Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dajemy wam Tuska na tacy. Sami oceńcie, czy dobrze rządzi

Dajemy wam Tuska na tacy. Sami oceńcie, czy dobrze rządzi

Wyświetlaj:
niezależna prokuratura / 94.42.189.* / 2012-03-13 11:30
tak wygląda kompozycja gabinetu geniusza z Sopotu.

pozdrowienia dla SAWICKIEJ !
już 5 lat "dręczą ją sady" i wciąz nie ma wyroku.


pozdrowienia dla SAWICKIEJ !
już 5 lat "dręczą ją sady" i wciąz nie ma wyroku.
TV Trwam jedyne wiarygodne medium w Polsce / 94.42.189.* / 2012-03-13 11:13
as te polskie papiery dłużne sa nic nie warte, tak jak greckie.

prawdę o finansach Polski poznacie po Euro. wtedy wasz wybrany przez was wódz swoimi wyuczonymi teatralnymi gestami objawi wam jakimi jesteśmy bankrutami.

Rząd i posłowie wraz z senatorami powinni zarabiac średnią krajową, wtedy nauczyli by sie troszczyć o obywateli, wtedy US dbały by o pracodawców aby się rozwijali bo to im by podnosiło wynagrodzenia. minister chorób wiedziałby czy leki sa drogie w aptekach, z prywatyzacją szpitali postępowali by bardziej roztropnie. Prosty mechanizm i społecznie oczekiwany !
Rząd i posłowie wraz z senatorami powinni zarabiac średnią krajową, wtedy nauczyli by sie troszczyć o obywateli, wtedy US dbały by o pracodawców aby się rozwijali bo to im by podnosiło wynagrodzenia. minister chorób wiedziałby czy leki sa drogie w aptekach, z prywatyzacją szpitali postępowali by bardziej roztropnie. Prosty mechanizm i społecznie oczekiwany !
jakobin 22222 / 31.61.207.* / 2012-03-13 11:10
wszystko to porzypomina mi upadek tzw republiki weimarskiej, ipoczątek rządów pana z wąsikiem.
żeby ukryżrealne problemy znaleziono winnych spod znaku gwiazdy dawida i potem poszło już jak pomaśle.tak i teraz w polszcze trzeba znaleźć winnego by odwrócić uwagę ludzi od chamstwa i nacjonalizmu popaprańców i dalej gnoić naród w imię jedynie słusznych r*************** rządu.tusek zobacz co się stało z ludwikiem nr 16 we francji-chcesz tego samego?
Inco 1234 / 195.150.22.* / 2012-03-13 11:01
Zręczny manipulator i tyle ( czyli typowe dla polityka ) . Jak widać tu prawo Greshama działa ( gorszy wypiera lepszego)

Ale ogólnie chłopak ma czasami niepewną minę wiec może jednak jakieś odruchy właściwe posiada ( wyższe uczucia ha ha )
Lorunia / 188.47.29.* / 2012-03-13 10:23
Obietnice ? jak można komuś uwierzyć jak parę tygodni temu mówi , że nie chce mścić się na opozycji ! a teraz słyszymy o trybunale stanu ! wieeeelllllllkaaaaa szopka .
1999 / 87.64.111.* / 2012-03-13 10:19
Uwazam, ze Premier Tusk i Minister Rostowski dobrze dbaja o wskazniki fiskalne budzetu i dlugu.
Chwala Im za to.
Ale rozkladanie ciezaru z tego tytulu powinno byc rozlozone rownomiernie na wszystkie grupy spoleczne.

Poza tym mysle, ze w sytuacji kiedy w Polsce rozwijaja sie Pracownicze Programy Emerytalne, IKE, nalezaloby znacjonalizowac OFE.
3gz3kutoR / 89.230.65.* / 2012-03-13 11:41

Uwazam, ze Premier Tusk i Minister Rostowski dobrze dbaja o wskazniki fiskalne budzetu i dlugu.

Masz rację, kreatywna księgowość pozwala im coraz bardziej topić Polskę w bagnie zadłużenia.
mmkil / 86.169.22.* / 2012-03-13 10:42
a ty skąd się urwałeś? Z "Misia" Barei?
Inco 1234 / 195.150.22.* / 2012-03-13 11:02
Podoba mi się twój komentarz .

Gość z Misia wyrwany
1999 / 87.64.111.* / 2012-03-13 10:42
c.d.
Nie kazda decyzje Chicago Harvardu czy MIT musimy uznawac za dobra. Sa jeszcze inne osrodki.

Dlatego tez jeszcze raz
podkreslam , OFE nalezy znacjonalizowac.

--------
Decyzje o 67 r.zycia jako wieku przechodzenia na emeryture nalezaloby zostawic przyszlosci.

Wprowadzenie dla mezczyzn wieku przechodzenia na emeryture w 67 r. zycia uwazam za niemoralne, ze wgledu na wysoki wskaznik zgonow przed osiagnieciem wieku emerytalnego.

Mysle, ze w Polsce powinno sie wprowadzic:
- emeryture wlasciwa od 65 r.zycia,
- emeryture czesciowa przy pracy na czesci etatu od 60 r. zycia.
- emeryture wczesniejsza przy zaostrzonych kryteriach od 60 r. zycia.
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2012-03-13 11:18
jedyne piniędze jake jeszcze są na twoja emryture są w OFE. przy wssytkich wadach tej organizacji, pniądze tam fizycznie śą. w akcjach, obligacjach, itd, ale sa. W ZUS, do ktorego chcesz je dać, nie am nic, bo to bankrut ktory musi upaśc w ciąki najbliżsyzch lat a ju zna nnpewneo przy nastepnym kryziysie, który prędzej czy poxniej tez nas czeka. Zlikidować to trzeba ZUS i pozwolić ludzią samu dbać o swoje zdrowie/emerytury i całą resztę.
1999 / 87.64.111.* / 2012-03-13 11:04
Jednym z glownych problemow polityki spolecznej pozostaje reforma zdrowia, ktora moim zdaniem idzie w niewlasciwym kierunku, szczegolnie jesli chodzi o system ubezpieczeniowy i system rozliczeniowy.
Powinnismy skorzystac z zasad belgijskiego systemu zdrowotnego.

Ponadto, reforma zdrowotna powinna byc skorelowana z reforma emerytalna, chociazby poprzez wprowadzenie dodatku do niskich emerytur w ujeciu degresywnym.
titanic tonie a frajerstwo klaska / 79.186.95.* / 2012-03-13 10:25
Coś ci się dziecino przestawiło chyba powinno być
"Uwazam, ze Premier Tusk i Minister Rostowski dobrze dbaja o wskazniki fikcyjne budzetu i dlugu."
WOJ. / 78.8.5.* / 2012-03-13 10:15
A 4 lata poprzednie to wymazane?
troche prawdy / 188.95.29.* / 2012-03-13 09:58
ruda łajza po pierwszej kadencji pokazała jaka jest, czyli cuchnący kłamca.

http:// http:// markd.pl/ afery-po/
anonymouswiki / 87.205.90.* / 2012-03-13 09:55
A gdzie nasz gaz łupkowy ? Koncesje sprzedane rosji i stanom zjednoczonym za smieszne sumy oddali latwa reka zasoby warte wg szacunków 1300mld Euro!! Ile dostaniemy za koncesje ? odsyłam do googli i poczytania niezależnych artykułów na ten temat! Rzad kłamie, i caly czas nas dyma...
debos / 79.191.176.* / 2012-03-13 11:59

Koncesje sprzedane rosji

Koncesje na co?
europejczyk12 / 81.210.106.* / 2012-03-13 09:37
Czy można antyreformatorskie i antyeuropejskie nastawienie ekipy Tuska nazwać rządzeniem.To chyba żart.Czy rządzeniem można nazwać leninowskie metody Tuska.Napewno nie w znaczeniu europejskim.Tusk jest raczej bliski wschodnim satrapom niż Europie.
barritus / 83.4.6.* / 2012-03-13 09:30
Poważnie traktuję jedynie zapowiedzi Tuska dotyczące podniesienia podatków,składek, likwidacji ulg.Te "obietnice" spełni zawsze i szybko,na resztę można machnąć ręką.
EUROMANIAK / 94.40.103.* / 2012-03-13 09:28
Niech oni nic nie robią bo to wszystko zmierza tylko do ograniczania naszej wolności. Ja bym całą tą Unie Europejska do mrowiska przyrównał Jest królowa król nic nie robi a wydaje się że z*********** potem strażnicy czyli wszystkie sejmy senaty i inne twory no i my z************* na to wszystko i im bardziej nam polepszają to my bardziej z************* i nie ma czasu nawet się zbuntować. CHORE TO WSZYSTKO
Grzechu comeback / 83.17.233.* / 2012-03-13 09:23
Czyżby panom dzienniakrzom umknęło to co rząd POWINIEN ROBIĆ? Np wdrożenie dyrektyw UE:

Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej: 11 niewdrożonych dyrektyw (najstarsza której termin wdrożenia minął w 2009 roku to jest dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2007/46/WE z dn. 5.09.2007r.)
Ministerstwo Finansów: 7 niewdrożonych dyrektyw
Ministerstwo Gospodarki : 6 niewdrożonych dyrektyw
Ministerstwo Środowiska: 5 niewdrożonych dyrektyw
Ministerstwo Rolnictwa: 5 niewdrożonych dyrektyw
Ministerstwo Spraw Wewnętrznych: 2 niewdrożone dyrektywy
Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji: 2 niewdrożone dyrektywy
Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej: 1 niewdrożona dyrektywa
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego: 1 niewdrożona dyrektywa (Jedyna dyrektywa którą miał wdrożyć ten resort najpóźniej w 2009 roku to dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2007/65/WE z dn. 11.12.2007r.)
10. Urząd Zamówień Publicznych: 2 niewdrożone dyrektywy

PEWNIE TO WINA OPOZYCJI I PREZYDENTA!
ILE NAS BĘDĄ/KOSZTUJĄ KARY? ZAPENE NIE TRUDNO POLICZYĆ.
gościu / 194.114.240.* / 2012-03-13 09:19
Ale kwękacie :) Czy Tusk, czy Kaczyński, czy Palikot, czy ktokolwiek inny - jak weźmiecie się do roboty to będzie Wam lepiej. Ale Wy wolicie siedzieć na forum i wyliczać, z czego jesteście niezadowoleni... Ciekawe, kiedy znajdziecie polityków, którzy urządzą za Was Wasze życie tak, abyście byli zadowoleni?
Pozdrawiam!
elazwesela / 89.76.165.* / 2012-03-13 14:29
Przecież oni ciężko pracują... sęk w tym, że to nie jest praca na korzyść ogółu.
~~m / 151.88.22.* / 2012-03-13 11:18
Jaki wniosek? nie potrzebni nam są żadni politycy, poniewaz to same darmozjady.
Kamil B / 2012-03-13 09:31 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ale ja nie oczekuję od polityków aby mi życie organizowali,
jedyne czego chcę to:
-odpieprzenia się od moich ciężko zarobionych pieniędzy rozkradanych w rożnych podatkach i przymusowych opłatach pobieranych dla "mojego dobra", samemu doskonale wiem jak i gdzie je wydać
-zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego
-zagwarantowania prawnej ochrony mojej własności
-zapewnieni przestrzegania prawa i rożnego rodzaju umów

to są takie podstawowe wymagania i nic więcej nie potrzeba, ludzie doskonale sobie poradzą bez wpieprzania się polityków w ich życie
Floyd / 2012-03-13 18:29 / Tysiącznik na forum

-zapewnienia bezpieczeństwa wewnętrznego i zewnętrznego
-zagwarantowania prawnej ochrony mojej własności
-zapewnieni przestrzegania prawa i rożnego rodzaju umów

Z tych życzeń wynika, że boisz się co nieco liberałku tych na których grzbietach chciałbyś się nachapać. Nie jesteś zatem taki głupi.
miszczdj / 89.76.165.* / 2012-03-13 14:30
Takie są cele instytucji państwa. "By żyło się lepiej" :F
w4ewtergt / 86.169.22.* / 2012-03-13 10:21
nazywasz się wytwór tuskolandii?
hajle_silesia / 2012-03-13 10:14
Sam bredzisz. Pewnie jesteś typowym polaczkiem który uważa ze państwo ma mu dać.
antyelektorat / 2012-03-13 09:12 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
No słaby jest... Po zachwycie sprzed wyborów w 2007, czego to facet nie dokona, przyszło rozczarowanie a potem zwyczajne w*********. Gdyby koleś zatrudnił się w prywatnej firmie, to po miesiącu, może dwóch nic jego nierobienia, wylali by tego lenia na zbita mordę. Bo oprócz tego że się sprzedać potrafi to nic więcej.
debos / 79.191.176.* / 2012-03-13 09:27

może dwóch nic jego nierobienia, wylali by tego lenia na zbita mordę.

Tusk nic nie robi, rzad nic nie robi to jak ten nasz dziki kraj funkcjonuje? Z rozmachu?
v1 / 93.105.57.* / 2012-03-13 10:06
@debos. Sorry za pomyłkę w: "Euro 2010" zamiast "Euro 2012"
v1 / 93.105.57.* / 2012-03-13 10:02
@debos. Pokaż Waść co ON dla nas,dla naszej młodzieży, gospodarki itd. dobrego zrobił!!!
Zaczął od pytania "po ile kilo jabłek". Czy zatem pytanie przyszłego polityka nie było sygnałem o jego wiedzy na temat gospodarki, a nie mówiąc polityki. W każdym rodzinnym gospodarstwie, firmie,Ojciec nie przekaże zarządzania dopóki syn czy córka nie posiądzie wiedzy i umiejętności do jej prowadzenia.A więc MUSI poznać wszytko (nawet od pracy łopatą).
Przyszły mecenas czy polityk uczy się od podstaw
nawet MUSI nosić teczkę "starszemu".Dopiero po latach praktyki dostanie mandat zaufania na następcę lub stanowisko.Ojciec,właściciel firmy zarządza poprzez swoich podwładnych, ale ich ocenia i rozlicza do wyrzucenia z firmy na "pysk" łącznie ze zwrotem strat.A nasz SZEF jak rozlicza partaczy,oszustów itp. maści? No i mamy co mamy.Przeczytaj poniżej OSZOŁOMOWATEGO
i innych i sięgnij do źródeł.Ja się z NIMI ZGADZAM. A jak ten "dziki kraj " będzie funkcjonował po "Euro 2010" odpowiesz sobie na pytanie niedługo. Zresztą, gdybyś nie miał pracy,jak wielu młodych, albo miał własną firmę,sklep, to nie zadawałbyś tak DZIECINNYCH pytań.
debos / 79.191.176.* / 2012-03-13 12:18

Pokaż Waść co ON dla nas,dla naszej młodzieży, gospodarki itd. dobrego zrobił!!!

Dlaczego mam to robić? Nie jestem i nie chcę być adwokatem rządu. Ani tego ani zadnego innego. To taki sam twój kraj jak i mój. Jeśli chcesz wiedzieć co się w nim dzieje, co zrobil rząd, co robi rząd, jakie opodejmuje decyzje to wejdź na stronę kancelari premiera i poczytaj. Tam jest wszystko od 2007 do dzisiejszego dnia. Wszystkie uchwaly, projekty ustaw, wszystkie podejmowane decyzje, to co na posiedzeniach rady ministrów jest poruszane, z kim się musial spotkać. Tak na prawdę to nie namawiam cię do pilnego czytania bo szkoda czasu. Urlopu mogloby nie starczyć. A i tak to tylko część tego co różne kancelarie rządowe wykonują. Zachęcam cię jednak do zajrzenia na tę stronę abyś mógl się zorientować ile premier ma roboty. Z jak trudnymi problemami się mierzy. Zorientujesz się, że rzadzenie państwem to jest wielkie wyzwanie. Że to nie jest to samo (co możnaby wywnioskować z komentarzy internautów) co zarzadzanie solectwem gdzie jedynie remiza i kolo gospodyń wiejskich. No i przestaniesz poważnie traktować wpisy takich jak Oszolomowaty. Bo te na to nie zaslugują.
v1 / 93.105.57.* / 2012-03-13 20:07
@debos Synu,odpowiem Ci tak:
Twój post DOWODZI o Twojej wiedzy o życiu i o tym co POTRAFISZ w życiu robić,czyli "wejść na stronę..." i doradzić,"aby ... zorientować się, ile premier ma ROBOTY".1.Gdy Ty chodziłeś do przedszkola, to ja pod przymusem PRL-u od początku lat 60-tych współuczestniczyłem w budowaniu szkół,miast, fabryk itd. po to, abyś TY miał gdzie się uczyć,rozwijać i odpoczywać. W PRL-u było hasło:"1000 szkół na 1000-lecie..",
ktore budowało całe społeczeństwo,z którymi co się dzieje dzisiaj? Wiesz? Wiele sprzedano!
2.P.Tusk,był i jest zdrowy na umyśle i gdy porywał się na zarządzanie wielkim gospodarstwe m czyli Państwem,to widział w jakim ono jest stanie i WIEDZIAŁ jakie wyzwania przed nim stoją.Wiedział, że państwo to nie "zarządzanie sołectwem,gdzie jest remiza i koło g.w.". Wiedział również,że za swoje kierowanie będzie brał "kasę" a wynagrodzenie otrzymuje się za wykonaną pracę zgodnie z umową. Stanął więc wobec własnych wyzwań,a więc sam określił sobie zakres umowy o pracę.Nadto obiecał młodym, co tu będzie. Nie wypisuj więc synku głupot, jeśli nie możesz odróżnić marzeń od realiów.
Radze Ci, zatrudnij się w obojętnie której firmie,sklepie? prywatnym, a przekonasz się jak najpierw kieruje się małą firmą, a nie mówiąc zarabia na chleb. Na pewno w firmie nie porwiesz się z motyką na słońce, bo Ci nie pozwolą.Jeśli nie będziesz wydajny,to wyrzucą Cię na bruk. 3. Żeby tak nie było,to ucz się synu nie tylko z komputera,ale życia w środowisku.Gdy rodziców zbraknie, zostaniesz sam. Uruchom wyobraźnię,co Cię wtedy czeka,
najwyższy czas!!! 4.Pan pod krypt. Oszołomowaty, niestety, ale ma rację.
5.Za swoje wypociny wraz z P.Premierem dostajesz ode mnie PAŁĘ! Nie załamuj się. Pracowitego wieczoru życzę.
Oszolomowaty / 193.110.130.* / 2012-03-13 12:37
Ty musisz byc synem Pitery...? Albo Niesiolowskiego ... albo Grasia? Co ? Bo inaczej tych twoich banialukow sie nie da wytlumaczyc - takie skrzywienie to musi byc w genach juz od urodzenia?
antyelektorat / 2012-03-13 09:42 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
To co zrobił premier i rząd masz powyżej w artykule. Może wiesz coś co nie jest ogólnie wiadome o pracach rządu i premiera?
W całej Polsce panuje bylejakość. Jej konsekwencje pojawiają się regularnie co jakiś czas. Tupolew, pękające autostrady jeszcze nie oddane do użytku, premie za stadiony, Szczekociny, sól drogowa, susz jajeczny z padliny. To tylko wierzchołek góry lodowej. Polska funkcjonuje może nie z rozmachu, ale dlatego, że jakieś minimum trzeba wykonać żeby przeżyć. O wzroście i rozwoju mowy nie ma.

Najnowsze wpisy