Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Donald Tusk, lider PO, mówi o narodzinach kolejnej RP

Donald Tusk, lider PO, mówi o narodzinach kolejnej RP

Wyświetlaj:
Tomek / 83.22.86.* / 2005-11-17 00:03
Największy błąd PO to pozostawienie tego smętnego gaduły na fotelu prezesa. Po wyborach nawet na chwilę nie zmienił konfrontacyjnej wobec Kaczyńskich retoryki przedwyborczej, mimo że sytuacja wymagała języka współpracy. Wbrew zarzutom Tuska to właśnie postawa PO wpycha PiS w ramiona ciemnogrodu. Wstyd mi za PO, która zawiodła miliony swych wyborców. Tusk nie ma kwalifikacji na polityka, to co najwyżej materiał na działacza samorządowego lub instruktora d/s przeprowadzania staruszek przez ulicę.
petrius / 83.27.106.* / 2005-11-13 22:02
To nie jest zadna czwarta RP . To są narodziny kolejnego burdelu w tym kraju -SAMI GO SOBIE WYBRALIŚCIE.
K****** w oczach jednych posłanek, podrabiane przepustki
do więzień itp itd A w tej kadencji będzie jeszcze lepiej ja to mówię już dziś . Dobrej zabawy.
ps Nie wiem tylko czy śmiac sie czy płakać
karol / 81.111.80.* / 2005-11-14 02:05
Mam jedno pytanie. Czy brałeś udział w wyborach?
dorotka / 80.53.78.* / 2005-11-13 14:43
Niemcy sa przerazeni tym co sie dzieje w Polsce.Czesi z nas sie smieja.Ruski probuja pokazac gdzie nasze miejsce w szeregu a Bruksela patrzy na nas z podejrzliwoscia.
ogien / 83.65.12.* / 2005-11-14 17:23
A glupki siedza i wypisuja brednie na forach! Nie podoba sie - jedz do Czech, Rosji etc. - tam jest raj!
flyman / 80.53.78.* / 2005-11-13 14:18
Panowie Kaczyńscy nie chcieli koalicji z PO wiec beda teraz rzadzic z kryminalista Lepperem.Pan Dorn dal dzisiaj do zrozumienia ze taka koalicja prawdopodobnie powstanie.Smutne.Ciekawe jakie resorty dostanie Samoobrona?Lepper juz zapowiedzial ze jest zainteresowany resortem finansow,gospodarki i rolnictwa.Polska zamiast zostac silna gospodarka bedzie sie czlapala za Czechami,Slowacja,Wegrami.Po tych wyborach wierzylem ze naprawde cos w Polsce sie zmieni.Mylilem sie.Mimo ze cenie Kaczynskich uwazam ze popelniaja fatalny blad.Nastepne wybory okaza sie totalna porazka PISu.Jestem wsciekly jak sobie pomysle ze najslynniejszy polski mulat Lepper bedzie rzadzil.Ludzie w jakim my kraju zyjemy?Niemiecka lewica z prawica sie dogadala i bede wspolnie rzadzic.A u nas?
Co do koalicji PO-PIS to obydwie partie sa winne porazki.Zreszta pan J.Kaczynski dal do zrozumienia w sejmie ze od poczatku nie chcial PO w rzadzie.Wiec marzenia nieukow,kryminalistow,specjalistow od blokad,falszerzy dokumentow z Samoobrony w koncu sie spelnia.
Grzegorz / 80.55.59.* / 2005-11-13 13:04
Co tu wiele gadać ... lepiej przyjrzeć się faktom. Platforma jest w opozycji i pora zabrać się do pracy. Pokażcie, że potraficie myśleć pozytywnie. Macie tą przewagę, że możecie popierać dobre rozwiązania a nie popierać bzdur. Ludzie nie obarczą Was rozczarowaniem kiedy okaże się, że nie wszystkie obietnice PIS-u zrealizowano. Za cztery lata znowu będą wybory i rachunek wystawi za postawę jak zwykle społeczeństwo. Według mnie już niedługo nieco odmłodzone SLD zawrze przymierzę z tymi co nie weszli do parlamentu, czyli z SDPL i PD. Jako koalicja wystartują z poparciem obecnego jeszcze prezydenta Kwaśniewskiego w wyborach. Może nie wygrają ale z pewnością jak nie popełnią za wiele błędów będą znaczącą siłą w parlamencie. PIS pewnie zeżre część wyborców Samoobrony oraz LPR-u i któryś z nich wypadnie za bandę.
Jaka wówczas może zostać zawiązana koalicja ? Kto wie ... ale PIS powinie pamiętać, że dwa razy ikt ie daje się wpuścić w te same maliny. Życzę PIS-owi sukcesów bo one potrzebne są Polsce a Platformie klasy bo jeśli nie ona ją ma mieć to już nikogo innego nie widzę ...
Julia / 83.168.96.* / 2005-11-13 11:30
Platforma nie przygotowala przed wyborami zadnego , absolutnie zadnego programu dzialania. Programy te mozna bylo obejrzec na stronach internetowych partii. Ku swojemu nieopisanemu zaskoczeniu musze stwierdzic ze najlepszy, spojny, sensowny program ma ..... Samoobrona !. Teraz PO jest w negatywnym i destrukcyjnym sojuszu z LSD. Jeśli tylko Kaczyńscy i Marcinkiewicz wykazą determinacje i oczyszcza stajnie Augiasza ktora jest polski "wymiar sprawiedliwości" to w nastepstwie dzialan prokurartury PO i SLD przestana istniec bowiem ilość uczciwych osob w tych partiach mozna policzyc na palcach jednej dloni. Osobiscie obserwuje chronienie prze prokurature i ABW ludzi zwiazanych z mafia paliwowa i z.........Preziem. Ludzie ci publicznie poklepuja szefow prokuratury traktujac ich jak swoich lokajów. Rozbicie post(?) komunistycznych mafii trzymajacych panstwo w reku to jest byc albo nie byc nie tylko dla rzadu Marcinkiewicza ale dla nas wszystkich. Mafie te chca nas okradac i doic w nieskonczonosc - na tym polegaly rzady LSD i na tym polegalyby rzady PO. Nadal pilnie potrzebna jest dekomunizacja, mimo iz od czasu kiedy nalezalo ja wykonac minelo az 14 lat. W 1992 roku przez chwile pomyslalam o premierze Olszewskim jako o oszołomie. Załuje tego bardzo i sama widze jak bardzo wszyscy jestesmy podatni na medialne manipulacje.
środek / 83.28.80.* / 2005-11-12 19:16
Na kasztance rozjechałby taką koalicję.
Pewnie przewraca się w grobie.
dorotka / 80.53.78.* / 2005-11-12 18:13
ciekawa rozmowa z panem Rokitą : http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,53600,3011215.html
prymula / 213.17.230.* / 2005-11-12 12:07
Panie Przewodniczący głosowałem na Pana poglądy dwa razy (do parlamentu i na prezydenta). Jestem zdelkarowanym zwolennikiem liberalnej gospodarki i kieruje mną życzliwość do Platformy. PO jest skażona duchem UW- jesteście niewinni, obrażeni i sprawiacie wrażenie, że teraz jako jedyni sprawiedliwi możecie sporo utrudnić. To nie jest droga do wygranej w następnych wyborach. Życzę powodzenia i refleksji.
Tadeusz / 82.177.183.* / 2005-12-24 17:41
PAN TUSK I REALIA
Panie Tusk , głosowałem na Pana w wyborach, ale to co czytam w gazecie NOWYDZIEŃ pokazuje pana małostkowość i całej PO.Obrażanie się, to nie te loty.
Lech Kaczyński na dzień dzisiejszy jest PREZYDENTEM całej POLSKI i trzeba ten fakt zaakceptować, oraz wspólnie
naszą pomyślność.
Refleksyjnych, ale i radosnych świąt BOŻEGO NARODZENIA , oraz dystansu życzy

Tadeusz
disam / 80.53.78.* / 2005-11-11 22:29
Ludzie co sie dzieje?Czy Polska bedzie kiedyś normalnym praworzadnym krajem?Obydwie partie sa winne porazki rozmow koalicyjnych.Kaczynski niech skonczy z swoja obsesja wladzy a Tusk niech przestanie kierowac sie interesem partyjnym.Naprawde wierzylem ze po tych wyborach jakos ruszymy do przodu,ze Polska bedzie w koncu cos znaczyla w swiecie.Po rzadach skorumpowanej ekipy Millera myslalem ze gorzej juz byc nie moze.Mylilem sie.Zamiast odnowy moralnej mamy kryminaliste Leppera na wicemarszalka.Porazka!!!PIS naobiecywal w czasie kampani gruszki na wierzbie i ciekawe ile z tych obietnic spelni.PO wchodzac do rzadu popelnilaby samobojstwo.Bo kto wszedlby w spolke z kolega ktory ma na swoim koncie dlugi niemozliwe do splacenia?Nawet gdyby doszlo do przyspieszonych wyborow to Platforma i tak nie uzyska wiekszosci.Ciekawe z kim weszlaby w koalicje?Nie wiem co o tym wszystkim myslec.To co widze coraz bardziej przekonuje mnie do tego zeby wyjechac do Anglii.Przynajmniej tam panstwo nie bedzie mnie okradalo z wiekszosci pieniedzy,ktore zarobie.
Nie ma juz szans na koalicje.Wczoraj pan J.Kaczyński dal do zrozumienia ze koalicja PIS-Samoobrona-LPR to tylko kwestia czasu.Smutne.Kiedys uwazalem ze Kaczyńscy to normalni,trzezwo myslacy ludzie a jak sie okazuje teraz to to tacy sami oszolomy jak Lepper.Ciekawa akcje przeprowadza Niezalezne Zrzeszenie Studentow zeby w koncu powstala koalicja PO-PIS.Niestety obydwie partie sa juz tak sklocone ze soba ze nie ma mowy o wspolnym rzadzeniu.Wiec zegnaj Polsko ja wyjezdzam.Nie o takiej ojczyznie marzylem.
Kacper / 83.243.111.* / 2005-11-13 03:00
a Tyś nie oszołom przypadkiem??
visq / 217.96.74.* / 2005-11-11 21:54
Ta cała nieformalna koalicja niedobrze wróży Polsce i Polakom. Niestety nie jesteśmy dobrze postrzegani na śwecie. Inwestorzy stracili do nas zaufanie. Boja się, że przyjdzie im zapłacić za socjalne pomysły Samoobrony i LPR. Szkoda, że od tych dwóch partii zależny jest rząd Marcinkiewicza, który w takiej sytuacji nic dobrego nie zrobi. Szkoda, bo Polska poraz kolejny straciła 4 lata...
Grzegorz / 83.30.99.* / 2005-11-11 20:13
Bez wątpienia byliśmy świadkami największego oszustwa politycznego w dziejach wolnej Polski. PiS bez żadne żenady i skrupółów przeciwstawił moherową Polskę - Polsce młodzieży, postępu i nadziei. Takiej arogancji , buty i pychy jak przezentują Kaczyńscy to jeszcze nie widziałem.
Ciekawe kto będzie moherowym beretom pracował na ich emerytury, służbę zdrowia i inne gadżety, do których byli przyzwyczjeni, bo młodzi, wykształceni nie zgodzą się więcej pracować w tym kraju za 50 EURO, co już przerabialiśmy i pouciekają , nie gasząc światła. Ministrem zdrowia zostanie wtedy ojciec Rydzyk i będzie leczyłł jak doktorzy Harris i Kaszoirowski, czyli przez doty i spojrzenie.
Ja już pakuję manatki , bo chcę być solidarnym człowiekiem - ale w spokoju i dobrobyccie, a nie w biedzie, nędzy i ciemnogrodzie.
Marek Świergiel / 83.24.32.* / 2005-11-12 19:35
i więcej nie wracaj.
W ciemnogrodzie takich nie potrzebujemy.
Jesteś klasycznym dzieckiem komuny. "Mi się należy"
Czemu nie uciekałeś za ierka, Jaruzela czt Millera.
Pewnie wtedy bło ci super.

A może twoja robota nie jest warta nawet 50 euro.

Ciemnogrodzianin.

(dla wyjaśnienia: mgr inż. absolwent (pełny) Politechniki Warszawskiej, mała prywatna firma od 17 lat,, ojciec inżynier, matka lekarz, brat profesor uniwersytetów w USA, Francji, Szwajcarii, z najbliższej rodziny mogę stworzyć kadrę dla niewielkiej szkoły wyższej.
Nie mogę zapomnieć o ciotce - to już kompletny ciemnogród, Dr. nauk med., onkolog, m. in.konsultant UNESCO, założycielka i fundatorka fundacji wspomagającej naukę niezamożnej młodzieży - przy zakonie Salezjanów,

i wszyscy z ciemnogrodu.
Jako jedyny z was występuję jawnie.

Wpisz sobie do googla

Anna Dux, Kazimierz Dux, Artur Świergiel
Grzegorz / 83.30.81.* / 2005-11-13 15:56
dzięki za komentarz,
Nie mam nic wspólnego z komuną, ale ta Twoja bardzo wykształcona rodzina punkty zdobywała za czasów tejże komuny. Dostosowali się ? Czy to oni czy ja jesteśmy kosmopolitami ?
Widzę, ze najbardziej Cię dotknęło to o ojcu Rydzyku. Ja w dalszym ciągu podtrzymuję, że ojcu Rydzykowi i Radiu Maryja jest tak blisko do chrześcijństwa tego z rodem z Bibli jak Bin Ladenowi do islamu. Chyba, że Rydzyk ma własny przekład Biblii.

wykształcenie podyplomowe ekonomiczne, absolwemt ubezpieczeń w Ecole de Paris - nigdy nie wybaczający zdrady w stylu Targowicy- atakiej dopuściły się Kaczory.
Ania / 83.24.42.* / 2005-11-12 19:09
Więc życzę miłej podróży :-)
Kacper / 83.18.243.* / 2005-11-12 00:15
A ja nie widziałem takiego chamstwa jaki prezentują Ci którzy uważają się za elitę. Czy to anonimowość wypowiedzi powoduje, że tacy ludzie pokazują swą prawdziwą twarz?
To chyba jedyna zaleta internetu, bo na ulicy czy w innym miejscu publicznym udaje pan zapewne kulturalnego człowieka i nie przezywa babci na przystanku autobusowym.
Ineresowało by mnie jakiej wody po goleniu pan używa aby się lepiej prezentować, może i ja bym czegoś się nauczył.
Życzę powodzenia w jakimś pięknym kraju bez podatków.
A jak brakuje kasy na wyjazd to można wyrwać torebkę jakiemuś moherowemu beretowi przecież toto nie zasługuje na szacunek.
silver / 2005-11-12 14:35 / Bywalec forum
Naiwność ludzka nie zna granic, czujesz się anonimowy? A co powiesz na to, że mieszkasz na osiedlu Derby? Do tego na ul. Skarbka z Gór? Na Białołęce? Może mam ci przypomnieć jak głosowali sąsiedzi?
politolog / 85.219.140.* / 2005-11-11 11:19
może być aksamitny kapelusz
bezstronny / 85.219.140.* / 2005-11-11 11:07
Panie Tusk zachowaj chociaż odrobinę męskiego honoru jak przegrałeś.
W parlamencie drą z ciebie łacha i robią pośmiewisko, nie widzisz tego. Wyjedź na urlop, niech ta cała sprawa przycichnie, lub skończysz jak Krzaklewski , na śmietniku historii. A może już tam jest to całe PO.
Nie wołajcie wyborów , bo Lepper będzie przed wami. A takiego upokorzenia PO nie przeżyje - nastąpi rozpad PO jak AWS.
mac / 83.24.37.* / 2005-11-11 12:19
A ty kolego z jakąś taką satysfakcją to piszesz. Mnie tam żenada ogarniała jak Pawlak jaja sobie robił. Ten,który tyle!!!!!! zrobił dla Polski, a cały PiS mu klaskal i się śmiał z szyderstw. A minia ma rację, niedużo zabrakło żeby to PO się śmiało. Zwycięzcy, których nie stać na odrobinę pokory są skazani na takie samo traktowanie za jakiś czas. I nikt im tego nie zapomni. Zwłaszcza jak dadzą d....
minia / 195.116.91.* / 2005-11-11 11:52
Bezstronny? A cóż to za bezstronność , która atakuje wcale przeciez nie przegranego D.Tuska i PO ? Żeby ogłaszać zwycięstwo należało zdobyć powyżej 50 % w wyborach parlamentarnych. Dzisiaj "wygrani" muszą żebrać o poparcie takich lumpów jak leperowcy.
Kacper / 83.18.243.* / 2005-11-11 23:45
Gratuluję dobrego wychowania i stylu godnego prawdziwego liberała.
silver / 2005-11-12 07:54 / Bywalec forum
Naucz się czytać "kolego", była mowa o armii, a nie o beretach.
silver / 2005-11-11 11:11 / Bywalec forum
Bezstronny? Podpisujcie się może moherowa armia, będzie można przejść do czytania czegoś sensownego. Takich komentarzy czytać się nie chce.
Kacper / 83.18.243.* / 2005-11-11 23:53
Co innego komentarze silvera, pelne polotu i głębokiej mądrości. Zamawiam dwa moherowe berety bo to chyba szanownego silvera branża jako, że tak ciągle o tych beretach. Proszę się nie martwić, po takiej reklamie to napewno ceny beretów pójdą w górę.
Aga / 83.19.99.* / 2005-11-11 11:39
Nie jestem za rzadnym ugrupowaniem ale jedno jest pewne Polska stała się od wczoraj pośmiewiskiem dla całej UE. Najlepiej niech teraz wszyscy założą sutanny i nha pielgrzymkę pomodlić się o mądrość bo jej za grosz nie mają. A Lepper to cwaniak wiedział co robi za darmo nie poparł PiS-u.
k / 83.18.7.* / 2005-11-12 15:51
ty też mądrego nie napisałaś. a w dodatku z błędami. przyjemnej pielgrzymki
Jedrzej. / 213.52.175.* / 2005-11-11 14:57
Zadnym.
A czym jest mityczna UE, ze sie z nas smieje?

Najnowsze wpisy