Forum Forum finansoweKredyty

Dombank czyli porazka.

Dombank czyli porazka.

kraktalk / 89.174.79.* / 2010-02-09 15:11
Kilka suchych faktow: Mam kredyt w CHF w tym banku:
1. Oplata za aneks do umowy 200PLN obowiazywal do 30.11.2009, zmiana obowiazujaca od 1.12.2009 na 1% kwoty kredytu. Pismo informujace o tym zostalo wyslane do kredytobiorcow po 10.11.2009.
2. Udalo mi sie zlozyc dyspozycje w banku wraz z oplata 30.11.2009 (na szczecie mam potwierdzenia). Na infolinii otrzymalem wiadomosc ze gdy zloze dyspozycje do 30.11 bedzie pobrana oplata 200PLN.
3. Kilka telefonow kiedy otrzymam aneks (oczekiwanie po kilkadziesiat minut na polaczenia). 23.12 otrzymalem info ze maja 21 dni na sprzadzenie aneksu i juz jest, 30.12 ze maja 30 dni na sprzadzenie i juz jest. No i 15.01 juz jest ale nie wiadomo dlaczego nie wyslany!!!!
4. Aneks datowany na 31.12 zostal wyslany 20.01.2010 a w nim naliczona oplata w kwocie 1% Serdecznie odradzam ten bank. Wiem ze dotyczy ten problem nie tylko mnie.
5. Gdy skladalem reklamacje zostalem poinformowany ze dostane odpowiedz po 14 dniach. Po 14 dniach na inforlinii otrzymalem informacje ze oczywiscie na rozpatrzenie maja 30 dni :).
Dombank/Noble/Getin nie wazne jak sie nazywa ale poprostu jego imie to WIELKA PORAZKA. Naszczescie jest jeszcze Federacja konsumentow i mam wszystkie potwierdzenia. A moze sa inne rozwiazanie? Jezeli tak to prosze o informacje.
Pozdrawiam.
PS.: Bank jest po to aby zarabiac ale sa pewne zasady i granice.
PS II.: Zmiany oplat winny byc regulowane zmiana kosztow z tym zwiazanych.
Wyświetlaj:
werciaKruszka / 195.187.79.* / 2010-09-14 15:45
oceń ten bank:

http://ocena-banku.blogspot.com
1cosmo / 89.75.198.* / 2010-02-09 16:04
Ale kto normalny, nie mając problemów z BIK-iem czy dochodami, bierze kredyt w Dombanku? A chyba tak u Ciebie jest skoro się zdecydowałeś na ich ofertę. Oni generalnie mają wysokie koszty, ze względu na większe ryzyko portfela kredytowego.

1. Mają takie prawo. Nie wiem jak jest do końca w przypadku Twojej umowy, jednakże podejrzewam, że zmiana dotyczyła TOiP, a nie samej umowy. W przeciwnym wypadku możesz się nie zgodzić. Ryzykujesz wypowiedzeniem kredytu.
2. No i dobrze zrobiłeś. Cały ruch w Internecie się wywiązał w związku z tym posunięciem.
3. To się dzieje w większości banków, bałagan, nieróbstwo i wprowadzanie w błąd, tudzież obiecanki cacanki.
4. Liczą, że się nie odezwiesz. Kolejna patologia panująca już w większości firm w Polsce. Idź do tego kto przyjmował od Ciebie aneks i zrób mu lekką awanturę oraz zażądaj załatwienia sprawy, żebyś sam nie musiał łazić.
5. A powiedz im, że zgłosisz sprawę do KNF-u jeszcze, jak nie uwzględnią Twojego pisma reklamacyjnego usługi, z satysfakcjonującym Cie zadośćuczynieniem. Coś powinni Ci dać. Masz na wszystko papiery, plus oni mają Twoje rozmowy z infolinią.

Nie ma się co stresować, jesteś w dobrej sytuacji. Nie strasz ich tylko spróbuj się dogadać i niech znają konsekwencję jak Cie znowu oleją. Świadomy klient to poważnie traktowany klient.

Bardzo dobry temat i życzę powodzenia.
alkarin1 / 2010-03-18 15:23
ja brałam kredyt w 2003 roku to był to jeszcze bank Przemysłowy. później getin bank a w następstwie dom bank. ale co miałam zrobić? nie zgodzić się? i od razu spłacić cały kredyt? dom Bank stał się moim PRZEKLEŃSTWEM. to NAJGORSZY BANK jakim byłam klientem. moj problem z tym bankiem polegał na tym że kompletnie mnie "olali" to jedyne słowo które przychodzi mi na myśl. ja kredyt nadpłaciłam na około 2-3 lata do przodu. miałam podpisane upoważnienie do ściągania z mojego konta rat i odsetek. przez 2 lata zabierali z konta odsetki i wszystko niby było ok. ale później zmkienili podobno system o czym dowiedziałam się po długim czasie i zaprzestali pobierania odsetek. nie poinformowali mnie oczywiście o tym a ja myśląc że moja dość duża napłata starcza na pokrycie wszystkiego nie przejmowałam się. po 8 miesiącach przez przypadek dowiedziałam się że mam zaległości sięgające ponad 6 miesięcy i ponad 4 tys. ale nie z dombanku tylko w innym banku starajac sie o debet w koncie. i oto ja która nigdy nie spóźniała się ze spłata żadnej raty widniała w BIK jako niesolidny klient. próbowałam otrzymać chociaź pismo z banku że to ich wina ale niestety. przeprosili ale pisma nie wystawią. dziwne jest też to żę nie płacąc przez ponad pół roku nie dostałam z banku żadnej info o zaległościach przeterminowanych żadnego nakAzu zapłaty. nic. zaległość oczywiscie spłaciłam ale też miałam z tym problem. bo okazało sie ze moj kredyt sie zgubił i jest poza systemem. wiec czekałam miesiac na informacje ile dokładnie mam spłacić. OBŁĘD, teraz wreszcie spłaciłam kredyt oczywiscie po to zeby nie miec z tym bankiem nic wspólnego. a zeby sie do nich dodzwonić to już wogóle cud. średnio 30 minut czekania i nic.prosiłam o jak najszybsze przysłanie info o wykreśleniu hipokeki zaznaczając ze sprawa pilna. po 14 dniach zadzwoniłam ze minał termin a oni na to że jednak 14 dni roboczych. i dalej czekam. koszmar
kraktalk / 195.212.29.* / 2010-02-10 12:46
Kilka lat temu byl to bank ktory najszybciej dal mi kase to bylo jego atutem w 10 dni mialem pieniadze z pierwszej transzy na koncie. Gdy taki DB wdawal sie w dyskusje czy scianki dzialowe beda kosztowac 2 - 3 kPLN. Ogolnie spread jest drugorzedna sprawa choc moze gdy sie czlowiek zastanowi i stwierdzi ze rocznie jest to okolo 1.2 kPLN moze miec to znaczenie. Irytujacy jest jednak sposob postepowania tego banku czyli przesylanie pism w ostatniej chwili. Ogolnie z bankiem rozliczam sie co do 0,1 grosza, bo od tego jest ta instytuacja w innych miejscach moge zachowac daleko posunieta tolerancje.
1cosmo / 195.164.255.* / 2010-02-10 15:33
No widzisz nie chciałeś się postarać to drogo płacisz teraz niestety. DB, też nie był najlepszym pomysłem. Spread to oni mają tragiczny (ponad 13%), może chciałbyś refinansować ten kredyt? Odezwij się do mnie na cosmo-pl@o2.pl, zobaczymy czy coś da się zrobić.

Dombank był genialny do w przypadku kredytów ryzykownych, w których tak naprawdę to w Polsce mają monopol. Dawali wielu osobą szansę na kredyt, którzy by normalnie go nie dostali, z różnych dziwnych przyczyn.

Najnowsze wpisy

Kredyty hipoteczne - najlepsza oferta: