Forum Forum pracyPraca za granicą - opinie

Deratyzacja we Francji??? Cs Perfecto

Deratyzacja we Francji??? Cs Perfecto

supersajmon / 2011-05-23 07:48
Witam wszystkich mam nastepujące pytanie do Was a mianowicie; kolega znalazł w gazecie ogłoszenie o pracy we Francji przy odszczurzaniu w nadmorskich miasteczkach na pólnocy Francji. Praca platna 2500 euro na miesiąc netto, zakwaterowanie darmo oraz przejazd tam i z powrotem za darmo. Mieszkają w motelach robotniczych, przewożeni są busamido miejsc pracy (kanalów).
Wszystko było by ok tyle tylko że jest mnóstwo znaków zapytania;
Każą wpłacić 430zł wstepnego na szkolenia (certyfikat unijny)
natępnie praca jest w ciężkich warunkach gdyż w kanałach (choć to kanały duże gdzie może wjechać nawet ciężarówka)
pryskanie szczurów chemią (po której szczury zdychają po około 2 minut)
szczury około 6 kg.
Pracownicy otrzymują odzież ochronną, maskę oraz dwie butle (jedna z chemią którą są pryskane szczury) druga ze środkiem dezynfekującym gdzie po wyjściu z kanałów na wzajem ludzie się spryskują odzież ochronną z tej chemii którą pryskają w kanałach.
nastepnie w kadziach dalej się dezynfekują .
Szkolenie się odbyło w Katowicach.
Kolega wrócił z niego i ma pełno niedomówień gdzie na miejscu nie otrzymał odpowiedzi.
I MAM PYTANIE:
Co sądzicie o tej pracy, może ktoś był juz na takiej i może podzielić się wiadomościami itp.
Czy ta praca jest bardzo niebezpieczna i nie adekwatna do tych 2500 euro.
Czy szczury gryza nagminnie
Czy po tej chemii jest murowany rak itd.
Będę wdzięczny jak ktoś odpisze na moje pytania i rozpoczęty temat.
nigdzie nie ma w googlach wzmianki na ten temat
Pozdrawiam
Wyświetlaj:
bistro / 82.139.14.* / 2011-06-10 12:16
na 100% to oszustwo juz nie ma na co czekac,mial ten szef dzwonic i nie dzwoni,wylanczaja telefon i jest glupia wymowka ze ten co zalozyl to forum to narobil problemow i przez to wszyscy cierpia,a co to ma do wyjazdu?!sekretarka wiecznie sciemnia,klamie,jak dzwonilem i rozmawialem z szefem a pozniej dzwonila zona pytala czemu ten szef nie dzwoni i glupoty opowiadacie to powiedziala ze nieodbieram telefonu i dzwonil,to jest zabawa w kotka i myszke a 2 miesiace szczelily,czekalem cierpliwie ale teraz nie mam zludzen,trzeba zrobic z tym porzadek,06.06.2011 jest kolejne ogloszenie od nich,jaki pracodawca bedzie czekal kilka miesiecy na pracownikow!nie ma od nich zadnych informacji itd
janek76 / 46.170.175.* / 2011-06-10 16:28
do bistro brawo kolego w koncu jakies konkretne informacje ja sie zapisalem na kurs tez ma byc okolo 21 06 2011 tez mysle ze to lipa ale zaryzykowalem i zobaczymy co bedzie dalej mysle ze jakby ktos wyjechal to bylby jakis odzew ze pracuje i jakie sa warunki pracy itp a jak to faktycznie kit to trzeba sie zbierac na pozew zbirowy do sadu i co ma forum do pracy nic jutro do nich zadzwonie i zapytam czy powodem nie wysylania do pracy jest to forom czy naciaganie ludzi na kursy siema
janek76 / 46.170.175.* / 2011-06-10 16:33
do bistro jak masz telefony do tych co byli na kursie to dzwon do nich niech ich nekaja
bistro / 82.139.14.* / 2011-06-10 15:56
21 kwietnia w katowicach bylo 47 osob,sekretarka pieprzy i klamie z marca pracuja podzwoncie tam kilka razy to zobaczycie jakie sa fakty,czytajcie co u gory napisalem to co mowiaa i czy to jest normalne taka rozmowa z szefem perfectoo
21 maja byl nastepny i 06.06.2011 jest kolejne ogloszenie w gazeta praca,ja czekam 2 miesiace i cisza,jedynie emeila ze za 2 tyg.pzie umowa nastepnie termin wyjazdu a co po tych dwoch tygodniach czytajcie wyzej
bistro / 82.139.14.* / 2011-06-04 17:03
firma wysyla potwierdzenie emeilem na temat wyjazdu i jedzie przedstawiciel,jak ktos sluchal na szkoleniu to jest jasne,pozatym przed szkoleniem informuja jaka to ciezka praca zeby sie zastanowic a jak ktos nie zna znaczenia kontrakt to niech poczyta a jak nie umie to w skrocie wyjasnie,samemu sie szczepisz ubezpieczasz,urlop bezplatny itd tak jak u nas np.pielegniarki
janusz1960 / 178.181.14.* / 2011-06-03 23:17
perfekcto nikogo nie wyslalo do pracy i niema takich mozliwosci zyczliwy i dobrze poinformowany w tej sprawie oni naganiaja sobie jeleni na kursy ot i caly biznes janusz
to ja inga / 178.42.91.* / 2011-06-02 20:53
w necie i w wyborczej jest b. podobne ogłoszenie zamieszczone przez kogos inne z Hiszpanii


"Hiszpania. Zatrudnię do pracy przy deratyzacji i dezynsekcji (odszczurzanie, odrobaczanie budynków itp.). Oferujemy wysokie zarobki /11 euro/, umowę o pracę. Kontakt tel. 0034 603 143 146. "


Nie trzeba żadnego szkolenia, byle by byc na okreslony termin tam, zwrot kosztów dojazdu.

Obawiam się że obie oferty są ściemnione....ktos dzwonił może do tej ofert z hiszpanii, coś wie na ten temat?
marian1962 / 46.204.2.* / 2011-06-03 22:45
klijent w hiszpanijest kretem obiecuje prace ty zalatwiaszbilety jestes juz gotowy do wyjazdu a on kaze ci kase wyslac na mieszkanie do hiszpani 300 albo 400 euro i lecisz na lotnisko i nic nikt nie czeka i nie ma ani pracy ani kasy podaje koszty takiej eskapady okolo 2500 zlotychnie warto przezylem taka wycieczke i odradzam
supersajmon / 2011-05-23 17:07
To stek bzdur!!!
Ludzie interes jednorazowy i firma bankrutuje a wy nic z tego nie macie.
Ktos zarabia kilka dziesiąt tyś. zł. i jest szczęśliwy że takich wyrolował bez mydła.
Kto dzis da kase i jak wy piszecie ponad 400zł. na telefon.
Chyba że desperat.
Jak sądzę przyjechał właściciel nic nikomu nie mówił i odhaczył inna firme której zlecił bhp i tyle.
I wy mu teraz możecie skoczyć.
Zapłaciliście za szkolenie a czego to było szkolenie to juz nie ważne być byliście.
Zachciało wam się euro szczurów- to macie.
Może być jeszcze taki myk że nawet wyjedziecie i tam dopiero na miejscu podpiszecie umowę- kontrakt. Nie rozumiejąc w dalszym ciągu wszystkiego zgodzicie sie pracować jak niewolnicy.
A PRZED TYM WYJAZDEM ORGANIZATOR ZAPEWNIŁ WAS ŻE WAS ZASZCZEPI PRZECIWKO NP: DŻUMIE, MALARII, TYFUSIE, RZERZĄDCE I INNYCH SMIERTELNYCH CHORÓB JAKIE NIOSA TE GIGANTY SZCZURY KANALIZACYJNE?
Na pewno NIE!
A podał wam nazwy firm francuskich?
Na pewno NIE!
A powiedzieli wam jakie stroje jaki jest sposób oddychania w masce?
Na pewno NIE!
A podpisywaliście jakieś papiery i dostaliście jakieś instrukcje oraz papiery?
Na pewno NIE!
A badania wasze były potrzebne, papiery o niekaralności? (chyba nikt z was nie chciał by znaleźć się w grupie z psychopatą-mordercą?)
Na pewno NIE!
Żadne Testy robione samemu w domu nie są rzetelne!
Robiliście TESTY?
Na pewno NIE!
Nazwy miast hoteli, moteli robotniczych?
Na pewno NIE!
Jeżeli nic nie było z powyższych pytań możecie teraz sobie spokojnie iść za rogiem na piwo i zapomnieć o tym bo ktoś się dorobił niezłą sumką każdego z was.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - supersajmon.]
MsiK / 109.199.3.* / 2011-05-23 13:18
dokładnie ja też byłem na tym szkoleniu w Katowicach i nie wiem co mam o tym sadzić,poniewarz wszystkie formalności miały być załatwione w dzien szkolenia jednak że brakowało tam przedstawiciela z Francji z którym miał być podpisywany kontrakt na wyjazd.Dróą żeczą jest to że miały być przeprowadzone psychotesty a ich nie było.Co ciekawsze gościu ktury pojawił się na początku spotkania podał nam adres email na który mamy wysłać w tytule imię nazwisko z prośbą o psychotestytwierdząc że nie mają oni czasu na te rzeczy .Jest to dziwne poniewarz psychotesty powinny się odbywać pod nadzorem osoby posiadajęcej uprawnienia do przeprowadzenia takiego egzaminu a tu jest inaczej
grydz / 82.139.14.* / 2011-06-08 12:56
podobno z przed kwietniowego kursu część pracuje,bo niektórzy uciekli,przestraszyli się,na dniach ma dzwonić szef Perfecto do każdego,który ma wyjechać zobaczymy........
janek76 / 46.170.175.* / 2011-06-10 16:48
a skad wiesz ze ludzie pouciekali z pracy znasz kogos kto tam byl i wrucil ja w to nie wierze jakby ktos wyjechal to by nie uciekl a jakby pouciekali to wyslaliby drugich a widze ze nie wyslaliwiec sie zastanow nad tym co piszesz
bistro / 82.139.14.* / 2011-06-09 08:21
maja podobno polaczyc dwie grupy z kwietnia i maja bo z kwietnia malo bylo chetnych do wyjazdu jak dowiedzieli sie jak to wyglada,sam slyszalem od kilku osob np. pieprze nie jade, to nie dlamnie itp dzisaj ma ten szef dzwonic do kursowiczow z konkretami i pon,wtorek juz z data wyjazdu jak to czas na zwloke,to trzeba dzialac,mam emeile od perfecto ze beda wysylane umowy a nastepnie termin wyjazdu,z marca podobno wyjechali a z kwietnia to najgorsza grupa i to by sie zgadzalo bo kupe bylo dziadkow i podejrzanych typkow,firma jest sp.zoo.zarejestowana w sadzie,musi miec swoj kapital,istnieje od 2004r itd nieokresla sie definitywnie w nastepnym tygodniu z krotkim terminem na umowy i wyjazd to z dowodami emeili i ogloszen,to pozew zbiorowy do prokuratury o wymuszenie i oszustwo oraz odszkodowanie straty moralne itd ja przez nicz 2 miesiace bez pracy itd itp
janek76 / 46.170.175.* / 2011-06-10 12:56
a skad wiesz ze ludzie pouciekali z pracy masz z kims kontakt to podaj namiary na kogos kto tam byl
janek76 / 46.170.175.* / 2011-06-10 13:42
ludzie mysle ze na forum to powinno sie rozmawiac powaznie i o faktach a nie o domyslach jesli macie konkrety na temat szkolenia i wyjazdu do francji to piszcie bo do tej pory na tym forum to piszecie same bzdury i domysly potrzebne sa informacje ile osob wyjechalo do pracy a nie bla bla bla jak duze grupy byly na szkoleniach i ile bylo tych grup jesli ktos ma jakies newsy na ten temat to niech napisze
bistro / 82.139.14.* / 2011-06-10 16:34
testy zekomo dlugo ludzie odslylali,ja bylem 21 kwietnia,na kursie mowil zeby wpisac imie i nazwisko i wyslac emeila pt. test i szybko odeslac w ten sam dzien,a ja czekalem na test do 5 maja w zwiazku ze swietami itd,po co te sciemy ze tyle czasu,ustala sie termin wyslania i juz,kto wysle ten wysle a nie gra na zwloke,a potem zwalanie na goscia,ktory zalozyl to forum ze przez niego reszta cierpi, slowa szefa perfecto,powstalo forum firma obsmarowana to sie wscieka i jak dziecko zwala,zamiast informowac nas jak wyglada naprawde ta sprawa organizuje kolejne kursy i cisza podzwoncie do biura i posluchajcie wszelakich wersji a do szefa nawet niedostaniecie komory bo powie ze bedzie dzwonil a nigdy nie dzwonil nieraz tam siedzi z sekretarka podobno od 9-11 a dzisiaj nagle nikt przez caly dzien nie odbieral zenada i oszustwo tel.713207161 kom 888516848 i jak odbierze to tylko sekretarka a jak czasem by byl szef to go da
bistro / 82.139.14.* / 2011-06-10 19:15
czekam jeszcze do konca nastepnego tygodnia tak jak poinformowal mnie kolega ze zekomo maja byc konkrety na pismie,jak nie udastepniam,wszelkie informacje ktore przysylalo perfecto itd,wydaje mi sie ze przeciagaja zeby zaliczyc nastepny kurs ten kolo 21 czerwca,jak tak to ludzie z 21 czerwca czy jak tam wam wyznacza bo sami to napewno czytaja,na kurs odrazu z prokuratorem i my musimy sie zebrac i tam pojechac,a czasem jak by cos wyszlo w co wogole nie wierze to dam znac
cotam / 77.255.69.* / 2011-06-16 12:20
jeden tu z was pisze ze ma umowe przedwstepna czy ty czlowieku masz nasrane w glowie gdzie to jest umowa przedwstepna ? to jest potwierdzenie ze zgodziles sie na kurs za 430 zl zeby oni mieli podstawe w razie jakichkolwiek klopotow bo tez jestem z kwietnia a najnowsza sprawa powiedziala bo do niej dzwonilem ze zesmy nie wyjechali poniewaz jeden z nas rzekomo zalozyl te strony i pisze z eoni to szusci i ze niby ten pracodawca to przeczytal i nie chce miec takich pracownikow hahahhahah siedzi ktos we Francji i czyta forum o perfecto niezly kit wstawiaja a i powiedziala ze nasza grupa nie wiadmo czy wogole wyjedzie za to ze nazywamy ich oszustami a zalozyla to podobno jedna osoba co nie zdala testu a przeciez wysylali nam na malila ze testy zdali wszyscy wiec takie bajki opowiada ta sekretarka ze sama sie juz gubi w swoich klamstwach a tearz czekamy az skasuja za nastepnych idiotow takich jak my po 430 zl za szkolenie co jest w czerwcu i bedziemy wyjezdzac najpierw bylo po swietach wielkanocnych teraz po swietach bozego ciala a moze wyjedziemu po swietach bozego narodzenia hahahhahahahha tylko nie wiadomo w ktorym roku pozdrawiam wszystkich
grydz / 82.139.14.* / 2011-06-16 16:04
normalna nie taka co wysylali zbiorowa na poczte tylko na papierze u nich w biurze w obecnosci swiadka w celu podpisania kontraktu itd ,bylem u radcy prawnego i to jest niezbity dowod a ty sie ciesz ze wtopiles,zamiast isc tam do nich i im nasrc taki madry jestes a zrobili tobie wydymke,nie masz zadnych potwierdzen ani argumentow,albo jestes z perfecto i wariata i ferment siejesz zamiast jakies fakty
cotam / 77.255.76.* / 2011-06-17 13:02
acha i zglos do prokuratury sprawe i na pewno kase ci odzyskaja hahahahha ale ty jestes chlopcze naiwny az mi cie zal w jakim ty swiecie zyjesz
cotam / 77.255.76.* / 2011-06-17 13:00
do grydz sluchaj piszesz ze mnie wydymali na kase jestes w bledzie bo ja te 430 zl bede mial szybciej niz ci sie zdaje chlopcze a ty ze masz niby jakas umowe przedwstepna to mozesz sobie nie dupe podetrzec raz on nie nazywa sie matuszewski ani tamten drugi widziales jego dowod nie wiec sie zastanow jakim jestes gamoniem nastepna sprawa to ze byles u rady prawnego smiech na sali i co wynajmiesz adwokata za co?? hahahha zalozysz im sprawe to najpierw ich bedziesz musial znalezc a dwa jezeli ich znajdziesz to oni maja kase w przeciwienstwie do ciebie by sie wybronic wiec wez sobie twoja umowe wklej w ramke i powies na scienie hahahah a jak chcesz zoabcaczyc jak sie odzyskuje kase bez adwokata to zapraszam na szkolenie 21 czerwca skonczylem i powdzenia w skarzeniu firmy i osob pod fikcyjnymi danymi nara
bistro / 82.139.14.* / 2011-06-16 16:26
ludzie zamiast plakac ze smiechu przeczytajcie pierwszy wpis i czy to jest nadawanie czy pytanie,duzo ludzi pisze bzdury bo nie byli na kursie i to sa pomowinia,2 miesiace czekamy na prace!a zekomo cierpimy przez jednego tak mi tez gosciu mowil i ci z maja tez a skad wiadomo ze to ktos z kwietnia?!! to czego nie przysylaja potwierdzenia itd zeby ludzi uspokoic ilez mozna dzwonic i bzdur sluchac!!!
cotam / 77.255.76.* / 2011-06-17 13:59
DOBRA PANOWIE DWIE INFORMACJE 21 CZERWCA NIE MA ZADNEGO SZKOLENIA W KATOWICACH NA ZALEZU DZWONILEM I PANI RECEPCJONISTKA SPRAWDZILA I NEI MA W UMOWIONYCH SPOTKANIAC TAKIEJ FIRMY NA STO PROCENT WIEC CZEKAM NA OSOBE KTORA WYBIERA SIE W CZERWCU NA TO SZKOLENIE GDZIE I KIEDY ONO SIE ODBEDZIE? TYLE CHYBA MOZECIE PODAC A DRUGA SPRAWA DZWONILEM DO HOTELU DELTA WE WROCLAWIU I MOWI ZE MAJA PODPISANA UMOWE DO NASTEPNEGO ROKU O WYNAJEM ALE SMIEJAC SIE DAJE MI DO ZROZUMIENIA ZE NIE GWARANTUJE ZE DO TEGO CZASU BEDA CZEKAM NA INFO GDZIE JEST SZKOLENIE ????? POZDRAWIAM
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy