Dane Funduszy ??

blazek999 / 2007-11-28 22:22
Czy ktoś orientuje się gdzie znajde szczegółowe dane dotyczace portfeli funduszy. Znalazłem dane półroczne, lecz świerzych danych nie mogę znaleźć na żadnej stronie towarzystw : allianz,seb,pzu,unikorona,skarbiec...
Z góry dziękuje....
Wyświetlaj:
miki3d / 2007-11-29 12:06 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Nie dowiesz się. Fundusze mają obowiązek upubliczniac takie rzeczy co jakiś czas. Zwykle tuż przed tym zarządzający dokonują dużych transakcji, aby podany portfel byl jak najdalej od rzeczywistego, który ma być dla ogółu i konkurencji wielką niewiadomą.
cortez / 2007-11-28 23:06 / Bywalec forum
najwięcej informacji znajdziesz w prospektach, które najprościej znajdziesz na stronach TFI. Natomiast zdobycie informacji jaki fundusz w jakie konkretnie spółki inwestuje w jakie papiery dłużne itd lokuje swoje środki jest dosyć trudne. TFI się tym nie chwalą, bo nie mają w tym żadnego interesu, aby taki informacje podawać.
blazek999 / 2007-11-28 23:28 / Bywalec forum
Taaaa. (świeże) Niestety na stronach TFI sa dane z czerwca holerka , a ja bardzo chciałbym wiedziec jak obracaja moimi pieniażkami.... Swoją drogą niewielu inwestujących w fundusze jest tak dociekliwych.
Dzięki cortez ...anyway...
Tak nawiasem towarzystwo na którym wtopiłem .... SEB ... nie podaje żadnych szczegółów... ni raportów ni sprawozdań
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy