Forum Forum inwestycyjneFundusze

DJI analiza (amatorska)

DJI analiza (amatorska)

lukaszn19 / 2008-08-06 04:23
po dzisiejsze sesji Dji jest juz blisko oporu ok. 11700-11720 (mocne wzniesienia fibonacciego) po przebiciu ktorych mozna dalej spodziewac sie paru tyg.wzrostu, dolne mocne wsparcie fibo. wynosi obecnie ok 11006-11026 i nie nalezy panikowac nawet jesli po kolejnych wzrostach zacznie spadac do poki nie przebije tych rejonow. na DJI mozna tez latwo zauwazyc ze zarysowal sie srednioter. kanal wzrostowy ktorym rowniez sporo nam mowi ciezko tu mowic o gornych i dolnych wsparciach poniewaz ciagle sie zmieniaja. Ostatnio zapoznalem sie z nowa technika analizy tzn. wskazniki Ichimoku jest to raczej malo zawoda technika i widac na niej syg. kupna tzn. linia zwrotu przeciela linie bazowa (jest to jeszcze dodatkowo filtrowane (ale to za duzo nudzic) i tu 1 sie potwierdza 1 nie) , teraz czekamy na wejscie wykresu cenowego w chmurke ( po wejsciu w chmurke nastepuje bajwazniejsza czesc poniewaz tam sa najwieksze wsparcia im wieksza chmura tym wieksze wsparcie (obecnie jest duza) (dlatego stop umieszczamy na koncu chmurki) ale jak przebije to mozemy co do paru dni okreslic pozniej odwrucenie trendu. Ichimoku daje pare syg. jednoczesnie przez co jest b.wiarygodny i dal tez drugi powazny syg. przeciecie lini wykresu przez linie opuzniona co jest b.dobrym prognostykiem srednio terminowym, jezeli ktos nie rozumie dokonca Ichimoku (http://stockcharts.com/h-sc/ui) a chcialby wiedziec czy wejdzie w druga i 3 faze moge czasem nap. pozdro i tak na marginesie na ropie mamy powazne odwrucenie trendu (chmurka zostala przebita wazne wsparcie w chmurce padlo sila trendu przybiera na mocy i narazie nie widac obrony)
Wyświetlaj:
lukaszn19 / 2008-08-20 05:24 / Tysiącznik na forum
jak zwykle gdy DJI notuje spadki staram sie zabrac glos i tak ty rzem dla pokrzepienia tych ktorzy powatpiewaja w dalsze wzrosty by uwaznie obserwowali co bedzie sie dzialo dalej, a powinno byc b.dobrze i moze nawet jutro (napewno w przeciagu paru dni) beda duze zielone swieice na DJI co polepszy nastroje i na GWP otoz moje przypuszczenia plyna ze stosowania tech.fibonaciego i troche duzo zeby to opisc wszystko ale powiem tylko ze na 3letnim okresie widac potezna formacje XABCD (BAT) ktorej ramie CD konczysie na ok 10 700 i od tego miejsca powinno rosnac i roslo, ale po drodze napotyka na inne formacje ale okresu 12,6,3 miesiecznego (opory) ale glowna formacja nie zostala przelamana i powinnismy narazie byc spokojni i nie panikowac
lukaszn19 / 2008-08-14 05:03 / Tysiącznik na forum
w srode DJI odbil sie od oporu fibo ok 11 450 (wzniesenie zewnetrzne,wspolczynnik fibo 56,4 ostatniej fali wzrostowej) czyli w czwartek wzrosty i podazanie do nastepnych oporow a jest ich sporo, ale gdy zostana pokonane napewno zawita popyt na rynkach akcji
lukaszn19 / 2008-08-14 05:03 / Tysiącznik na forum
w srode DJI odbil sie od oporu fibo ok 11 450 (wzniesenie zewnetrzne,wspolczynnik fibo 56,4 ostatniej fali wzrostowej) czyli w czwartek wzrosty i podazanie do nastepnych oporow a jest ich sporo, ale gdy zostana pokonane napewno zawita popyt na rynkach akcji
Zeus52 / 2008-08-08 21:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Cześć łujaszn! Wiesz,gdyby to było średniowiecze to chyba skończylibyśmy na stosie za konszachty z diabłem! Pamiętasz wątek"co przyniesie przyszły tydzień"? Mam nadzieję,że byłeś odpowiednio ustawiony. A co dalej? Na razie nie mogę o tym myśleć,bo oblewamy to,co było(już od południa,bo to co było później to i tak było już pewne w 99% To była już tylko formalność!) Na myślenie zostawiam sobie weekend. Pzdr
lukaszn19 / 2008-08-09 02:16 / Tysiącznik na forum
hi jest narazie dobrze ale ja jeszcze nie oblewam a to co sie dzieje to jak pisalem od 2 tyg.sie sprawdza ale to zadzna magia wszystko jest na wykresach (ja w akcyjnych 100% chyba to bedzie od 2 dnia wzrostow tylko ze ja w dolarach mam i azje,indie, pisalem ze emocje na bok i czekamy na syg. to naprawde sie sprawdza, analize przeprowadzam glownie na DJI dlatego ze jak on rosnie to zbedne to wszedzie jest dobrze ) , teraz najblizsze 2 tyg. bedzie proba wejscie w chmurke (zapewnw sie powiedzie) na DJI i proba przebicia jej, jezeli jej nie przebije to mamy i tak wzrosty do ok.1200 na DJI prawie pewne a jak przebije to .... nap. pozniej zainteresowanym pzd
Zeus52 / 2008-08-09 09:12 / 10-sięciotysiącznik na forum
Żartowałem,oblewanie było z całkiem innego powodu. A teraz dam Ci coś do przemyślenia: Weź pod uwagę,że zalecenia,co do parametrów(9,26,52) dotyczyły czasów,gdy w Japoni sesje odbywały się 6 razy w tygodniu. Obecnie może powinno być np: 8,22,44,lub 7,22,44. Wstaw te parametry,a coś ciekawego zobaczysz. Acha,linia opóźniana przebiła już dawno wykres cen zamknięcia(sygn.zakupu 2rodzaju) i choć trochę później potańczyła,to teraz przez pewien czas nie ma szans powrotu poniżej. Dla uzupełnienia i ochłody proponuję jednak MACD(dywergencja,histogramy),oraz full stochastik(weekly). Eakt,że jest niby to dobrze,ale zobacz na zakrzywienie i w/g mnie niemożliwe jest uniknięcie przecięcia się linii%K śr.%D,co może wprowadzić nieco zamieszania w najbliższym tygodniu. Jak pewnie pamiętasz,podobną sytuację opisywałem w wątku"co przyniesie przyszły tydzień" dla DJ i ropy. Też wskaźniki były niby O.K.,ale nie podobało mi się wzajemne położenie lini(kąt). Dlatego moje prognozy były wbrew wskaźnikom i to się zresztą sprawdziło(już nawet nie musiało być tego piątku). To tyle na razie do przemyślenia. Pzdr
lukaszn19 / 2008-08-09 13:39 / Tysiącznik na forum
hi rowniez czytalem o tych parametrach i patrzylem pod tym katem tez, ale orginalne parametry sa rowniez b.dobre (i tak jak czytalem w ksiazce jtore z tych 2 sie stosuje to kwestia doboru przez analizujacego)
Zeus52 / 2008-08-09 15:31 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tak...to indywidualna sprawa,tylko to trzeba później uwzględniać przy odczycie. Jeśli Ty ustawisz parametry "pod swój gust",to będziesz wiedział jak odczytywać wykres.. Na razie traktuję wykresy Ichimoku pomocniczo. Trzeba to wszystko"skalibrować",dobrać właściwe parametry. Najlepiej"na żywo",a nie tylko ćwicząc"historycznie".Acha,przy parametrach(8,22,44) to DJI już wbił się w chmurę "up!"(pomarańczową)
pchelek / 2008-08-09 20:15 / Tysiącznik na forum
przetlumaczcie mi na polski te swoje uwagi i prognozy - bo ja zielony jestem jak szczypiorek - w akcjach siedze w 100 % i czesc przerzucilem z surowcowych na azje, indie i latin - mysle ze dobrze - z tych waszych dywagacji i wymany pogladow cos mi sie wydaje ze macie dobre rozeznanie - juz od pewnego czasu zeus przewiduje up, up, up - czy dobrze odczytuje wasze uwagi
lukaszn19 / 2008-08-11 04:40 / Tysiącznik na forum
hi latina zle moim zdaniem, azja moze byc najlepsze indie sam teraz przezucilem sporo z chin na indie , bo cos chiny doluja i na wykresach cienko wygladaja indioe wrecz przeciwnie jest juz ewidentnie nowy trend (oczywiscie korekcyjny nie staly) ale to pare 2,3 tyg bedzie glownie roslo (moze dluzej) warto skozystac (dobra jest teraz okazja bo moze troszke spadnie i 2 razy tyle w gore ) pzd
Zeus52 / 2008-08-11 14:21 / 10-sięciotysiącznik na forum
Kurna!Sheet!Szajse! Sorry,ale zaraz zobaczycie dlaczego takie wzburzenie. Otóż cały czas moje amatorskie analizy dotyczyły ropy,DJ-a,rynku w Stanach.No bo wiadomo,za wielką wodą wzrośnie,to gdzie indziej też. Problem był w tym,w co wejść? GPW? Azja?(temp3,SKAN4),BRIC(temp4).Nieco niżej narzekałem,że poza Stanami nic nie chce rosnąć.Tak sobie myślałem,że najlepiej to by było inwestować na NYSE,ale co zrobić,nie ma okazji. To takie klapki na oczach. Przyzwyczajenie do tych samych fundów spowodowało,że zapomniałem o innych. Zapomniałem o tym,że w Skandii jest taka możliwość.KURNA!!! Ja tu kombinuję pośród "oklepanych"fundów,zamiast już od 2,lub3 tygodni siedzieć w ML-2!! Przecież to w ponad 90% rynek amerykański! Sheet! Przepraszam,ale gdyby ktoś usłyszał moje moje teksty"na żywo",to dopiero by się mógł spłonić! Jak mogłem nie zauważyć tej możliwości,że do czegoś takiego mamy dostęp,jak mogłem tego nie wykorzystać? Ja tu wypisuję analizy rynku amerykańskiego,na dodatek w miarę trafne(muszę sam to sobie przyznać),a następnie zadaję bzdurne pytania(niekonięcznie na tym wątku) w co wejść? W naszą giełdę,w BRIC-a,cz Azję? Tymczasem wystarczyło "się schylić",czyli dokładnie przejrzeć paletę dostępnych fundów.Mam nadzieję,że inni to zauważyli i odpowiedniej się ustawili po naszych dyskusjach....Szkoda tylko,że nikt nie przypomniał,że mamy w Skandii ML2,taki mizerny,rzadko eksploatowany...no cóż...może ktoś skorzystał(niezła jazda:fund+dolar!) Na ra. Pzdr All
pchelek / 2008-08-11 19:56 / Tysiącznik na forum
W Blackrocku tez jest fund oparty o spolki amerykanskie - i to nie jeden. Podobnie jak ty Zeusie myslalem o wszystkich innych - a te mi sie zapodzialy w moich dywagacjach. Chyba jednak wejde w Indie - jak ktos tu prawil i spolki amerykanskie
Zeus52 / 2008-08-09 22:00 / 10-sięciotysiącznik na forum
Sorry,ale nie zawsze up! Ten tydzień,owszem!Ale to już historia, tydzień się skończył. Na razie to trochę nie ma czym się chwalić,bo co z tego,że przewidywania co do DJ-a i ropy sprawdziły się nawet więcej niż w 100%,jak zarówno GPW,jak i inne giełdy nic sobie na razie z tego nie robią i idą w dół,co odczuję zapewne w poniedziałek w portfelu in minus.Ale później powinny być jakieś plony.A co dalej trzeba się zastanowić. A tak w ogóle testujemy pewien wskaźnik,a właściwie system transakcyjny zwany"Ichimoku Clouds"..System opracowany na początku 20 wieku w Japoni(autor Hosoda),ale który obecnie staje się coraz popularniejszy w krajach Zachodu zarówno do transakcji długoterminowych,jak i nawet jednodniowych(daxtraderzy).Stosowany jest coraz częściej w przypadku spółek,indeksów,surowców.walut(forex). Na razie jesteśmy w stadium rozpracowywania go...takie zajęcia praktyczne.
Zeus52 / 2008-08-09 09:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dlatego zgadzam się,że na razie powinniśmy podejść do tego bez emocji...i biegnę szukać maślanki.
szalony_kon / 80.53.115.* / 2008-08-09 05:40
no i co dalej mowi ichimoku??
szalony_kon / 80.53.115.* / 2008-08-09 05:47
bo te 12000 na dji to juz blisko...
lukaszn19 / 2008-08-09 13:36 / Tysiącznik na forum
jak przebije to wtedy za pomoca Ichimoku z duza dokladnoscia bede mogl okreslic konec korekty wzrostowej dzieki czemu mozna uniknac strat
gyamtso / 2008-08-09 19:04 / Om mani padme hung :)
chyba tez kupie ksiazke o tym ichimoku,tudziez sciagne:)
Zeus52 / 2008-08-06 08:38 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tym razem zgadzam się w 100%. Oczywiście uwzględniając pewien stopień ryzyka,jak to na giełdzie!(widzę,że wykresy Ichimoku się spodobały...to nie tylko wskaźniki) Pzdr
lukaszn19 / 2008-08-06 13:00 / Tysiącznik na forum
hi masz cos jeszcze o Ichimoku? b.wiarygodna analiza za jego pomoca (jak masz jakiegos linka lub ebooka bym byl wdzieczny ) pozdro
Zeus52 / 2008-08-06 13:45 / 10-sięciotysiącznik na forum
Na razie próbuję się sam doszkolić. Na allegro znalazłem książkę Nisona i czekam na przesyłkę.(jakim popytem się cieszy!!!).Zauważyłeś,że na dziennych wykresach Ichimoku dał sygnał zmiany trendu wyraźnie przed innymi wskaźnikami(chodzi o DJI),a indeks jeszcze spadał kilka dni. Mówię o połowie lipca. A jeśli chodzi o ropę to nie deszcz,ale burza i gradobicie! Bardzo widowiskowo to nawet wygląda(przy nałożeniu na wykresy świecowe)
lukaszn19 / 2008-08-07 04:35 / Tysiącznik na forum
moglbys podac tytul tej ksiazki jezeli to nie problem pzd
Zeus52 / 2008-08-07 12:33 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ten tytuł Nisona był w bibliografi do artykułu o Ichimoku na stronie http://bossa.pl/analizy/techniczna/elementarz/ichimoku/ (wreszcie coś po polsku na ten temat). Natomiast znalazłem tytuł:"Forex-Strategie i Systemy transakcyjne",gdzie ze spisu treści wynika,że zawiera nie tylko opis samego wskaźnika,jego wad i zalet,ale także system transakcyjny na nim oparty. A poza tym wiele innych ciekawych rzeczy. Na temat książki Nisona napisze,gdy ją otrzymam-wtedy będę mógł w 100%powiedzieć,co zawiera. Na ra. Pzdr
Zeus52 / 2008-08-07 11:09 / 10-sięciotysiącznik na forum
"Świece i inne japońskie techniki analizy wykresów" Nisona.
pieczek_zzz / 2008-08-07 14:08
mam ją w eboku.jak znajdę chwilę czasu to przeczytam.muszę się najpierw uporac z drukarką.ktoś tu dawał linka ftp://212.106.168.234/ .jest parę interesujących pozycji
Zeus52 / 2008-08-09 15:57 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ksiąźka Nison nie zawiera nawet słowa o Iczimoku,za to jest niesamowita,jeśli chodzi o analizy świec, anałizy Renko,Kagi. Pzdr
gyamtso / 2008-08-07 14:17 / Om mani padme hung :)
dobry dzialajacy link:)thx
lukaszn19 / 2008-08-07 12:44 / Tysiącznik na forum
http://tnttorrent.info/torrent/ffaa605df93ceafbd63203657754e0dfc06cf8ec.html to jest link do strony torrent i tam masz ebooka :"Forex-Strategie i Systemy
transakcyjne" warto przeczytac
Zeus52 / 2008-08-07 13:29 / 10-sięciotysiącznik na forum
Znalazłem dyskusję na ten temat,gdzie ktoś dość szczegółowo opisuje temat na stronie http://www.forum.gpwinfo.pl/showthread.php?t=2254
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy