Forum Polityka, aktualnościKraj

"Decyzja o ujawnieniu zapisu z czarnych skrzynek po analizie"

"Decyzja o ujawnieniu zapisu z czarnych skrzynek po analizie"

Wyświetlaj:
Matrix.55 / 84.10.89.* / 2010-04-23 16:36
Proszę państwa , huczą takie ploty, że tuż po katastrofie ,przy pierwszym spotkaniu z Tuskiem, premier Putin przekazał mu poufną informację że to prezydent Kaczyński zmusił pilotów do lądowania pomimo ich kategorycznego sprzeciwu. Informacja ta została utajniona w Rosji i w Polsce. Na ten temat pisał niemiecki "Die Welt". To nawet potwierdzają kolejne działania, Kaczyńskiego pośpiesznie pochowano na terenie kościelnym , pod opieką Watykanu, wbrew protestom społeczeństwa, żeby go uchronić przed gniewem ludu, skrzynki odczytuje się i "synchronizuje" tygodniami chociaż na to wystarczy ok 2 godziny. Opóźnianie sprawy zwalają na Rosjan chociaż ich chwalą za współpracę z Polakami. Nawet gdyby tych skrzynek nie było to i tak duża ilość informacji została utrwalona elektronicznie na różnych obiektach kierowania lotnictwem na terenie Polski Białorusi i Rosji, została też nagrana na JAK-u 40 który wylądował wcześniej , ta informacja zapewne była słyszana przez obsługę tego samolotu, który stał tam na płycie lotniska i utrzymywał także kontakt radiowy z TU 154M. Nawet gdyby ktoś bardzo się starał to może ukryć tą prawdę na krótko , zbyt dużo ludzi w Polsce, na Białorusi i w Rosji tą korespondencję słyszało i widziało na radarach. Żaden pilot w takiej sytuacji nie jest samobójcą i na pewno nie popełniłby samobójstwa, musiał działać w deficycie czasu i w stanie wyższej konieczności do czego został zmuszony przez głowę państwa. Tą prawdę nasz naród musi poznać i pozna , nie zależnie od tego jak bardzo będzie bolała. Śmieszne wydają się zarzuty p. Polaczka i p. Czempińskiego, kierowane pod adresem MON , dowództwa pułku i min. Klicha. Panowie lotnictwo wymaga wysoce specjalistycznego szkolenia , utrzymania nawyków i kierowania w powietrzu, jak się nie znacie to omijajcie ten temat. W interesie państwa, rządzącej koalicji i nas wszystkich jest pokazanie całej prawdy. Z nazwami ulic, mostów, parków itp. proponuję na razie zaczekać.
danusob / 78.88.200.* / 2010-05-03 09:56
Jeśli prawdą jest, że Kaczyński zmusił pilota do lądowania, to należy ten fakt zaliczyć do morderstwa 95 osób. A Wawel rzeczywiście uchroniłby grób od zdewastowania, bo rodziny zabitych nie wytrzymałyby tej prawdy......i mam nadzieję, że fakty zostaną ujawnione !!!!!!
!@#$ / 83.7.36.* / 2010-04-27 14:29
Czy ty wiesz, co to jest HISTORIA cholerny nieuku wychowany na empetrójkach yutubach, i szwabskich brukowcach? Czy wiesz co działo się w stoczni gdańskiej? Czy wiesz, co to był stan wojenny? Czy wiesz, co w tych latach robił Lech Kaczyński? Nadstawiał dla ciebie głowę, choć jeszcze nie było cię na świecie! A później? W ciągu pięciu lat zaledwie wydźwignął nasz kraj z ruiny gospodarczej, do której to dporowadziły 10 letnie niudolne rządy Kwaśniewskiego, więc właśnie dzięki Lechowi Kaczyńskiemu i tobie jest dziś lepiej pacanie. Trzeba było oglądać wczoraj TVP1 o 20:30 to byś może zrozumiał, że Pan Lech Kaczyński to bohater narodowy, którego zamordowali Rosjanie przy nieświadomym współudziale pilota imbecyla. Mało ci? W takim razie TV Trwam powinna ci umeblować trochę w tej pustej komercyjnej, konsumpcyjnej łepetynie kogo straciliśmy.
huczą takie ploty

No właśnie. Ploty.
ździcho / 77.254.189.* / 2010-04-23 19:07
Muszę przyznać, że to jest COŚ. Jednak jedna rzecz nie daje mi spokoju. Jeżeli pilot był naciskany przez prezydenta to miał do wyboru dwie opcje: śmierć, albo dyscyplinarka, gdyby odmówił wykonania polecenia. Dlaczego wybrał to pierwsze? Przecież nie był idiotą i wiedział czym ryzykuje.
Andre7 / 2010-04-23 14:58 / Tysiącznik na forum
A Polski Naród ma prawo znac prawde, niezaleznie od tego czy Prezydent kazał lądowąc wbrew decyzji pilota (poprzedni pilot który odmówił Prezydentowi stracił prace), czy sprzęt był schrzaniony czy wieża źle kierowała, czy pilot był pijany czy wybychła bomba ...
Skoro każdy Polak ma prawo wybierac Prezydenta to tez każdy ma prawo poznac wszystkie dostepne informacje o jego śmierci. Od razu !Amen.
ździcho / 77.253.91.* / 2010-04-23 15:41
Oczywiście, że ma prawo. A czy nasze prawa do poznania prawdy były kiedykolwiek respektowane przez naszych przywódców w tym, bądź w tamtym systemie? Ja sobie nie przypominam. Zawsze nam mówili co chcieli i robili z nami co chcieli, a my dalej dajemy się nabierać na pompatyczne kampanie wyborcze i jak te barany idziemy głosować, a jak któryś wygra dzięki naszemu głosowi, to będzie nam mówił, co będzie chciał i robił z nami co będzie chciał. My zaś dalej "będziemy mieli" prawo znać prawdę. Ja w 1989 roku byłem już pełnoletni i też chciałem znać prawdę, bo miałem do tego prawo. Od tamtej pory nic się nie zmieniło. Byłem i jestem okłamywany. Ja już nigdy na nikogo swojego głosu nie oddam, choć mam takie prawo. Nie będę żadnemu kłamcy pomagał w karierze. Amen.
pytajnik zawodowy / 87.206.221.* / 2010-04-23 02:56
To jest jakieś mataczenie. Widać że są niewygodne fakty!
Robią z ludzi idiotów - najpierw mają ujawniać, a teraz że się zastanowią za dwa tygodnie bez podania przyczyny.
Ludzie nie czujecie że tu ktoś coś kręci? Widać ewidentnie że tu coś nie pasuje. Po za tym Miller i Wałęsa mówili że decyzję o lądowaniu tak naprawdę podejmuje prezydent (oczywiście nieoficjlanie bo to niby pilot rządzi) - więc ide o zakład że właśnie to nasi dzielni prokuratorzy chcą zatuszować.
ździcho / 77.254.191.* / 2010-04-23 07:18
Oczywiście, że zatuszować. Albo to, co mówisz, albo obecność polskiego zamachowca na pokładzie, jeżeli miał jakieś powiązania z najwyższymi kręgami politycznymi. Zawsze tak jest, że najpierw się sprząta, a potem ujawnia.
NoO / 217.153.161.* / 2010-04-22 21:39
Mimo wszystko mnie to dziwi. Polski samolot jest własnością Polski bez względu gdzie się rozbije (choć nie wiem co o tym mówi prawo między narodowe). Jeżeli rozbiłby się u nas amerykański, czy choćby rosyjski samolot, to i tak zabraliby nam swoje czarne skrzynki.
@@@ / 89.74.168.* / 2010-04-22 19:02

Te dowody są obecnie w dyspozycji rosyjskich prokuratorów, prowadzących śledztwo w sprawie katastrofy prezydenckiego TU 154-M.

Dlaczego wlasnosc polska jest w rekach rosyjskich prokuratorow?
ździcho / 77.253.125.* / 2010-04-22 21:32
Dlatego, że katastrofa miała miejsce na ich terytorium. Oni nie ZAREKWIROWALI tych materiałów jak zdaje się wielu, tylko zainicjowali śledztwo jako pierwsi. Dla mnie bez różnicy w czyje to łapy wpadłoby jako pierwsze, ja tam nie wierzę ani jednym, ani drugim.
@@@ / 89.74.168.* / 2010-04-22 21:46

Dlatego, że katastrofa miała miejsce na ich terytorium...

To akurat nie ma znaczenia.
Samolot jest polski i prokuratura rosyska powinna poprosic prokurature polska o dostep do skrzynek.
ździcho / 77.253.125.* / 2010-04-22 22:00
Hmm...Może i masz rację. Idąc Twoim tokiem rozumowania ja nie wykluczam mimo wszystko takiej możliwości, że prokuratura rosyjska POPROSIŁA i zgodę otrzymała. Inaczej byłoby to bezprawie, a co za tym idzie, ostry protest strony polskiej. Tymczasem nie miał on miejsca. Więc albo Polacy uszka po sobie (co odrzucam, bo niby z jakiego powodu) wobec Rosjan, albo obie strony knują coś wrednie pospołu...i niestety, ku temu drugiemu wnioskowi się skłaniam.
@@@ / 89.74.168.* / 2010-04-23 00:50
Zgadzam sie ze cos tu smierdzi poniewaz polska prokuratura nigdy nie byla w posiadaniu tych skrzynek.
Polscy prokuratorzy przyjechali na miejsce katastrofy ponad 8 godzin po fakcie. Skrzynki prawdopodobnie juz wtedy byly prawdopodobnie w Moskwie.
ździcho / 77.254.191.* / 2010-04-23 07:09

polska
prokuratura nigdy nie byla w posiadaniu tych
skrzynek

Co prawda, Rosjanie skrzynki przechwycili, ale czy jesteś pewien, że NIE POZWOLILI naszym prokuratorom do nich zaglądać. Mnie się wydaje, że razem tam ślęczą tyle, że nasi z tym własnie 8 godzinnym opóźnieniem. A nie dziwi Cię to, że polscy prokuratorzy dotarli dopiero ponad 8 godzin po fakcie? Mieli w Polsce ważniejsze sprawy?
arch / 2010-04-22 18:02 / Tysiącznik na forum
W wyniku karygodnych zaniedbań, niekompetencji i arogancji staliśmy się jedynym na świecie krajem, który w jednym momencie stracił całe Dowództwo Wojska, ze Zwierzchnikiem Sił Zbrojnych Prezydentem Rzeczpospolitej Polskiej na czele.
W trybie pilnym należy:

1. Rozwiązać Wojskową Prokuraturę i powierzyć prowadzone przez nią sprawy Prokuraturze Cywilnej
.
2. Ustanowić pełnomocnika Rządu d/s ratowania naszych Sił Zbrojnych i powołać na to stanowisko generała dywizji Waldemara Skrzypczaka (byłego dowódcę Wojsk Lądowych, który miał odwagę głośno mówić o zaniedbaniach w MON),

3. Odwołać Ministra Obrony Narodowej i do czasu wybrania Prezydenta powierzyć kierowanie Resortem przewodniczącemu Ko-misji Obrony Senatu M. Grubskiemu z PO,

4. Przywrócić na stanowisko Szefa Rządowego Centrum Antykryzysowego doktora Przemysława Gułę
. Zdecydowałem się na to, gdyż Bogdan Klich wysłuchiwał moich rad popartych ekspertyzami specjalistów polskich i amerykańskich, a następnie postępował wbrew logice! (........)

List wysłany przez gen. Sławomira Petelickiego do Donalda Tuska w związku z
katastrofą Tu-154M w Smoleńsku - cały list -http://freeisoft.pl/?p=27124
jaas / 89.76.9.* / 2010-04-23 01:22
Tusk winien ustąpić on jest odpowiedzialny za służby specjalne które nie zapewniły bezpieczeństwa, oraz za nie prowadzenie suwerennego śledztwa śledztwa przez polską prokuraturę. Komorowski też winien odejść.
!@#$ / 83.7.50.* / 2010-04-23 13:36
Obaj powinni odejść, a nawet wylecieć z hukiem. Tusk sabotażuje śledztwo w sprawie katastrofy, razem z Putinem szepczą tam coś po kątach, knują, łypią oczkami spodełba Zresztą co ja będe pisał, każdy wie kto to jest Tusk. A Komorowski drugi. Miedwiediew przymilił się zapraszając go na jakieś uroczystości 65 rocznicy jakiegoś ruskiego czegośtam, co mnie nie obchodzi, a ten już je mu z ręki. Poza tym wypowiadając się o in-vitro w debacie a Sikorskim wylazły z niego ultrafaszystowskie poglądy.Ja tam wiem jedno. Tusk i Komorowski klecą jakąś nową komunę, jakiś syf. Gdy był stan wojenny, to jeszcze nosili koszule w zębach, to mieli z tego frajdę, dzisiaj gdzieś tam po cichu modlą się do batiuszki Stalina, do sierpa i młota, a mówią, ze są patriotami. To są bardzo niebezpieczni ludzie, zdolni do wszystkiego, do największych zbrodni przeciwko naszemu krajowi. Wystarczy tylko spojrzeć im w oczyKt Takie spojrzenie miał Stalin, bestia żądna krwi. o tego nie dostrzega nie jest patriotą.
pomaran3a / 89.73.248.* / 2010-04-25 09:33
Znajdź sobie lepszego psychiatrę bo ten, który leczy Cię w tej chwili jest wyraźnie do d.... Widać to po Twoich wypowiedziach . Z poważaniem Teresa.
ździcho / 77.254.32.* / 2010-04-25 19:26
...I tylko czekać jak Cię zbluzga... Mnie nie oszczędził. Obawiam się, że psychiatria jest bezradna wobec nacjonalistycznej ksenofobii, tym bardziej, że nie jest ona w Polsce uważana za chorobę społeczną, wręcz przeciwnie, jest uznana bodźcem, motorem do budowania "Lepszej Polski" niestety.
ździcho / 77.254.191.* / 2010-04-23 07:33
A co to komu da w TEJ sprawie jeśli nawet odejdą? Zmieniasz temat, rozmawiamy o czarnych skrzynkach. Mam dość czytania o przepychankach PiSu z PO.
chłop jag / 84.234.10.* / 2010-04-22 18:47
Czy były SB-ek, gen. Petelicki, przed przedstawieniem swoich postulatów, nie powinien żądać, odwołania ryżej kanalii?
Chyba od tego trzeba zacząć, naprawę RP!

Najnowsze wpisy