Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Dopłaty do kredytów ruszą w drugim kwartale

Dopłaty do kredytów ruszą w drugim kwartale

Money.pl / 2009-02-27 11:29
Wyświetlaj:
tatazzz / 2009-03-05 22:13 / Bywalec forum
Jak żyje już przeszło 50-t lat to nigdy Nasze Panstwo nikomu nie pomogło a jeżeli wchodziła w gre deklaracja pomocy to większość obywateli ładowano w jeszcze większe problemy.Tak,że nie ma się co cieszyć.Odnosi się wrażenie rabania w jajo każdego obywatela.Nie ma się co podniecać.
sdfasdfasfdasdfsadfasd / 83.13.110.* / 2009-02-27 21:39
hehheeeeeeeeee, zastanówcie się jak z tej kasy skorzystać!!!!!!!!!!! skoro dają...
Bacz / 193.24.200.* / 2009-02-27 13:59
Niech nie denerwują ludzi, to już lepiej niech nic nie robią jak mają tak mieszać...
marek 19.53 / 83.24.41.* / 2009-02-27 12:39
To jest program, który praktycznie nikogo nie uratuje (może na króciutki czas) a będzie psuł rynek.
A co za półtora roku ?
Kredytobiorca będzie miał dodatkowe obciążenie w spłatach w wysokości 150zł miesięcznie.
Należy się spodziewać, że sam system przyznawania i kontroli pochłonie trzecią część funduszu i w efekcie zasili urzędników gminnych różnego rodzaju doradców.
W efekcie, przyjmując 1000zł x 18 mies. dotyczyło to będzie 15 tys. kredytów. (22 tys., jeżeli koszty obsługi przerzuci się na gminy lub MP - ale i tak trzeba je ponieść).

Czemu, za te same pieniądze,(18 tys. kredyt nieoprocentowany, karencja 2 lata) nie uruchomić nawet mini programu termomodernizacji. bez zbędnych procedur w rodzaju pozwolenia na budowę i audyt energetyczny.

Za 18 tys można kupić komplet materiałów na ocieplenie przeciętnej chałupy. Inwestor płaci za robociznę, prosta kontrola z banku czy zrobione.

1. dostawcy i producenci materiałów mają robotę,
2. bezrobotni dostają robotę i zamiast zwiększać swoje zadłużenie zarabiają.
3. inwestor spłaca (150/mies) praktycznie z oszczędności na ogrzewaniu
4. inwestycja i oszczędności na lata ,
5. Zmniejszamy zużycie (import) energii i zanieczyszczenie.
Ck BOY / 2009-02-27 11:29
ide pogadac z szefem, zeby mnie formalnie zwolnił... przejde do szarej strefy, on zaoszczedzi na zusie i innych podatkach, a ja jescze wezme prawie 1,2 klocka od państwa. podoba mi sie ten kryzys :)
guciu19 / 194.39.141.* / 2009-02-27 12:23
czemu nie zajma sie spredem? tylko jakies doplaty - znajac naszych rodakow to dopiero sie zacznie kombinowanie
Proponuje 0-rowy spred podczas krysysu!!!:))
marek 19.53 / 83.24.41.* / 2009-02-27 12:49
A to z jakiego powodu ???
Jesteś dorosły (jak sądzę), sam wybrałeś kredyt, warunki znałeś. To teraz nie płacz.

Przecież ja widzę jak zachowuje się znaczna część kredytobiorców - zwłaszcza tych nieźle zarabiających. Cała nadwyżka wolnej kasy jest sprawnie i szybko wydawana. W dużej mierze na szpan i przyjemności. Łatwo przyszło, łatwo poszło.Za to zero rezerwy. Byle wahnięcie zaczyna być katastrofą.

Najnowsze wpisy