Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Debata o ACTA. Tusk tłumaczy rząd

Debata o ACTA. Tusk tłumaczy rząd

Money.pl / 2012-02-06 14:55
Komentarze do wiadomości: Debata o ACTA. Tusk tłumaczy rząd.
Wyświetlaj:
Anty ACTA / 212.160.172.* / 2012-02-08 10:25
Dodaj swój głos przeciw ACTA: http://www.jestemprzeciwacta.pl/
.pytek. / 81.190.72.* / 2012-02-06 22:23
A jak będę sobie nagrywał muzykę z radia na kasety magnet. ,a z TV transmisje występów zespołów muzycznych na magnetowid , co dawniej czyniłem , to też armia policji będzie mnie ścigała za naruszenie praw autorskich ???
A jeśli tak ,to w jaki sposób mnie znajdą?
SZYMBOREK WNUKUS / 217.98.39.* / 2012-02-06 22:23
W tym samym wierszu, chwaląc Stalina, Szymborska pisała:
"Oto Partia - ludzkości wzrok
Oto Partia siła ludów i sumienie?
Nic nie pójdzie z jego życia w zapomnienie".
Noblistka zapewnia też, że:
"Partia. Należeć do niej.
Z nią działać. Z nią marzyć. Z nią w planach nieulękłych.
Z nią w trosce bezsennej. Wierz mi to najpiękniejsze
co się może zdarzyć".
orys / 80.150.85.* / 2012-02-07 15:48
tak, to jest smutne ale w tym kraju wybiela sie najwiekszych cwaniorow.. ale tak naprawde to sa winni sami polacy bo kupuja kazde g...... i nie posiadaja wlasnego rozumu
money wcta / 217.98.39.* / 2012-02-06 22:19
acta to wuj..............
ha ha
Kwach pokaże pałera z Palikotem
rozjadą was - maja kwity, sa wyszkolenie
nie ukrywają kim są
nie lubie ale SZANUJE ICH...
rozpier... konkurencję
ja lubie konkretnych gości
aha jak się PO obroni... ciekwa rozgrywka
qwqwqw / 89.69.114.* / 2012-02-06 22:08
łgarz jak zawsze
rozum i serce / 91.192.88.* / 2012-02-06 21:45
W artykule używa się stron: internauci - rząd, starając się zawęzić spektrum społeczeństwa, posegregować, a następnie przedstawić ze jest to problem tylko niewielkiego obszaru.powodując opróżnianie społeczeństwa. Sprawa nie jest wąska i nie dotyczy tylko wybranego obszaru społecznego. Ma to odbicie we wszystkim. Dlatego nie dajmy się posortować, poróżnić i skłócić. tusek w takich manewrach jest przeszkolony przez dziadka z wermachtu.
tuxu / 91.193.208.* / 2012-02-06 20:51
Internet to nic w porównaniu z innymi problemami.

Wyobraźcie sobie półki sklepowe po ratyfikacji ACTA. Żadnych tanich towarów, tylko oryginalne produkty produkowane przez wielkie koncerny. Sama drożyzna. Koniec z zamiennymi częściami samochodowymi, dostępne będą wyłącznie markowe podzespoły. Lampa przednia albo filtr powietrza za kilkadziesiąt złotych? To się skończy, po wprowadzeniu ACTA takie części będzie można kupować wyłącznie od producenta, a ich ceny będą liczone w setkach złotych.

A w aptekach? Skończą się tzw. generyki. Będą dostępne tylko oryginalne leki, sporo droższe od zamienników. Chorzy będą mieli do wyboru kupić bardzo drogi, ale oryginalny lek albo nie kupić wcale. Zamienniki nie będą istnieć.

Przepisy ACTA są tak niejasno sprecyzowane, że praktycznie każdy towar będzie mógł zostać wycofany pod pretekstem walki z podróbkami. Będziemy na łasce wielkich koncernów, którzy mając za sobą wielkie pieniądze i doskonałych prawników będą decydować o tym co możemy kupić, a czego nie.
nie_ekonom / 212.76.46.* / 2012-02-06 22:47
I właśnie tu leży część problemów. Niestety większość wypowiedzi, jakie się o tym ukazują np. w komentarzach jest momentalnie zagrzebana pod masą "brońmy wolności słowa w internecie" i "Tusk kłamie".

Dodatkowy, moim zdaniem, problem polega na tym, że np. w USA można opatentować rzeczy z szerszego spektrum (np. patenty programistyczne) niż w Europie, a po wprowadzeniu ACTA będziemy musieli respektować patenty, z którymi wcześniej nie mogliśmy konkurować, bo zwyczajnie u nas ich nie było. I tutaj jest pies pogrzebany, że nagle się okazuje, że można będzie wylądować w sądzie za to, że korzysta się z własnych wypracowanych rozwiązań, ale ktoś (niezależnie znajdując to samo) ma już na to patent...
I w takich sytuacjach nawet jeżeli wygra się proces (można - niezależne badania doprowadzające do tych samych wyników nie naruszają, przynajmniej z tego co wiem, siebie nawzajem), to koszty odstraszają, a mogą nawet spowodować niewypłacalność.

Co do leków nie jestem do końca pewien, gdzieś czytałem że po X (5?) latach procedura tworzenia leków musi zostać upubliczniona, ale głowy sobie za to uciąć nie dam. Natomiast nadal można "zatrzymać" towar, jeżeli istnieje podejrzenie, że jest to podróbka. A takie podejrzenie może być zawsze, chyba że każdy kierowca będzie jeździł z kopiami patentów/praw, co jest już swoistą paranoją.

Niestety niezależnie od tego czy tak jest, czy nie, ceny wzrosną - większe ryzyko, większe koszty. Przeciętnemu Kowalskiemu korzyści to nie przyniesie. Zdecydowana większość korzyści będzie po stronie zrzeszeń twórców i korporacji.

"Crony capitalism at it's best" :(
fisherus / 81.190.233.* / 2012-02-06 20:46
Przyglądam się temu sporowi od samego początku i mimo że niby wszyscy znają ACTA nie mam pojęcia dlaczego wiąże się go tylko z Internetem. W mediach mówi się o ACTA jako o problemie Internetu ale jeżeli przeczyta się ten dokument uważne to widać że internet to tylko mała część jakiej on dotyczy... ACTA jest traktatem handlowym narzuconym przez USA, na warunkach USA. Nacisk jest wręcz fizycznie odczuwalny. Jak wiemy ACTA dotyczy przeciwdziałania rozpowszechniania podróbek nie tylko w Internecie ale przede wszystkim w świecie realnym. ACTA będą miały zastosowanie wszędzie tam gdzie zostanie naruszenia zasada rzekomej oryginalności. Narzuci to rozprowadzanie produktów opartych na konkretnych patentach. Do czego zmierzam? Otóż ACTA zakładają na sygnotariuszy stosowanie wyrobów które są poparte patentami zarejestrowanymi w wielkich korporacjach zachodu (czytaj USA). A dlaczego bo nie mamy własnych które mogłyby konkurować z tamtymi. To od razu eliminuje konkurencje krajów rozwijających się takich jak Polska. Nie będziemy mogli niczego produkować bez kupna licencji od korporacji zachodnich inaczej będziemy odpowiadać za podrabianie, czyli będziemy biedni ponieważ licencje są tak drogie że nie sprzedamy niczego taniej od nich. To będzie miało wpływ na wiele gałęzi przemysłu jak na przykład przemysł około-samochodowy. Nie znajdziemy tanich części zamiennych. To samo dotyczy przemysłu IT. Nie mamy żadnych patentów z tej dziedziny. Nawet przemysł rolniczy ucierpi ponieważ licencje na żywność modyfikowaną genetycznie mają tylko amerykanie. Jednym słowem spowolni to lub nawet zatrzyma wzrost gospodarczy. Dlatego takie kraje jak Chiny Rosja czy Indie nie podpisały tego dokumentu. Tam gospodarka idzie do przodu i będzie szła. To oni będą konkurencją dla zachodu. Jak ratyfikujemy ACTA stracimy również całkowitą kontrole nad wydobyciem gazu łupkowego ponieważ licencje na technologie wydobycia mają tylko amerykanie. Czyli nie zrobimy nic bez amerykanów nawet jak się na nich obrazimy. Jak dotkniemy tych złóż bez nich to za to odpowiemy. Jeżeli nie podpiszemy ACTA to możemy dyktować jakieś warunki bo ponoć mamy jedne z największych złóż na świecie. Biorąc pod uwagę krzywą wzrostu zapotrzebowania na jakieś 300 do 400 lat. ACTA jest dobre dla takich krajów jak USA ponieważ to oni mają wszystkie patenty a takie kraje jak nasz doprowadzi do pozycji "wyrobników" dla zapewnienia ich dobrobytu. Ratyfikowanie ACTA będzie jednym z największych przekrętów w dziejach polski. kopiuj / wklej dalej - to nie moje słowa tylko innego użytkownika Proszę Was o kopiowanie i wklejanie tego na inne stron
me / 77.65.91.* / 2012-02-06 20:10
Jak to zakonczyla sie?
Ja jej jeszcze slucham!
door / 83.12.255.* / 2012-02-06 19:53
Czy utnie sobie nogę?
Albo cóś inszego i będzie kłamał falsetem?

http://fakty.interia.pl/raport/internauci-przeciwko-acta/news/na-zywo-tusk-w-emocjach-mam-sobie-noge-odrabac,1756065

Przykro nam, ale strona o podanym adresie nie istnieje.
Prawdopodobnie wpisany przez Ciebie adres strony jest niewłaściwy.
otok / 83.27.34.* / 2012-02-06 19:48
ACTA: cenzura, koncerny, biurokracja - doc. Józef Kossecki

http://komandir.wrzuta.pl/film/9RB5h4a0eRm/acta_cenzura_koncerny_biurokracja_-_doc._jozef_kossecki
heeelllo / 46.134.249.* / 2012-02-06 19:15
nie,no spoko,zabraklo im wiedzy i refleksu ;).czasami sie zastanawiam,czy on uwaza,ze mowi do idiotow.jakim politykiem jest czlowiek,ktory podpisuje ustawy,a pozniej sie w ten sposob tlumaczy?i zawsze ten brak konkretow.blablablablablablabla
tuxu / 91.193.208.* / 2012-02-06 18:55
Tusk próbuje się teraz wykreować na obrońcę wolności i demokracji. Będzie wmawiał ludziom, że słucha ich opinii i że wszystko robi dla ich dobry.
Tak łatwo władzy nie odda, będzie robił wszystko, żeby utrzymać poparcie.
interno3 / 83.5.177.* / 2012-02-06 18:45
STOP DLA ACTA !! RATUJMY WOLNOŚĆ SŁOWA I WYPOWIEDZI ORAZ WOLNOŚĆ ALTERNATYWNEJ PREZENTACJI FAKTÓW I INFORMACJI.

ACTA DĄŻY DO MONOPOLU MEDIALNEGO I KONTROLOWANIA INTERNETU PRZEZ KORPORACJE !!

POWIEDZMY STOP ZANIM BĘDZIE ZA PÓŹNO !!
zachariasz / 83.21.125.* / 2012-02-06 18:22
A czy twórcy muzyki i filmu każdorazowo będą płacić tantiemy twórcom internetu, za stworzenie platformy do dystrybucji ich twórczości? Byłaby to logiczna konsekwencja takiego podejścia do tematu.
do początku nowsze
1 2 3

Najnowsze wpisy