Forum Polityka, aktualnościKraj

"Dość wyzysku". Kobiety wymawiają służbę

"Dość wyzysku". Kobiety wymawiają służbę

Money.pl / 2011-03-06 13:02
Wyświetlaj:
sceptyk / 2011-03-06 23:54 / Tysiącznik na forum
Dlaczego w manifach występują tylko kobiety agresywne, brzydkie, głupie i bez wdzięku?
Bo to nie są kobiety, tylko mężczyźni bez jaj.
Prawdziwe kobiety mają swoich mężczyzn, i tymi mężczyznami rządzą. A przy okazji rodzą im dzieci.
Feministki nienawidzą takich kobiet bo im ZAZDROSZCZĄ: urody, wdzięku i KOBIECOŚCI.
Kopernik był kobietą / 81.219.114.* / 2011-03-07 09:48
Amen. Dołożyłbym tylko takie maty (sic!) Hari.
ździcho / 213.146.39.* / 2011-03-07 00:11

Feministki nienawidzą takich kobiet bo im ZAZDROSZCZĄ: urody, wdzięku i KOBIECOŚCI.

To nie jest reguła. Moim zdaniem taka np. Manuela Gretkowska to bardzo ponętna babka. Ale ona nawet z tego sobie nie zdaje sprawy. Nie ma czasu zastanawiać się nad tym, bo z a swoja misję uznała być agresywną i pluć jadem. A podczas takich akcji faktycznie jest brzydka i nie przypomina kobiety.
Ze Śląska / 89.200.162.* / 2011-03-06 23:16
Dla kobiet ważne jest wykształcenie i pieniądze. Polska powinna zapewnic matkom małych dzieci płatne urlopy wychowawcze. Wszystkim matkom. Zamiast tych proponowanych żłobków.
Ważne, żeby kobiety nie żyły w nędzy dlatego, że urodziły dzieci. Czasem po 50 roku życia kobieta zostaje bez środków do życia. Wystarczy, że mąż umrze lub odejdzie.
Nie należy słuchac różnych filozofów bo to nie oni rodzą dzieci, tracą pracę i emeryturę.
Dawniej wiele kobiet było w tragicznej sytuacji gdy mąż nie dał pieniędzy na utrzymanie.
kws / 79.184.226.* / 2011-03-06 22:02
W czasię wojny i pokoju wygrywa technika.Niewiele kobiet ma wykształcenie techniczne.
dgen / 2011-03-06 19:16 / Tysiącznik na forum
nie rozumiem tej dyskusji o niższych wynagrodzeniach kobiet i mężczyzn...............
od lat prowadzę własną mikrofirmę (podobnie jak wielu moich znajomych - też kobiet) - moje dochody zależą wyłącznie od wkładu pracy, umiejętności i determinacji a nie od widzimisię jakiegoś "szefa".
drogie panie - jak chcecie pokazać co potraficie to nie narzekajcie tylko weźcie sprawy w swoje ręce i działajcie na własny rachunek
ździcho / 213.146.39.* / 2011-03-07 00:14

od lat prowadzę własną mikrofirmę

A tak z ciekawości dgen - zaczynałeś zupełnie od zera? Gwoli ścisłości, żeby odeprzeć ewentualny zarzut stronniczości: Jestem facetem i to nawet hetero.
tolerasta / 78.8.105.* / 2011-03-06 16:46
Kobiety do garów i do rodzenia dzieci! Kto będzie spłacał długi po rządach POwskich gangsterów?
A sodomici, leniwe lesby i wszelkiej maści lewackie zboki na odwykówkę - leczyć się!
niedowiarek2 / 109.243.84.* / 2011-03-06 14:48
Prof. Bogusław Wolniewicz (filozof):
„Cywilizacja Zachodu stoi na chrześcijaństwie, i że jego tradycje najpełniej i najlepiej wciela i przechowuje święty Kościół powszechny. Dlatego komu nasza cywilizacja miła, ten winien tego Kościoła bronić i go wspierać.”
„Największym wrogiem Kościoła jest „lewactwo”, to znaczy „nieprzeparta chęć do naprawiania świata według własnych wyobrażeń, nie liczącą się z realiami natury ludzkiej – a przez to skłonną, by swe zbawienne pomysły wdrażać pod przymusem. (...) Światowe lewactwo to międzynarodówka komunistycznych mutantów. W jakimś opętańczym szale dąży ona do zniszczenia cywilizacji Zachodu: do samych fundamentów. W tym dążeniu trafia na dwie główne przeszkody. Stanowią je dwie prastare instytucje naszego życia społecznego: rodzina i Kościół, Lewactwu są one obrzydłe, nie do zniesienia.”
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=1854
Kopernik był kobietą / 178.37.130.* / 2011-03-06 13:18
iii,,, orientalne lewactwo, córy Wandy Wasilewskiej i Włady Bytomskiej.Przed wojną policja mogła wystawić tzw.świadectwo moralności.
Obama = terrorysta / 77.237.3.* / 2011-03-06 13:02
Raz sierpem raz młotem czerwoną hołotę.
tesa1959 / 2011-03-06 14:38 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Uważasz, że to sprawiedliwe, gdy kobieta za tę samą pracę otrzymuje mniejsze wynagrodzenie od mężczyzny?
sceptyk / 2011-03-06 23:43 / Tysiącznik na forum
Podaj KONKRETNY przykład
Bo bez tego wasze lewackie wrzaski nadają się tylko do magla
Judith its you? / 81.219.114.* / 2011-03-06 14:58
Nie, ale uważam za debilizm i ssyństwo: uniseks i negowanie biologii kobiety, czyli skrócenie okresu połogu ,pracę młodych matek na ekonomicznie przymusowym pełnym etacie, targanie radosne ciężarów i bicie się po piersiach na ringu, i radosne zachwalanie samotnego macierzyństwa.Statystyka pani powie,którym kobietom amputuje się najczęściej piersi.Polecam
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-06 14:43

Uważasz, że to sprawiedliwe...

Ja nie uwazam.
Czy Pani uważa gdy kobieta za tę samą pracę otrzymuje większe wynagrodzenie od
mężczyzny to jest sprawiedliwe?
tesa1959 / 2011-03-06 14:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Moje pytanie było skierowane do
Obama = terrorysta

Odpowiadając na Twoje pytanie - oczywiście, że nie jest sprawiedliwe. Wynagrodzenie powinno zależeć od umiejętności, sumienności itp. a nie od płci.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-06 15:04
Ja wiem do kogo Pani skierowała pytanie.
Jednak pisząc swój komentarz nie chciałem być przez Panią źle zrozumiany.

Wynagrodzenie powinno zależeć od umiejętności, sumienności itp. a nie od płci.

No właśnie.
To co Pani napisała wcześniej wynika z danych statystycznych. (kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni)
W jaki sposób dane statystyczne o wynagrodzeniu kobiet i mężczyzn biora to pod tą sumienność, umiejętność itd?
tesa1959 / 2011-03-06 15:21 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie biorą. Z założenia, gdy jest przyjmowana do pracy kobieta, otrzymuje niższą płacę (słaba płeć :)). W przeważającej większości kobieta jest postrzegana jako gorszej jakości pracownik, bo od razu zakłada się, że a to dzieci, a to choroby i nie wiadomo co jeszcze.
marynarz098 / 2011-03-06 17:27 / Tysiącznik na forum
Tesa czs ty zwariowala!!!.....nie zdajesz sobie sprawy, z tego ze nie wygrasz w tej bezsensownej dyspucie. ale ja ci cos powiem.....Swiat sie zmienia, w najwiekszej firmie przewozowej Maersk, kapitanami tez sa kobiety i zarabiaja tak samo jak panowie kapitanowie. Pomimo, ze jest to kropla w morzu, to jednak powoli, powoli, cos sie zmienia. Angela Merkel tez pewnie nie ma mniej niz jej poprzednik. Powoli, powoli................... Gentlemen’s ....obciach.
tesa1959 / 2011-03-06 17:39 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Może zwariowałam :) Ale raczej dziś mam dzień, gdzie trochę chcę się podroczyć. Świat zupełnie na serio jest nudny.Wiem, że się zmienia i bardzo się z tego cieszę. Moja córka też zarabia tak jak mężczyźni w marketingu, co nie oznacza, że wszędzie tak jest.
marynarz098 / 2011-03-06 17:51 / Tysiącznik na forum
Nie wszedzie tak jest i nie wszedzie bedzie.

Ale ja nierozumiem o co chodzi faceta, pewnie maja zony, i pewnie niektore pracuja, co???zaden z nich niechcialby, by zona przynosila do domu wiecej pieniazkow........nawet wtedy, gdy w piekarni nie bedzie nosila workow z maka........ tylko sie ciszyc, gdyby tak bylo.....wiecej kasiorki to po pierwsze dla wspolnej rodzinnej korzysci, a jak zona nie zmeczona by z pracy wrocila i usatysfakcjonowana z zarobkow, to i figle-migle by jeszcze do tego byly.

Ale widze ze panom, nie zalezy, ani na kasie, ani na sexie.
tesa1959 / 2011-03-06 18:15 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Może ucierpiałaby męska duma, że to żona więcej zarabia?
marynarz098 / 2011-03-06 18:34 / Tysiącznik na forum
no wiesz, jaka duma???
tesa1959 / 2011-03-06 18:39 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Niektórzy to mają!!!
marynarz098 / 2011-03-06 18:40 / Tysiącznik na forum
chyba w zaniku, jak i j.......ka.
tesa1959 / 2011-03-06 18:50 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Rozwijasz się :)))
marynarz098 / 2011-03-07 17:08 / Tysiącznik na forum
Kobiecy gabinet cieni. Huebner na czele

A moze tym paniom by sie poprzygladac??? Gdzie facet nie moze........tam kobiete wysle:-)

Gabinet cieni ( szkoda ze media tak to glupio nazwaly0składa się z przedstawicielek Rady Programowej Kongresu Kobiet. Oprócz Huebner, weszły do niego także: prezydent PKPP Lewiatan Henryka Bochniarz jako wicepremier oraz minister rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności, prezes Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej Teresa Kamińska jako wicepremier i minister rozwoju regionalnego i spraw wewnętrznych, prof. Małgorzata Fuszara z UW jako minister ds. równości płci i przeciwdziałania dyskryminacji, Jolanta Kwaśniewska jako minister spraw zagranicznych, prof. Magdalena Środa z UW w roli ministra edukacji, nauki i sportu, eurposłanka Lena Kolarska-Bobińska jako minister energii, środowiska i rolnictwa, Henryka Krzywonos-Strycharska w roli ministra pracy i spraw socjalnych oraz szefowa Federacji na Rzecz Kobiet i Planowania Rodziny Wanda Nowicka jako minister zdrowia.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-06 15:35

gdy jest przyjmowana do pracy kobieta, otrzymuje niższą płacę

Na jakiej podstawie Pani tak twierdzi?
Czy tak Pani postępuje przyjmując kobiety do pracy?
tesa1959 / 2011-03-06 15:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ja nie przyjmuję do pracy, bo nie mam takich kompetencji. Kiedy byłam przyjmowana po raz pierwszy do pracy w szkole (12 lat temu) nie dostałam nawet 1/2 etatu, tylko 1/3 ponieważ dyrektor powiedział mi wprost, że pracujący na równorzędnym stanowisku mężczyzna musi mieć nadgodziny, bo powinien zarobić na rodzinę. Ja też miałam rodzinę (troje dzieci,a on dopiero spodziewał się pierwszego). To z mojego doświadczenia. W naszej piekarni kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni, wiem o tym, bo mam tam znajomych.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-06 15:50

nie dostałam nawet 1/2 etatu, tylko 1/3 ponieważ dyrektor
powiedział mi wprost, że pracujący na równorzędnym stanowisku
mężczyzna musi mieć nadgodziny, bo powinien zarobić na rodzinę.

Czyli nie płacono Pani mniej za tą samą pracę tylko płacono mniej bo Pani krócej pracowała.

W naszej piekarni kobiety zarabiają mniej niż mężczyźni, wiem o tym, bo mam tam znajomych.

Tylko czy te kobiety i mężczyźni w tej piekarni wykonują taka samą pracę?
Założę się że ciężkie skrzynie noszą mężczyźni.
tesa1959 / 2011-03-06 17:36 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Akurat w szkole nie ma różnicy w wysokości pensji, za to bywa tak, że kobiety nie mają możliwości mieć całego etatu, czy nawet pół, podczas, gdy mężczyzna ma nadgodziny. Uważasz, że to sprawiedliwe? W obecnej szkole jesteśmy traktowani równo.
Co do piekarni. Tu wiem na pewno, że wykonują tę samą pracę.Mamy piekarnię ze sklepem przyzakładowym czynnym 24 godz. na dobę przez 7 dni w tygodniu. Na hali produkcyjnej są kamery, a w sklepie monitory, przez które kupujący mogą obserwować pracę piekarzy. Worki z mąką, chleb do sklepu wożą jednakowo mężczyźni i kobiety. Dziś nikt nie dźwiga na plecach.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-06 23:51
Niech Pani będzie.
Jeśli jest Pani, z tym przeświadczeniem o swojej (kobiecej) krzywdzie, łatwiej żyć to niech się Pani nie zmienia i dalej kontynuuje tą drogą.
Powodzenia.
Ciekawe czy jak wybuchnie wojna to też się Pani będzie martwić że nie może Pani iść na front i walczyc własną piersią o wolność ojczyzny.
tesa1959 / 2011-03-07 00:05 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ależ ja nie biadolę, tylko wypowiadam się w tej kwestii. Wiem, że ten problem nie dotyczy tylko naszego kraju. W Austrii też kobiety zarabiają mniej od mężczyzn (przeczytałam o tym dzisiaj), co nie znaczy, że tak powinno być.. Na wojnę nie pójdę, bo nigdy nie byłam żołnierzem (choć bardzo chciałam, ale za moich czasów to nie był zawód dla kobiet - a więc coś się zmieniło na lepsze w dyskryminacji). Mam nadzieję, że do wojny nie dojdzie, ale jeśliby nawet doszło, to zapewniam Cię, nie będę bierna. W czasie wojny walczy się nie tylko na froncie z bronią w ręku.
@@@ / 87.207.29.* / 2011-03-07 00:54
Czy Pani wie ze modelki za chodzenie po "wybiegu" zarabiaja 10x wiecej niz modele chodzacy po tym samym "wybiegu"
tesa1959 / 2011-03-07 08:17 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Nie wiedziałam, ale to mnie akurat nie dziwi, bo to "zawód" bardziej damski w tym sensie, że moda damska jest bardziej różnorodna i jest też większe zapotrzebowanie. Mimo to uważam, że ten sam zawód + te same umiejętności + efekty pracy powinny być wynagradzane jednakowo. Jak widzisz, nie bronię kobiet, tylko sprawiedliwości.
Ale że aż 10x to niesprawiedliwe!!!
ździcho / 62.244.152.* / 2011-03-07 09:05
@tesa i @@@
Właśnie oboje wykazaliście ta dyskusją, że coś takiego jak dążenie do tzw. RÓWNOUPRAWNIENIA w ogóle nie istnieje. To jest taka zakamuflowana nazwa rzeczywistego zjawiska, którym jest WALKA PŁCI O DOMINACJĘ.
tesa1959 / 2011-03-07 09:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Ale ja akurat nie walczę o dominację tylko chciałbym sprawiedliwości w tym względzie.

Najnowsze wpisy