Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Dobry czas na spekulację, ale nie inwestowanie

Dobry czas na spekulację, ale nie inwestowanie

Wyświetlaj:
Mark10 / 83.31.126.* / 2008-11-05 23:36
Jak wiadomo większość papierów jest już dobrze przeceniona-jak podają analitycy-ale proszę sobie spojrzeć na wykres Dow Jones z ostatniego stulecia i zobaczyć, że w chwili obecnej spadki są tylko namiastką tego co się działo w roku 29' a niektórzy mówią że kryzys może być jeszcze większy. Dlatego też nie należy sugerować się opiniami różnych analityków, którzy mówili że dołek był już na poziomie 2500 pkt. dla wig20, tylko trzeźwo spojrzeć na sytuację, bo sprawy mogą naprawdę przybrać katastroficzną formę.
kaziu2 / 83.29.188.* / 2008-11-05 21:27
Arabowie od nowego roku stworzą fundusze petro dolarowe i to ci dopiero będzie szał zakupów na gpw.Na domiar sporo kasy powróciło z azji i chin,zatem nie widze zadnego zagrożenia a wręcz odwrotnie ,do konca roku duże zwyżki przeplatane korektą w locie.Innego wyjścia nie ma .nie ma też perspektyw wchodzenia naszych na rynki recesyjne.Reczej odwrotnie spekuły zach.
inż.Mamoń / 83.5.232.* / 2008-11-05 19:30
Nie mam pojecia o giełdzie. Ale gram na giełdzie. To ze sie na tym nie znam nie ma przecież znaczenia bo ekonomiści tacy jak autorka też nie mają o tym pojęcia.( najlepszy dowód to isntnienie kryzysu).
Szczególnie pozdrawiam tych to rąbią prognozy: 1.albo w góre. 2.albo w dół 3.albo trend boczny. Tyle to i ja wiem inż.mechanik :) , ci co wam płacą (podobno nieżle) to straszni frajerzy :)
elliot / 86.63.146.* / 2008-11-05 22:16
Radzę się jednak uczyć.
Uwielbiam film Rejs, ale z tymi bredniami inżynierze przesadziłeś
awitczak11 / 2008-11-05 20:50
Zgadzam sie z Panem , też jestem nowa na giełdzie.
Ale coś muszą pisać bo nic nie robić to grzech. A jak idzie na giełdzie? Czy kupujemy trochę zarobimy i sprzedamy, czy czekamy na lepszy zysk?
Pozdrawiam
nowy inaczej / 86.63.146.* / 2008-11-05 22:23
Awtczak: Mam nadzieję, że jesteś nowa od tygodnia, a nie od kilku miesięcy.
A poza tym jeśli nie masz o giełdzie pojęcia to się zastanów zanim coś napiszesz
sc / 99.232.235.* / 2008-11-05 21:51
Prosze Pani. Pani juz w myslach zgrzeszyla. Nie jestem pewien czy o tym samym myslelismy...Wracajac do inwestowania to autorka miala 100% racji. Bardzo dobry tekst tym razem. Slowo spekulacja powinno byc zastapione terminem inwestycji krotkoterminowej. Na gieldzie wszyscy spekuluja przeciez. No wiec tylko bardzo krotkie inwestowanie ma sens w dzisiejszych niebezbiecznych czasach. Nie ma sensu ryzykowac jak sie nie rozumie w jakim momencie wskoczyc do gry i kiedy wyskoczyc. Na przyklad, trzy ostatnie dni dni byly bardzo dobre dla mnie ale gdybym dzisiaj kupil to bym duze lanie dostal. Jezeli moglbym byc pomocny w czyms (nawet w grzeszeniu) ....
kwl / 82.210.151.* / 2008-11-05 19:41
A, jeśli można spytać, jak Szanownemu Panu te giełdowe inwestycje wychodzą?
lezak64 / 2008-11-05 20:35 / Bywalec forum
napewno raz w górę , raz w dół albo trę boczny (:
sool / 83.22.8.* / 2008-11-05 18:52
Z każdym się umówię tylko nie z kobyłą
kaziu2 / 83.29.8.* / 2008-11-05 18:48
No tak ,potrzeba tylko troche spokoju,fundy zach są u nas w zaniku a nasi już zaczynają się dusić z nadmiaru gotówki.zatem gdzie ta kasa pójdzie? .Na pewno nie poza nasz rynek,będą u nas spekulować.Niech tylko kluczowe spółki pokażą dobre zyski to i zach. spekulanci zaczną zakupy i oni dobrze o tym wiedzą i znają nasz rynek.Jest nadzieja ,że my będziemy krajem walki spekulantów zach.i krajowych rónież.Podsumowując nasz rynek może być za ciasny dla większego kapitału,a zarazem jazdy góra dół mogą być bardzo ostre.I raczej dołek to już jest zaliczony.
arrot77 / 93.176.196.* / 2008-11-05 17:20
czytając opinie umieszczone pod artykułem jedno co nasuwa mi się na myśl to optymizm wiekszosci z piszacych, a mianowicie na każdym wykresie widzimy, że jesteśmy w ostrej fali spatkowej, nie widac, tak naprawdę żadnego większego odreagowania wiec skad opinia że to juz koniec że moze juz za chwilę że to juz czas do inwestowania krótkoterminowego nawet.. faktycznie to tylko czas na spekulacje, z daleka od kupna akcji one w ciagu tygodnia nadal mogą szybciej tracić niż zyskać.
jaroslaw74 / 2008-11-05 17:43 / Uwaga! Łamie regulamin forum
tak tak spatkowej faktycznie spada do 0
jaroslaw74 / 2008-11-05 17:06 / Uwaga! Łamie regulamin forum
tak czas na inwestowanie będzie na 3500 tak jak zawsze na górze piramidy bo po co na 1500 jak może jeszcze spaść, giełda to nie apteka pani Kasia poprowadzi was do ziemi obiecanej raz dwa życzę szczęścia
kaziu2 / 83.29.8.* / 2008-11-05 18:52
ha,ha oby tego leszcze nie wzięły na poważne
Buffett / 2008-11-05 13:03 / portfel
Bravo dla P.Kasi !
Czy zajmuje się Pani tylko komentowaniem czy też własnymi inwestycjami ?
Munger / 85.221.218.* / 2008-11-05 15:32
Pani Kasia nie zajmuje się teraz inwestowaniem, bo to nie jest dobry moment na inwestowanie. Przecież wyraźnie to napisała i to już w tytule. Pani Kasia inwestuje wtedy, kiedy jest jej zdaniem dobry czas na inwestowanie, czyli prawdopodobnie kiedy hossa trwa w najlepsze (jak wiekszość??). A zainwestowanie w czasie dekoniunktury, choćby za pięć lat miało przynieść 300-400% zysku, to nie jsest jej zdaniem dobry biznes, bo po drodze kapitał może się jeszcze skurczyć o kilkadziesiąt procent, a tego Pani Kasia nie lubi i raczej nie toleruje. Cóż, każdy inwestuje wtedy, kiedy chce. I tak, jak chce.
1945 / 83.28.164.* / 2008-11-05 12:56
Przekonująca analiza z wyjątkiem t.z.w. świec.
Kszałtowanie się różnych figur na wykresie i ich wpływ na przyszłościowe sytuacje należy traktować ze znacznym przymróżeniem oka.
jr968 / 85.221.218.* / 2008-11-05 15:38
To jednak trochę inaczej, To znaczy, oczywiście wszelkie poważne teorie podpierające zasady czytania z wykresów są absolutnie pozbawione sensu, ale jednak owe zasady mają sznsę działać. Jest tak dlatego, że jest wielu uczestników rynku, którzy w nie wierzą. Więc jeśłi z AT wynika, że trzeba sprzedać, bo idą spadki, to wyznawcy AT sprzedają i w ten sposób powodują spadki, co ich zdaniem potwierdza w 100% trafność samej zasady. Jest więc tak, że dowolna zasada, np. taka, że jeśłi rano pada a po południu świeci słońce, to jutro będą silne wzrosty, jest w stanie rzeczywiście działać opd warunkiem, że odpowiednio liczna rzesza uczestników rynku w nią uwierzy. To właśnie kwestia wypromowania zasady. To udało się twórcom AT. I dobrze, bo dzięki temu rynek jest bardziej zmienny, a fundamentaliści mogą lepiej zarobić.
kwl / 82.210.151.* / 2008-11-05 12:14
Bardzo porządna analiza. Z jednym zastrzeżeniem - w przypadku ustawiania dużej pozycji z uśrednianiem cenowym w czasie, te poziomy chyba nadal są atrakcyjne dla inwestora długoterminowego. Procesu tworzenia bazy pod przyszłe wzrosty ja również nadal nie widzę, a więc nadal mamy bessę. Cieszmy się jednak tą korektą - jest okazja trochę zarobić i odreagować ostatnie tygodnie.
Pilsener / 2008-11-05 12:14 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Co do jednego się zgodzę na pewno - obecna mini-hossa ma kruche podstawy makro i nie spodziewam się +50% od dna, ale to było do przewidzenia - prawdziwą zagadką jest, co będzie dalej? 1.Szybki spadek i testowanie dna bessy - teraz możliwe są dwie opcje: przebicie dna lub formacja podwójnego dna. 2. Powolny spadek i okolice dna bessy na przełomie I i II kwartału 09 (lub jeszcze później, bywało, że na ponowne zapukanie w dno trzeba było czekać prawie rok) 3. Dłuższy trend boczny - istotne teraz, w jakim przedziale?

W zasadzie chyba wszystkie scenariusze są jednakowo prawdopodobne.
robocop / 77.113.28.* / 2008-11-05 11:25
bredzisz kobieto!z artykułu wynika ze krótkoterminowo bedzie zle ,nie wysilasz sie na przepowiednie co z giełda za np rok a w ostatnim zdaniu napisałas .....obecny czas jest dobrym okresem do krótkoterminowych spekulacji a nie inwestycji w krotkim i długim terminie.....???
Zachecasz do inwestycji krótkoterminowych przepowiadajac S&p 500 na 777 pkt.
Jesli jestem w błedzie to prosze o rozjasnienie bo artkuł napisany przedziwnie
master81 / 2008-11-05 11:24
Jezeli chodzi o sredni okres to nie jest dobry czas na inwestycje, ale w dlugim napewno tak. Kiedy kupowac, jak bedzie w polowie gorki?? Wiadomo krotki okres to zawsze spekulacja.
Ciułacz / 2008-11-05 11:59 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Do robocop.
Dla mnie inwestycja krótkoterminowa to na tydziem czy dwa miesiące.
średnio terminowa 1-6 miesiące
długo terminowa to 6 mies do 2 lata
ponad 2 lata to się tługo terminowa ale tżeba zaznaczyć ile lat.
W Stanach recesja się dopiero zaczyna normalnie powinna trwać jeden rok ale przecientny Amerykanin jest w kredytach po uszy brak personalnych rezerw gotówkowych w banku .Wszyścy żyli ponad stan o 20%.Jak banki naprawdę przestały udzielać kredytu na piekne oczy ,to aby ruszyć gospodarkę, to potrwa , ile ? 1-2 -5 nikt niewie.

Inna sprawa że widze że Pani Siwek o sobie pisze w liczbie mnogiej czyli nie tylko ona ma takie zdanie, więc nie pisz: bredzisz kobieto.
Jak masz inną opinię to chetnie posłucham.
robocop / 91.196.28.* / 2008-11-05 13:45
Napisałeś logicznie ale hamerykanie nawet gdy się zakredytują po uszy to potrafia wykrzesać z siebie taki optymizm ze nawet nie zdajesz sobie sprawy.Potrzeba im tylko przywódcy którego podziwiają.Nie widziałeś tych łez szczęścia na oczach przeciętnego kredytobiorcy amerykanskiego który patrzy na niego jak na banknot 100 dolarowy.

Niestety opinie tej Pani trakktuję jako jej bo to jej podpis widnieje a nie dział analiz expander
pkaminsk / 2008-11-05 15:10
Po 'zakredytowaniu się po uszy" i potencjalnej utracie pracy można, będąc amerykaninem, wykrzesać optymizm ale to za mało by gospodarka ruszyła. Ta euforia powyborcza dziwi mnie i ukazuje jakąś wiarę w cudowne zdolności prezydenta - niemal zbawiciela. Im nie przywódcy potrzeba do podziwiania tylko supermana albo innego komiksowego bohatera. Jest w tej nadziei powyborczej jakaś desperacja tonącego który cieszy się na widok podpływającego rekina.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy