Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Deweloperzy nagminnie łamią prawo

Deweloperzy nagminnie łamią prawo

Money.pl / 2006-11-08 08:19
Komentarze do wiadomości: Deweloperzy nagminnie łamią prawo.
Wyświetlaj:
HannaBena / 91.221.27.* / 2019-05-22 10:40
Duże doświadczenie w prowadzeniu tego typu spraw ma kancelaria adwokacka Cejrowski. Doskonale sobie poradzili w moim procesie.
Tanita / 87.244.142.* / 2019-02-25 07:33
Projektowanie wnętrz, projekty pod klucz, profesjonalne biuro projektowe, architekci z pasją!tz-interior.com/
ronin invest / 194.181.2.* / 2011-05-31 19:08
Przestrzegam wszystkich przed współpracą z firmą RONIN INVEST Sp. z o.o. zarejestrowaną w Warszawie, Plac Piłsudskiego 3 - to sa OSZUŚCI - firma niewypłacalna - naciąga uczciwych dostawców na pieniądze. FIRMA fikcyjnie zarejestrowana na Placu Piłsudskiego 3 - tam mają wyłącznie skrzynkę pocztową - fizycznie nikt z przedstawicieli firmy Ronin Invest tam nie przebywa. Wykupiona mają usługę wirtualnego biura i to wszystko - firma w teczce. ZERO nieruchomości, zero ruchomości, zero maszyn - funkcjonuje tylko i wyłącznie dlatego że naciąga inne firmy, którym NIE PŁACI. UWAGA NA OSZUSTÓW !!!

Powstała również strona, na której opisane są działania firmy Ronin Invest Sp. z o.o.
- www.ronininvest.com.pl

Firma zawiesiła swoją oficjalną stronę: www.ronininvest.pl - zbyt dużo ludzi do nich dzwoniło.

NIE DAJ SIĘ OSZUKAĆ !
Wapniak / 2011-04-28 18:30 / Tysiącznik na forum
A czemu nie, skoro nikt ich nie kontroluje... Zwykły konsument może iść tylko do Sądu... ostatecznego. Ha... i mam na to dowody! Z S.O. jeszcze nie...
Elaa / 79.188.235.* / 2011-04-28 12:11
a ja właśnie kupuję dom od dewelopera, na nowym osiedlu, w Dąbrowie, tuż pod Poznaniem i nie mam na co narzekać. Chociaż jestem w o tyle dobrej sytuacji, że osiedle już stoi, domy są wykończone i czekają w zasadzie tylko na lokatorów- więc nie kupuję "kota w worku" . Co nie zmienia faktu, że deweloper jest uczciwy i swoją pracę wykonał profesjonalnie.
Zaka1357 / 217.17.34.* / 2010-03-16 15:52
Uwazajcie na tego dewelopera. Z kupnem mieszkania u
nich motam się od 3 miesięcy. Wtedy to dostali zaliczkę. Problemy
wychodza coraz to nowe, mimo, że od 3 tygodni mają całość zapłaty za
mieszkanie. Jutro upływa 2 tyg od pierwszego odbioru kluczy, usterki
mimo próśb nie zostały naprawione (a mają na to właśnie 2 tyg),
terminu podpisania aktu notarialnego nie widać.Oszukana zostałam co
do ceny garażu, zadośćuczynienia w związku z brakiem pełnomocnictwa
samko do sprzedaży mieszkań (kurs euro spadł o 40 gr w ciągu tyg),
fakt ten ukryli oczywiście więc w zasadzie to jakbym sie nie
dowiedziała podstępem to kupiłabym mieszkanie od osoby, która nie ma
prawa go sprzedać!!!!!!!!!!! Skandal!!!!!!!!!!!! Oszuści i tyle!!!!
nieznana1 / 79.184.104.* / 2010-05-27 18:28
Bardzo Ci współczuję. Nasz deweloper BUDER GA. Nie życzę takiego nikomu. Wiele mówi ale niewiele robi.Chyba, że w swoim interesie. Z mieszkancami wcale sie nie liczy. To najlepszy przykład tzw. wiejskiego c.........a. Jest naszym administratorem juz 3 lata. Prawdopodobnie zresztą już nie długo. Ta sama firma zreszta sprzedaje również lokale w Ostródzie ale przy innej ulicy. Jesli jest ktos zainteresowany jak firma cos wykonuje, jak wykańcza( lokale i ludzi) zapraszam do nas. Ul. 1 Dywizji 7. Ostatni blok p lewej stronie. Ten nowszy- ładniejszy.. zapraszam po zasięgniecie opinii o firmie.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - b149263, kasia_bucio.]
Katarzyna Bucio / 46.112.216.* / 2016-06-28 11:40
Pozwolę się nie zgodzić, właśnie kupiliśmy mieszkanie na Olsztyńskiej 9, wszystko w porządku jak do tej pory! Dodatkowo powiem że w takiej cenie to jestem z mężem bardzo zadowolona. No ale widać niektórzy oczekują nie wiadomo czego. Zobaczymy ja ułożą się sprawy z Administracją ale na razie wygląda wszystko dobrze!
maajaa / 89.228.68.* / 2018-08-21 19:31
Zastanawiam się nad zakupem mieszkania właśnie na Olsztyńskiej 9; czy jest w dalszym ciągu wszystko w porządku z deweloperem?
Evana / 217.17.34.* / 2010-03-16 15:52
Uwazajcie na tego dewelopera. Z kupnem mieszkania u
nich motam się od 3 miesięcy. Wtedy to dostali zaliczkę. Problemy
wychodza coraz to nowe, mimo, że od 3 tygodni mają całość zapłaty za
mieszkanie. Jutro upływa 2 tyg od pierwszego odbioru kluczy, usterki
mimo próśb nie zostały naprawione (a mają na to właśnie 2 tyg),
terminu podpisania aktu notarialnego nie widać.Oszukana zostałam co
do ceny garażu, zadośćuczynienia w związku z brakiem pełnomocnictwa
samko do sprzedaży mieszkań (kurs euro spadł o 40 gr w ciągu tyg),
fakt ten ukryli oczywiście więc w zasadzie to jakbym sie nie
dowiedziała podstępem to kupiłabym mieszkanie od osoby, która nie ma
prawa go sprzedać!!!!!!!!!!! Skandal!!!!!!!!!!!! Oszuści i tyle!!!!
Wapniak / 2009-08-15 10:27 / Tysiącznik na forum
Nic dziwnego skoro na ogół tworzą je /prawo/ ludzie, którzy nie mając zielonego pojęcia o przedmiocie sprawy, ulegają określonemu lobby...
Poza tym inercja urzędników, powiązania lokalne /sitwa/ oraz brak egzekwowania odpowiedzialności, gdzie przykład idzie z samej góry jest tak przerażająca, że praktycznie petent czyli inwestor właściwy jakim jest kupujący, jest bezradny, bez szans. W świetle takiego prawa, oczekiwanie na roztrzygnięcia Sądowe /niewiadomo której instancji i w jakim czasie/ będzie tylko złudzeniem. Złudzeniem na poprawne i logicznie uzasadnione załatwienie słusznego skąd inąd roszczenia. Wszysto to, za nasze /podatników/, pieniądze.
To tyle, bo resztę trzymam w szufladzie, gdzie dokumentacja akurat w tym temacie od zimy... rośnie!
senser / 2009-08-14 10:33
Teraz jest o tyle dobry klimat na nieuczciwych deweloperów, że można wystąpić przeciwko nim w ramach pozwu zbiorowego.
Dobrym tego przykładem jest ta ciekawa inicjatywa: www.pozywamy-zbiorowo.pl
Organizują się tam grupy na różne firm, w tym min. na J.W Construction.
Z tego co widzę, to w ramach tego serwisu można organizować grupy na dowolne firmy z dowolnej branży.
berni10 / 85.202.52.* / 2009-06-29 17:13
Tak jak wszyscy użeram się z JW Construction. Na dzień dzisiejszy szukam osób które walczą lub zamierzają walczyć z tymi oszustami. Od pół roku próbuję odstąpić od umowy,co jak wiemy mamy to zagwarantowaneto w umowie,ale bezskutecznie.Obecnie dostałam od nich oświadczenie że to oni teraz odstepują od umowy z winy kupującego i dodatkowo naliczyli mi całą waloryzację około 70tyś. za 55m/2 mieszkanie na Lazurowej + 17tyś. odsetek + 5% odstępnego czyli około 25tyś. Za mieszkanie wpłaciłam 20% wartości czyli około 105tyś i to wszystko chcą mi zabrać + dodatkowo mam wpłacić 5tyś.
Bylam już u kilku adwokatów + u rzecznika praw konsumanta i wszyscy jednogłośnie orzekli że prawo jest po naszej stronie i żeby walczyć czyli podać JW do sądu. Doradzili że im więcej osób poszkodowanych się połączy to lepiej dla Nas + jestem na etapie zgłoszenia sprawy do telewizji, tak poradził adwokat. Szukam osób które jak ja są zdecydowane walczyć i nie odpuścić Naszych ciężko zarobionych pieniędzy. Proszę o kontakt wszystkich chętnych, którzy już walczą albo chcą dołączyć do mnie. W Większości Siła mój email berni10@wp.pl

Czy jesteś zorientowany w temacie? Chcę utworzyć stowarzyszenie poszkodowanych przez JW Construction- DOŁĄCZ. Czekam na wszelkie uwagi i każdą pomoc.
Dziękuję i Pozdrawiam
warszawianka 83 / 212.76.37.* / 2007-12-05 12:35
Jak przeczytałam ten komentarz to się wystraszyłam. Kupiłam mieszkanie od j.w.c w lipcu tego roku. Rozpoczęcie budowy miało być przewidziane na październik (choć w umowie mam do 31.12.2007). Dowiedziałam się że termin jest przesunięty na wiosnę 2008. Złożyłam pismo o odstąpienie od umowy nie ponosząc odstępnego gdyż nie wywiązali się z niej. Pierw miałam telefony skąd mam takie informacje? a poza tym że nie mam tego na piśmie i rozwiązać umowę możemy tylko z zapłatą przez nas odstępnego. Jak zdobyłam to na piśmie że termin przesunięty jest na maj 2008 to dalej jest problem gdyż dziś mamy 5.12.2007 i jak twierdzą termin przewidziany w umowie jeszcze się nie skończył a więc także nie możemy roziwązać umowy. Myślałam że skoro jest to największy deweloper w Polsce to że jest to firma która wywiązuje się z umowy a nie traktuje ją tylko tak jakby obowiązywała tylko kupujących.
ostródzianka / 88.156.58.* / 2007-08-11 09:36
Ja nie wiem w jakich Wy Ludzie czasach żyjecie!!!!! potraficie tylko narzekać i narzekać, zamiast się cieszyć że ma się dach nad głową, że odebrało się mieszkania o czasie, NIE to wy swoje mało wam, trzeba się czepiac. Moja znajoma mieszkaka w warszawie kupiła mieszkanie od dewelopera J.W. Construction wpłaciła pieniądze tzn. zaciągneła kredyt i go spłaca ale jeszcze nie mieszka w swoim m2, ponieważ deweloper jeszcze nie oddał mieszkań a w zawartej umowie mieszkania miały być oddane we wrześniu 2006r, termin został przesunięty na czerwiec 2007r, potem na wrzesień 2007r, i wątpie aby deweloper dotrzymał tego terminu z tego co wiem od znajomej. A Wy czepiacie się o jakąś bramę, o podworze i tam inne bzdety bo inaczej tego nie można nazwać. Jesteście naprawde śmieszni. Co powiecie gdybyscie trafili na takiego dewelopera jak J.W.Construction???????
kolala / 83.9.31.* / 2008-06-01 22:00
gdybym trafił na takiego dewelopera jak J.W Construction, to po prostu sprawę bym zgłosił do prokuratury i do sądu. Popieram hellada 77. Jestem feralnym mieszkańcem bloku, z mieszkaniem od Buder Ga w Ostródzie i całkowicie się z nim zgadzam. Ponadto prezes firmy Buder Ga z Ostródy wybudował sobie dom, niedaleko Ostródy, ponad 300 mkw, ogrodzony, cud malina.. Ciekawe za czyje pieniądze. A może by tak blok w końcu w całości wykończył??? Nie ma bramy nadal na pilota, nie ma placu zabaw dla dzieci!!!, piwnice wilgotnieją i grzyb wchodzi na ściany!!!, nie ma prądu w piwnicach, czynsze nadal nie do końca czytelnie rozliczane... itd.. itd.,..
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - b149263, kasia_bucio.]
b149263 / 2016-06-28 12:11
Bezsensu, czemu zaglądasz komuś w portfel? Dla mnie to bezsensu! Jak ci się mieszkanie nie podoba to po prostu sprzedaj! Ja kupiłem teraz świeżo mieszkanie od nich i jakoś wszystko jest OK. Ale widać niektórym się nigdy nie dogodzi i zawsze będą patrzeli przez pryzmat "bo inni mają lepiej"!!!
koala2 / 88.156.57.* / 2008-09-24 19:08
A co Cie to interesuje za czyje pieniądze, a czy ktoś neguje w to z skąd Ty miałeś pieniadze na kupno mieszkania???? a moze wziął kredyt jak kazdy w Polsce???!!!!!!
Jak nie masz pilota do bramy to sobie kup, a jak nie podoba ci sie mieszkanie w tym budynku to je sprzedaj i zawracaj głowę innemu deweloperowi!!!
mazur77 / 83.9.79.* / 2007-05-26 09:59
Firma z Ostródy - BUDER GA . Postawiła blok w Ostródzie.Moja dziewczyna kupiła od firmy mieszkanie . Owszem reklama była niezła , kusząca . Budynek stoi .Jest tylko jedno ale. Jest nie wykończony . Ani wśrodku ani podwórze - obejście . A tzw. deweloper NIESPIESZY się z dokończeniem wyglądu.Jak coś robi (a robi wolno i nie wiele) to najtańszym kosztem. Z tzw. prezesem nie można sie dogadać . Tzn w rozmowie obiecuje , przytakuje coś wyjasnia.yle ,że na tym sie kończy. A wyjaśnienia sa tak ciekawe ,że nikt ich nie rozumie . Bank dał mu kredyt ale niestety NIE SPRAWDZIŁ firmy DOKŁADNIE . Gdyby sprawdził pewnie NIE DAŁBY kredytu. Wszystko zgodnie z prawem PRZECIW prawu.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - b149263, kasia_bucio.]
b149263 / 2016-06-28 12:19
Kupiłem świeżo mieszkanie i jakimś cudem wszystko jest w porządku, wszystko wykończone i do zamieszkania. A prawda jest taka że widziałem co kupuję i co oglądam!
miło / 83.9.5.* / 2007-11-02 15:08
ja kupiłam tu mieszkanie jako pierwsza i na razie jestem zadowolona
kolala / 83.9.14.* / 2007-06-01 20:28
Zgadzam się z wcześniejszym przedmówcą. Także jestem (nie)szczęsliwym posiadaczem własnego mM właśnie od firmy BUDER GA. Mieszkanie zostało kupione pod koniec roku 2006. Mimo iż upływa już prawie 6 miesięcy od kupna, INWESTOR i jednocześnie ADMINISTRATOR, firma BUDER GA, nie zrobiła prawie nic w sprawie wykończenia budynku... Obejście straszy odpadającymi, aczkolwiek nowymi , tynkami, klatak schodowa nie pomalowana, juz nadaje sie do remontu. Liczne zgloszenie telefoniczne od mieszkanców i pisemne również, nie przynoszą rezultatu. Mieszkańcy swoje - administrator swoje... Tylko radośnie sie uśmiecha i poklepuje wszystkich a w szczegóności Zarząd Wspólnoty Mieszkaniowej, że się
"dogadamy" i dotrzemy... Wszystkie uchwały podjęte przez Wspólnotę Mieszkaniową i jej mieszkańców uważa za niebyłe i nie stosuje się do ich wykonywania. A przecież Ustawa o Właśności Lokali wyraźnie mówi, że Administrator MUSI rozliczać wszelkie media w sposób przewidziany wynikiem głosowania i podjęcia odpowiedniej Uchwały... Firma BUDER GA jest nowa na Naszym lokalnym rynku. Powinna czyniś
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - b149263, kasia_bucio.]
kolala / 83.9.14.* / 2007-06-01 20:31
powinna czynić takie kroki i takie przedsięwzięcia, które ją zareklamują... Dziwny układ, ale tak nie robi... Działa na granicy prawa, a swoich mieszkańców traktuje jak dzieci i zabawki... BUDER GA - przestrzegam i zzdecydowanie nie polecam - gdyby moje finanse pozwoliły - kupiłbym mieszkanie od sprawdzonych niekoniecznie tańszych developerów.
(nie)zadowolona / 83.9.14.* / 2007-06-01 23:55
Super,że wkońcu sprawa mieszkańców mojego bloku ujrzała światło dzienne. Firma BUDER GA podjęła się inwestycji i wszystko szło dobrze- powiedzmy- zapewne na granicy prawa- do momentu sprzedaży mieszkan. Gdy je kupywalismy na plakacie wszystko było takie ładne: piękne trawniki, plac zabaw, parking dla każdego mieszkańca, brama zamykana na pilota, monitoring całą dobę- po prostu cudo-nic dziwnego ze mieszkania poszły jak świeże bułeczki. Blok jest zasiedlony, a my bramy wjazdowej nie mamy, zamiast trawy chwasty a na plac zabaw miejsca zabrakło. Z firmą trwa walka o to co nasze!!! Niestety Prezes ma nas w........ie i robi kolejne inwestycje w Olsztynie!!!! A najlepsze jest to, że na dokładkę notariusz ostródzki strzelił numer- pomylił w akcie notarialnym numer bloku i mamy kupione mieszkania w bloku który tak naprawdę nie istnieje!!!! ale checa- w XXI wieku prawie 30 rodzin nie ma zadnego meldunku, a winny nic z tym nie robi. TRWA WALKA Z DEVELOPEREM I NOTARIUSZEM! mieszkańcy czują się oszukani i - na szczęście- BĘDĄ WALCZYC TERAZ MEDIALNIE, MOŻE TO POMOZE, bo wszystko robionie jest zgodnie z prawem, ale bezprawnie. O opłatach jakie ponosimy nawet nie wspomnę- kredyty będą nam niebawem potrzebne. Miały byc mieszkania bezczynszowe,a tu walka o 17 groszy- parodia. OSTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED FIRMą BUDER GA!!! a podwzględem technicznym o stanie bloku już nawet nie wspominam- wsio się sypie. UWAGA- BUDER GA? gdybym wiedziała.... to nigdy nie podpisałabym z tą firmą umowy- Wy już wiecie- NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ, A PREZES MA GADANE,ale tylko to..................!!!
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 2 osoby - b149263, kasia_bucio.]
tora / 83.9.5.* / 2007-11-02 15:19
jeśli chodzi o stan budynku to nie mam nic do zarzucenia mieszkanka
hellada77 / 2007-12-01 19:23
Nic nie widzisz??Może mieszkasz w tej klatce obok gdzie jest kilka mieszkań -można powiedzieć - dla wybranych.Tam może jest ładniejszy widok . Ale wystarczy troszkę chęci i zwiedzić całą klatkę obok . Zresztą podwórko, obejście jest również BARDZO!!!ciekawe . Ale do tego trza jednak troszkę chęci. Gdyby wszystko było jak trzeba napewno nikt nie narzekałby aż tak na ta całą budowlę i inwestora . Chętnie sam dałbym mu kwiaty itp jako podziękowanie . Niestety NIE DA RADY!!!!!!!! Pan Arek sam się o to postarał i nie robi nic by mieszkańcy zmienili zdanie o nim i firmie . Zresztą mieszkańcy teraz nie robią nic w swej sprawie(mieszkania, blok , opłaty itp) Proszę nie mówic ,że budynek jest SUPER jeśli się go całego nie ogladało
Klient / 217.97.29.* / 2007-05-15 18:59
Dlaczego TURANT sprzedając gotowe garaże na Zielonym Zaciszu szantażuje klientów klauzulą o indeksacji wartości, odmawia określenia czy cena jest brutto czy netto. Nie ma możliwości negocjacji. Chcesz mieć garaż to podpisuj bez gadania. Na gotowe garaże podsuwana jest umowa przedwstępna na budowę z całym szeregiem warunków i kar za wszystko. Większe prawa do garażu ma mieć sprzedający niż kupujący który dokonuje jednorazowej zapłaty. Odbiór 3 miesiące po zapłacie. Umowa przekazanie do 6-ciu miesięcy.
LOKATOR / 83.30.211.* / 2007-05-04 16:57
Uwaga na developera: Warsaw Development Group1 SP. JAWNA J.PAC I WSPÓLNICY oraz Warsaw Development Group Sp. Jawna W. Chechliński

Inwestycja Zielona Choszczówka – 4 segmenty przy ul. Tapetowej – wszystkie zostały sprzedane w 2006 roku. Obecnie Developer wystawił je ponownie na sprzedaż – po raz drugi te same tylko za cenę znacznie wyższą!!!! Wobec niektórych wspólników toczy się obecnie postępowanie karne i cywilne.
esteem / 77.115.45.* / 2011-09-03 00:55
szukam kontaktu z ludzmi oszukanymi przez tego developera.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy