Forum Polityka, aktualnościKraj

Dezubekizacja: ok. 23 tys. osób straci przywileje

Dezubekizacja: ok. 23 tys. osób straci przywileje

Wyświetlaj:
Starek / 89.230.204.* / 2009-12-17 21:23
co za niedopieprzona ustawa ! mój dziadek pracował w firmie która miała wszystkich zarejestrowanych jako SB nawet sprzątaczki ! i teraz straci większość emerytury z której utrzymywał siebie i moją schorowaną babcie która nie ma emerytury ! co za żal ! gdybym spotkał pomysłodawce to udusił bym własnymi rękoma !
Anioł / 83.218.120.* / 2010-06-09 15:30
Tak polecam ci chłopcze na początek,Romaszewskiego,Rulewskiego ale sie spiesz bo Bozia wzięła sprawy w swoje ręce i załatwia tych kolesiów.Niektórzy którzy muszą latać samolotami aby zmylic pana Boga przebierają si e za damy i zmieniają samoloty w locie.
ob / 77.253.172.* / 2009-11-05 12:57
zabierają emerytury,zabierają pieniądze z OFE , nikt nie dotrzymuje
umów zawartych z obywatelami - państwo bananowe ,koniec z głosowaniem, czas emigrować , zostańcie pisiaki po sld i inne
towarzystwo z własną nienawiścią własnymi interesami (posłowie niech sobie przyznają emerytury z tych zabranych)
JX / 212.191.170.* / 2008-10-01 21:09
Wapniak, zawsze rozsądnie piszesz, ale nawet Ty nie rozróżniasz SB i UB. Do 1956 było UB, w którym pracowało niewielu Polaków, natomiast w SB niewiele było osób pochodzenia żydowskiego. Dlaczego nie cofnięto emerytur np. bratu Michnika, prokuratorowi z okresu UB, który nadal, zdaje się, mieszka w Szwecji oraz sędzi Wolińskiej, która skazała na śmierć gen. Fieldorfa, a mieszka w Anglii. Czytałem, że są to pięciotysięczne kwoty. Ci z SB byli wprawdzie pretorianami PRL, ale to Państwo było uznane przez wszystkie kraje świata.
Ksiądz / 83.218.120.* / 2010-04-01 09:38
Zostawcie Michników,Geremków,ludzi pod zmienionymi nazwiskami jak Kaczyński,Kwaśniewski,apelukje do wszystkich ludzi w mundurach już na emeryturach i rentach i obecnie słuzacych w jakiejkolwiek formacji weżcie swoje rodziny i idzcie na wybory,głosujcie na ludzi Polaków ,a Naród Polski,musimy sami rzadzić się we własnym kraju,oni niech mieszkają ale odbieram im prawo rządzenia nami,chodzi o przyszłośc Naszych dzieci i wnuków. Zróbcie to !.
Wapniak / 83.28.88.* / 2008-10-02 09:09
JX - obie formacje i inne traktuję jako całość, niezależnie od okresu w jakim przyszło im służyć i jak się zwały lub zwią obecnie. Zgodnie z Pańskim akapitem ... "ale to Państwo było uznane przez wszystkie kraje świata"... jest również uznawane i teraz. Przyjąłem ocenę wg. jednakowych kryteriów. Kwestii żydowskiej celowo nie poruszam. Znana.
Osobną sprawą są występki poszczególnych osób niezgodne z prawem ale zawsze obowiązującego w danym okresie czasu! Jak sam Pan doskonale zapewne wie, że współpraca ze służbami zawsze była, jest i będzie i to w imię ogólnie pojętego dobra państwa. Państwa mimo wszystko, bez względu na jego charakter i ustrój.
Stosując zasadę odwetu jak nasza dzisiejsza bolszewia, pomijając fakt, że w tym względzie niczym się nie różni od poprzedniej, należało by wyciąć jeszcze wszystkich, którzy stali po drugiej stronie barykady. Może i Pana również, bo mnie i wielu innych jak kiedyś pisałem, napewno. Chociażby za "kolaborację" z tym systemem. Myśmy zamiast walczyć z ustrojem, pracowali i tworzyli majątek narodowy, który teraz w świetle nowej słusznej myśli awangardy, nie ma żadnego znaczenia oprócz czerpania z niego profitów. Kto wie, czy Ci zagorzali "fanatycy" nowej słusznej idei do takiego wniosku nie dojdą?... Mogli by wtedy trwać przy swoim obłędnym założeniu do końca świata!?... Nic to gospodarka, ważna czystość idei i jej wyznawcy! Ważne posłuszeństwo wobec mocodawców!... Czym się to może skończyć? - oboje wiemy. Serdecznie pozdrawiam. K.G.
Wapniak / 83.28.120.* / 2008-10-01 20:08
Jeszcze pozwolę sobie na kopię tekstu P. St. Michalkiewicza

„Piękne” z „pożytecznym”

Komentarz · „Dziennik Polski” (Kraków) · 2008-09-26 | www.michalkiewicz.pl

Platforma Obywatelska złożyła w Sejmie projekt ustawy odbierającej ubekom, a nawet członkom WRON, przywileje emerytalne. Czyżby PO odważyła się kąsać rękę, która przywiodła ją do zewnętrznych znamion władzy? „Zdrada panowie, ale stójcie cicho” – zaleca poeta. Najlepszym komentarzem jest deklaracja generała Kiszczaka, że się „nie boi”. I słusznie, bo nie ma się czego bać. Jeśli bowiem ustawa przejdzie w Sejmie, to według wszelkiego prawdopodobieństwa zablokuje ją Trybunał Konstytucyjny, uznając iż narusza „prawa nabyte” wskutek czego jest sprzeczna z konstytucją. Prawdopodobnie taki właśnie scenariusz uprzednio został już zatwierdzony, a niezawisłe sądy dostały stosowne wytyczne. W przeciwnym wypadku ani Donald Tusk nie odważyłaby się puścić na taki hazard („dałaby świekra ruletkę mu!”), ani generał Kiszczak nie demonstrowałby stoickiego spokoju. Tymczasem wyrok Trybunału Konstytucyjnego, uznający wszelkie zamachy na ubeckie emerytury za sprzeczne z konstytucją, zablokuje je już na zawsze. I dlatego PO wystąpiła z inicjatywą, która może wzbudzić odruchy sympatii do niej również w środowiskach dotychczas jej niechętnych, a jednocześnie – wychodzi naprzeciw interesom razwiedki, których realizacja jest prawdziwym programem rządu premiera Tuska.

Stanisław Michalkiewicz
Wapniak / 83.28.90.* / 2008-10-01 11:46
Jakie przywileje? O ile wiem są to wysłużone emerytury i nie można pozbawić człowieka-obywatela praw nabytych wg. prawa obowiązującego w tamtym czasie!
Czy do innych śmiesznych o tym kraju opinii dojdzie jeszcze jedna, że każda nowa rządząca zgraja ustanawia sobie wg. siebie prawo działające wstecz. Na zasadzie TKM-y i wszystko dla i wg. nas?... Dziwny to kraj, dziwne to państwo.
A propos. Czy nasz "zbawiciel" za współpracę ze Służbami też dostanie coś "po kulach"?...
waniek / 83.13.200.* / 2008-09-25 14:54
a co z osobami, które pracowały w SB i nadal pracują w Policji ????
weroner / 83.12.134.* / 2007-05-07 20:48
Na deubekizacji to mi już prawie nie zależy, bo to historia, która się skończyła, a srebrniki starcom mozna zostawić. Zależy mi jedynie na deklerykalizacji i dekonkordatyzacji Polski, bo to sprawa aktualna i niewątpliwie najpilniejsza. Zależy mi również, by scigać agentów Watykanu i tych współpracujących z CIA. Zależy mi również na pełnej europeizacji i laicyzacji Polski; wzór! - państwa skandynawskie. Zależy mi na promowaniu prawdziwych autorytetów, którym zależało na Polsce (Gedroyć), a nie fałszywych, którym zależało na dogadzaniu USA i Watykanowi (Jeziorański czy JPII)
Wapniak / 91.192.57.* / 2007-05-09 08:49
No, cóż?... Zgadzam się "weroner" - prawie, więc milczę.
czarymary / 83.24.243.* / 2007-05-08 17:59
dowcipniś, esbek - nie zależy mu, w kto to uwierzy.
Bies2 / 2008-10-01 09:43 / Bywalec forum
W święte słowa Weronera, uwierzy więcej osób niż ci się wydaje. Ty również, w chwili, gdy przerżniecie kolejne wybory z kretesem i zmieni się koniunktura polityczna. Znaczna część tych , którzy tak zaciekle walczą o dezubekizację " chodziła u nich na pasku", albo rozkradała mienie społeczne . Trzeba wyprzedzająco krzyczeć "to oni" zanim naród połapie się kto jest kto.
pchelek / 2007-05-07 20:02 / Tysiącznik na forum
chociaz kto wie - pisdzielce do wszystkiego sa zdolne
kupaśmiechu / 83.24.190.* / 2007-05-07 20:19
zaraz życie - marskość wątroby sprawę załatwi.
.... / 83.143.40.* / 2007-05-07 18:44
przebieram nogami z niecierpliwości - należy się to w imię zwykłej ludzkiej przyzwoitości i sprawiedliwości dziejowej
tatko / 2007-05-07 17:50 / Tysiącznik na forum
A co to za dziwoląg językowy ta DEZUBEKIZACJA ? Paździoch pewnie to wymyślił.
lingwista / 83.24.190.* / 2007-05-07 19:24
no trzeba się przyzwyczaić do słowa, które takie dolegliwości przynosi
DA-old / 195.225.71.* / 2007-05-07 17:02
PAP nie podaje, że dezubekizacja dotyczy jedynie pionu kierownicego i rezerwy kadrowej. To ważna informacja.

PiS samotnie realizuje obietnice, które składali znani i szanowani powszechnie działaczce polityczni prawicy. Oni nawet teraz oświadczeń lustracyjnych skłądać nie chcą,... a nazywają siebie demokratami...Nic więc dziwnego, że sprawy pracowników bezpieki czekały aż 20 lat na załatwienie..
glina / 93.105.110.* / 2008-10-01 08:28
a co z tymi co sie zalapali do MSW bedac w PZPR i te lata maja zaliczone do emerytury

Najnowsze wpisy