Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dlaczego Polakom nie chce się głosować?

Dlaczego Polakom nie chce się głosować?

Money.pl / 2010-06-20 08:07
Komentarze do wiadomości: Dlaczego Polakom nie chce się głosować?.
Wyświetlaj:
know who your mates are! / 82.47.204.* / 2010-06-20 16:23
Potrzebny nam wróg! Ale sugerował nie będę.
Elektro Devil / 2010-06-20 15:50 / Tysiącznik na forum
"Co drugi Polak nie chcę głosować" na tak postawioną tezę można by napisać prace magisterską. Myślę, że powodów jest wiele.

Po pierwsze trzeba zaznaczyć, że Wolnym Państwem jesteśmy dopiero od 20 lat. Tradycji demokratycznych nie mamy więc żadnych.
Przez te dwadzieścia lat też nie wiele zrobiono, aby choćby młodym Polakom przekazać jak ważne są demokratyczne wybory.

Mnie najbardziej martwi fakt, że nawet na szczeblu samorządowym Polacy nie interesują się działalnością i "sukcesami" swoich Władz.

Według mnie rozwiązaniem byłoby wprowadzenie zasady, że mała gmina utrzymuję się i inwestuję na swoim terenie pieniędzmi, które wpływają z podatków na terenie gminy.
Być może wtedy ludzie bardziej interesowali kogo wybierają i czy dotrzymuję obietnic. Czuliby, że płacą sami na tą władzę i mają prawo wymagać.
Zlikwidowało by to też problem małych zadłużonych gmin, które generują tylko długi, a w gminie NIC nie inwestują. Są tylko przytułkiem dla zapobiegania bezrobociu wśród rodzin samorządowców.
Takie Gminy powinny przestać istnieć !!!
rozśmieszony / 91.193.160.* / 2010-06-20 17:26
Ech, Elektro Devil, czy Ty naprawdę jesteś taki naiwny jak przedwojenna pensjonarka?
Twoje spostrzeżenia są podobne do reakcji kosmitów, którzy wylądowali na pastwisku i witali stado krów jako Ziemian.
niewerzący ateusz / 79.186.2.* / 2010-06-20 15:40
jak ktoś nie wie na kogo glosować to niech nie głosuje, nie ma nic gorszego niż niekompetentni wyborcy oddający głos pod wpływem spotu wyborczego obejrzanego w telewizorni lub na tubie, osobiście nawet piwa nie wybieram z powodu zabawnej reklamy, w końcu po ok. 30 latach degustacji moje kubki smakowe wiedzą lepiej co lubią
fraq / 91.193.208.* / 2010-06-20 20:05
I do głosowania niech pójdzie tylko rodzina polityków, ich kumple z partii albo kupcy załatwiający głosy w zamian za stołek. Przy frekwencji 40% to oni stanowią większość i to oni wybierają tych oszustów.
bb84 / 82.47.204.* / 2010-06-20 15:03
bo jest nam za dobrze i mamy niewielkie potrzeby, ogólnie zdemoralizoni jesteśmy a silny prąd obywatelski nigdy nie bedzi w pl prorządowy
Łobuz2 / 89.25.148.* / 2010-06-20 14:54
Gdyż partie niezależnie od wyznawanej doktryny notorycznie nas wyborców olewają i lekceważą.
Gdyby partie i administracja publiczna podchodziła do obywatela po partnersku i z szacunkiem to ja bym chętnie na wybory chodził.
mnx4 / 85.89.183.* / 2010-06-20 13:15
1990r-odsunąć komunistów od władzy.
1995r-odsunąćWałęse od władzy
2001r.-odsunąć Buzka od władzy
2005r-wybieramy mniejsze zło.
2010r-niema na kogo głosować,nawet na mniejsze zło
agresor2007 / 87.99.18.* / 2010-06-22 07:23
W Polsce partie polityczne od 20 lat są niewiarygodne z powody niedotrzymywania obietnic wyborczych zawartych w programach. Politycy nie ponoszą jakiejkolwiek odpowiedzialności za to inywidualnie,lub grupowo\partie polityczne\.Polskę mogą uratować tylko wybory jednomandatowe\Wielka Brytania\, Sejm RP max. 300 posłów,likwidacja Senatu, rząd mandżerski kontrolowany przez komisje resortowe, likwidacja immunitetów; poselskich, sędziowskich, prokuratorskich\niezawisłość sędziów na zasadzie takiej samej, jak w 15 państwach starej UE. 300 posłów to głównie ekonomiści prawnicy, a nie nieudacznicy \socjolodzy,politolodzy,filolodzy,literaci itd, itp.\Dlatego ludzie myślący i analizujący sytuację polityczno-ekonomiczną w Polsce nie widzą podstaw, ani powodów do głosowań;na prezydenta i do parlamentu, gdyż niestety politycy lewicowi i prawicowi w Polsce to kłamcy i manipulatorzy w 90%.
fraq / 91.193.208.* / 2010-06-20 12:45
Nie chce ci się ruszyć do lokalu wyborczego? OK, zamiast ciebie zagłosuje rodzina polityków, ich kumple z partii albo kolesie, którzy w zamian za stołek załatwiają głosy. To oni od 20 lat wybierają tych wszystkich oszustów. Przy frekwencji rzędu 40-50% to dla nich żaden problem zdobyć większość głosów.
~jurga / 89.230.200.* / 2010-06-20 12:22
Demokracja w Polsce i w większości krajów UE to fikcja. Bardzo dobry przykład jak funkcjonuje demokracja unijna mieliśmy na przykładzie Irlandii, przy okazji zatwierdzenia w referendum Traktatu Lizbońskiego. Gdy naród w referendum odrzucił ten traktat, to rządząca klika za pewien czas ponownie zarządziła referendum w tym samym temacie. Ciekawe co by było, gdyby znowu odrzucili. A w większości krajów UE to rządzący tak ważnej decyzji nawet nie poddali pod głosowanie suwerenów - narodów. Przepchnęli ten traktat poprzez zatwierdzenie go przez odpowiedniki naszego Sejmu. A później się dziwią, ze ludzie zaczynają mieć w d..ie demokrację w takim wydaniu. Zresztą przynajmniej w Polsce, ci którzy dorwali się do władzy po 89 roku, w sposób prawny zabezpieczyli się, by nikt spoza tej kliki tam się nie dostał.
Oto jeden z artykułów z Konstytucji PRL dotyczący posłów :

2. Przedstawiciele ludu w Sejmie Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej i w radach narodowych są odpowiedzialni przed swymi wyborcami i mogą być przez nich odwoływani.

A tak został on z mieniony w czasach "demokracji" w Konstytucji z 1997 roku :

Art. 104.
1. Posłowie są przedstawicielami Narodu. Nie wiążą ich instrukcje wyborców
.

Jak myślicie, który tekst konstytucji dotyczący posłów, dawał większą możliwość wpływania wyborcom na wydarzenia w kraju ? I odpuśćmy sobie teksty , że Konstytucja za PRL to była fikcja. Bo i z tej fikcji jak się okazuje można było wybrać takie zapisy, które wyborcom dawały realne narzędzia nacisku na swoich posłów, by nie patrzyli głównie na interes swój i swojej partii. Lecz rządząca klika skutecznie zadbała, by ich w nowej Konstytucji nie było.

ps. Lepper spoza układu był wyjątkiem potwierdzającym regułę. Zresztą przez swoje postępowanie ( też pokazał, że liczy się dla niego przede wszystkim jego prywatny interes i interes kumpli)szybko wypadł poza układ.
Wapniak/b/ / 87.207.158.* / 2010-06-22 08:22
~jurga: Pozwolę sobie uzupełnić. Konstytucja PRL. Akt jednolity z 1976r. Rozdział 1 - Ustrój polityczny. Art. 2 pkt.2. a nowa Konstytucja RP - art.104 pkt 1. Wszystko jasne!!! Hulaj dusza, piekła nie ma. Sami jak już na tym forum wcześniej pisałem, dla siebie ustanowili prawo. Poseł, minister w jednej osobie. Wiedzieli co robią...
polak2 / 89.76.90.* / 2010-06-20 10:52
JAK WYGRA PO TO BĘDZIE DYKTATURA JAK ZA KOMUNY
dfgtr4567 / 195.116.98.* / 2010-06-20 10:44
Bo Polak lubi narzekać i to narzekanie,ględzenie na temat tego jak zły rząd doi go z pieniędzy powoduje że w końcu zostaje w domu żeby ponarzekać z rodziną
...
www.facebook.com/MySpacePolska
polak2 / 89.76.90.* / 2010-06-20 10:54
dlaczego?wszystko przez kiełbasę wyborczą i same obiecywanki?tak myślę.
BILILU-SB / 83.12.116.* / 2010-06-20 10:00
BO NARÓD NIE JEST CIEMNY I WIE :ŻE KTO BY WŁADZY NIE PRZEJĄŁ TO I TAK NIC SIĘ NIE ZMIENI BO W MAGDALENCE UZGODNIONO ;PRZEJMUJEMY TAK WŁADZE PO KOLEI JAK POLSKIE EKONOMICZNIE I NIE PRZESZKADZAMY SOBIE NA WZAJEM TAKIE BYŁY USTALENIA -NIESTETY,!!!!!!!!
NoO / 217.153.161.* / 2010-06-20 09:16
Jeżeli wszystkie możliwe wybory to prawie to samo i nie to co chcielibyśmy wybrać to po co głosować. To tak jak iść do baru a tam same potrawy z kurczaka, a my chcieliśmy coś z wołowiny. Wybory zamieniły się w program rozrywkowy. coś jak "Gwiazdy tańczą na lodzie". Mamy mieć rozrywkę, a nie możliwość zmiany czegokolwiek.
hipoteza / 79.184.51.* / 2010-06-21 09:06
... istotnie !
palak z nosem przy ziemi / 80.55.158.* / 2010-06-20 09:09
To proste brak szacunku dla wladzy,przez te 21 lat od upadku komuny,przy korycie byli juz wszyscy ,zlodzieje,debile,gwalciciele,ubecy.Prawo mam tak zawile ,ze sady nie daja rady!Aby zarejestrowac auto trzeba wziasc tydzien urlopu,i kosztuje to 1500zl!!!!!!!!!!!Paranoja!!!!!!!!Ludzie maja dosc tych przekretasow zlodzieji,wozacych sie za nasze podatki w czarnych BMW seri 7 !!!!!!!
Wapniak / 2010-06-20 08:24 / Tysiącznik na forum
A na kogo?... na kombatancką chałastrę, nierobów?...
NTS / 94.246.127.* / 2010-06-20 08:07
Demokracja daje nam możliwość kształtowania świata w którym żyjemy. Jeżeli tego nie chcemy, to możemy demokracje zamienić na dyktaturę i nie będziemy musieli dokonywać tak trudnych wyborów.
Pan Zenek / 89.231.97.* / 2010-06-20 09:22
W historii Jugosławii, 35-letnia dyktatura Tito to najspokojniejszy okres.
Budyń / 89.78.184.* / 2010-06-20 09:08
O czym Ty człowieku piszesz ? Jaką demokrację ?
"Demokracją" to już było referendum unijne - jak nie zagłosujecie "po woli" to przegłosujemy w parlamencie.
Polacy dobrze wiedzą, jak chory jest obecny dualizm władzy wykonawczej i stąd niechęć wobec fikcji.
Zresztą - co to za wybory, w których do wyboru jest albo jakiś rodzaj komuny, albo utopijni krzykacze a rejestruje sie do udziału w nich nawet ludzi z wyrokami sądowymi ?
Człowieku, zobacz jak działa prawdziwa Demokracja w Szwajcarii - a potem pisz o Polsce.
Floyd / 2010-06-20 11:39 / Tysiącznik na forum
Nie ma wyboru? Chyba żartujesz. Masz pełną paletę wyboru od Korwina Mikke do Napieralskiego. Inne sprawa, to czy mamy te same preferencje wyborcze. Jestem pewien, że ja i Ty będziemy glosowali na kogo innego i to Cię doprowadza do furii.
Dodo/- / 212.49.52.* / 2010-06-20 13:33
Cycorze mam w du..pie na kogo głosujesz. Ja nie biorę udziału w tym cyrku, i nie głosuję na nikogo. Stawię się do boju gdy pojawi się partyzantka antysystemowa lub kandydat na dyktotora - wtedy będę strzelał do posłów, senaorów, urzxędników i innych pasożytów
mtkzDK / 130.226.70.* / 2010-06-27 14:58
no to jest nas 2 Dodo...
Floyd / 2010-06-20 14:03 / Tysiącznik na forum
Oczywiście nie bierzesz pod uwagę, że to Ty padniesz pierwszy....
Zawsze trochę się dziwiłem że Hitler, Stalin i inni dyktatorzy znajdowali wykonawców swych idei. Teraz się nie dziwię, to byli ludzie twojego pokroju.
opłaty akcyzy / 83.1.81.* / 2010-06-21 12:12
Może padnę, może nie. Pójdę głosować jeżeli tym durnym zawiłym prawem przestaną przeszkadzać, nie chcę ich pomocy, niech zaiwaniają za średnią krajową, nie podoba się to rękawy zakasać i ziemię uprawiać, żeby coś im wyrosło do żarcia. Nie widzisz, że gdzie nie zajdziesz coś załatwić to płacisz sumy nieadekwatne do przedmiotu sporu, lub pracy włożonej, lub np za paszport 140zł, a czy to ja wymyśliłem granice? Mało tego nie mam prawa wymienić tego dokumentu, jak go nie zaklepię, a czasami jest potrzebny czysty. Spróbuj też wyrejestrować pojazd, który kupiłem za własną kasę, nie muszę oddać złodziejom, żeby rozebrali na częsci i sprzedając zarobili. Oć pojazdu płacisz chociaż nie używasz zimą, jest tych paragrafów przepchniętych przez kliki, więc niech się zajmą swoim podwórkiem, a nie Afganistanem. Tych królów utrzymujesz, utrzymuj więc dalej.
hipoteza / 79.184.13.* / 2010-06-22 10:07
... emocjonalnie, ale jednak racja !
Edmund11 / 83.0.166.* / 2010-06-23 08:04
Od roku 1989 chodzę na wszystkie wybory, nawet na te, w których odwolałem "słynnego" prezydenta z wieży magistratu, młodzież nie pamięta przymusu głosowania na nazwiska napuszonych kacyków, typu Żandarowski {sekretarz KC PZPR z Katowic]. Cała moja rodzina uczęszcza i oddaje głosy w wyborach. Często przegrywam, ale nie przeszkadza mi to.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy