Forum Forum dla firmDotacje

Dofinansowanie z programu 6.2 Kapitał Ludzki

Dofinansowanie z programu 6.2 Kapitał Ludzki

00991 / 78.8.35.* / 2009-11-12 18:05
Witam.

Wiem, że aby otrzymać te dotacje trzeba być osobą bezrobotną. Mam teraz pytanie, czy w świetle prawa w okresie wakacji, po ukończonej szkole ponadgimnazjalnej i złożonych papierach na studia stacjonarne jestem osobą bezrobotną ?
Wyświetlaj:
Adrian Lewandowski / 94.254.215.* / 2010-01-02 18:39
Oficjalnie jesteś osobą nieaktywną zawodowo (ani bezrobotny - gdyż nie zarejestrowaną w Powiatowym Urzędzie Pracy, ani zatrudniony).

Dofinansowanie z programu POKL 6.2 docelowo miało być skierowane do aktywizacji osób bezrobotnych. Jednak często w projektach realizowanych z programu 6.2. istnieje możliwość wnioskowania o dotację na założenie działalności gospodarczej gdy jest się STUDENTEM lub UCZNIEM lub nawet osobą ZATRUDNIONĄ. Należy sprawdzić REGULAMIN projektu. Tam jest informacja odnośnie kryteriów jakie musi spełnić osoba ubiegająca się o dotację (beneficjent ostateczny).

Zazwyczaj programy POKL 6.2 są wdrażane za pośrednictwem Wojewódzkich Urzędów Pracy, więc polecam sprawdzenie stron odpowiedniego urzędu w danym województwie i śledzenia lokalnych mediów (lub przeszukania zasobów www) celem znalezienia odpowiedniego programu.

pozdrawiam,
Adrian Lewandowski
bosy / 83.11.63.* / 2009-11-19 23:12
Osoba bezrobotna to ta która jest zarejestrowana w urzędzie pracy jako... bezrobotna.
Ja skończyłem studia i chce otworzyć działalność i całe te dotacje to lipa- jak ktoś np. prowadził sezonowo działalność.

Najnowsze wpisy