Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dieta Dukana szkodzi. EasyDiet zarabia inaczej

Dieta Dukana szkodzi. EasyDiet zarabia inaczej

Money.pl / 2012-05-02 12:41
Wyświetlaj:
Marek743 / 81.210.20.* / 2016-06-15 14:22
Easy Diet – po prostu nie umieją gotować.
W ramach testowania różnych firm zamówiłem na szczęście, u nich tylko na próbę na 5 dni - dietę 2000 kcal. Już pierwszego dnia kurier obudził mnie przed umówionym czasem. Później ani razu nie był w wyznaczonym czasie tylko zawsze robił mi pobudkę. Mieszkam w bloku i nie chcę żeby byle kto mi zaglądał do dostawy dlatego nie zgadzam się na zostawianie na wycieraczce. Zresztą firma podaje że można wybrać przedział godzinowy w którym będą dostarczać.
Pomyślałem sobie że, to nie ważne aby tylko było dobre jedzenie. Niestety jedzenie okazało się wręcz fatalne. Takiego kucharza jak mają to bym zwolnił, a może nie mają żadnego tylko sam właściciel coś tam upichci. Ja mam w każdym razie zamiar zwolnić całą firmę po zakończeniu próby. Przykładowe menu ze strony ma się nijak do tego co potem przywożą, potrawy zupełnie inne i z dużo gorszymi i tańszymi składnikami, a sami nie należą do najtańszych. Co do ilości nie mogę powiedzieć że za mało, ale jak trzeba połowę wyrzucić bo jest to niezjadliwe, to może się już robić za mało. Tak jak we wcześniej testowanej firmie na 25 posiłków (5x5) nie smakował mi dokładnie 1 , a u nich prawie na odwrót smakowały mi 2.
Teraz konkrety co im zarzucam:
- buraczki - smak i zapach błotno-piwniczny bez żadnych przypraw i nie posolone, po prostu ugotowane i starte na grube wióry
- fasolka natomiast ani nie posolona ani nie dogotowana,(lubię warzywa twarde ale jej nie gotowano chyba nawet 10 minut – zwyczajnie surowa
- tzw. tosty pełnoziarniste – czerstwy chleb
- pudding – smak kleju do tapet
- kaszka kuskus – w ogóle niczym nie przyprawiona
- w sałatkach najgorsza gatunkowo szynka z puszki, przewiędnięte liście sałaty z rukolą
- niezachowanie higieny – pakują pojemniczek z sosem (który nie wiadomo na jak brudnym stole wcześniej stał) pomiędzy składniki sałatki. Podwieczorek – posiekana pomarańcza w skórce. A czy przynajmniej umytej. Mogli zostawić w całości sam potrafię obrać.
- dowolna potrawa na bazie suszonych pomidorów – sama sól, że trzeba wypić hektolitry wody
- niezbyt świeże składniki – ogórki lekko podeschnięte (chociaż zafoliowane)
- zupa – trzeba sobie ją dopiero przyprawić żeby miała jakikolwiek smak.
NIE POLECAM FIRMY EASY DIET; Warszawa Stawki 2, www.easydiet.pl
pingman / 83.9.31.* / 2012-05-03 09:58
Przejrzałem przykładowe menu na stronie Easydiet.
Co my tam mamy? Z punktu widzenia struktury składników odżywczych to przeciętna dieta "podrasowana" kilkoma elementami ktore się kojarzą ze zdrowiem, np. kiełki, zarodki, brązowy ryż, makaron orkiszowy, "pełnoziarniste" tosty czy makarony...
Co mają wspólnego z niskokalorycznością i odchudzaniem np. marchewka z groszkiem, chipsy bananowe, kolby kukurydzy, płatki ryżowe na mleku lub kasza manna. Ziemniaki, tłuste sery, itp... Już widzę efekty tej diety. No chyba że to będą jakieś głodowe porcje, a to oznacza że potencjalny klient wcześniej czy później zacznie podjadać.
Ta pani nie zna chyba psychologicznego podłoża aspektów otyłości...
Jak dla mnie porażka :(
Katarzyna Kossakowska / 77.237.22.* / 2012-05-09 16:08
Witam, jestem dietetykiem w firmie EasyDiet. Zajmuję się między innymi komponowaniem menu dla naszych klientów. Chciałabym odpowiedziec na Pana wątpliwości odnośnie naszej diety. Nasze jadłospisy są układane wg zaleceń Instytutu Żywności i Żywienia. Wychodzimy z założenia, że na diecie można jeść produkty z różnych grup żywności, tylko odpowiednio przygotowane i w odpowiednich ilościach. Stosujemy techniki obróbki kulinarnej wg zasad diety lekkostrawnej. W większości przypadków produkty są niskokaloryczne, ale zdarzają się czasami produkty bardziej kaloryczne. Plasterek sera żółtego raz w tygodniu, czy kilka chipsów bananowych nie jest grzechem. Uważamy, że urozmaicenie posiłków jest bardzo ważne, ponieważ dzięki temu możemy dostarczyć organizmowi wszystkie potrzebne składniki odżywcze , a po drugie klientom jest łatwiej wytrwać na diecie. Chciałam zapewnić , że nie sa to „głodowe porcje”. Niektórzy nasi klienci są wręcz zaskoczeni, że np. 1400 kcal, to całkiem sporo jedzenia. Jednak bądźmy realistami, jeśli ktoś poważnie myśli o zdrowym schudnięciu, to pewne ogranicznie w ilości spożywanego jedzenia jest konieczne.
Jeżeli ktoś miałby pytania dotyczące diety EasyDiet, nasi dietetycy chętnie odpowiedzą. Prosimy pisać na adres biuro@easydiet.pl
Pyclik / 2012-05-03 02:15 / Tysiącznik na forum
Przecież to chamska reklamówka firmy Easy Diet! Warto chyba , by Money. pl uważała , co robi i nie wpychała ciemnoty swym czytelnikom - sam jestem po diecie proteinowej Dukana, 3 lata temu po 4 m- cach straciłem ca 16 kg wagi i trzymam to nie potrzebując firmy Easy Diet; pewnie właśnie w tym jest problem!
żylasty / 77.113.21.* / 2012-05-02 16:12
Trochę mało. Ja jem 6-7. W każdym 30-40 g białka. Nie łączę w jednym posiłku węgli i tłuszczy. Ponadto 3-5 litrów płynów na dobę i 4-5 razy w tygodniu konkretny wysiłek 60-90 minut. Metabolizm zap...dala! Gdy 18 lat temu pisałem maturę, to trenowałem 6 razy w tygodniu i ważyłem tyle, co obecnie. Grubaskom proponuję przypomnieć sobie ile czasu spędzali na dworze będąc dziećmi. Jeśli kto siedział zakopany w książki, to - sorry za szczerość - ale nawyków już nie zmieni, chyba że na krótki czas. Są zbyt silnie utrwalone.

Skoro jednak wiemy, że dziecko gnuśnieje przy gnuśnych rodzicach, to zróbmy coś. Jeśli nie dla siebie, to choćby dla pociech - niech widzą, że można grać w piłę, śmigać na rowerze, pływać, spacerować.
protofan / 213.17.192.* / 2012-05-02 12:41
Jestem zwolennikiem diety Dukana - sam ją przeszedłem 3 lata temu z bardzo dobrymi efektami. Nie uważam że jest szkodliwa - wręcz przeciwnie: moje wyniki zdecydowanie się poprawiły, np. cholesterol spadł z 290 do 193, poprawiła się też jego struktura - wszystko robiłem pod kontrolą lekarza.
Wypowiedzi włąścicicielki EasyDiet nt rzekomej szkodliwości diety Dukana moim zdaniem wynikają z tego, że żaden Dukanowiec nie zamówi u niej dietetycznych posiłków.
Dieta Dukana ma ogromne walory edukacyjne - uświadamia, jak działa i jaki ma wpływ na organizm jedzenie określonych produktów. Po kilku miesiącach z dietą Dukana każdy dukanowiec już wie co i jak może sobie przygotować do jedzenia lub zamówić w restaruracji lub barze. I z pewnością posiłki przygotowywane przez EasyDiet nie będą w 100% zgodne z zasadami diety proteinowej (nawet w jej 4 ostatniej fazie) - to oznacza że nie będą w pełni wykorzystane przez klienta a to zniechęca do wydawania pieniędzy za coś co będę musiał wyrzucić.
Jeśli mogę coś doradzić pani z EasyDiet to niech się nie obraża na Dukana i nie opowiada bzdur tylko poszuka w nim swojej szansy rynkowej.
Grzegorz Urban / 2012-05-02 14:07
Żadne diety tak naprawde nie są dobre... podstawą jest świadome i zdrowe odżywianie i rzecz jasna ruch!!

Najnowsze wpisy