Forum Polityka, aktualnościGospodarka

DHL Express ukarany za nieprzyjazny regulamin

DHL Express ukarany za nieprzyjazny regulamin

Money.pl / 2009-04-07 22:02
Komentarze do wiadomości: DHL Express ukarany za nieprzyjazny regulamin.
Wyświetlaj:
Grzegorz1111 / 109.231.52.* / 2018-05-22 19:36
DHL to strata wizerunkową dla sprzedawców wysyłających ZAMÓWIENIA do swoich klientów.paczki nie dostarczą, powody wyssane z palca, paczka do odbioru hgw. Tylko paczkomatu lub pocztą Polską, inaczej klienci nie zapłacą za towar za pobraniem. Czemu mieliby płacić jak przesyłka niedostarczona.
wściekły klient / 164.127.139.* / 2015-08-21 14:54
Ja np czekam drugi dzień na odbiór nadanych przesyłek i właśnie dostałem telefon z informacją że, dziś również te nygusy nie podejmą przesyłek zaległych....Na pytanie czemu biorą zlecenia skoro nie są wstanie się z nich wywiązać nikt nie potrafił udzielić odp:) Pozdrawiam te ku.... z oddziału w łodzi i odradzam korzystanie z dhl bynajmniej w naszym rejonie bo to banda pier...niekompetentnych naciągaczy
kamikaze19861981 / 83.9.24.* / 2013-12-18 14:31
Wy ludzie nie macie pojęcia o pracy kuriera. Śledzę fora wszystkich firm i na każdą firmę piszecie to samo. Jak by kurier dostarczał na wasze wymyślone godziny to by spać się nie kładł. Proste... ma 30 przesyłek umówionych na 17 bo po 17 wszyscy wychodzą z domu i niech ktoś mi powie jak to zrobić... Jak zamawiacie i nie ma was w domu to dogadajcie się np z sąsiadem lub zamówcie na inny adres gdzie ktoś tam przebywa. Ja np zamawiam do pracy lub do rodziców. Myślcie trochę...
bardzo niezadowolony / 194.63.133.* / 2013-10-18 18:21
Nie polecam usług tej firmy, wręcz odradzam i przestrzegam przed ich niekompetencją. Kpią sobie z klientów i nie szanują kompletnie naszego czasu.
Wykonując zakupy w sklepach internetowych widnieje informacja, że dostarczenie paczek jest do godziny 17. Zważywszy na to, że także pracuję wybrałem tę formę dostawy.
Wszystko byłoby pięknie gdyby nie to, że kurier dzwoniąc dopiero po godzinie 15!, nie podaje żadnej informacji o tym, że paczka jest za pobraniem (a czekałem na 2), oraz stwierdza, że nie może dostarczyć paczek tego dnia gdyż nie zdąży, bo o 17 kończy pracę!
Po propozycji, z mojej strony, dostarczenia paczki po godzinie 16 następnego dnia, otrzymałem informację, że tego dnia to on pracuje do 15! ...i jest jedyną osobą, która rozwozi paczki na moim terenie! ...daje do myślenia!!!
Do tego powiedział, że mogę sobie odebrać przesyłkę osobiście w siedzibie DHL!
W związku z tym można zadać pytanie - czy firma DHL jest poważnym przedsiębiorcą, czy po prostu kpi sobie z klienta zatrudniając niekompetentne osoby. Czy nie ma w terenie innych kurierów, którzy mogą dostarczyć przesyłkę do celu?
Czy kurierzy kończą sobie pracę jak chcą, czy może jest to próba wymuszenia od klienta dodatkowej opłaty!?
Czy ja płacąc za przesyłkę, wcale nie mało, mam się dostosować do kuriera i czekać na niego cały dzień tak aby on mógł dostarczyć paczkę tak jak MU PASUJE?? Czy to ja jestem dla DHL czy oni dla mnie?!
Czemu np w firmie K-EX lub na Poczcie Polskiej nie ma takiego problemu? Zawsze można się dogadać tak aby dostawa paczki była w takich godzinach jak pasuje klientowi!
Tak więc zachęcam do wyboru innych firm, które zatrudniają osoby chcące pracować i wywiązujące się ze swoich obowiązków.
kurier 192 / 83.28.130.* / 2016-03-04 20:45
Zakichany gościu przejedz sie raz z kurierem w trase zrozumiesz czemu Ty masz sie do kuriera dostosowac nie on do Ciebie
op / 89.71.145.* / 2013-12-25 12:55
ale,ty,jestes,madry,gosciu,zostan,na,jeden,dzien,kurierem,to,zmienisz,zdanie,tumanie...
grara / 78.8.225.* / 2013-03-28 10:02
"DHL zastrzega sobie prawo do otwarcia oraz do skontrolowania zawartości Przesyłki bez obowiązku wcześniejszego zawiadomienia Nadawcy." To jest wyciag z regulaminu firmy-pkt.4.Mogą zrobić z przesyłką co zechcą z wyjatkiem terminowego jej dostarczenia, bo za to odpowiedzialności nie biorą.Kurier nie dostarczy bo "się nie wyrobił". Ta firma to gwarancja nerwów nadawcy przesyłki i odbiorcy bo nie wiadomo kiedy kurier przyjedzie i czy wogóle przyjedzie.
Zdzislaw K. / 83.5.246.* / 2013-01-03 19:43
W CALEJ ROZCIAGLKOSCI POPIERAM POPRZEDNIKA,
POWIEM WIĘCEJ: ORANGE PODPISALA Z NIMI UMOWE
I JAK JEST PROBLEM TO JEDEN ZWALA NA DRUGIEGO. I NA PROMOCJE ORANGE TEZ UWAZAJCIE!!!!!! JA OD 20.12.NIE MOGE ZWROCIC
BUBLA - TABLETU KTORY DOSTAŁEM W PROMOCJI. SĄ
TO ŻAŁOSNE FIRMY!!!!!!
DZONS / 79.186.142.* / 2012-12-21 20:02
NAJGORSZA FIRMA KURIERSKA PRZESYŁKI NIE SĄ DOSTARCZANE JA CZEKAM JUŻ PIĘĆ DNI JAK DZWONIE DO CENTRALI TO PANI TWIERDZI ŻE PRZESYŁKA JEST NA MAGAZYNIE A JAK SPRAWDZAM NA STRONIE DHL TO KURIER POBRAŁ JUŻ DWA DNI Z RZĘDU .FIRMA NIE SZANUJĄCA KLIENTA !!! MUSZĘ SPRAWĘ ODDAĆ NA POLICJĘ UWAŻAJCIE NA TĄ FIRMĘ BO MOŻECIE NIGDY NIE OTRZYMAĆ SWOJEJ PRZESYŁKI
Dite / 94.40.32.* / 2012-03-19 16:17
To co mnie spotkało to straszna kontrola przesyłki wszystkie szczegóły i zastraszanie ,że miogą wszystko i insynuacje ,ze to moga byc egzotyczne zwierzęta jakiś przemyt szkoda,ze nie wezwali policji tak wyglądała wysyłka mojej przesyłki.
ti / 178.212.127.* / 2012-02-23 17:49
czekam na drugą przesyłkę i juz mam dosc !to będzie ostatni raz!DHL to jakaś kpina! a węzeł w Lublinie obsługują chyba idioci! ODRADZAM
Adam954 / 83.0.170.* / 2012-07-31 12:23
Zgadzam się w 100% DHL to najgorsza firma kurierska. Korzystałem z UPC , oni są na drugimbiegunie, super obsługa , na czas.
K: / 89.228.43.* / 2011-09-10 19:55
jest coraz gorzej w tej firmie, nawet z toalety nie można skorzystać gdy przyjedzie jakiś wielki "pan" z wizytacją, traktują Cię jak potencjalnego złodzieja, a jeżeli chodzi o godziny pracy i zarobki to nic specjalnego... a wymogi mają coraz większe, wszystko dla klientów kosztem ludzi pracujących tam, robisz za magazyniera kuriera i przedstawiciela handlowego np. sieci komórkowych, lub banków. to wszytko nie jest adekwatne do zarobków, a wszystko zaczyna przypominać coś w rodzaju obozu koncentracyjnego, ponieważ nie traktują ludzi z szacunkiem a do póki tak będzie to na pewno nie będę miał o tej firmie dobrego zdania!
.odbiorca / 81.190.56.* / 2011-04-12 17:26
DHL czy UPS , na jedno wychodzi . Istotni są kurierzy , którzy reprezentują te firmy. Najczęściej są to ludzie przypadkowi , robiący wrażenie przy dostawie przesyłki jakby pracowali za karę. Nie informują tel. bezpośrednio przed dostawą o której godzinie się zjawią. Zaś nikt nie siedzi przecież ciurkiem całymi dniami i nie czeka na przesyłkę.
Bywają nieuprzejmi , odnoszą się arogancko do odbiorcy przesyłki . Jeden nawet tak mnie wk... , że o mało nie dostał kopa w d... na pożegnanie .
m.b / 91.203.16.* / 2012-03-19 18:33
kurierzy nie maja obowiązku informowac odbiorcę o ktorej sie zjawi u nie go tylko i wylacznie zinicjatywy kuriera moze on poinformowac o ktorej bedzie. zeby kurier zadzwonil trzeba najpierw wykupic odpowiedznia usluge.
Kurier007 / 31.178.124.* / 2012-01-23 20:02
Ulala urażony odbiorca? A odbiorca to nie ma tel żeby zadzwonić na linie danej firmy kurierskiej i za jej pośrednictwem umówić się z kurierem na dwu godzinny przedział czasowy doręczenia przesyłki? Kurier nie ma obowiązku dzwonienia do odbiorcy i umawianie się, chyba, że nadawca wykupi taką usługę... Tak więc kto tu jest AROGANCKI? PS. Kurier nie ma tylko jednej paczki dla Ciebie Odbiorco!
DHL nie! / 89.73.175.* / 2011-04-12 08:01
DHL to jest firma która nie szanuje klienta. Zwlekają z przesyłką, umawiają się i nie przyjeżdżają. Ani przepraszam ani telefonu. Wręcz kłamią, że tel był. A w centrum interwencji mówią: proszę pobrać wniosek reklamacyjny z www. MASAKRA. NIKOMU NIE POLECAM TEJ FIRMY!
wwwwww / 178.180.152.* / 2011-09-30 18:54
to nie dhl tylko kurier nie szanuje klijenta ,ale masz racjie gdyby dhl przyjol normalnego kuriera to bylo by ok
drdr / 89.229.132.* / 2011-11-06 11:39
kurier jest sterowany
wacuś / 89.174.121.* / 2010-05-28 23:24
Dhl ma problem bo, tak naprawdę dla klienta jako firma chcą zrobić wszystko za odpowiednia (sporą) kasę,..... ale przy tym chcą wywalić w dduupsko kuriera (podwykonawcę) żeby zrobił jak najwięcej i zarobił jak najmniej, firmy współpracujące z ta firmą często bankrutują, a zdesperowani kurierzy pieprzą jakość bo mają głodowe stawki. Dlatego klient często jest niezadowolony. Za mordę kurierów mają trzymać starsi kurierzy = ludzie ociosani przez swoich przełożonych do tego by ślepo służyć firmie i wycisnąć maksa z kurierów. przypomina to trochę obóz koncentracyjny lub sektę. Nie polecam dla myślących ludzi
malgosia13 / 83.13.155.* / 2010-05-14 15:10
DHL TO NAJGORSZA FIRMA SPEDYCYJNA Z JAKĄ MIAŁAM DO CZYNIENIA!!!!!! KURIERZY CHAMSCY, OBSŁUGA NA TERMINALU PORAŻKA, I PRZESYŁKI NIGDY NIE DOCIERAJĄ NA CZAS BO MAJĄ ŚMIESZNY REGULAMIN!!!!!! PRZESYŁKA DOTARŁA NA TERMINAL O 9,15 W PIĄTEK A ZOSTANIE DOSTARCZONA W PONIEDZIAŁEK!!!! PO PROSTU KPINY!!!! NIKOMU NIE POLECAM!!!!!
klientka4891 / 213.158.217.* / 2011-02-17 18:39
NIE POLECAM NIKOMU KORZYSTANIA Z USŁUG TEJ FIRMY!!!!!
PRZEZ PÓŁ ROKU KORZYSTANIA Z USŁUG DHL SPOTKAŁO MNIE WIELE NIEPRZYJEMNYCH SYTUACJI : ZAGUBIENIE PACZEK, USZKODZENIE TOWARÓW, CHCĄC ZGŁOSIĆ REKLAMACJĘ TRZEBA SIĘ UZBROIĆ W CIERPLIWOŚĆ,ZA KAŻDYM RAZEM DZWONIĄC NIE BYŁO MOŻLIWOŚCI POROZMAWIANIA Z OSOBA Z DZIAŁU REKLAMACJI,TYLKO INFORMOWANO,ŻE ODDZWONI " PANI X" TEGO SAMEGO DNIA,NIGDY TAK SIĘ JEDNAK NIE STAŁO.PO KOLEJNYCH MOICH INTERWENCJACH TEL ŁASKAWIE PRZYJĘTO MOJĄ REKLAMACJE,ALE PO 4 TYG.NADAL ZWROTU PONIESIONYCH STRAT ZA USZKODZENIE TOWARÓW NIE OTRZYMAŁAM. DOSTARCZANIE DO ODBIORCY PACZEK PO 18 DNIACH,GDZIE ADRESAT MUSIAŁ ZAPŁACIĆ TAKIE SAME KOSZTY PRZESYŁKI . NIE DAJCIE SIĘ NABRAĆ NA SUPER REWELACYJNE OFERTY WYSYŁKI TANICH PACZEK(ZAMAWIAJĄC KURIERA) JAKIE PROPONUJĄ, BO TO JUŻ JEST ŻENADA TOTALNA, NIGDY KWOTA NIE BYŁA ZGODNA Z WCZEŚNIEJSZYMI USTALENIAMI. ZAWSZE DUŻO WYŻSZA. A KURIERZY RÓŻNI,JEDNI SFRUSTROWANI I NIEZADOWOLENI,ŻE MUSIELI PRZYJECHAĆ PO PACZKI,BO IM NIE PO DRODZE,ALBO PACZKI DUŻE GABARYTY NIESTANDARDOWE I ZA CIĘŻKIE.BYLI TEŻ TACY ,KTÓRZY ROBILI CO MUSIELI I NIE POKAZYWALI JACY TO SĄ UMĘCZENI TĄ PRACĄ .TAKICH NIEPRZYJEMNYCH SYTUACJI BYŁO NAPRAWDĘ WIELE ZE STRONY DHL !
ala1000 / 109.196.145.* / 2012-06-20 16:31
Dokładnie!!! Za każdym razem , kiedy korzystam z ich usług, na stronie śledzenia przesyłek jest że kurier był ale mnie nie zastał , co jest wierutnym kłamstwem !!!! ...a przesyłka dociera spóźniona o dzień !!! OMIJAĆ DHL WIELKIM ŁUKIEM !!!!
Zdzisia / 88.156.206.* / 2011-01-31 19:50
Powyższa opinia jest jak najbardziej adekwatna do pracy wykonywanej przez DHL i jej pseudo kurierów, którym brak jest podstawowej kultury. Nikomu nie życzę kontaktów z powyższą firmą.
jonas889 / 83.4.245.* / 2014-05-23 11:21
znajoma poslala mi pieniądze z niemiec tydzień temu dziś już piątek a kasy jak nie było tak nie ma w Niemczech w dhl twierdza ze pieniądze sa już dawno w Polsce na drugi dzień po nadaniu już były tj.w czwartek 8 dni już czekam i pewnie jeszcze sobie poczekam jak tak można to szybciej bym tam po ta kase pociągiem objechal.dhl to tylko pięknie się reklamuje znajomi mieli racje ze to do kitu firma
kontroler / 91.193.186.* / 2009-07-23 09:28
a poczytajcie sobie regulamin TNT - mają to samo za co został ukarany DHL. A punkt 17 "regulaminu przewozu międzynarodowego i innych" usług to istna perełka!
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy