Forum Forum finansoweKarty

DB visa electron

DB visa electron

miła_sympatyczna / 217.197.77.* / 2010-07-08 17:56
Mam pytanie, czy visą electron Deutsche banku można płacic w necie?? dzięki!!!
Wyświetlaj:
razdwa / 89.25.186.* / 2010-07-13 09:39
Witam,
pilnie potrzebowałem /wciąz potrzebuję/ karty kredytowej, dlatego wczoraj wstąpiłem do mojego banku by załatwić sprawę. Spośród kilku opcji wybrałem dla siebie najbardzie odpowiednią, w dodatku najbardziej zachwalaną przez pracownika banku kartę. Bardzo zależało mi na czasie, dlatego bez większego namysłu i wgłębiania się w szczegóły podpisałem umowę. Jednak gdy znalazłem już wolną chwilę, w której dokładnie przeczytałem warunki umowy, to wyszło przysłowiowe "szydło z worka". Stąd moje pytanie - czy można odstąpić bez jakichkolwiek konsekwencji od tej umowy? Kiedyś obiło mi się o uszy, że istnieje jakiś krótki okres po podpisaniu umowy, kiedy taka możliwość istanieje, ale czy aby na pewno? Proszę o pomoc. Z góry dziękuję :)
H Szatkowski / 2010-07-13 20:30
Za Gazetą Wyborczą ;
"Z karty kredytowej można zrezygnować w ciągu dwóch tygodni od jej wydania po raz pierwszy. Później trzeba wypowiedzieć umowę zawartą wcześniej z wydawcą karty. Nie wystarczy np. jej zwrot do banku przesyłką poleconą z informacją o rezygnacji z karty.

Przed otrzymaniem karty kredytowej jej posiadacz musi podpisać umowę o jej użytkowanie. Zgodnie z obowiązującym prawem posiadacz karty kredytowej może wypowiedzieć umowę z bankiem w dowolnym terminie, w sposób określony w umowie lub dołączonym do niej regulaminie korzystania z karty.

Zgodnie z przepisami, umowę o elektroniczny instrument płatniczy pomiędzy wydawcą a posiadaczem zawiera się w formie pisemnej. Wymóg formy pisemnej nie dotyczy tylko umowy o instrument pieniądza elektronicznego na okaziciela.

Ponadto posiadacz może odstąpić od umowy o kartę płatniczą w terminie 14 dni od dnia otrzymania pierwszej karty płatniczej, o ile nie dokonał żadnej operacji przy użyciu tej karty. W takim przypadku bank-wydawca zwróci mu kwotę poniesionych opłat. Wydawca może jednak obciążyć posiadacza kosztami związanymi z wydaniem karty płatniczej, w zakresie przewidzianym w umowie."
H Szatkowski / 2010-07-08 19:37
Tak, można.
Podstawa:
"Ogólne warunki umowy o kartę płatniczą VISA Electron"
par.1, pkt.16 oraz par.6, pkt.2.

Najnowsze wpisy

Karta kredytowa - najlepsza oferta: