Forum Polityka, aktualnościPolityka

Darth Vader na sesji Rady Warszawy

Darth Vader na sesji Rady Warszawy

Money.pl / 2007-02-22 12:54
Komentarze do wiadomości: Darth Vader na sesji Rady Warszawy.
Wyświetlaj:
sympatyk(?) / 81.210.19.* / 2007-02-26 08:51
Nie straci? A skąd taka pewność? Poprawniej byłoby postawić w tytule znak zapytania, bo sprawa NIE ZOSTAŁA zakończona.
historyk / 84.10.206.* / 2007-02-23 10:02
Mamy prawo i jest ono jednoznaczne, zresztą uchwalone na wniosek PO. Ale jest Kwaśniewski i przeciez on nie bedzie stawał przed komisją sejmową pamietacie, jest Balcerowicz on nie bedzie składał zeznań przed komisją sejmowa, jest Gronkiwicz Walc popełniła jednoznaczne uchybienie literze prawa ale prawo jej nie dotyczy, dotyczy wójtów burmistrzów całej Polski ale nie Gronkiewicz Walc, dalej zrobi sie takie prawo jak politykom pasuje na daną chwile. Pytam się czy to jest państwo prawa szanowni sympatycy PO i Demokratów. Kiedy skończymy z tymi świętymi krowami. Przecietny obywatel dostaje karę za dzień opóżnienia w złożeniu deklaracji. Nie złożysz oswiadczenia do Skarbowego o kwartalnym rozliczeniu podatku do 20 lutego tylko złożysz 21 masz przechlapany cały rok. Kiedy skończymy z tymi świetymi krowami. Gronkiwicz Walc jest wyjątkowo ambitną osobą nikt jej od stołka nie odpiłuje. Prawo nie ważne podda się decyzji sądu, tzn liczy, że w sadzie wygra to znaczy co sądy nie obowiązuje prawo czy są tam jej poplecznicy, którzy tak samo są praworządni jak ona. Dlaczego nikt nie boleje i nie robi zamięszania wokół innych samorzadowców z koziej wólki którzy sa w takiej sytuacji, bo nie są Gronkiwicz Walc. Kiedy skończymy z tymi świetymi krowami. Warszawa czeka na działanie jest tu dużo roboty jak na razie Gronkiewicz Walc uroczyście otworzyła centrum handlowe i rozpisała przetarg za 600 mln. na firmę doradczą która wskaże jej co w Warszawie trzeba poprawić. A ulice w śniegu burdel na jezdniach nie widac żadnego działania w kierunku obietnic wyborczych które składała. To jest upadek elit. Weszcie sie wreszcie wielcy państwo radni warszawscy do roboty bo jak przyjdzie za kilka lat prawdziwa lewica to was zmiecie, kdyz waszym celem działania nie jest dobro miasta tylko rozgrywki polityczne, a Gronkiwicz Walc tej kandydatce na prezydenta Polski znamaszczenia Wałesy radze wiecej pokory i skromnosci gdyż ta arogancja w dostosowaniu prawa do siebie jest obrzydliwa jest to zwykłe karierowiczostwo. Ja stary mieszkaniec Warszawy mam tego dosyć. Wybory zostały wygrane przez tą technokratke a nie menadzera zwykłym układem politycznym. Czuje się w tym głodowaniu i w tej demokracji zwykłym narzędziem. Chce rozwoju Warszawy a nie rozgrywek prowadzonych przez te panią dla utrzymania się przy władzy za wszelka cene teraz będziemy czekac rok na orzeczenie sadu a nasze samochody będą wpadały w dziury na Marszałkowskiej. Jedno według mnie brakuje Gronkiewicz Walc to kierowania sie interesem miasta, jest niezaleznie od moich poglądów politycznych przyczyna tego że czeka Warszawe z jej powodu wiele miesięcy stagnacji. Dziekuje za takich działaczy samorzadowych.
Jel / 213.199.225.* / 2007-02-23 08:31
Następni Platformersi czekają na pasze.
obserwator / 2007-02-22 23:37 / Tysiącznik na forum
przeczytałem komentarze, jest mi smutno , moja krytyka została zauważona, nie będe z każdym z zwolenników salonu politycznego PO i LiD polemizował, zostałem zakrzyczany, zaszufladkowany, jako zwolennik PiS noszący słynny beret, słuchający radia maryja. Kiedyś pisałem , że nie jestem członkiem PiS, nie jestem członkiem zadnej partii, mam przyjaciół z różnych partii, sprzeczamy sie z nimi pięknie, ale jestem poznaniakiem i patrzę z przerażeniem co wyprawia Warszawa, nawet nie umie porzadnie zorganizować sesji a radni sa, że pozal się Boże, jak ich słyszałem, tych z PO i LiD to serce plakało z bezradności że takich bzdur musi słuchać. Jeżeli będa nowe wybory, a muszą być, to pozwoli ludziom wejść na wyższy stopień organizacji, będa więcej wymagali od swoich i nie swoich radnych, żeby byli zaradni a nie bezradni > czlonkowie komisji wyborczych zarobią swoje pieniądze, a sa to w większości kobiety i renciści, dla ktorych każdy grosz się liczy, te pieniądze nie sa opodatkowane, zatem przyniosa dużo radości. Wyborcy mieli juz okazje zobaczyć, brak dokonań Pani Prezydent, ktora nawet zbiorowej imprezy sylwestrowej nie zorganizowano dla Warszawiakow, sądy powstrzymują sie z zalatwianiem spraw , bo Prezydenta nie ma, utracil wladze bo mandat wygasl. To jest bezsporne, a radni zawłaszczyli sobie wladzę z przyczyn dla siebie znanych ale przez cały kraj nieakceptowanych. Nawet Prezydent - były -Wałęsa, z ironicznym uśmiechem na twarzy nazywa obecnego Prezydenta "durniem", na zasadzie porzekadła: co wolno wojewodzie to nie wolno tobie smrodzie i tu zauważyć można bezkarność elit: Lepper otrzymał wyrok do odsiadki w pierwszej instancji na nazwanie Prezydenta Kwaśniewskiego, najbardziej leniwym prezydentem, dalej nie bede przytaczał bo sprawy zadawnione sa znane ale nie są sprawiedliwie osądzone, bo sąd dla możnych tego świata jest laskawy. Man nadzieje że radni Warszawy zmądrzeją i do końca lutego naprawia co zepsuli i czas zmarnowali. Na każdym kroku widać że posłowie PO to mocni sa w gębie, jest ich duzo za dużo, nic nie tworzą , siedzą na kanapie, kanapach i korzystaja z życia, nie zapracowywują sie, ale kasę biora , bo wyborcy są po zeby płacić im diety, na prowadzenie biura poselskiego, sa to olbrzymie pieniądze, żal ich wydawać.
Zdzich / 2007-02-23 08:22 / Bywalec forum
„ bo Prezydenta nie ma, tracil wladze bo mandat wygasl. To jest bezsporne,” Czy to jest bezsporne to się okaże, najprawdopodobniej sąd rozstrzygnie ten spór, ale to jest mniej ważne. W obecnym czasie wszędzie koło nas toczą się spory, z których tylko jedna ze stron wyjdzie zwycięsko. Pospólstwo nic na tym nie skorzysta nawet członkowie komisji. Najważniejsze tak mi się wydaje jest porozumienie, którego jest brak u przedstawicieli władzy i opozycji. Władza kurczowo trzyma się niedobrego prawa i to jest tylko jednym argumentem, wyborcy w ogóle się nie liczą . Ważne by było aby uszanować wolę wyborców. Natomiast opozycja też nie szanuje swych wyborców, Ważne jest by wybrani szanowali prawo choć niedobre ale prawo i gdy już dojdą do władzy zmieniali te prawo ale na lepsze. Piszesz „a radni zawłaszczyli sobie wladzę z przyczyn dla siebie znanych ale przez cały kraj nieakceptowanych” i z tym bym się nie zgodził. Przyczyny są znane nie tylko dla radnych ale i wyborców, przecież ktoś ich wybierał tak samo wybierał prezydenta miasta, stolicy, kraju i to są twoim zdaniem przyczyny nieznane. A że nieakceptowane bo mają już dość rządów naj najlepszych od 17 lat. Który nic nie robi w kwestii poprawy warunków dla społeczeństwa. Rząd zaczyna kombinować przy gospodarce. Ma być nowelizacja ustawy o podatku VAT, która ma poprawić dla przedsiębiorców warunki działalności i już widzę, jak to będzie. Prowadzę roboty usługowe budowlane długoterminowe i kiedy będę mógł rozliczyć VAT z zakupionych materiałów.
dura lex, sed lex / 81.210.19.* / 2007-02-26 08:57
"Obserwator" ma rację. Sąd nie powinien sądzić wg własnego widzimisię, a prawo jest jasne; NIE W TERMINIE, TO TRACI WAZNOŚĆ. I na nic pobożne życzenia, że może jednak - nie traci.
lajskiwaski / 83.23.140.* / 2007-02-22 20:38
układ TKM nie może przeżyć porazki i gotow jest łamać prawo aby dać ulgę swoim fobiom.Tylko tak dalej p. kaczyński,TRybunał Stanu coraz bliżej.
skrętkiszek / 83.6.20.* / 2007-02-23 17:16
jaka porażka, toż to heca na zamówienie z tą bufetową.
wątpliwość / 213.238.88.* / 2007-02-22 18:26
Ciekawe komentarze wygłoszą ci, którzy po pierwszej informacji sprzed miesiąca - po katolicku - już powiesili tę kobietę. Warszawiaków nie kocham, ale po raz kolejny dowiedli, że do ciemnochy im daleko.
uryna! / 83.15.97.* / 2007-02-22 18:06
Regulamin forum
Zdzich / 2007-02-23 08:23 / Bywalec forum
Dosadne ale prawdziwe
rybka / 2007-02-22 20:26 / Tysiącznik na forum
Twój nick wyjątkowo pasuje do treści wypowiedzi!
Warszawiacy dokonali wyboru, a teraz to już tylko spory prawne. Czas na decyzje sądu.
Sz / 213.158.196.* / 2007-02-22 18:55
Jeżeli nie jesteś warszawianinem to po co zabierasz głos w taki głupi sposób. Ja sobie zasłużyłęm głosując na nią i to jest moja sprawa. Wybory były ważne costwierdziła PKW. Poczekajmy co na ten tema powie TK. Nie uprzedzajmy faktów. Czyżbyś obawiał się werdyktu?
Andre7 / 2007-02-22 17:23 / Tysiącznik na forum
którzy zdecydowali, że Prezydentem Warszawy jest p.Gronkiewicz-Walc. Bo PiS niestety bierze przykład ze swoich liderów, którzy nie szanują ludzi którzy mają zdanie inne od nich.
Katolickie określenie taką ceche to PYCHA.
PATRZYK / 83.8.241.* / 2007-02-22 16:05
Regulamin forum
czater / 2007-02-22 15:28 / Tysiącznik na forum
MAcierewizc oddal tajne dokumenty po zakonczeniu prac komisji ws WSI1 dzien po terminie niezgodnie z prawem w zwaizku z czym prokutratura wszczeła dochodzenie, czy wobec tego KAczynski tez go odsunie ? Skoro wymaga sie tego og HGW to czemu nie od MAcierewicza i innych swoich ludzi ?
marek 19-53 / 83.24.38.* / 2007-02-22 17:07
Jeżeli prawo przewiduje odsunięcie dysponenta tajnych dokumentów za opóźnienie, to zapewne to nastąpi.
Czy czyniąc tą sugestię sprawdził Pan jak jest?
czater / 2007-02-22 23:55 / Tysiącznik na forum
Tak jest ale w IV RP kolesi KAczynskich nie obowiazuje prawo, jesli sie myle to prosze mi wyjasnic jak to jest ze w "panstwie prawa" min sprawiedliwosci gosci jak gdyby nic w programie osoby ktora zawlaszczyla (stracila - ulokowala na gieldzie pieniedze ktore mialy byc przekazane na stoczniowcow) 5 mln zł z cegielek i taka osoba jest bezkarna do tej pory ?
czater / 2007-02-22 23:50 / Tysiącznik na forum
A jest prawna decyzja sadu lub trybunalu konstytucyjnego ze HGw musi w tej sytułącji odejsc ? HGW powiedziala ze jesli w polowie marca TK wyda decyzje ze za spoznienie grozi utrata mandatu prezydenta miasta odejdzie, narazie PIS zada konsekwencji o ktroku ktory oczywsice w swoim interesie wypowiedzial premier
skrętkiszek / 83.6.20.* / 2007-02-23 17:18
odejdzie a smród tanich perfum zostanie - ale jaja
rybka / 2007-02-22 20:32 / Tysiącznik na forum
Jeśli ktoś przetrzymuje tajne dokumenty (czytaj: nie oddał ich w terminie, czyli BEZPRAWNIE przetrzymuje) to popełnia przestępstwo. Zwykłego "gliniarza" by za to ukamieniowano ale widać Ministrom wolno!
I jeszcze jedno: jakoś przy zachowaniu Macierewicza brakowało mi tak popularnych ostatnio spektakularnych zatrzymań z udziałem antyterrorystów i konferencji Ziobry.
maa / 2007-02-22 18:23 / Tysiącznik na forum
Dobrze Pan wie, że PiS uznaje relatywizm prawny (czyli: Jeśli Kali ukraść krowę..).
Zapomniał Pan na przykład o przyjacielu Kaczyńskich prof. Glapińskim, Telegrafie itp...?
Chyba zbyt serio bierze Pan wyborcze hasła PiSu, przezanczone dla Ciemnego Polskiego Ludu.
Ciekaw jestem, jak będzie Pan podbudowywał swoje samopoczucie, gdy prokuratura i policja "odzyska" niezależność pod koniec kadencji PiS i otworzy się puszka Pandory z przekrętami pisiorów? Ludzie są ludźmi, a pisiory to 3-4-ty garnitur polityków...
Z nadużyciami najskuteczniej walczy się ograniczając możliwości ich robienia, nie metodą komisarzy Dzierżyńskiego, czy Ziobry. Choć czasem i tak trzeba. Pis rozszerza możliwości przekrętów jednocześnie ścigając je. Myślę, że jedynie te przekręty, które są popełniane przez ludzi z Pisem nie związanych. Pisiory póki co wpadają jedynie na skutek donosów dziennikarzy. Wtedy są czasem spektakularnie karani.
Ciekawe, prawda?

P.S.
Zapomniał Pan o tym,że Lech Kaczyński też zrobił błąd Walcowej? I co? I nic. Nikt się wtedy nie wydurniał.
rybka / 2007-02-22 20:48 / Tysiącznik na forum
Ten Pan to może i to wie, ale nie przyjmuje do wiadomości.
kurrak / 83.24.215.* / 2007-02-22 19:00
zrobił błąd walcowej - a cóż to za skrót myślowy. Potwierdzam natomiast istenienie tzw. potrzeby oraz pewnych metod - a co po francusku do ubowskiej chołoty ę mają się zwracać.
irin / 193.203.45.* / 2007-02-22 15:06
nabroiła\?
ma problem.
ale dlaczego nie może jej stanowiska objąć ten kto miał II miejsce w wyborach?
po co ponowne wybory?
i to kurza stopa za nasze pieniądze?
obserwator / 2007-02-22 14:27 / Tysiącznik na forum
Sesja ktora oglądałem w telewizji to zenujące widowisko, obnazona została mizeria PO o jej sojuszników. Po pierwsze techniczna strona obslugiwania sesji to zniewaga dla wyborcow: nie działające mikrofony, przerwy w oświetleniu, prowadzenie obrad i głosowania na poziomie przedszkolnym. Radni podejmuja imiennie uchwałę niezgodna z prawę a przedtem słyszałem fragmenty wystąpień zaskakująco o niskim poziomie, zatem wojewoda winien zadzialać aby zaprzestać lamaniu prawa. Argumenty uzyte , fragmenty które słyszałem , że pani profesor prawa nie zna prawa i jest to kolejny krok aby stracić zaufanie do prawników. Stą tyle niegodziwości w śadach, bo zaufanie społeczne niskie., będzie nizsze jak radni będą podejmować decyzje wbrew prawu jakby byli sami prawem stanowiacym. Wstydu nie maja partie PO i LiD , że wytypowali nie znających prawa swych przedstawicieli, a warszawiacy zostali wprowadzeni w błąd , że ich wybrano. Od 1 marca bedzie ruch wojewody, mam nadzieje, że na wyzszym poziomie decyzyjności zgodnej z prawem, bo sesja rady miasta mi sie nie podobala, uzmysłowiała mi, jak mierni ludzie tam w większości zasiadają.
rybka / 2007-02-22 20:39 / Tysiącznik na forum
A w czym to niby Warszawiacy zostali wprowadzeni w błąd?
bt / 83.21.144.* / 2007-02-22 15:44
bredzisz obserwatorze . Słuchanie radia maryja i ogladanie telewizji TRWAM wypralo ci mozg . Chron resztki pod berecikiem z mahairu :)
kto mieczem... / 81.210.19.* / 2007-02-26 09:00
A propos słuchania. Kogo słuchasz? Tuska, p.HGW, czy innych "intelektualistów" z jedynie słusznej partii?
Lidia / 84.10.149.* / 2007-02-22 15:20
I po raz kolejny zwolennik PIS zieje nienawiścią do wszystkiego co nie związane z PIS - kłamcami i łamiącymi prawo na każdym kroku bałwochwalcami. Tylko PIS ma rację i wszyscy inni to kłamcy - to właśnie zdanie zwolenników PIS
Oby tak dalej a znienawidzi nas cały świat nie tylko większość Polaków, bo PIS to jednak na szczęście mniejszość tego narodu.
rozumiejący / 83.24.215.* / 2007-02-22 19:35
ale jednocześnie za dużo, aby ich wszystkich zmieścić w dołach zasypanych gaszoym wapnem i to cię zapewne martwi, co?
Joo / 213.158.196.* / 2007-02-22 20:41
Kazdy posadza innych bazujac na wlasnych interpretacjach i sklonnosciach. Rozumiejacy - lepiej sie powstrzymaj od takich glupot.
Komentowac tego juz nie chce.
koszałek / 157.25.157.* / 2007-02-22 15:16
Smieszy mnie jak pis-mani dbaja o to aby inni przestrzegali prawa co do joty a sami je łamią i manipulują nim ile się da.
Jestem za tym, aby w Warszawie był komisarz, bo wtedy wszyscy łącznie z niejakim obserwatorem zobaczą o co pis-manom chodzi. Pozniej i tak HGW wygra wybory a warszawiacy straca przez to troche kasy, ktora by sie przydała np. do dożywiania dzieci z biednych rodzin. Pis-maini za tę kasę zrobią igrzyska, ktore im zaszkodza, ale poki co jeszcze tego nie wiedza.
Gdzie byłeś drogi obserwatorze jak pis-manscy radni łamali prawo po wybraniu jednego z krzywozębnych bliźniaków na prezydenta PRL-bis, kiedy nie chciele przegłosować wygaśniecia jego kadencji?
ogar / 83.24.215.* / 2007-02-22 18:55
dobrze, że cieszą cię różne rzeczy - ale wyobrażam sobie, ze najwięcej uciechy było z walenia przesłuchiwanych kolbami po głowach.
Zdzich / 2007-02-23 08:36 / Bywalec forum
Co ma piernik do wiatraka. Nie te czasy nie ci ludzie. Choć co nie którym marzy się.
STOP / 213.102.137.* / 2007-02-22 23:08
83.24.215 -człowieku czy ty jesteś gatunkiem kiepskigo prowokatora? czy ty chcesz celowo kompromitować zwolenników PiS? czy jakiś rodzaj trudnych do opanowania myśli dręczy twój szanowny umysł? każdy twój komentarz zieje nienawiścią do innych (walenie po głowach, ubowska chołota, zasypywanie wapnem...) i kompletnie niczemu poza wzbudzaniem agresji nie służy. Moim zdaniem jesteś prowokatorem, który chce pokazać jakimi agresywnymi kretynami są ludzie popierający PiS. Może przenieś się na jakieś inne forum -gdzie znajdziesz godniejszych siebie i bardziej bojowych przeciwników ...
rozwado / 2007-02-22 14:48 / Tysiącznik na forum
Wprowadzamy nomenklature dla naprawy spoleczenstwa?
Czy chcemy czy nie chcemy, Partia wie lepiej
To juz przerabialismy w PRLu. Pinochet robil to w Chile, junta w Argentynie, a Hitler w Niemczech
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-02-22 15:08
Regulamin forum
maa / 2007-02-22 18:25 / Tysiącznik na forum
I znowu zapomniałeś wziąć tabletki, chłopcze...
rozwado / 2007-02-22 16:21 / Tysiącznik na forum
Swietne przemowienie. Gratuluje. Napisz analogiczne dla Jaruzela.
wnikliwy / 83.143.40.* / 2007-02-22 18:08
Jaruzel? Ten sowiecki szpion i idol postkomunistów? Ty pisz elaborat dla swego idola!
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-02-22 14:54
Pinochet wygrał walkę z wynaturzeniem o nazwie socjalizm, takim jaki był w PRL, takim jaki próbował wprowadzić Hitler (narodowy socjalizm)

Więc od bohatera Pinocheta się z łaski swojej odpie...l.
mikolajl / 195.212.29.* / 2007-02-22 15:11
Poza tym Pinochet działał na wniosek parlamentu oraz Trybunału Konstytucyjnego.

Treść uchwały tutaj: http://www.datapolis.pl/grzes/gapdudc.htm
rozwado / 2007-02-22 15:09 / Tysiącznik na forum
Jurek, to ty??
KAP / 195.150.76.* / 2007-02-22 14:37
jakbys mogl jakos jasniej, uspokój gonitwe mysli, lyknij cos na nerwy, siadz na chwilke.....
Antiducktum / 80.50.74.* / 2007-02-22 13:45
Niech oni wszyscy idą w PIS du!
rozwado / 2007-02-22 13:13 / Tysiącznik na forum
Jak za komuny, o wszystkim decyduja rzad i jego namiestnicy, oraz Partia. Koniec samorzadnosci.

Dlaczego nie zdjeto wojewody za jazde po pijanemu?
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-02-22 12:54
"Darth Vader z nadzieją spogląda w przyszłość"
mateleo / 2007-02-22 13:01 / Bywalec forum
Imperium kontratakuje...
NoDucks / 213.158.197.* / 2007-02-22 13:51
A teraz (dla tych, którzy widzieli wcześniejsze zdjęcie tytułowe) powinien brzmieć:

"Darth Vader - cudowna metamorfoza" ;-)))
tolaf / 80.53.253.* / 2007-02-22 13:50
albo Atak Klonów ....

Najnowsze wpisy