Forum Forum dla firmOprogramowanie

Darmowe, czy płatne programy dla Firm?

Darmowe, czy płatne programy dla Firm?

Czereśnia / 83.8.127.* / 2007-08-11 13:00
Programy branżowe dla firm występują na licencji w wersji darmowej, bądż płatnej..
Czy testując dany program warto kierować się typem licencji pod względem możliwości programu?

Zapraszam do dyskusji!
pozdrawiam
Wyświetlaj:
De_Iete / 2017-10-30 15:09
Jak pisałem w innym poście DARMOWE nie znaczy złe o ile zostało dobrze przygotowane. Dobrym przykładem jest program abcFaktury, darmowy program do 10 dokumentów w miesiącu (bez limitu 49 zł netto/rocznie). Spełnia wszystkie wymogi sprzedaży w tym gotowy na JPK. Największych serwis technologiczny z programami dobreprogramy.pl abcFaktury poleca go w dziale firma/programy do faktur.
De_Iete / 2017-11-02 14:50
Darmowy do 10 dokumentów w miesiącu. Dla wielu w zupełności wystarcza i nie jest ograniczony mimo tej wersji w stosunku do NO Limit :)
marekkmiecik / 2017-10-27 13:15
wersje darmowe z reguły są jakoś ograniczone funkcjonalnością, więc nie wiem czy warto w nich dłużej siedziec. To zależy od programu na jakim chcesz pracować. Ja ci moge polecic www.systim.pl i działam w nim tylko na wersji płatnej bo ceny nie są wysokie, a przynajmniej nie muszę się zastanawiać co lepiej, co gorzej lub czy coś się stanie. Jednak człowiek jest nieco spokojniejszy jeżeli za coś zapłaci i np. nie martwi się aktualizacjami itd. No ale to rzecz gustu
gniewosz / 83.7.205.* / 2011-07-28 08:52
Ja twierdzę, że jednak płatny program to płatny program. Na przykład taka symfonia (stąd na przykład: http://www.drit.pl) jest dużo lepsza od darmowego oprogramowania. Płatne oprogramowanie, tworzone przez poważną firmę daje gwarancje, że cały czas mamy wsparcie techniczne i żaden problem nam nie zablokuje możliwości działania. Do tego wszystkie, ja nie spotkałem się jeszcze z tym, żeby do darmowego oprogramowania dostępne były dodatkowe modułu ;-)
MADAR / 79.187.5.* / 2011-06-06 14:19
Firma MADAR posiada darmowe oprogramowanie dla firm e-Deklaracje Madar i Invoicer Madar program do fakturowania.
Programy są zupełnie za darmo, pomoc techniczna wyłącznie poprzez forum lub mail.
M00neyymann / 2009-10-22 18:42
Darmowe programy są często bardziej przejrzyste i mają więcej opcji od płatnych programów po przystępnej cenie a za dobry płatny program trzeba dużo zapłacić więc zależy co wolisz dobry program po wysokiej cenie czy darmowy, poprawny program? Wybór należy do ciebie wybierasz czerwoną czy niebieską pastylkę ; D
AdamStaropolski / 2008-08-07 11:01
Wg mnie istnieje wiele bardzo wartościowych programów, systemów za darmo i to nie tylko na Linuxa!
przykład: OpenOffice - zamiast MS Office
FireFox zamista MS Internet Explorer itd.
Co do zastosowań typowo firmowych...
np. do zarządzania majątkiem trwałym polecam Inveo:
http://www.income.pl/ftp/IncomeInveo.exe
Pierwszy raz spotkałem się z systemem oferującym tak wiele za darmo!!!
marcing222 / 213.134.160.* / 2008-02-21 09:39
tak dla oderwania od pracy zapraszam wszystkich www.gdziejest.blogspot.com
pozdrawiam serdecznie
Piotreq / 2007-12-03 13:17 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Do tworzenia prostych dokumentow na pewno wystarczy OpenOffice. Zapisujesz w pdf, wysyłasz i masz pewnosc ze pokaze sie tak jak powinno. Są problemy przy wspólną pracą nad dokumentem na zmiane na OO i MS Office. Są to problemy z zachowaniem formatowania. To tyle do poniższej dyskusji.

Zacznij od wyboru specjalistycznego oprogramowania którego będą używali pracownicy. Oprogramowanie to powie Ci jaki powinien być system operacyjny. Windows+Office kosztują śmiesznie mało w porównaniu do specjalistycznego oprogramowania.
pumaes / 2007-11-27 11:52
Z moich wniosków wynika, że nie jest to rozmowa o darmowych, czy płatnych narzędziach. Jest to rozmowa czy oprogramowania na linuxa czy windowsa. Zapewne najlepszym rozwiązaniem są programy webowe. Wystarczy poszukać w Google...
DSA / 195.205.100.* / 2007-11-19 00:01
Wszystko pięknie ładnie z systemami z pod marki UNIX. Ale problem zaczyn się wtedy gdy chcesz na tym systemie uruchomić dobre programy księgowe, handlu,kadr itp lub nawet darmowe (Symfonia, Insert, Gastro, CDN itp). Po prostu prawda jest tak iż wszystko jest pisane pod WIN. Także ja bym chciał mieć bardzo coś spod marki UNIX bo wiem ze jest lepsze niż WIN ale jak bym to miał to bym musiał zamknąć firmę.
mniamniak / 83.26.115.* / 2007-11-12 17:21
Dziś zainstalowałem w firmie Linux mint.
Popracuję na nim ne próbę.
Pierwsze wrażenie bardzo pozytywne.
Wgrałem system i nic więcej nie musiałem dogrywać.
Działa wszystko.
Jest arkusz kalkulacyjny, edytor tekstu. Otwiera wszystkie załączniki z poczty.
Instalacja trwała 10 minut.
Konfiguracja windowsa trwała cały dzień.
Linux 10 minut i wszystko śmiga.
aaawąż / 83.24.131.* / 2007-09-06 07:41
A ja mam Windows XP Professional (było z komputerem) i na to używam tylko darmowych programów. Open Office (kompatybilne z MS Office) itp. Więc darmowy soft to nie tylko Linuks.
winotu / 213.238.96.* / 2007-08-17 20:22
na rynku obok projetkow komercyjnych (platnych) znajduja sie rowniez projekty objete licencja GPL, rozwijanych przez spolecznosc Opensoruce. Mowie tutaj o systemach bazujacych na jadrze Linux oraz Unix. Dystrybucje Linux sa dostepne nieodplatnie w Internecie. Coraz wiecej przedsiebiorstw zaczyna w mniejszym lub wiekszym stoponiu korzystac z produkow OpenSoruce.
pozostaje jeszcze kwestia pieniedzy. Produkty komtercyjne wymagaja wykupienia licencji; późniejsze jej przedluzanie co ciagnie za soba kolejne koszty. Z praktyki moge zaswiadczyc, iz produkty komercyjnei nie zawsze okazuja sie lepsze od tych nieodplatnych....wszakze na Unixach stoi wiekszosc serwerow internetowych.
zatem jesli mialbym wybierac program; nie kierowalbym sie tyle co licencja co wygoda, bezpieczenstwem oraz skalowalnoscia....
Stacho / 83.19.138.* / 2007-09-05 15:27
Akurat Unix-y na których stoją duże serwisy internetowe to są często systemy komercyjne. Sporo największych polskich firm używa serwerów Unix Solaris produkowanego przez Sun Microsystems.

A co do narzędzi biurowych to co kto lubi. Pod Linuxem nie ma niestety wielu przydatnych narzędzi np. MS Project. MS Office to standard w wielu firmach, więc tak czy owak jeśli się z nimi współpracuje trzeba MS Office obsługiwać.
leniwy / 193.19.140.* / 2008-01-23 23:25
Mandriva zalatwi sprawe ;) To Linuks - który "rozumie" aplikacje pod Windowsa :D (np. zainstalujesz na nim Ms Office itp.). Poza tym ma duze wsparcie TP, Orange, Era itd. (np. sterowniki do modemów). Uzywalem go kilka dni - ciekawe doświadczenia. Jednak przyzwyczajenie robi swoje... wrocilem do swojej FreeBSD :D
Pozdrawiam
Maateusz / 62.21.72.* / 2007-09-05 20:59
Ale M$ Office nie jestes standardem ISO. Właśnie przegrali pierwsze głosowanie w procesie standaryzacji. Należy pamiętać używając tego oprogramowania , że jest kompatibilne tylko ze sobą. M$ nie zaoferuje takich standardow jak Open Document ani tym bardziej PDF.
janpod / 2007-09-06 22:43
Co z tego ze nie wspiera ISO, skoro 90% firm uzywa MS Office. Mnie guzik obchodzi czy to ISO czy nie- wazne czy moj kontrahent odczyta plik w sposob właściwy.
maa / 2008-02-21 14:26 / Tysiącznik na forum
No właśnie...
proszę wysłać kontrahentowi plik wyprodukowany w natywnym formacie .docx z MS WORD-a 2007. Daję 95% szans, że nie odczyta swoim Wordem. Taki plik to skompresowane 3 pliki w XML-u, podobnie jak OpenOffice.

Oczywiście, można do starego Office-a doinstalować ładowaną z Microsoftu nakładkę, która umożliwi odczyt nowyc plików. Ale instalator sprawdza legolność!

Co więcej, Microsoft MUSI przejść na nowy format. Nie tylko dlatego, że to jest typowe "com mioł tom doł" z 10 lat, zabałaganiony a wewnętrznymi błędami, barokowymi i nielogicznymi stylami, ale dlatego też, że do tego zmuszają instytucje międzynarodowe i narodowe. Chodzi o to, że XML staje się powszechnie używanym sposobem wymiany informacji między programami, systemami i urządzeniami.
Zresztą, o ile wiem, Microsoft też jest za, usiłuje jedynie zmusić świat do swojego satndardu. Jak zwykle zresztą.

Reasumując - tak, czy inaczej nie uniknie Pan kłopotu z kontrahentami.

Nawiasem, nie spotkałem pliku MS WORD-a, którego nie da się odczytać OpenOffice, czy pliku Open Office zapisanego w którymś z formatów WORD-a, któego nie da się odczytać w WORD-zie. Co nie znaczy, że takowe nie istnieją.
przemek.florek / 2007-08-22 09:54
"wszakze na Unixach stoi wiekszosc serwerow internetowych. " + firewall(bardzo podstawowy) i na tym sie konczy linux. mozesz mi podac nazwy programow (np. ksiegowych) pod linuxa? zastanawiales sie ile kosztuje utrzymanie takiego srodowiska? ile ludzi pracuje w domu na linuxie a ile na windowsie i jak bedzie wyglal helpdesk desktopow opartych na linux?ile czasu zajmie przeszkolenie pracownikow? co w przypadku zmiany przepisow? jak szybko program opensource przystosuje sie do nich? nie zebym ganil, ale prawda jest niestety brutalna: placisz = masz. Linux niestety przestaje spelniac swoje zadanie jesli chodzi o programy inne niz kalkulator/openoffice.
pozdrawiam,
maa / 2008-02-21 14:30 / Tysiącznik na forum
Unia prędzej czy później zmusi Polskę do zachowania standardu. A standardem jest niezależność tego typu programów od systemu operacyjnego.

To w Polsce Microsoft jest niestandardowo promowany przez polityków. Open Society nie daje "pamiątek"...
5424 / 2007-09-05 18:24 / Fan Linuxa Ubu
skoro instytucje panstwowe pracują na windowsie np NFZ i nakazują wszystkim swoim płatnikom również na nim pracować a co najważniejsze zmuszają aby ci kupili je za własne pieniądze bo tak sie im podoba, to linux nie przebije się nigdy bo maykersoft trzyma łape globalnie na całej informatyce. Ja używam linuxa 3 lata i jestem zadowolony nie jestem piratem, nie muszę płacić za fajerwola itp
Maateusz / 85.128.100.* / 2007-09-05 11:10
Nie zgodze się z tą opinią. Wszystko zalezy od profilu firmy. Oczywiscie nie kazdego rodzaju oprogramowanie jest dostępne na Linuxa , ale istnieja tez płatne programy dla Linuxa ktore tez zawieraja support i aktualizacje jesli ktoś potrzebuje. Warto jednak spojrzec na podstawowe aplikacje uzywane przez kazda firme : System , pakiet biurowy , zabezpieczenie komputera + ewentualnie jakis program graficzny. Juz te pare programow pod windowsem kosztuje ponad tysiac zlotych podczas gdy pod linuxem sa za darmo. Przeszkolenie uzytwkonika? Systemy takie jak Ubuntu sa tak proste w obsludze ze przeszkoleniem moze zajac sie byle 15 latek. Zdanie "Linux niestety przestaje
spelniac swoje zadanie jesli chodzi o programy inne niz kalkulator/openoffice" jest wyssane z palca i mijajace sie z rzeczywistoscia.
Zef / 83.3.99.* / 2008-08-27 09:23
A ja jak byłoem w US to sie zdziwlem, ale nie było żadnego MS Offica tylko same Open Officy. Czyli nie jest tak źle :)
wfirma.pl / 87.105.190.* / 2010-04-19 17:01
nic nie ma darmo, jak darmo to gdzieś jest hak uzależnienia, zapraszam na wfirma.pl tam i darmo a uzależnienie polega na tym że chce się sięgnąć dalej

Najnowsze wpisy