Forum Forum nieruchomościBudowa

domy z drewna czy się opłaca

domy z drewna czy się opłaca

klerek / 2011-09-06 09:09
zastanawiam się nad wyborem materiału, z którego powstanie mój dom, zawsze marzył mi się drewniany, ale czy taka budowa może się opłacić? co lepiej wybrać, murowany dom czy drewniany, co będzie tańsze?
Wyświetlaj:
ja621 / 77.255.114.* / 2012-07-24 08:49
wg. mnie domy drewnine sa ni opłacalne, drewno ni jest materiałm trwalym w naszym kliemacie. Dpom drewniany 50 letni widocznie jest nadgryziony zebem czasu a murowany nawet nie wszedl w wiek mlodzienczy. Jezeli roznica w cenie siegalaby 50 % to mialoby sens a te 5-10% powoduje to ze ta technologia w polsce nie ma szans.
Statecznik / 91.215.33.* / 2013-10-15 13:20
Tak jeżeli jest spartaczony przez naszych fachowców i zbudowany z drewna mokrego,z robakami bez dokumentacji i na czarno. Sa domy czy kościoły z drewna mające po 500-700 lat i to w bardzo dobrym stanie oczywiście co jakiś czas odnawiane ale czyż elewacje akrylowa, gips i tynki nie trzeba malować,odnawiać ? trzeba i to wiele częściej jak dobre z drewna, środek wyłożony drewnem jest na całe życie bez renowacji, klimat,oszczędność w kosztach energii itp jest nie porównywalnie lepsza jak w murach.Trzeba tylko budować z materiałów do tego przeznaczonych,kontrolować firmy i jakość wykonywanych prac bo fuszerów u nas pełno.
Stollux / 80.48.151.* / 2012-06-26 10:47
Domy drewniane jak najbardziej są opłacalną inwestycją. Najtańsze są domy szkieletowe(różnica w cenie w stosunku do technologii murowanej wynosi średnio od 5 do 10 % na korzyść technologii szkieletowej). Dodatkowo podczas eksploatacji takiego domu uzyskuje się do 50 % oszczędności w porównaniu z domem tradycyjnym. Nieprawdą jest, że późniejsze utrzymanie jest drogie i kłopotliwe. Koszty utrzymania domu (pod względem impregnatu) są uzależnione od jakości środków, które zastosowano przy pierwszej impregnacji oraz odpowiedniego zabezpieczenia ścian domu drewnianego. Jeśli zrobiono wszystko prawidłowo, impregnacje nie będą często konieczne, co zmniejszy koszty.

Cena domu z drewna zależy od wielu czynników. Po dokładne informacje zapraszamy do kontaktu: stollux.com
Mirrek / 178.235.246.* / 2012-03-18 22:36
Daruj sobie. Domy z drewna są piękne i naturalne, ale niepraktyczne. Sama budowa może nie jest kosztowna, ale późniejsze utrzymanie nie dość, że kłopotliwe to drogie. Drewniany dom to można na działce postawić. Do tego taki dom szybko się nagrzewa, ale i szybko wychładza. Proponuję Ci jakiś nowoczesny materiał typu Porotherm czy Ytong - wprawdzie nie najtańszy ale po kilku latach taka inwestycja się zwraca. Oszczędzasz sporo na energii. Do tego jak kupisz w necie np. na www.hurtowniabudowlana24.pl, to nie wyjdzie tak źle...
zomer / 2011-11-14 12:37
sama budowa może być tańsza, ogrzanie takiego domu też będzie łatwiejsze, ale muszę się zgodzić z faktem, że późniejsze jego utrzymanie wiąże się z wysokim kosztem
Sławex / 88.156.5.* / 2011-11-13 19:14
Ja po wielu latach wahań zdecydowałem się na dom drewniany. Tu możesz sprawdzić cennik przykładowy prawdziwych domów z drewna.
karrrolek / 2011-09-06 10:17
jest to bardzo nieopłacalny materiał, gdyż jego utrzymanie jest bardzo drogie, musisz co jakiś czas impregnować drewno, a cały dom będzie trochę kosztował
maciejbe / 2019-06-14 15:44
Ciekawą alternatywą są domy szkieletowe, tutaj ten problem praktycznie nie występuje. Takie domy z zewnątrz i wewnątrz wyglądają jak domy murowane, przy czym mają lepszą izolacje termiczną i można je szybko wybudować. Ja zdecydowałem się na ofertę firmy Tomczyk z Bielska, na ich stronie http://www.domyzdrewnatomczyk.pl/ można znaleźć informacje na temat tej technologii. Trochę obawiałem się że strop będzie trzeszcze, bo wszyscy mi tak mówili. Ale okazało się że na belkach stropowych montuje się specjalne gumowe podkłady, które temu zapobiegają.
Ozimak / 89.231.124.* / 2014-09-27 12:25
Nieopłacalne jest utrzymanie takiego domu oraz jego eksploatacja. Dom drewniany, jeżeli nie jest z prawdziwych sezonowanych bali to nie sprawdzi się w naszych warunkach klimatycznych. Wsp przenikania ciepła dla takich ścian jest kiepski w porównaniu do domu murowanego z bloczków betonu komórkowego. Ten materiał zapewnia niskie koszty ogrzewania a dodatkowo nie rozwijają się w nim żadne grzyby i pleśnie.
drewniak / 90.156.100.* / 2014-07-03 13:38
Sprawa jest prosta... jak weźmiesz tanią firmę "kogucik", to za 2 lata będą duże problemy. Moi rodzice mieszkaja w domu z bali od 15 lat i absolutnie wszystko jest ok. Dom jest piękny, bez pęknieć i nic złego się w nim nie dzieje, a argumenty typu" jak poleci iskra to po domu" są delikatnie mówiąc idiotyczne!!! Jesli komus uda sie zapalic wysezonowany i zainpregnowany bal iskra, czy zapalniczką to chylę czoła. Nie piszcie prosze takich debilizmów jak nie macie o tym pojecia!!!
1 2 3 4 5 6
na koniec starsze

Najnowsze wpisy