Forum Forum podatkowePIT

donosy w urzedach kontroli skarbowej

donosy w urzedach kontroli skarbowej

ancior / 2011-03-18 09:54
Z sondy przeprowadzonej przez "Dziennik Gazetę Prawną" w urzędach kontroli skarbowej wynika, że do każdego z nich wpływa rocznie kilkaset donosów od podatników. Najczęściej bodźcem do wysłania donosu do fiskusa jest zazdrość o polepszenie się statusu majątkowego innych osób.Zakup nowego auta, domu, mieszkania, działki czy innych dóbr jest powodem podejrzeń sąsiadów, że ktoś ukrywa przed fiskusem swoje przychody.
Co o tym mysliscie? czy to odpowiednie zachowanie?
Wyświetlaj:
ewelina_z / 2011-03-21 17:48
generalnie z donosami to nie jest taka oczywista sprawa. Pewnie, że część tych donosów to efekt zazdrości sąsiadów czy byłych małżonków, którzy nie mogą znieść że komuś lepiej się powodzi. Ale na pewn ow cześci donosów jest też troche prawdy. W końcu wiadomo, że nie wszyscy ludzie pracują legalnie i uczciwie się ze swoich dochodów rozliczają. I donoszenie na takie osoby jest słuszne, bo jakby nie patrzeć takie osoby okradają innych ludzi którzy płacą podatki.
katrinaa11 / 2011-03-21 14:07
poważną wadą naszego narodu jest zazdrość, skoro ja nie mam to innym tez sie nie nalezy, najlepiej to widac w pracy za granicą, w takiej Anglii na przykład prędzej pomocną dłoń poda Ci ktoś obcy niż twój rodak, bo jeszcze leipej ci pojdzie od niego... czemu nie moglibyśmy donosci do US na sąsiadów, skoro pan Nowak jeździ audi a ja fiatem 126p... czyjeś szczęście gryzie w oczy...
.gucio / 81.190.54.* / 2011-03-21 12:11

czy to odpowiednie zachowanie?

Jest to typowa reakcja każdego Polaka ,który nie potrafi sam się dorobić własną pracą. Nie może taki ścierpieć ,że sąsiad dorobił się więcej od niego swoją ciężką pracą. ( Poza pewnymi wyjątkami)
Zaś dla "UKS" taki anonim ,to tak jak woda na młyn . Priorytet.

Najnowsze wpisy