Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dlaczego Polakom nie chce się głosować?

Dlaczego Polakom nie chce się głosować?

Money.pl / 2010-06-20 08:07
Komentarze do wiadomości: Dlaczego Polakom nie chce się głosować?.
Wyświetlaj:
Observer. / 79.184.180.* / 2010-06-30 14:53
Chce mi się głosować, ale będzie to głos w myśl zasady: przeciwko komuś, a nie za kimś. Zagłosuję przeciwko panu hrabiemu, bo Platforma lekceważy sobie wszystko i wszystkich, poczynając od swych wyborców, a kończąc na swym programie, który mieli realizować. Zbieraz wszystkie ulotki wyborcze i po jakimś czasie sobie czytam. Uwierzcie - jestem w ciężkim szoku, co można naobiecywać, co nawypisywać na kartce papieru. Niestety w praktyce wygląda to już inaczej. Pozdrawiam!
mś / 85.89.162.* / 2010-06-26 22:47
To nie "chcę lub nie chcę". A jedynie brak zasad demokratycznych w ordynacji wyborczej- szczególnie w samorządowej, wygodnej dla ekip grup politycznych. Czysta korupcja i nic więcej, jedynie pod osłoną tzw. elektoratu wyborczego- jako argument i policzek dla przeciwników.
Skoro postępuje ubezwłasnowolnienie narodu poprzez odgórne decyzje dotyczące mojego życia, bardzo intymnego, dotykające mojego sumienia, stylu życia, formy i metody, to po cóż mam korzystać z danej mi ŁASKI "jedynej" jak wybory umożliwiające komuś argumentu i pychy . Casting wyborczy niech odbywa się w gronie tzw, vip-ów środków publicznych, a nie wśród tzw. "hołoty", którą jeszcze się obraża / sformułowania : przerasta mnie, wstyd, jakiś tam obowiązek - obowiązków w stosunku do państwa mam ci pod dostatkiem- gorzej z odwrotną stroną /, lekceważy i wykorzystuje. Ciemnogród !
b3system / 2010-06-26 14:40
Głosowanie w niedzielę to profanacja dnia świętego,a 90% Polakow to podobno katolicy.W ostatnim czasie dośc często spotykaliśmy się z wyborami w dni powszednie przy wysokiej frekfencji /W.Brytania/.
Jestem ekonomistą z doświadczenia wynika, że polityka tylko szkodzi ekonomi.
Zmiana ustroju w 1989 roku zapowiadała rozliczenie z polityką raz na zawsze za co do dziś generał Jaruzelski odpowiada przed Sądem
W państwie denokratycznym za wolność słowa kandydat Kaczyński odpowiadał przed Sądem w trybie wyborczym,natomiast przestępstwa wyborcze w PRZASNYSZU I BRUKSELI odłożono ad akta prokuratura zbada.
Podczas reformy Balcerowicza ze świadczenia państwo kradnie mnie 650zł miesięcznieSTARE PORTFELE.TAKIEJ DEMOKRACJI SANKCJONOWAĆ NIE MOŻNA!
jojo102 / 212.69.47.* / 2010-06-25 18:31
Nie glosuje bo ich rzad buja i dalej wciska bajki.
Mamy rzad cudow i obiecana 2ga irlandie, zniesienie podatku belki obiecane pare lat temu, itp. widoczna demagogie i coraz to nowe utopijne i bezsensowne kielbasy z wyborcze z PO. I jak mozna miec zaufanie do czegos takiego
to jest rzetelne podsumowanie
http://cogito.salon24.pl/199251,machiavelli-z-budy-ruskiej-1
nie_głosujący / 82.145.74.* / 2010-06-25 17:40
Nikt mi nie będzie narzucał "obywatelskiego obowiązku" chodzenia na wybory. Nikt mi nie będzie zabraniał narzekania na władzę jak nie byłem na wyborach. Nikt mnie nie będzie wysyłał do Korei jak mi nie odpowiada demokracja. Nazywasz siebie "normalnym" a gadasz p*******, które Ci od dziada-pradziada w genach kodują wyzyskiwacze różnej maści. Wolę w ostateczności ustrój "wspólnoty pierwotnej". Co za różnica kto Cię uciska: kapitalista, feudał, komuch czy demokrata. I tak więszość musi być potulnymi baranami i najlepiej i "wierchuszcze dupę lizać". "Normalny" idź wrzuć świstek w niedzielę - ulżyj sobie i daj przykład potomnym niewolnikom jak mają Panom służyć. Nigdy nie będziesz obywatelem świata !
normalny / 83.238.100.* / 2010-06-23 13:54
Najpierw nie idziesz na wybory, a później narzekasz, że jest źle. Nie masz prawa człowieku narzekać, bo nie wybierałeś pomiędzy jednym a drugim.
Masz demokrację to idź skorzystaj ze swojego prawa. Jeśli nie odpowiada Ci demokracja to jedź do Korei, tam szybko nauczył byś się szacunku i pokory.
djey / 79.191.237.* / 2010-06-23 14:38
nie nie nie nie wolno narzekac w kraju miodem i mlekiem plynacym.. przeciez w polsce jest tak jak nalezy i zgodnie ze wszelkimi normami.. powinno sie grzecznie glosowac i co najwazniejsze nie miec wlasnego zdania.. prawda "normalny" ?
OIO / 79.184.174.* / 2010-06-22 12:59
Mi się w drugiej turze już nie chce, bo mój kandydat nie przeszedł. Ani Jarek, ani Bronek mi nie odpowiadają. Chcąc jednak utrzeć nosa Platformie, na zasadzie ostrzeżenia, bo nie realizuje swoich obietnic, zagłosuję przeciwko ich kandydatowi.
djey / 83.30.144.* / 2010-06-22 18:38
"Mi się w drugiej turze już nie chce" ... "zagłosuję przeciwko.."
ze co?
Kosanova / 83.23.27.* / 2010-07-01 09:16
Oj durny, ty, durny. Przecież pisze, że jeśli nie ma już swojego kandydata, to nie chce mu się głosować. Ale pójdzie do wyborów z obowiązku i zagłosuje wg swego uznania - nie za Jarkiem, a przeciw Bronkowi. I tyle. Tak sobie wymyślił.
neszz / 93.105.214.* / 2010-06-22 01:06
Nie znoszę takich ludzi - ignorantów, jak większość wypowiadających się na tym forum. Czy naprawdę jest wam zupełnie obojętne, kto będzie rządził krajem?? Można przynajmniej ruszyć się łaskawie z domu i oddać głoś, nawet nieważny, żeby pokazać, że obchodzi nas to, co dzieje w Polsce. Ten kto nie głosuje nie ma prawa narzekać. A założę się, że do narzekania będziecie pierwsi w kolejce.
djey / 83.30.144.* / 2010-06-22 18:40
"Czy naprawdę jest wam zupełnie
obojętne, kto będzie rządził krajem??"
juz tak, obojetne, zrobili z polski dno i dalej beda ja ubijac...
fggdfgf / 83.11.44.* / 2010-06-23 10:59
co za różnica oni i tak zrobią to samo. Nie ma kandydatów którzy dbali by o ten kraj czy w y w końcu to zrozumiecie???? Ci ludzie startujący w wyborach to cały czas ta sama sitwa zmieniająca barwy i udająca demokrację w PL. Jedynie JKM jest coś wart ale jego to nawet do TV nie wpuszczają bo się boją że prawde powie i będzie problem
hipoteza / 79.184.13.* / 2010-06-22 10:19
... wbrew pozorom oni myślą, a ty wychodzisz na stadnego ignoranta ( bez odbioru )
Drań / 82.177.16.* / 2010-06-21 16:24
Ja mam inne zdanie. Dlaczego wyborcy uważają, że głos przez nich oddany nie ma znaczenia. Cześć winy spada na ordynację wyborczą, która jest tak niejasna i proporcjonalna. Gdyby ordynacja była tak jak w przypadku Prezydenta większościowa wtedy większość miernot nie dostałaby się do parlamentu drugi raz. Ponadto Sejm ma za dużo posłów. Powinno być ich maksymalnie 300. W takim przypadku to partie zabiegałyby o wartościowych przedstawicieli a tak mamy partie wodzowskie z kupą posłusznych wykonawców poleceń. Ponadto ordynacja większościową daje możliwość kontroli wyborcom ich przedstawicieli - obecnie głosuje się na partie a odpowiedzialność się rozmywa. Wielka Brytania ma okręgi 1-no mandatowe i dlatego tam jest najwyższą frekwencję.
ogrodnikrst / 2010-06-26 16:57 / Bywalec forum
Jestem tego samego zdania,dopóki będziemy głosować na POPISY, PEESELE, PEZETY czy PEERY i ich kandydaci będą wyczynać fanaberie takie jak wyczynają - to i tak frekwencja jest o 200% za wysoka. Osoba wybrana w wyborach powszechnych z danego obszaru powinna reprezentować wyborców którzy go wybrali, a nie pokazać się raz w czasie kampanii wyborczej i to wszystko, a następnie udawać wielkiego ważniaka /spieprzaj dziadu, motłoch itp/. Czy to jest demokracja? Czy to zachęca kogoś do pójścia do lokalu wyborczego. Jeżeli sytuacja nie ulegnie zmianie /ordynacje wyborcze/, niedługo przedstawiciele naszego "NARODU" będą legitymować się jednoosobowym poparciem - czyli "Śmiech na sali" a nie demokracja.
Łowca lamerów / 79.162.124.* / 2010-06-21 16:21
W wyborach oddaje się głos poparcia. Jeżeli uważam, że żaden z kandydatów nie jest godny bycia prezydentem, nie oddaję głosu poparcia, bo nie biorę udziału w wyborach. W tym roku nie poparłem żadnego z kandydatów, ponieważ jedyna osoba, którą uważam za godną bycia prezydentem nie startowała w wyborach.
djey / 79.191.251.* / 2010-06-21 13:06
to nie to ze nie chce tylko nie ma na kogo:) przeciez ci ludzie sa tam od komuny i nic dla polski nie zrobili...
adam z polszy C / 77.115.211.* / 2010-06-21 11:12
Wybory na pozera
Większość z kandydatów bała się przedstawić własne poglądy na drażliwe tematy i dlatego mieliśmy zamiast merytorycznej kampanii - cyrk fotografowania się w więzieniu, na wałach i ulicznych straganach...
jak większość moich znajomych nie poszedłem na wybory, szkoda mi było na to czasu aby wybierać kolejnego pozera na stołku, który w biednym i zalanym przez powódź kraju weźmie ponad 100 mln zł rocznie na obsługę prezydenckiej kancelarii. Tymi pieniądzmi można by wyleczyć co najmniej kilka tys. chorych polskich dzieci itp...
takie tam / 78.102.112.* / 2010-06-20 21:28
gdy wybor jest pomiedzy "super politykiem inaczej 1" a "super politykiem inaczej 2"... to wyboru nie ma... i ma co sobie wyborami zawracac glowy.... Jedno licho....
Astadny / 89.231.97.* / 2010-06-20 17:21
Jako Ziemianie nie dojrzeliśmy do anarchii, a na niektórych obszarach do demokracji.
JX / 91.193.160.* / 2010-06-20 17:16
Motto: „Nikt nie jest zniewolony w bardziej beznadziejny sposób, niż ci, którzy fałszywie wierzą, że są wolni” – Goethe.
A może Polacy doszli do wniosku, że premier Tusk miał rację, kiedy stwierdził:
„Prezydent nie jest mi do niczego potrzebny.”
Jeśli nałożyć na to opinie innych „wybrańców”:
"Polacy albo będą grzebać po śmietnikach, albo pracować u obcych" – Emil Wąsacz.
"Polacy nie muszą posiadać zakładów pracy. Będą żyć z pracy własnych rąk" - Janusz Lewandowski.
"Politykom nie wierzę za grosz" – Andrzej Olechowski, to jesteśmy o krok od obaw wyrażonych przez Aarona Russo - autora filmu „Ameryka: od wolności do faszyzmu”:
„Zaczęła mnie nachodzić przerażająca myśl: A co, jeśli powinniśmy się obawiać własnego rządu?”
hipoteza / 79.184.51.* / 2010-06-21 09:13
... blisko !?
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy