Forum Forum prawnePracy

Dostałem umowe o prace, czy jest zgodna z prawem?

Dostałem umowe o prace, czy jest zgodna z prawem?

Artuśiek / 79.184.32.* / 2009-05-19 00:06
Witam, mam pracodawce, ktory bardzo wiele osob juz oszukal, wole dmuchac na zimne i chce zapytac czy umowa o prace ktora mi przedstawil jest w stu procentach zgodna z prawem i czy nie oszukuje mnie w ktoryms jej punkcie. oto jej tresc:

***************************************************************
Umowa o pracę zawarta na czas określony

zawarta w dniu .............................................. w ........................................................ pomiędzy:
1. ...............................................................................................................................................
(nazwa i siedziba pracodawcy)
zwanym dalej Pracodawcą, reprezentowanym przez: ..................................................................
.....................................................................................................................................................
(imię i nazwisko, stanowisko)
a
2. Panem(nią) ...............................................................................................................................
(imię i nazwisko, adres)
zwanym dalej Pracownikiem.
o następującej treści:

1. Pracodawca zatrudnia Pana(nią) ................................................................. na stanowisku ..................................................................... w wymiarze .....3/4....... etatu. Pracownik zobowiązany jest do świadczenia pracy od poniedziałku do piątku w godzinach …9-15……

2. Pracownikowi powierza się następujące obowiązki ..................................................................................................................................................................................................................................................................................................
(należy podać rodzaj powierzonych obowiązków)


3. Jako miejsce wykonywania pracy ustala się ......................................................................., a dniem rozpoczęciem pracy jest ..........................................


4. Pracownik otrzyma wynagrodzenie zasadnicze w wysokości ....957zl(brutto), 733,47 (netto).............. za miesiąc, płatne z dołu, do pierwszego wtorku następnego miesiąca.

5. Wysokość zasiłku chorobowego to 80% wynagrodzenia zasadniczego.

6. Pracownikowi przysługuje urlop w wymiarze 20 dni w roku kalendarzowym.

7. Umowę zawiera się na czas określony, tj. od dnia ......................... do dnia ..........................

8. Każda ze stron może rozwiązać umowę przed upływem terminu określonego w pkt. 7 lub niedotrzymania warunków pkt. 4 za dwutygodniowym wypowiedzeniem.

********************************************************************

zakropkowane miejsca sa wypelnione w calosci, tutaj zapisalem tylko tresc tych, ktore maja jakies znaczenie. Prosze o szybka porade bo dalem odpowiedzi ze z decyzja "musze sie przespac". A powodem teog jest fakt, ze chce sprawdzic czy z umowa jest wszystko okej.
po / 93.105.86.* / 2009-05-19 21:47
Witam.Brak jest wymiaru czasu pracy w miesiącu ,tygodniowo. Sformuowanie od 9 do 15 jest nieprecyzyjne .Może to być dowolna liczba godzin,a dyspozycyjnym trzeba być cały czas.
Pkt 4.powinien brzmieć wyplata wynagrodzenia następuje w pierwszy wtorek następnego miesiąca za miesiac poprzedni.

Najnowsze wpisy