Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dla aptekarzy groźniejszy jest kiosk niż internet

Dla aptekarzy groźniejszy jest kiosk niż internet

Wyświetlaj:
Konsument / 79.185.185.* / 2010-03-29 23:13
... z wykwalifikowanym farmaceutą buraku
Konsument / 79.185.185.* / 2010-03-29 23:11
Tylko w aptece leki są przechowywane w odpowiednich warunkach.Leki to nie ziemniaki żeby je kupować w kiosku. Jestem zwykłym konsumentem i taka jest moja opinia w temacie.
bollullos / 2007-11-02 16:21 / portfel / Uznany Muł Pancerny

A w jaki sposób odróżniasz w internecie informacje
prawdziwe od nieprawdziwych? Fora internetowe
przypominają znaną od dawna sytuację

a w jaki sposób odróżniasz u lekarza informacje
prawdziwe od nieprawdziwych? po papierku kupionym za przynależność partyjną w PRL? po fartuchu?
jaro24 / 88.156.65.* / 2007-10-31 12:25
Lokal apteki musi spełaniać, szereg warunków aby został dopuszoczony. Proponuję, aby wsystkich traktowac tak samo, czyli chcesz sprzedawac leki to lokal ma spelniac warunki zawarte w rozporządzeniu. Pani sklepowa powinna byc objęta obowiązkiem ustawicznego doksztalcania z zakresu farmacji. Ciekwawe ile wówczas byłoby punktow sprzedających OTC.
com / 83.31.55.* / 2007-10-30 20:24
Coz, trudno nie oprzec sie wrazeniu ze wszyscy na tym forum traktuja leki jak ziemniaki czy marchew a nie jak substancje przedluzajace lub ratujace zycie. Jezelil nie bedzie kontroli panstwa nad obrotem lekami to nawet psie gowno bedzie sprzedawane na bazarach jako najlepszy specyfik na wszystko. Nie po to lekarz konczy medycyne, farmaceuta farmacje, elektryk studia na polibudzie, adwokat prawo by ktokolwiek gdziekolwiek wykonywal cokolwiek. Jezeli chcecie by Wasze zeby leczyl kowal czy finansista, operacje na sercu wykonywal hydraulik a leki sprzedawala pani w kiosku bez kwalifikacji oraz z pomijaniem wlasciwego przechowywania to gratuluje pomyslow. Cywilizacja nie po to tworzyla dyplomy, egzaminy, standardy, kwalifikacje by to wszystko okazalo sie bzdetem. Odrobina przemyslen dla wszystkich fachowcow niewyksztalciuchow
Marqus / 83.29.167.* / 2007-10-30 23:02
aż dziw bierze , że potrafisz tyle napisać zupełnie nie używając mózgu - poza może tą częścią, która odpowiada za pamięć. Człowieku ! pomyśl chwilę samodzielnie , a nie recytuj formułki. Podaj jeszcze np jaką to licencję mieli bracia Wright , że "państwo" pozwoliło im przelecieć Atlantyk ???
Artisan / 83.4.243.* / 2007-10-31 19:38
Towarzysz leberał mentalny, ha? To ja moze tak. Towarzyszu, widzicie - tak to jest na tem swiecie, ze za WSZYSTKO trzeba płacic. WSZYSTKO. Literalnie WSZYSTKO. I za zdrowie tez. Wiec jak chcecie towarzyszu ryzykować zdrowiem, to róbciez to na wlasna odpowiedzialność, jak na leberała przystało. I kupujcież towarzyszu leki na skwerku, w zieleniaku. Leczcie się u kowala, cyrulika, whatever. Natomiast towarzyszu leberale - chciałoby się rzec - anarchisto - odczepcie się od Bogu ducha winnych ludzi, którzy tworzą społeczeństwa, prawa, zasady. Może kiedyś z tego wyrośniecie, oby to się stało zanim dopadnie was coś poważniejszego - bo litości to towarzyszu specjalnie dla was nie będzie. A prawo dżunglii łaskawie stosujcie u siebie w domu.

Ad meritum. Kluczowa jest sprawa uczciwej konkurencji. Bez tego każdy rynek wcześniej, czy poźniej się degeruje. Słabość państwa w egzekwowaniu i ustanawianiu prawa prowadzi do tego, że w aptece aby sprzedać pierwszy lepszy lek przeciwbólowy, trzeba pilnować temperatury, wilgotności, światła, wykształconego (drogiego) personelu, etc. ; w kiosku - dokładnie NIC. Gdzie tu jest równość podmiotów ja się pytam? Dopóki nie będzie równości zapisanej PRAWEM i egzekucji tego prawa (dlaczego Inspekcja Farm. zajmuje się tylko aptekami i hurtowniami, a nie np. kioskami????) - nici z prawdziwej ucziwej konkurencji.
ConrPL / 85.89.162.* / 2007-11-02 11:58
Z jednej strony twierdzisz, że liberałowie mają prawo na własną odpowiedzialność kupować leki gdzie chcą, a z drugiej zabraniasz ich sprzedaży. Niech apteki internetowe działają, jak ktoś nie będzie chciał w nich kupować, to nikt go do tego nie zmusi.
lciesiel / 2007-10-30 15:55 / Bywalec forum
Trudno się dziwić, że aptekarze walczą o rynek - tyle, ze aptek jest tyle, co oddziałów banków - więc marże coraz niższe..
Pytanie dlaczego leki akurat mają być dostępne tylko w aptece? Jesli ktoś chce zażywać leki nieodpowiedzialnie, czasem źle przechowywane, to jego sprawa. Ja mając wybór i tak wybiorę aptekę.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-30 16:45
Nie to nie nasza sprawa jak zazywac leki. Gdyby to byla nasza sprawa, wiesz ile urzedasow nas pilnujacych musialoby sie wziasc do uczciwej roboty?
lciesiel / 2007-10-31 10:56 / Bywalec forum
WIem, wiem. Trzeba tworzyć licencje, zezwolenia, walczyć z bezrobociem, itd.
Problem w tym, ze jesli ktoś chce się otruć, to i tak on decyduje kiedy i ile leków weźmie. Rozumiem w szpitalach - tam jest proces leczniczy, świadczona jest pewna usługa, ale jesli certyfikat aptekarza ma mnie chronić przed złym uzywaniem leków, to dlaczego np. obrót siekierami nie jest również certyfikowany? Jak pisałem wyżej - ja i tak pójdę po leki do apteki, bo mam większe zaufanie do tych ludzi - ale to jest kwestia mojego wyboru i mojej troski o siebie, a nie opieki państwa nad moim zdrowiem. Opieki byle jakiej i dość drogiej.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-30 15:54
To może służyć jako ilustracja jak powstaje 99% interwencjonizmu państwa. Reklamuje się je w różny sposób, a tak naprawdę są one wprowadzane przez lobby różnych grup interesu.
markacme / 2007-10-30 15:32
I bardzo dobrze bo aptekarze chcieli by mieć na wszystko monopol!!!!!!
piguła / 83.16.143.* / 2007-10-30 15:53
Każdy by chcial monopol. Rozumiem ze popierasz leczenie bez dyplomu lekarza? Eh ci lekarze wstrętni monopolisci :)
Mierny poziom edukacji zdrowotnej ludzi w naszym kraju i coraz wiecej lekow w sklepach doprowadzi ze predzej czy pozniej pacjenci wrócą do apteki wydajac znacznie wiecej niż pozornie zaoszczedzili.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-30 16:52
Acha, jeszcze jedno. Te opowiastki typu że kiedyś tam wrócą i jeszcze więcej zapłacą i że przez to należy pozwolić im użyć przemocy państwa aby likwidować tańszą konkurencję to wsadź sobie łaskawie w DUPĘ dobrze, bo ktoś ci może za takie kłamstwa które NIGDY się historycznie nie potwierdziły wsadzić nóż w plecy. Przez takich jak ty jest całe ZŁO na świecie s*********.
jliber / 212.180.147.* / 2007-10-30 16:48
To że leczyć legalnie nie mogą ludzie bez dyplomu lekarza, nawet jeśli ktoś świadomie chce być przez takiego lekarza leczony, to jest łamanie praw człowieka. O regulacji farmaceutyki czy aptek przemocą państwa i urzędasami pod dyktando dużych korporacji farmaceutycznych i aptekarzy to oczywiście nawet nie wspomnę...
com / 83.31.55.* / 2007-10-30 20:26
powiniennes skorzystac z porady lekarza ale tym razem takiego z dyplomem :)
ConrPL / 85.89.162.* / 2007-11-02 12:00
A Ty przeczytać netykietę, gdy nie mamy racji bezpośrednie ataki nic nam nie pomogą;)
płotka123 / 2007-10-30 19:12
Wydaje mi się że i tak jeśli już odkrywamy w sobie jakąś chorobę to w pierwszym rzędzie wpisujemy jej nazwę w internetową wyszukiwarkę. Ponieważ jesteśmy nią bardziej zainteresowani (to w końcu nas boli) często na jej temat jesteśmy w stanie więcej powiedzieć niż "leczący"nas konował. Do wymiany doświadczeń istnieją fora internetowe, właściwie dla każdej choroby co najmniej jedno. Rząd dusz, władza i "autorytet" tych przedstawicieli klasy próżniaczej, powoli, ale systematycznie obniża się. I to jest zdrowe!
Pilak / 2007-11-02 14:59
A w jaki sposób odróżniasz w internecie informacje prawdziwe od nieprawdziwych? Fora internetowe przypominają znaną od dawna sytuację, gdy sąsiadka poleca sąsiadce swoje leki: "Pani kochana, mnie też łupie w piersi i biore te małe czerwone. One robią mi najlepiej. Te pani duze biale pigulki sa do niczego, kto to pani przepisal, jakis konowal. Pożyczę pani moje, to se pani sprobuje." I juz jest dobrze. Precz z konowalami, chca tylko naciagnac biednego czlowieka na zakup lekow od aptekarzy. Niech zyje Goździkowa.
ConrPL / 85.89.162.* / 2007-11-02 20:57
A w jaki sposób odróżniasz lekarza, który zna się na tym o czym mówi od pozostałych 90%?;)
Marqus / 79.187.251.* / 2007-10-30 16:45
mylisz pojęcia - piszesz o lekarzach , a artykuł jest o aptekarzach. Co przeszkadza lekarzowi jak wykupię receptę poza apteką ???
lciesiel / 2007-10-30 15:57 / Bywalec forum

pacjenci wrócą do apteki wydajac znacznie wiecej niż
pozornie zaoszczedzili.

i to właśnie powinno cieszyć aptekarzy i lekarzy!!
keyser soze / 194.181.192.* / 2007-10-30 15:31
to niech zwiną interes i sp....... na drzewo

Najnowsze wpisy