Forum Forum inwestycyjneFundusze

doradzcie WYCOFAĆ SIE???

doradzcie WYCOFAĆ SIE???

junior / 2006-05-16 20:25
prosz pomóżcie mi . 15,05,06 zakupiłam Skarbiec Akcja do dziś straciłam 1000 zł , jestem przerażona . doradzcie mi czy czekać dalej czy sie wycofa?
Wyświetlaj:
Caravaggio / 80.53.48.* / 2006-12-18 15:19
Regulamin forum
MDM / 2006-05-19 23:10
Teraz jst dobry okres zeby fundusze zakupic a nie sie wycofywac. Dzisaj kupilem 2 fundusze akcji Arki i Skarbca oraz 2 stabilnego wzrostu takze tych funduszy, razem za 20tys zł Na ten okres czekalem od miesiaca i mysle ze dobrze trrafilem
Grunwald / 83.18.226.* / 2006-05-22 22:14
Bardzo dobrze trafiłeś - Gratulacje! Na dzień dobry masz ok. 5,5% w plecy :-(
Konsultant Money.pl / 2006-05-18 17:25 / Specjalista Money.pl
Inwestując w fundusze akcyjne nalezy liczyć się zarówno z szybkim zyskiem jak i szybką stratą.. jednak jest to inwestycja długoterminowa więc warto przeanalizować historyczne poczynania takich funduszy - zapraszam na stronę: http://www.money.pl/fundusze/archiw um/fundusze/ - i na podstawie historycznych ruchów zarządzających funduszem podjąc decyzję czy warto zainwestowane środki wycofać czy poczekać na ponowny wzrost wartości jednostki. Jak to zwykle na giełdzie bywa - po spadkach następują wzrosty.
Piotrek / 62.111.171.* / 2006-05-17 16:40
W akcyjne fundusze inwestycyjne (w moim przypadku Union Investment) inwestuję od ok. 7-8 lat i nie zawiodłem się. Ale zwróćcie uwagę na skalę czasu! Chciałbym tu jednak wyjaśnić, że minimalny czas takiej inwestycji to 5 lat. Bardzo odradzam śledzenie notowań jednostek po ich zakupieniu, bo nabawisz się nerwicy, albo popełnisz głupstwo i w konsekwencji nie skorzystasz z ich dobrodziejstw. Moja rada, kupiłeś to zapomnij, że je posiadasz. To nie bezpośrednie inwestowanie na giełdzie w akcje kiedy nalezy je na bieżąco śledzić w celu odsprzedania na tzw. górce. Zwalcz ciekawość i sprawdzaj ich notowania co kilka miesięcy! Ja tak czynię. Pozdrawiam.
pchelek / 83.31.227.* / 2006-05-17 18:56
ja "stracilem" w moich funduszach 29.000. Znaczy sie od stycznia do maksymalnego poziomu naroslo mi ze ho! ho! [dobra bryczka], najwiecej w kwietniu i przez poczatek maja - ale to byly kosmiczne wzrosty - nieadekwatne do sytuacji na rynku - mysle ze spekulacyjne - spadkow sie spodziewalem bo wzrosty na funduszach sledze juz 5 lat i nigdy nie bylo takiego kosmosu jak w kwietniu. Następnie w kilka dni zjechało mi z górki - nie pierwszy raz zreszta - to jest normalne [nienormalne byloby brak spadkow]. Jednak te kosmiczne pieniadze to były 'zarobione" bez ruszania sie z domu więc "strate" przyjąłem pogodnie i jutro ide dokupić kolejne fundusze akcji. Są w dołku wiec straty szybko sobie "odbije". Tylko spokój i mocne nerwy - bez paniki - gielda wroci na swoje pozimy - musi wrocic. Wlasnie po to sa spadki [tak ja mysle] - by cykory i ludzie strachliwi sprzedali swoje udzialy by inni mogli zarobic
GRUNWALD / 213.25.23.* / 2006-05-17 14:02
SPOKOJNIE, TYLKO SPOKOJNIE! JA MAM ZAINWESTOWANE LEKKO PONAD 100 TYS W FUNDUSZE AKCYJNE ARKI I PO OSTATNICH SPADKACH TEŻ SIĘ PRZERAZIŁEM BO "STRACIŁEM" OK 6 TYŚ PLN, ALE NIE ODSPRZEDAŁEM JEDNOSTEK Z NADZIEJĄ NA DALSZE WZROSTY. ZAŁOŻYŁEM, ŻE NA EWENTUALNE RUCHY GIEŁDOWE MOGĘ PRZEZNACZYĆ MAX 7% WARTOŚCI RACHUNKU, JEŚLI ZMIANY BĘDĄ OSCYLOWAŁY W RAMACH TYCH 7% NIE WYCOFAM SIĘ - A MAM APETYT NA DUUUZY ZYSK. POZDRAWIAM I ŻYCZĘ WYTRWAŁOŚCI.
skrucz / 83.16.119.* / 2006-05-16 20:42
inwestycje w fundusze akcji to min. czas 3 miesięcy jeżeli nie masz stalowych nerwów to proponu fundusze stabilnego wzrostu teraz jednak trzeba poczekać na odreagowanie i jeśli brak ci cierpliwości to odsprzedaj jak tylko pojawi sie plus powżej zainwestowanej twojej kwoty MOZE będzie to już za tydzień
m4tek / 2006-05-18 19:18 / portfel
z tymi 3 miechami to trochę przesadziłeś. ja bym proponował ze 3 lata potrzymać...
Redakcja forum / 2006-05-16 20:47 / Administracja forum
Prosimy skrucza o adres - wyslemy upominek za poradę.
junior / 2006-05-16 21:27
dzięki troche mnie uspokoiłeś , ale czy tak wielkie spadki idzie odrobić w tydzień przy spadku cen miedzi, paliw i wzroście dolara ???
skrucz / 2006-05-16 22:25
nie wszystko kręci się wokół ropy inwestorzy nie lubią stagnacji i muszą znależ inne instrumenty finansowe w które mogą ulokować fundusze po za tym treba patrzec że nasza gospodarka ma realne podstawy rozwoju więc myślę że to realizacja zysów kwartalnych kapitalu spekulacyjnego a trzeba się oprzeć na tym że duże znaczenie ma kapitał funduszy emerytalnych który stabilnie zabezpiecza wahnięcia a jakoś wojny na horyzoncie nie widać żeby miało nastopić globalne tąpnięcie ALE totylko moja ocena
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy