do krzysiek29

jacekk_85 / 2007-12-08 15:08
witaj
Krzysiek co przewidujesz na kolejny tydzień? w którym kierunku pójdą światowe giełdy wg Ciebie?
Jakoś ten ostatni tydzień jest dla mnie dziwny, jakaś jedna wielka manipulacja. Najpierw popychają indeksy planowaną obniżką przez FED, pózniej jakieś dziwne pomyslne dla gospodarki dane, ingerencja Busha i na ostatek okaże się że we wtorek nie dojdzie do tej obniżki.
Nie wchodziłem z powrotem w żadne fundy akcyjne bo się bałem i czarno wszystko widziałem. A teraz nie wiem czy cały grudzień nie minie pod znakiem sztucnych wzrostów.

pozdrawiam
Wyświetlaj:
krzysiek29 / 2007-12-09 10:16 / Uznany Gracz Giełdowy
witam masz racje ostatnio to niezle jaja sie dzieja w gospodarce. co do danych w piatek wcale nie byly takie dobre, najlepsze byly dane we srode ADP 198tys a w piatek tylko 90tys niezla manipulacja. kolejne obnizki juz nie wywolaja takiej efori jak pierwsza wedlug prognoz obnizka 25pb. ogolnie gieldy jakos nie sa przekonane do wzrostow.
a teraz cos z techniki DJ przebil opor na 13500 i powrocil do tredu wzrostowego.
rowniez jen przekroczyl 11,34 usd/jen czyli powinien podazac w gore
MOVING AVERANGE RIBON nie sygnalizyje jeszcze sygnalu kupna, BELINGER BANDS przebil linie tredu spadkowego i powinien podazac w gore rowniez finonbaci sygnalizuje wzrost.


jak dla mnie to jeszcze poczekam z zakupami zobaczym dzis jena jak sie otworzy no i oczekiwany wtorek i reakcja inwestorow we srode. pozdr
spod londynu / 78.149.216.* / 2007-12-08 22:31
Trudno powiedzieć czy te wzrosty są "sztuczne". Gospodarka amerykańska ma się nieżle (co widać po przyroście miejsc pracy) i powinna się mieć coraz lepiej dzięki słabemu dolarowi ( wzrasta export amerykańskich towarów, zmniejsza ujemne saldo etc). Poza tym dzięki słabemu dolarowi wzrasta apetyt międzynarodowych funduszy na kupno spółek amerykańskich. Co musi pociągnąć giełdę w USA. W zeszłym tygodniu na stronie Interactive Investor czytałem artykuł o firmach rosyjskich, chińskich i funduszach brazylijskim kupujących akcje amerykańskich spółek giełdowych. Ogólny wydzwięk tego artykułu był taki że pieniądze które wcześniej płynęły z USA do funduszy w krajach rozwijających sie jak Chiny i Brazylia przybierają w chwili obecnej odwrotny kierunek. Ostatnia spektakularna inwestycja arabów w znaną amerykańską instytucję finansową (która być może uratowała rynki światowe przed paniką) też wskazuje na optymizm dla gospodarki USA. Ostatnia interwencja Busha też powinna uspokoić nastroje na rynku.
Ciekaw sam jestem co myśli Krzysiek. Ostatnio doskonale przewidział spadek.
spod londynu / 78.149.216.* / 2007-12-08 22:37
Może też Max napisze coś rozsądnego. Ostatnio na forum sami naganiacze i mało niezależnych opinii
max1224 / 195.117.209.* / 2007-12-09 11:33
miałem nie odzywać się do 15 grudnia ale wywołany do tablicy ... no cóż ponoć tylko krowa nie zmienia zdania
jeśli chodzi o mnie to konsekwentnie siedzę w portfelu kiedyś ustalonym pozbyłem się ML Gold jakiś czas temu było blisko szczytu choć kto wie co będzie dalej?
a co do mojej opinii w sprawie przyszłości na rynkach to widzę to mniej więcej tak krótkoterminowo tj. do końca roku powinno być nieźle Tytanic tonie a orkiestra gra, i te wszystkie podsumowania windows dressing itd. po nowym roku przy okazji publikacji danych za 2007 jeszcze też choć może rozpocząć się realizacja zysków pod te wyniki właśnie
długoterminowo nie podlega dyskusji fakt że idzie spowolnienie być może nawet wybiórczo pojawi się w niektórych krajach recesja a jaki to będzie miało skutek dla giełd to się okaże już pojawiają się symptomy takich nieprzewidzianych działań np. wykupy giełd zachodnich przez finansjery arabskie i azjatyckie one poniekąd ratują obecnie sytuację wydaje mi się że rok 2008 na giełdach może choć nie musi być słabszy na pewno będzie nerwowo i wahania takie a może większe niż obecnie dla tych którzy w tym roku krzyczeli hossa, bessa polecam odpoczynek trzeba będie mieć stalowe nerwy, gdyby pojawiły się symptomy załamania rynku to alternatywą mogą być surowce wbrew pozorom wiele długoterminowych wskaźnikow pokazuje tam możliwość początku wieloletniego trendu wzrostowego
zastrzegam tylko że to moje prywatne zdanie i pod to będę ustawiał się w swoim portfelu uwzględniając czynniki osobiste czyli terminy zamykania pozycji a takie muszę też uwzględniać co do wchodzenia to odwrotnie jak Krzysiek uważam że ażdy moment jest dobry żeby wejść zrobiłem pod koniec listopada i początkiem grudnia dwie transakcje wejścia i na obydwu niźle się obłowiłem więc nawet gdyby coś się stało to poducha jest potężna
na koniec pozdr. dla wszystkich inwestorów i jakby co to wszystkim odwiedzającym forum najlepsze życzenia świąteczne wszelkiej pomyślności i megazysków w nowym roku
spod londynu / 78.146.192.* / 2007-12-09 15:57
Dzieki za cenne rady.
Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy