Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Czyżby szczyt był już za nami?

Czyżby szczyt był już za nami?

w4ldek / 83.16.117.* / 2010-10-10 21:06
Miniony tydzień był zdecydowanie inny niż poprzednie. Emocji nie brakowało. Najpierw ostro w górę, później równie ostro w dół. Tydzień zamknął się na lekkim plusie, ale tygodniowa świeca wygląda dość groźnie.

Optymista powie, że korekta się należy i jest normalnym składnikiem gry rynkowej. Pesymista powie, że trend wzrostowy się skończył i powraca rynek niedźwiedzia. A kształt świecy tygodniowej tylko potwierdza taki scenariusz.

Jak pewnie wiecie, ja obecnie należę do tej drugiej grupy. Powszechnie nazywa się nas pesymistami, ja wolę jednak określenie realista. Ale to, co ja czy ktoś inny myśli nie ma za dużego znaczenia. Zneczenie ma, to co mówi rynek.

Dziś chciałbym zaznajomić gości z kolejnym narzędziem, którego używam. Jest to oscylator stworzony na bazie RSI, a różnica polega na wygładzeniu i uwolnieniu wartości oscylatora z przedziału od 0 do 100. “CB composite” działa najlepiej w porównaniu z RSI w momencie osiągniecia przez rynek pułapu cenowego który jest potencjalnym oporem lub wsparciem. Ale dość gadania - obraz wart tysiąca słów:

Pełny artykuł z wykresami znajduje się na: analiza-gieldowa . pl/ artykuly_analizy

Powered by: pablo

Pozdrawiam serdecznie,
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy