Forum Forum inwestycyjneSpółki

DGA - proszę o radę.

DGA - proszę o radę.

szewcdabrowa / 2007-11-28 16:22
Mam prawa poboru DGA. Z tego co wiem, 03.12 i tylko 03.12 będzie się można zapisać na akcje
z PP w stosunku 2:7.
Moje wątpliwości to:
Czy za 2 PP można zapisać się na 7 nowych akcji po 2 zł?
Czy zapisu można dokonać w każdym Biurze Maklerskim? Mam rachunek w ING BŚ ?
Czy w momencie zapisu trzeba mieć na koncie już środki pieniężne na zakup akcji, czy też
można uzupełnić wymagane środki pieniężne w późniejszym terminie?
Kiedy będzie ostatni dzień, w którym można będzie sprzedać jeszcze PP?
I pytanie do ...... wróżki: lepiej zapisać się na akcje czy sprzedać PP / moja śrenia cena
zakupu PP - 11,37 zł /.
Dziękuję.
Wyświetlaj:
Ojas / 80.55.130.* / 2007-11-30 17:41
A kiedy przypuszczalnie beda przydzielone akcje?
ares2k / 2007-11-28 17:08
tak mozna miec za 2 pp 7 akcji nie sprzedawaj pp zapisz sie na akcji zarobisz wiecej. teraz dga poszybowala w gore bo karkosik kupuje:) napwewno sprzedaz nowe akcjie powyzej 6.5zl (ponizej tego nie powinny spasc-biore tu poprawka na czas jaki uplynie do zrownania pp z akcjami)
V@syl / 89.76.10.* / 2007-11-28 17:15
1. Tak, za 2 PP masz 7 akcji.
2. Można złożyć zlecenie zapisu telefonicznie.
3. Tak, w momencie zapisu trzeba posiadać na rachunku środki na zapis.
4. 7 grudnia.
5. Wróżką nie jestem, więc - przy Twojej cenie zakupu PP cena zakupu jednej akcji wyniesie (2*11,37+7*2)/7=5,25zł.

Osobiście zapisuję się na akcje, ale decyzje musisz podejmować sam - tylko Ty określasz swoje cele inwestycyjne :)

Aha, zapisy w ramach wykonania PP od 3.12 do 12.12, zresztą tu masz harmonogram: http://inwestor.dga.pl/strony/1/i/77.php
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy