Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dobry Polak pod trzema warunkami

Dobry Polak pod trzema warunkami

Money.pl / 2006-05-19 12:14
Komentarze do wiadomości: Dobry Polak pod trzema warunkami.
Wyświetlaj:
prażanin ze szmulek / 83.6.245.* / 2006-05-23 11:37
Czy Money.pl płaci za felietony w tym forum?
zostaję / 81.210.19.* / 2006-05-22 09:34
A mnie nie interesują wizy lub ich brak, ponieważ NIGDZIE SIĘ NIE WYBIERAM. Tu, w POLSCE, jest mi dobrze, bo to MÓJ kraj. Więc nie rozumiem o co ta awantura. Ile osób w Polsce jest zainteresowanych wojażami za ocean? 50, 100 tys., milion? To mimo wszystko nad Wisłą Polaków zostanie więcej. WŁADZO, zrób coś DLA NICH !!!
as / 83.27.165.* / 2006-05-21 21:13
Nie rozumiem dlaczego ciagle jest mowa o wizach do stanow? Jest to niewatpliwie istotna kwestia dla wielu Polakow i lobbowanie na rzecz zniesienia wiz bez watpienia ma sens. Natomiast, poki co wprowadzmy dokladnie takie same warunki przyjazdu do Polski Amerykanow, jak Amerykanie wprowadzaja dla Polakow.
Jimy / 217.184.234.* / 2006-05-23 02:22
uwazam ze dla wielu niejest to szansa na zrobienie kasy ale chcialbym ot tak odwiedzic rodzine ktora posiadam w stanach i co? oni moga do mnie przyjechac a ja??? mialbym jezdzic po konsulatach i prosic o wjazd? dzieki poczekam jeszcze troche az ci nagorze wywalcza cos bo kto ma troche ambicji poradzi sobie w kazdym miejscu gdziekolwiek by to niebylo. Pamietajcie pieniadze to nie wszystko.
a moze?:) / 212.76.37.* / 2006-05-20 19:03
Moze potrzebuja bialych, ponoc rasowo za kilka lat biali stana sie mneijszoscia, ciemno tuuuuu:)
Spoks / 83.11.228.* / 2006-05-20 16:43
Co by było gdyby znieśli dla polaków wizy? -ostatni gasi światło! ;D
George / 83.25.254.* / 2006-05-22 12:03
Bez przesadyzmu? Chciałby Pan spędzić życie w USA?
Witold-Donat / 80.48.211.* / 2006-05-19 19:04
A po co dorabiać amerykańskich kapitalistów i wojowników światowych wysyłających wszędzie swoich prymitywnych żołdaków aby mordowali zabijali.
Ameryka na imigrantach stoi i dzięki wykorzystywaniu ich pracy dorabia ich ale do czasu dobrze to pisze xyz
xyz / 193.151.64.* / 2006-05-19 14:45
Który rozumny człowiek będzie emigrował do kraju, którego waluta już niedługo będzie warta tyle ile papier do jej wydrukowania.Wiadomość o możliwym zniesieniu wiz rasowy felietonista nawet nie przeczyta, nie mówiąc już o komentowaniu.
krzywy ryj / 83.15.162.* / 2006-05-19 20:21
Najsmutniejsze jest to, że wraz z upadkiem nadmuchanej gospodarki USA upadną nasze II-gie i trzecie filary, i kopuła się zawali...
Robi / 213.17.140.* / 2006-05-19 12:14
Stany się mocno spóźniły. Najbardziej zdeterminowani, znający języki, wykształceni, pracowici są już w Irlandii, Anglii, Szkocji, Walii, Szwecji. Jest bliżej, loty tańsze, kontakt z rodziną łatwiejszy. Tam tworzą koninkturę, tam będą tworzyć elitarne grona wykształconych specjalistów.
No i Stanom zostaną gospodarze z Sokółki, Siemoni Dolnej itp. Niewątpliwie Polacy za granicą mają wiele wad, w Stanach tworzą getta, nie uczą sie miejscowego języka, piją z frustracji i tęsknoty za krajem, z nieprzystosowania do nowych warunków - jednak nie tworzą mniejszości przestępczych - nie handlują dragami, nie biorą się za sutenerstwo. Ale jeśli Stanom bardziej pasują gangi "mexyków" to ich sprawa. My mamy gdzie wyjeżdżać "za chlebem".
kolega.normalny.taki jeden. / 213.52.175.* / 2006-05-19 14:59
tak, ja skorzystalem z "przywileju mniejszej odleglosci". stany po kilku krotkich pobytach znudzily mi sie i chcialem sprobowac czegos nowego. czy zrobilem dobrze to jeszcze musi troche czasu uplynac by ocenic.w kraju po skonczeniu studiow znalazlem dla siebie tylko jedna interesujaca mnie oferte pracy, niestety zaoferowano mi tylko okolo 450zl miesiecznie, o ktore mialem sie starac w urzedzie pracy, bez gwarancji zatrudnienia po uplywie szesciu miesiecy. moze poszlo tu nieco o jakies tez ambicjonalne kwestie, nie wiem. nie sieje nienawisci.co do sokolki, to tylko podpowiem - nie wiem jak teraz - ale wiem, ze oprocz "ciemnych,Leppera zwolennikow (gospodarzy)" produkowalo sie tam jeszcze czas jakis temu drewniane drzwi i okna o jakosci, z ktorej na pewno wiele i zachodnioeuropejskich firm i amerykanskich firm mogloby byc dumnych.tymczasem z tego co zauwazam, amerykanie zabieraja sie za "sciaganie kapitalu z rynkow finansowych", nie wiem tylko w jakim celu, na pewno szczytnym, tylko czemu go, az tyle, czy ktos sie domysla?Chetnie poznalbym fachowa opinie na ten temat.pozdrawiam.

Najnowsze wpisy