy a pozniej wciskamy co sie da, od kart kredytowych, przez gotowki, ubezpiecznia po hipoteki...oczywiscie wszystko opakowane w ładną paplaninę o teorii bechawioralnej
inwestor888 / 46.204.122.* / 2011-08-22 12:07
Doradcy, doradcami warto mieć własne zdanie na wiele spraw...
Zbiorowa forma zdobywania praktycznej wiedzy i doświadczenia. W Polsce, to nadal nowość. Znana w USA popularna również we Francji i Anglii instytucja klubów inwestorów. Zespół ludzi (znajomi, rodzina, koledzy z pracy) od 5 do 20 osób wspólnie pozyskują doświadczenie na rynku kapitałowym, zdobywają praktyczne umiejętności, a nastęnie samodzielnie inwestują na indywidualnych rachunkach ... opis działalności klubinwestorow.pl www.inwestpunkt.com
golarz / 83.15.51.* / 2011-09-01 14:37
Czytałem na temat klubów światowych. Bardzo dobry pomysł do zaszczepienia na polskim rynku. Polecam
arnold_66 / 89.229.49.* / 2011-06-30 11:10
Jeden sprzedaje, drugi podpowiada jak lokować nie swoje pieniądze. Bez własnego pomyślunku przeputać kasę można z najlepszym nawet hochsztaplerem z Wall Street.
hans kropson / 2011-06-21 20:15
To tak bez owijania w bawełnę:

Doradca inwestycyjny to taki świstak, który zawija gówno w sreberka i używa pochłaniaczy zapachów do zabicia jego smrodu. Jak już to wszytko zrobi, to doradca finansowy sprzedaje to gówno jako najlepszą czekoladę, tym którzy chcieli kupić ogórki kiszone.
ad... / 62.21.32.* / 2011-06-21 14:08
Doradca inwestycyjny to osoba, która zdała egzamin organizowany przez Komisję Nadzoru Finansowego oraz została wpisana na listę doradców inwestycyjnych, uprawniona m.in. do zarządzania aktywami funduszy inwestycyjnych oraz doradztwie dla przedsiębiorstw w zakresie struktury kapitałowej, strategii przedsiębiorstw, działalności związanej z łączeniem, podziałem oraz przejmowaniem innych podmiotów.
Doradca finansowy dokonuje aktywnej, bezpośredniej sprzedaży instrumentów finansowych odbiorcom ostatecznym (konsumentom), najczęściej drogą telefoniczną bądź w punktach obsługi klienta, należących do przedsiębiorstw zajmujących się sprzedażą produktów finansowych.
źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Doradca_finansowy
cmi / 178.37.80.* / 2011-06-21 13:03
sprawdzalem doradcow finansowych w Krakowie. widzialem sie z ludzmi z open finance, expandera, money expert, xeliona, efectu, gemini i eu4ya.
najlepsze wrazenie sprawil na mnie poczatkowo doradca efectu - dobrze ubrany, z duza wiedza. ale kiedy przyjechal z "rozwiazaniem" to czuc bylo, ze faktycznie jes sprzedawca. natomiast tylko doradca z gemini polska faktycznie sprawdzil moje potrzeby i pod nie przygotowal produkt - odnioslem wrazenie ze to jedyna z tych firm ktore nie sprzedaja kazdemu klientowi tego samego, lecz sprawdzaja kazdego klienta.
byly efekciarz / 62.21.94.* / 2011-08-22 10:49
KAŻDA firma finansowa sprzedaje swoje produkty finansowe, albo firm partnerskich. Pracowałem w jednej z firm, które wymieniłeś powyżej i wiem jak to jest.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy