Forum Forum dla firmKadry

Długa nieobecność przyczyną zwolnienia z pracy

Długa nieobecność przyczyną zwolnienia z pracy

Wyświetlaj:
Usia / 193.151.101.* / 2011-09-08 11:15
Po 3 miesiącach świadczeń rechabilitacyjnych zostalam zwolniona z pracy ,czy należy mi się odprawa pracodawca twierdzi że nie ,mam przepracowane 20 lat.
Kachna / 83.8.100.* / 2007-06-04 13:47
Jestem po zasiłku rehabilitacyjnym, lekarz pozwala mi wrócić do pracy jako osoba niepełnosprawna w stopniu umiarkowanym na zajmowane stanowisko przed chorobą.Jeśli w sopniu znacznym(czy zakład pracy musi być zakładem chronionym, mój nie jest).Proszę o pilną odpowiedz.Na moim miejscu jest osoba zatrudniona na czas mojej choroby, na czas określony
Pozdrawiam
Magda1958 / 89.228.121.* / 2012-09-11 11:22
Przegrałam sprawę w Sądzie o uieważnienie wypowiedzenia z pracy za bezskuteczne .Wróciłam do pracy po zasiłku rehabilitacyjnym.Uzasadnienie : Pracodawca ma prawo do rozwiązania umowy o pracę w normalnym trybie .Sąd powołał się na wyrok Sądu Najwyższego . Bylam wieloletnim pracownikiem i nigdy nie nadużywałam zwolnień lekarskich.
hgg / 87.105.14.* / 2007-05-28 09:44
a jak to sie ma do kobiet w ciazy, ktore np. od 5tego mca nie pracują - czy wazniejszy jest przepis o tym, ze nie wolno zwolnic kobiety w ciazy, czy ten mowiacy ze po 3 mcach pracodawca moze ja wyrzucic?
_Tomekk_ / 85.219.169.* / 2008-03-30 19:42
Nie można tutaj mówić o 'wadze' któregoś z przepisów. Art. 53 nadaje pracodawcy tylko przywilej z którego może on skorzystać (i zwolnić pracownika), natomiast art. 177, nadający uprawnienia kobietom w ciąży, obowiązuje bezwzględnie każdego pracodawcę, oczywiście z wyjątkiem sytuacji o których mówi sam artykuł (takie jak umowa na zastępstwo). W związku z tym art. 177 jest oczywiście 'ważniejszy'.
layla / 83.9.92.* / 2009-01-13 16:17
Jestem na chorobowym trzeci miesiac .Wlasnie pracodawca poinformowal ze mnie zwalnia na podstawie likwidacji firmy .Z tego co wiem to wcale tej firmy nie likwiduje pozniej cos krecil ze zglasza upadlos a przejmuje ja ktos inny . Nie wiem czy na takiej podstawie ma prawo mnie zwolnic i czy nie obejmuje mnie ochrana ze wzgledu mojego chorobowego .Poinformowal mnie ze na wypowiedzi o prace bedzie wystawina likwidacja .

Najnowsze wpisy