Forum Forum dla firmZakładanie firmy

Dofinansowanie jednoosobowej działalności gospodarczej

Dofinansowanie jednoosobowej działalności gospodarczej

Grzegorz Borkowski / 46.171.64.* / 2013-06-27 10:07
Witam,
Firma obecnie mnie zatrudniająca zaproponowała mi przejście na własną działalność gospodarczą. W związku z tym, że mam pomysł na działalność, chciałbym wykorzystać propozycję firmy: równolegle pracować i prowadzić działalność gospodarczą.
Mój pracodawca zadeklarował powiększenie mojej pensji o koszty związane z działalnością (ZUS). Dałoby mi to czas na spokojne rozkręcanie przedsiębiorstwa, tym bardziej, że wdrożenie i pozyskanie klientów na takim poziomie, który gwarantowałby mi rentowność zajmie mi jakieś 3-6 miesięcy (szacunkowo).

Problem w tym, aby prowadzić moją działalność, potrzebuję kapitału w wysokości około 8-10 tys. zł na zakup środków trwałych. Dotacja z UP odpada, ze względu na brak statusu bezrobotnego.

Moje pytanie brzmi:
Z jakiej formy dofinansowania mógłbym w takiej sytuacji skorzystać? Zakładam, że musi być to dotacja dla działających firm, gdyż tak jak wspomniałem, aby dostać dotację na rozpoczęcie działalności, musiałbym być bezrobotny.

Bardzo proszę o sugestie i pomysły jak to rozwiązać. Chciałbym skorzystać z możliwości jaką daje mi firma i mieć spokój z ZUS'em co chyba jest najgorszym kosztem na początku.

Pozdrawiam,
Grzegorz Borkowski

Najnowsze wpisy