Forum Forum prawneCywilne

Darowizna działki

Darowizna działki

zdzinio6 / 2008-02-22 12:37
Zwracam się z prośbą o pomoc we wskazaniu kolejności załatwiania dokumentów. Moi rodzice są właścicielami działki wraz z zabudowaniami( tak wynika z zapisu w księdze wieczystej ). Z tej działki zoatała wyłoniona w wyniku podziału druga działka. Problem polega na tym iż widnieje ona na wszelkich mapach w starostwie lecz nie ma wzmianki o niej w księdze wieczystej. Podział był dokonany zanim rodzice stali się właściecielami działki. Teraz chcą mi ją podarować i zastanawiam się czy najpierw trzeba ją ujawnić w księdze wieczystej czy też notariuszowi wystarczy odpis z całej działki a mapka tylko z przedmiotowej działki.
zoszab / 2008-03-05 15:04
Witam.Oglądam bardzo dużo informacji w sprawie darowizn i nie umiem znaleść odpowiedzi na nurtujące mnie pytania.Bardzo proszę o rade.Moja mama chce mi przekazac w formie darowizny częsć swojej ziemi jako działke budowlana pod przyszły mój dom,który zamierzam tam wybudowac.Nie wiem ile jest warta ta działka,ale interesuje mnie czy bede musiała zapłacić podatek od darowizny jeżeli jest to działka budowlana na której nie ma jeszcze domu?czy taka kwota moze byc wysoka?Z tego co czytałam to zwolnienione z podatku są osoby dostające mieszkania i kwoty pieniężne.A co z tymi co dostaja działki pod budowe domu???Czy ceny notarialne sa wysokie ,które musiałabym ja pokryc?Formalności notarialne są chyba podobne do tych co przy zakupie dzialki budowlanej? Bardzo proszę o odpowiedz.Z góry dziekuję..

Najnowsze wpisy