Forum Forum inwestycyjneFundusze

Do Bartosz Milewskiego

Do Bartosz Milewskiego

goska4167 / 2008-01-11 18:39
do Bartosza Milewskiego [3]
panie Bartku
Razem w mężem zainwestowaliśmy w aegonie około 160 000 zł w fundusze akcji i ztównoważone
(Legg mason, arka, ing i unikorona). Gramy od około 1 roku, w marcu spanikowaliśmy i do
czerwca wrzuciliśmy na gwarantowany. W tej chwili mamy fundusze jak opisała,=m.
Podczas spaków w ostatnim półroczu straciliśmy cały zyski (okoLo 14 tys.) i jeszcze około 15
tys. z zainwestowanych pieniędzy.
Wchwili obecnej nie wiemy, co robić dalej, czy czekać naodrobienie strat i pozostać, czy się
wycofać, czy jest jakieś inne rozwiązanie. Wiem, że jaest Pan doradcą aegona. Proszę o radę.
W chwili obecnej nie potrzebujemy pieniędzy, choć ta sytuacja spędza nam sen zpowiek.
skomentuj zgłoś do usunięcia
Wyświetlaj:
klubbe25 / 87.205.178.* / 2008-01-13 19:48
jak ci walnei 2 dni o 10% dwon

to ta reke to se mozesz wsadzic wiesz gdzie

i tak wlasnie twoja rade z rezerwa
klubbe25 / 77.253.240.* / 2008-01-13 00:14
2008-01-12 22:44:49 | *.*.*.* | Bartosz Milewski [ Bywalec forum ]
A jak niby będzie traktowane?
Skoro wystawisz 12 zleceń transferu?

wejdz na konto madralo w Aegonei wejdz na transfer

i 1 zleceniem moge przerzucic wszytsko

ale znowu bedziesz mi w******* czyz nie tak??

i nie wymiguj sie bo sam bredzisz zreszta nie 1 raz na tym forum
klubbe25 / 77.253.240.* / 2008-01-12 18:31
no mowie wam ze to jest osioł (brak komletnej wiedzy)

"Transfer środków - przeniesienie środków ubezpieczonego między ubezpieczeniowymi
funduszami kapitałowymi. Dotyczy środków zgromadzonych na rachunku ubezpieczonego do
chwili obecnej. To tlyko tak dla jasności.
A będziemy przenosić z 8 fundów, czyli 8 razy skorzystamy z transferu :):):)"

on mysli ze jak bedziesz 12 funduszuow to bedzie to traktowane przez Aegon jako 12

porazka

i pisze na forum ze soba hahahhahah
Bartosz Milewski / 2008-01-12 22:44 / Bywalec forum
A jak niby będzie traktowane?
Skoro wystawisz 12 zleceń transferu?
Maciej01 / 2008-01-12 22:52
bedzie potraktowane jako jedno zlecenie.
Bartosz Milewski / 2008-01-12 22:55 / Bywalec forum
jak może 12 zleceń transferu zostać potraktowane jako jedno zlecenie, nie mówie, że wszystko będzie działo się jednego dnia, w tym samym czasie. Ludzie, jak z 12 transferów może zrobić się jedno zlecenie?
Maciej01 / 2008-01-12 23:03
Na końcu operacji (transferowania) pojawia się coś takiego jak "wyślij zlecenie". Nie jest ważne ile funduszy zmieniłeś, jeśli jest to w ramach jednego zlecenia.
Bartosz Milewski / 2008-01-12 23:50 / Bywalec forum
Zlecenie transferu sklada się ze zleceń zmiany funduszu, ale nie jest to możliwe jeżeli transferujemy środki np.. innego dnia. WIĘC: 12 zleceń transferów nie może być potraktowane jako 1 zlecenie. Maciej tutaj bardziej było nie zrozumienie z twojej strony, a z mojej nie dokladne sprawcyzowanie. Sam zobacz co odpowiedziałeś na moje pytanie: skoro wystawisz 12 zleceń transferu ? twojaodpowiedz brzmi że będzie potraktowane jako jedno zlecenie.
Maciej01 / 2008-01-12 23:14
Jeśli masz jeszcze wątpliwości. Zobacz na rachunku historię zleceń. Każda taka operacja ma swoje oznaczenie (np TK12387899). I to właśnie takich operacji masz 12 za friko.
Bartosz Milewski / 2008-01-12 23:52 / Bywalec forum
kłucisz się bez celowo, przeczytaj dokładnie pytanie jakie postawiłem. Wątpliwości mam, ponieważ nie jest możliwe potraktowanie 12 zleceń transferów jako jeden transfer.
Maciej01 / 2008-01-13 09:59
Nie Bartku, nie kłócę się bezcelowo. To są Twoje słowa:
W takim razie poważnie zastanowiłbym się nad konwersją 100% gwarantowany
,tylko jak przetransferujemy to 8 transferów nam ucieknie.
A to niekoniecznie musi być prawdą. Przecież możemy to zrobić, w taki sposób, by zostało to potraktowane jako jedno zlecenie.
Bartosz Milewski / 2008-01-13 11:16 / Bywalec forum
Zgodze się, lecz uciekając stopniowo z najbardziej ryzykownymi pozycjami nie koniecznie będzie to zrobione jednym zleceniem.
Maciej01 / 2008-01-13 10:00
ech... źle zaznaczyłem cytat:)
Bartosz Milewski / 2008-01-13 11:19 / Bywalec forum
ja wiem o co Tobie chodzi, sądze jednak że trzymając się tematu nie dotyczy on tego czy 8 transferów to jedno czy 8 zleceń, bo to zależy od czasu zleceń. Szkoda, że dyskusja nie jest tak burzliwa odnośnie tego co zrobić.
Maciej01 / 2008-01-13 11:34
Ja osobiście zalecam transfer do gwarantowanego (bynajmniej nie stopniowo). W tej sytuacji to chyba najlepsze rozwiązanie. Wyniki banków nie będą najlepsze, co jeszcze dodatkowo spowoduje obsunięcie głównych indeksów.
Bartosz Milewski / 2008-01-13 12:24 / Bywalec forum
W obecnej sytuacji i przy portfelu jaki ma p.Gosia popieram transfer do gwarantowanego całości, jeżeli portfel byłby inny zastanawiałbym się na stopniowym przechodzeniem.
Bartosz Milewski / 2008-01-11 18:46 / Bywalec forum
ja jestem z tych bardziej błyskotliwych zoriętowałem się że to 160 000zł , po tym jak napisałą pani że strata wyniosła 29000zł od czerwca:)
Bartosz Milewski / 2008-01-11 18:46 / Bywalec forum
Pierwsze co bym zrobił to napewno zganił tego doradcę. Nie wiem dokładnie czy chodzi o
1mln 600tyś. zł , czy 160 000zł , to tutaj jest diametralna różnica, ale jak mogę
przypuszczać i wnioskować z 15 000 straty, to chodzi o kwotę 160 000zł .
Szczerze powiem że jak bym widział analize finansową mógbłym więcej powiedzieć i napewno
ja jako osoba nie doradzałbym zostać do tej pory, ale skoro już Państwo zostali, trzeba
się zastanowić nad tym , czy następne 15 000zł straty będzie już zbyt dotkliwe.
Jeżeli dalesze straty okażą się zbyt dotkliwe, proponuje pozycję najbardziej ryzykowną
zakmnąć, transferując kapitał do F.gwarantowanego. Nie wiem jak jest dokłądnie portfel
rozłożony, proszę podać procentowo udział w każdym funduszu.
Arka na sierpinowo-wrześniowe spadki reagowała dość dobrze, lecz nie znaczy że ma się to
powtórzyć.
Legg Mason Akcji, nie powinien stracić więcej jak 12-14%
Unikorona Akcji nie powinna stracić więcej jak 10-12%
Ing sądzę że straty nie powinny być bardziej dotkliwe jak 15%
Za środki które przerzucimy do gwarantowanego w kulminacyjnym momencie spadków było z
czego dokupić po niższych cenach, jeżeli jednak jest Pani w tym momencie w akcyjnych,
warto poczekać do momentu odreagowania, czyli jak w kanale spadkowym pojawi się chwila
wzrostów ( 3-5dni wzrostów).

W przypadku kiedy nie chcą państwo ponosić już żadnych strat, proszę ulokować cały
kapitał w funduszu gwarantowanym, jeżeli po okresie spadkowym w odpowiednim czasie
wejdziemy w akcje , dotychczasowe straty powinny zostać odrobione.

Proszę opisać dokładną alokacje środków,
Bartosz Milewski / 2008-01-11 18:51 / Bywalec forum
Sądzę, że przez weeckend dojdziemy do odpowiednich wniosków, gdyż ja niedługo będę musiał wyjść, a w weeckend i tak środków nie pracują.
Proszę opisać dokładnie portfel, jaki rozkład procentowo pomiezy funduszami.
Czy kolejna strata 15 000zł jest nie do przyjęcia? lecz moim zdaniem transfery są od tego żeby z nich korzystać , i warto ucieć skoro mam okazje, bo to jeszcze nie jest konieć spadków.
goska4167 / 2008-01-11 22:38
aktulna wartosc portfela to 145800

struktura to:
ing akcji 12,4 %
unikorona akcji 9
legg mason akcji 25
arka akcji 9,5
ing zrownowazony 11,9
unikorona zrownowazony 7,8
legg mason zrownowazony 16,2
arka zrownowazony 8


kwota kapitału to 160000 (włozona jakieś rok temu)
pieniędzy nie potrzebujemy, przynajamniej w ciągu 2 lat

to chyba wszystkie dane

ps. dziekuje za poswiecony czas
Bartosz Milewski / 2008-01-12 00:39 / Bywalec forum
Oj to ktoś faktycznie się nie popisał , jak już chciał inwesotwać w ten sposób , to mógł 100% akcji, sam z chęcią bym mu pogratulował wiedzy oraz rzetelnego podejścia do zawodu. Akcje i zrównoważone to mała różniac, tym bardziej, że to jeden worek:)
W takim razie poważnie zastanowiłbym się nad konwersją 100% gwarantowany ,tylko jak przetransferujemy to 8 transferów nam ucieknie, więc pozostawiłbym ewentualnie legg zrównoważony i unikorona zrównoważony, w tym przypadku zostanie 6 darmowych transferów na obecny rok, czyli wejście po spadkach i ewentualna ucieczkę. Zdrugiej strony dobrze byłoby ucieć z całym tym portfelem, bo transfer to koszt zaledwie 15 zł.

Umowa zawierana była w dniu?
Czy konwersja na MULTI PIN Lokata była już zrobiona?
goska4167 / 2008-01-12 15:41
nie wiem co to jest multi pin.
umowy - portfele - są cztery
06.2006
12.2006
03.2007
08.2007

dla mnie pomysł przeniesienia wszystkiego na gwarantowany jeść dosyc zdumiewający, przecież zamieniam sowje jednostki na jednostki gwarantowanego o wartośc 148000. i co dalej? mam polowac na kierunek odwrotny? zlecenie trabsferu a jego dokonanie to 4 dni, to jak wrożenie z fusow, przy takich wahaniach moge zakupić cos czego wogole nie bede oczekiwala. chcialabym zamienic na gwarantowany ale przynajmniej przy wartośći kapitalu. zamiana teraz na gwarantowany to jak wiara w to ze gielda juz nigdy sie nie odwroci, że spadnie i wartości jednostek zostana na jakis tam wartościach..... czy to naprawde mozliwe? mam sie pogodzic ze stratą 20 % kapitału ot tak sobie?.... ja wiem ze teraz sprzedam i moge kupic w dołku za tę sama kwote wiekszą liczbe uczestnictwa chocby tego samego...a jak nie trafie w wartości? jak moje 4 dni spoznienia z transferem zrobią to ze kupie drożej choćby o 1 %... i to bedzie porażka.

mąż mi podsuwa taką myśl, zeby przenieśc wszystko na gwarantowany i jak pójdzie do góry (tylko kiedy) to za wszystko kupić legg akcji, na krotko i spowortem zamienic na gwarantowany. czy to nie jest czasami szalony pomysl?

coraz bardziej jestem nerwowa... przepraszam
czas / 83.13.21.* / 2008-01-13 18:27
Gosiu, wszelkie rady czytaj z rezerwą. Jeśli chcesz być aktywnym inwestorem, to sama musisz prowadzić analizy na bieżąco. Na stronach AEGON wyniki funduszy zawsze są dwa dni do tyłu. Jeśli 20% zniżki to już wszystko co możesz zaakceptować to uciekaj w gwarantowany i czekaj (1/2 roku lub nawet rok zależy od ogólnej sytuacji). Jeśli możesz jeszcze trochę strat zaakceptować to spróbuj z funduszami USD lub EURO biorąc pod uwagę fundusz ASIA. Z pewnością nie pozostałabym ani chwili w polskich funduszach akcyjnych. Ja mam obecnie Templeton Asia i HSBC India, ale trzymam rękę na pulsie. Na szczęście z polskich funduszy akcyjnych wyszłam wcześniej. Pozdrawiam
Maciej01 / 2008-01-12 18:29
W aplikacji "Twój rachunek" po lewej stronie jest coś takiego jak: "Zmiana umowy ubezpieczenia". Należy pobrać OWU, akceptować i wybrać fundusze do których rozdziela Pani środki. W tym momencie gwarantowany będzie chyba najlepszym rozwiązaniem.

Ta czynność pozwoli Pani przekonwertować program na MultiPin, który daje znacznie większe możliwości. Później pozostaje tylko czekać na zmianę trendu.
Bartosz Milewski / 2008-01-12 15:54 / Bywalec forum
Ja nie mówiłem o tym żeby przenieść do gwarantowanego i nigdy juz nie wracać , mówiłem żeby w tym konkretnym momencie przenieść i dokupić ( wrzucić w akcje czy portfel) przykłądowo w marcu.
Możliwość straty 20% kapitału trzeba by brać pod uwagę w przypadku kiedy zostałaby Pani w akacjach na okres spadków, wszystko powinno obić tylko nikt nie powie kiedy.
W funduszu gwarantowanym nie mamy opłaty za zarządzanie ,więc jak przejdziemy na miesiąc lub dwa zawsze coś zaoszczędzimy.
Jeszcze raz mówie, moja rada wejścia 100% w F. Gwarantowany tyczyła się obecnej sytuacji i spokojnego przeczekania, następnie po burzy wejścia ponownie w rynek.
Bartosz Milewski / 2008-01-12 15:58 / Bywalec forum
A odnośnie obaw zwiazanych z nie trafionym wejściem w fundusze akcyjne po zakończeniu obecnych spadków to mogę powiedziec tylko tyle, że skoro fundusze odnotują spadek przykładowo o 10% do 10 marca ,a 11 marca zrobimy zlecenie zakupu , w przciągu 4 dni odbiją się np: o 4% , to i tak wartość jednostek bedzie o 6% tańsza.
Bartosz Milewski / 2008-01-12 16:02 / Bywalec forum
O datę podpisania umowy zapytałem, aby poznać rocznice polisy. gdyż na 12 ma Pani 12 transferów darmowych. Jak mam rozumiem program był otwarty 06.2006, aż dziw bierze, ze jest to wszystko na minusie, ale skoro mam racje to od 06.2008 przysługiwać będzie Pani nowe 12 darmowych transferów i po ewentualnych wzrostach bedzie można uciekać.
Maciej01 / 2008-01-12 10:37
Jesteś Bartku pewny, że będzie to 8 transferów a nie 1?
Bartosz Milewski / 2008-01-12 15:13 / Bywalec forum
Transfer środków - przeniesienie środków ubezpieczonego między ubezpieczeniowymi funduszami kapitałowymi. Dotyczy środków zgromadzonych na rachunku ubezpieczonego do chwili obecnej. To tlyko tak dla jasności.
A będziemy przenosić z 8 fundów, czyli 8 razy skorzystamy z transferu :):):)
Maciej01 / 2008-01-12 18:11
Sądzę Bartku, że nie masz racji. Przeczytaj uważnie załącznik do OWU. Darmowych jest 12 zleceń transferów. W ramach jednego zlecenia możesz transferować środki z kilku funduszy.
Bartosz Milewski / 2008-01-12 00:45 / Bywalec forum
Kurcze trudno coś poprawiac po naprawde jakimś totalnym bezmózgu, ale napewno zrobie co w mojej mocy :) , lecz myśl że jakiś sprzedawczyk zaciera ręce dobija mnie. lecz ETYKA nakazuje podtrzymywać dobre imnie firmy i dbać o nie.
jacekk_85 / 2008-01-11 22:42 / Bywalec forum
ale beznadziejna dywersyfikacja,
ten pseudo doradca to faktycznie jakiś partacz
pchelek / 2008-01-11 22:46 / Tysiącznik na forum
wyjatkowy
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy