Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

DM PKO BP radzi sprzedać KGHM

DM PKO BP radzi sprzedać KGHM

Money.pl / 2009-04-24 21:13
Komentarze do wiadomości: DM PKO BP radzi sprzedać KGHM .
Wyświetlaj:
Sly7 / 83.24.164.* / 2009-05-11 16:29
Jest 11 maja a KGHM jest prawie 70...............lepiej nic nie rekomendujcie i zajmijcie się bałaganem w PKO BP
tomjed1 / 83.26.197.* / 2009-04-24 21:13
Witam wszystkich i zapraszam do dyskusji na temat rekomendacji i prognoz "analityków" - Chyba PKO chce wejść w KGHM ale troszkę przysnęli i ..... - ja dokupię. Niewierzący analitykom Mały Inwestor Z Wielkimi Aspiracjami. Pozdrawiam
Wiesiek_PLN / 2009-04-24 22:07 / Bywalec forum
A kto by ich suchał ??? Oœmieszajš się i tyle. To bardzo krótkowzroczne działanie, bo przeciez takich każdy będzie omijać. W jakims sensie oœmieszajš cały PKO BP, ale ten bank i tak œmiesznie funkcjonuje :))).
skk / 2009-04-27 13:14 / Bywalec forum
najlepiej słuchac mnie pko bp po 33
niuniek200 / 2009-04-25 10:04
Byłem świadkiem tych piątkowych emocji :))) Związane jest to z nadchodzącą dywidendą. Jednak jest ona trochę pokrętnie przedstawiona w info spółki, że niby zarząd chce pozostawić zysk w spółce, a część udziałowców chce hajs. Ale po takiej wiadomości z PKO BP chyba raczej chłopaki przysnęli.

Mam do was koledzy pytanko.... czy każdy może uzyskać dywidęde?? Czy jest jakiś limit akcji i czasu ich posiadania???
dzekoo / 2009-04-25 11:48 / portfel / Bywalec forum
Trzeba czekać na komunikat, ile będzie dywidendy na (każdą) akcję. Będą też podane dwie daty pierwsza - dzień w którym trzeba mieć akcje na rachunku maklerskim (a w praktyce 3 dni robocze wcześniej!) aby otrzymać dywidendę. Druga data to dzień wypłaty dywidendy. W tym dniu automatycznie przeleją pieniądze czyli dywidenda x ilość posiadanych akcji tym pierwszym określonym w komunikacie dniu. Minus 20% podatku, który potrącą automatycznie.

Dywidenda jest niesprawiedliwie podwójnie opodatkowana, dodatkowo odejmowana od kursu spółki, więc moim zdaniem w Polsce nie jest to wielka okazja. Chciaż zdarzają się spółki odpowiednio tanio kupione i długo trzymane, gdzie dywidenda pokryła koszty zakupu, więc dla takich akcjonariuszy są one gratis :-)
Wiesiek_PLN / 2009-04-25 12:29 / Bywalec forum
Kiedyœ pisałem, jakš przewiduje dywidendę. Myœlę, że 50-60% zysku bedzie przeznaczone na dywidendę, czyli 7-8 zł brutto, a przynajmniej 10% aktualnej wartoœci akci - zatem to i tak będzie równowatoœć oprocentowania dwóch rocznych lokat bankowych. Czyli warto mieć miedŸ :)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy