Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Czym się różny automat fx od strategii automatycznych w proptradingu?

Czym się różny automat fx od strategii automatycznych w proptradingu?

kameljon / 83.20.76.* / 2020-01-25 14:58
Czym się różny automat fx od strategii automatycznych w proptradingu?
Nie rozumiem tego zupełnie, dla mnie jak jedno i to samo, ale próbuję sobie jakoś różnice wypunktować
Wyświetlaj:
Wichocki / 2020-03-21 08:10
W sieci jest kilka znośnych artykułów pokazujących różnice między tymi opcjami.
Np. http://www.prop-trading.pl/automaty-transakcyjne-forex-czy-prop-trading-na-automacie/

wrzucam do poczytania
Tazz05 / 2020-01-29 20:54
Hmmm nie słyszałem nigdy o proptradingu i jakiś automatach na tym opartych :P

Z tego co na szybko udało mi się znaleźć info to:
Automat FX wymaga comiesięsznej opłaty za server vps itd a ten od Proptradingu nie bo firmy mają jakieś swoje serwery itd.

Spora różnica też w tym że przy automacie fx gramy swoim kapitałem a w proptradingu firma w zamian za opłatę udostępnia Nam swój kapitał (jak to im się w ogóle opłaca to ciężko mi to pojąć)

Na razie tyle udało mi się znaleźć, jak wpadnie mi jeszcze cos ciekawego to dopiszę Ci.
kamaljon1 / 83.20.85.* / 2020-02-10 09:16
Już sobie znalazłem, dzięki.
Poszedłem do wuja google i żródła, jest taka firma proptradingowa ( https://prop-erly.eu/ ) która sprzedaje dostęp do automatu forexowego zgodnie z ich zasadami modelu propa czy jakoś tak.

Podstawowa różnica jest wtedy taka, że płącisz raz, a na botach zwykłcyh co miesiąc, i druga, że na botach zwykłych musisz zrobić depozyt swój, tak jak napisałeś, a w propie dostajesz do handlu kapitał firmy, dokładnie. W lutym w to wchodzę, zobaczę jak to działa
Tazz05 / 2020-03-15 19:51
Brzmi ciekawie to co napisałeś. Przejrzałem ich stronkę (dzięki za link) i znalazłem tam wyniki ich strategii. Że tak powiem wygląda do zacnie i mało która firma (baaa nawet rzekłbym że żadna) może się pochwalić takimi statystykami od 2014 roku :D
Jak widać zarabiają te ich automatyczne strategie i tym bardziej że nie trzeba co miesiąc bulić za dostęp do niej.
Koszt trochę spory bo jednak 1k Euro mało nie jest jednak patrząc na wyniki widać że jest to warte.

Muszę to sobie jeszcze przemyśleć bo od tak lekką ręką nie wyłożę 1k Euro.
Wichocki / 2020-04-29 09:39
no dla mnie 1000 euro to nie jest jakiś kosmos, nie wariujmy:) teraz jak się dobrze wykorzystało czasy niepokoju, a ja wykorzystałem, to mozna było tyle hajsu natłuc ze szok :)
Tazz05 / 2020-04-30 20:13
to fakt kasy można było i nadal można trzepać na koronaściemie także u mnie od Maja startuje strategia i zobaczymy jak to wszystko od środka wygląda :)
Innyinaczje / 83.20.78.* / 2020-05-02 17:31
ja mam duże wątpliwości co do takich systemów, ale 1000 euro to nie majątek.
No przynajmniej dla mnie, też spróbuję
Tazz05 / 2020-05-30 12:29
Po miesiącu działania strategii jest już jakiś zysk mimo jednego tygodnia stratnego także fajnie radzi sobie na rynku. Owszem nie ma też co za wcześnie chwalić bo to dopiero miesiąc :P

Innyinaczje jak byś jeszcze nie miał konta to zapraszam :)
bit. ly/r_properly
arturwijakowski / 83.20.34.* / 2020-06-14 09:49
Możesz rozwinąć to "jakiś" zysk?
To znaczy 2 euro czy 20? czy jeszcze więcej?
konkrety
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy