Forum Polityka, aktualnościKraj

Dostałeś dotację na e-biznes? Przygotuj się na walkę

Dostałeś dotację na e-biznes? Przygotuj się na walkę

Wyświetlaj:
@bankrut / 88.220.176.* / 2011-07-17 11:04
Ja prowadziłem @-biznes za własne pieniądze, a konkretnie handel. Niestety wycięła mnie konkurencja z dotacji. Zaniżanie cen, wyprzedaże poniżej cen importerów...
Powiem krótko ; DOBRZE WAM TAK :))) życzę wszystkim p...ym @biznesmenom-dotacyjnym wielu kontroli z NIK-u i zwrotu 100% dotacji z odsetkami !!!!!!!!!
gregomy / 82.146.243.* / 2011-07-14 22:19
W każdym innym działaniu jest podobnie. Niestety dokumentacji się nie uniknie i trzeba do niej przywiązywać dużą wagę. Jak pokazuje wpis JAEKULCOPYAS warto wydać parę złotych na pomoc w zarządzaniu projektem i jego rozliczaniu.
Wiechs / 81.219.27.* / 2011-07-14 16:43
Na szczęście ten idiotyczny eurokomunizm pieprznie jak były Związek Radziecki. To kwestia najbliższych lat. A może nawet wcześniej.
Takiego marnotrastwa: sił ludzkich, środków pieniążnych, czasu, itp. jeszcze w historii nie było. Może można to porównać do schyłku Cesarstwa Rzymskiego.
kajajejsjajdejja / 85.222.24.* / 2011-07-14 15:18
Ciekawe ile z tych firm przetrwa nastepne 5 lat , ja stawiam ze 3% nie wiecej , moze ktos sie chce zalozyc ?
JAEKULCOPYAS / 85.222.24.* / 2011-07-14 15:27
Tak - to co w artykule jest to szczyt góry lodowej, jestem z pierwszego naboru. I co mam - ano mam cale g.
Mam fajny, prawdziwy, zrealizowany projket, nie wiem czy stety czy nie stety ale realizowalem projket a nie dokumnety.
Z tego co wiem sa wsrod nas ci co dbali tylko i wylaczenie o kwity i maja wlasnie kwity a nie maj projektow zrobionych.
Maja nawet takie kwity na to ze zatrudniali pol rodziny w projekcie ale hehe na to jest proste tzw obejscie bo wystarczylo umowic sie z jakims podmiotem ktory zatrudni rodzine a bedzie swiadczyl uslugi, nastepnie trzeba bylo zrobic cos jak konkurs ofert i po przepisie (ciekawe ilu prawnikow w rzadzie nad tym myslalo pewnie poszlo z 1000 godzin pracy :) co nas to kosztowalo , z paredziesiat tys zlotych).
Ja Niestety bylem za uczciwy i jako prezes zarzadu pracowalem przy projekcie przez 2 lata,
i koszty zwiazane z moim wynagrodzeniem (a pobieralem 8000 PLN) poszly do piachu jako koszty nie kwalifikowane.

Do tego PARP rozliczyl mi te koszty w etapach 1-3 a teraz przyslala pismo zeby to zwrocic i wycial wsystko do konca.
Ciekawe parawd - ?
I nie pomagaja wyjasnienia ze przeciez caly projekt jest w mojej glowie i musze byc w tym projekcie bo kto inny jest w stanie przelac to do designu czy pozniej do softwaru.

Poza tym ze mi obicieli to do tej pory nie mam rozliczonych 3/4 projektu. A koszty dawno juz byly.

A teraz uwaga,
spodziewajcie sie kontorli NIK, tam dopiero bedzie cie musieli sie wykazac dokumnetacja,
Np nie wiem czy wiecie ale jak powinnisie sobie robic notatki ze spotkan i je podpisywac, w innym przypadku zle realizujecie umowe.

Wiec podsumowujac :
po 3 latach od startu mam zwrot na poziomie 20% i mam zwrocic do PARPU okolo 100k ktorych nie mam i do tego mam pozyczke do splacenia na 450k .

Wiec siedze w czarnej dupie, aa zdobylem jeszcze ostatnio paszport do eksportu projket na 400k gdzie 200 zostanie zrefundowane ....
Ale wiecie co mam to w dupie nie podpisuje tej umowy, bo zlodzieje znowu mnie wykiwaja.

pozdr was
POIGOWIEC
Stańczyk / 89.77.68.* / 2011-07-14 18:12
Ale projekt chyba coś dał zarobić na wolnym rynku ze sprzedaży? Zatem się powinno zwrócić w ten sposób.

Najnowsze wpisy