Forum Polityka, aktualnościKraj

Dostaniemy 60 mld zł. Tusk powie więcej niż: Yes! Yes! Yes!

Dostaniemy 60 mld zł. Tusk powie więcej niż: Yes! Yes! Yes!

Wyświetlaj:
waz(USA) / 64.21.123.* / 2008-12-22 03:46
Czyli de facto cale to powyzsze mambo jumbo, czyli chupla albo humbug, jakby powiedzial Witkiewicz , sprowadza sie do tego, ze polska gospodarka pozostaje stara, przestarzala gospodarka, ktora zanieczyszcza srodowisko naturalne i jest, chyba tylko pod tym wzgledem, "konkurencyjna".

Zamiast myslec kreatywnie, opracowywac nowe technologie i rozwiazania, politycy nawzajem chwala wzajemne "sukcesy" w trzymaniu sie kola ratunkowego, ktore predzej czy pozniej i tak musi sie rozleciec. Hurra panowie - kominy dymia! Ciezki przemysl pracuje!
theryj / 79.185.16.* / 2008-12-13 07:48
wykorzystać to na żródła geotermalne to jest nasza przyszłość
DA-old / 217.172.247.* / 2008-12-12 23:26
Dlaczego od razu takie wielkie słowa!!!

Dla mnie to nic innego jak uchylić się od zapłacenia nieistniejącego długu. A kto jest naciągaczem? Ci sami, którym idea komuny europejskiej przyświeca najjaśniej. Więc fetować nie ma powodu. Lepiej wyczulić receptory na wiatr socjałów coraz śmielej zalewający już nie tylko Europę.
Marek384 / 81.157.88.* / 2008-12-12 21:01
Czy ktoś wie co się stanie z pieniędzmi, które jakiś kraj zapłaci za przekroczenie limitu? Czy z tego będzie się finansować emerytury (wyższe w krajach bogatych, niższe w biedniejszych). Czy te pieniądze wrócą do tego kraju z przeznaczeniem na restrukturyzację? Bo to, że z tych pieniędzy utrzyma się też grupa urzędników, to nie ma wątpliwości.
Metry_pl / 2008-12-12 21:05
Nie wiem ile w tym prawdy, ale wspominało się ostatnio o dopuszczalnych limitach dla poszczególnych krajów UE. Gdy będzie nam groziło ich przekroczenie, będziemy mogli uszczknąć coś z limitu np. Francji. Oczywiście płacąc im za to :)
Marek384 / 81.157.88.* / 2008-12-12 21:13
Dzięki. Dopiero dzisiaj zacząłem się zagłębiać w ten temat.
Gremster / 82.160.38.* / 2008-12-12 23:48
więc jeśli się zagłębiasz w temat to przeczytaj koniecznie ten artykuł o "globalnym ociepleniu"
http://www.polityka.pl/idzie-zimno/Lead30,936,251186,18/
Metry_pl / 2008-12-12 20:03
Jak myślicie, kto wybuduje w Polsce elektrownię atomową. Koreańczycy, czy Francuzi? ;) Zgadniecie za pierwszym razem.
acomitam / 83.11.114.* / 2008-12-15 13:27
Powiem w ciemno, że pewnie Francuzi. Z nimi zawsze robiliśmy świetne interesy, czy może lepiej byłoby powiedzieć oni na nas. Że wspomnę za PRL-u autobus Berliet, który nie chciał jeździć, komputeryzację naszej skarbówki przez BULL'a, sprzedaż TP SA i będące tego faktu konsekwencją dojenie Polaków. Pewnie parę innych świetnych interesów można by wymienić.
Gremster / 82.160.38.* / 2008-12-12 19:30
co za kompletna bzdura... nawet jeśli przyjmować za słuszny protokół z Kioto na którym opierają się unijne dyrektywy i pakiet klimatyczny (co swoją drogą uważam za totalne szarlataństwo aby kazać ludziom płacić za emisje co2... przecież najbardziej środowisku szkodzą gazy które nie są naturalnie wchłaniane przez nie.. a co2 gazem wchłanianym jest!... rośliny sie nim "żywią" więc kiedy będzie go więcej wtedy bujniej urosną...) to Polska podpisując sie pod tym protokołem zobowiązała się do zmniejszenia o 6% wartości emisji w stosunku do emisji z roku 1988!! a nie o żadne 25%... idąc dalej te 6% już dawno u nas zostało zrealizowane ... nie przez nasze działania ale przez zmiane w gospodarce w wyniku któej padło u nas dużo ciężkiego przemysłu no i nasza emisja obecnie jest mniejsza w porównaniu do 1988 roku aż o 33%!!!!!!! więc nasze wątpliwe zobowiązanie wypełniliśmy z naddatkiem!!!! To państwa zachodnie przez te lata ciągle się rozwijały i zwiększały swoją emisje no i teraz tym pakietem klimatycznym chcą zmusić inne państwa do zafundowania im tej obniżki bez właśnie zaciskania pasa przez nich.... Odgórnie ustalone przez KE limity były tak przydzielone że Francja by je nawet swobodnie sprzedawała a więc nie obniżyła by emisji nawet o jote! Jest to niebywała hipokryzja, cwaniactwo, bezczelność abyśmy my jeszcze bardziej ponosili koszty ich rozwoju... nasz rząd w ogóle powinnien stanąć okoniem i powiedzieć pier*** się my naszą emisje już zmniejszyliśmy zgodnie z protokołem z Kioto..... bo w obecnej chwili wychodzi na to że nasze obniżenie do 2020 roku w porównaniu z 1988 rokiem wyniesie blisko 50%. Jako kraj emitujemy mniej jak Francja i Niemcy... na obywatela również mamy mniej od nich i jeszcze mamy przypinać pasa..... precz z Unią!!!!!!!
jagr / 80.52.178.* / 2008-12-14 14:53
Nie tylko mniej emitujemy niż Francja i Niemcy ale nawet mniej niż USA. Wpis bardzo rozumny ale po co ta końcowa próba wejścia w szereg z państwami o wiele razy większych gospodarkach.Czy nawet rozumnych Polaków nie opuszcza megalomania wielkości Polski.
raq / 2008-12-15 09:46 / Bywalec forum
Ja tam widzę zasadność porównania z Francją, która całość energetyki ma atomową (0 emisji co2), gdzie Polska w całości opartą na węglu, nie jest wcale tak oczywistym że mamy mniejszą emisję, napewno nie per capita. Więc nie czepiaj sie tak :)
Marek384 / 81.157.88.* / 2008-12-12 19:44
Co do jednego się zgadzamy: główne zadanie pakietu klimatycznego to nie ochrona klimatu tylko narzędzie wymierzone w kraje słabsze, tak aby się nie rozwinęły, bo wtedy stanowiłyby zagrożenie. (Chociaż swoją droga dobrze, że metoda nie stanowi zagrożenia dla środowiska naturalnego). Ale stało się Unia ma pakiet, czyli jakieś narzędzie polityczno-gospodarcze. Jak tym narzędziem będzie się posługiwać, żeby gnębić kraje rozwijające się? Ja wymyśliłem, że wprowadzi cła na towary od krajów, które nie mają podobnych pakietów. Czy ktoś ma jakieś pomysły. Nazwijmy je 'pomysły patriotyczne' bo jesteśmy w UE i racze z niej nie wyjdziemy. A to co Polska ugrała to okres przejściowy, dobre i tyle.
Gremster / 82.160.38.* / 2008-12-12 19:52
żadne dobre i to!? ... dlaczego mamy sie zgadzać na coś co z założenia jest dla nas niedobre i dodatkowo jeszcze nieuczciwe?? kurde czym więcej przyglądam się polityce i ekonomii tym bardziej chce mi się płakać że Polska leży w europie.... i że jesteśmy związani z tym padłem WE....
Marek384 / 81.157.88.* / 2008-12-12 20:31
Polska swojego położenia nie zmieni. Polacy nie zmienią swojej mentalności. Radzić sobie trzeba jakoś. Jeżeli Polska nie byłaby UE, to może by dziś przypominała Ukrainę, albo Białoruś. UE nie jest zbawieniem, wydaje się być koniecznością. Pewnie, że lepiej gdyby Polska była samodzielnym, niezależnym krajem. Jednak wydaje się, że ten naród już tego nie osiągnie.
Natomiast pakiet przejściowy, to lepsze niż brak pakietu przejściowego. Czy protokół jest dla Polski niedobry. Szczerze mówiąc nie wiem. Nie wiem bowiem co unia dalej z tym będzie robić.
Pajchiwo / 2008-12-12 21:03 / Tysiącznik na forum
100% zgody.
Mam tylko jedną uwagę - nie doceniamy dwóch rodzajów lobby.
1. Firm, które poniosły koszty na tworzenie "ekologicznych" technologii i teraz chcą ich zwrotu.
2. Firm, które już zainwestowały kasę w nowoczesne technologie i dostają po tyłku, bo produkcja starymi metodami - bez ponoszenia kosztów - jest tańsza (przy naszych karach oczywiście).
Te firmy mocno prą w pakiet klimatyczny, bo zapewnia im zysk...
Marek384 / 81.157.88.* / 2008-12-12 21:20
W pierwszej kolejności daje możliwość przetrwania na rynku. Dopiero potem zysk. Tylko ile w tym złego a ile dobrego? Może właśnie pora, żeby w Europie gospodarka się zmieniła. Żeby właśnie zacząć wykorzystywać rozproszone źródła energii. Może to jest następny etap rozwoju cywilizacji technicznej. A nie możemy przestawać się rozwijać, bo kraje z innych regionów świata depczą nam po piętach. Chcemy czy nie, zostaliśmy zaproszeni do tej grupy.
Pajchiwo / 2008-12-12 21:45 / Tysiącznik na forum
Może.
Nie neguję potrzeby zmian - moim zdaniem jesteśmy już na poziomie rozwoju umożliwiającym realne inwestycje w ochronę środowiska.
Chodzi mi raczej o ściśle ekonomiczny aspekt całej tej sprawy i podejście do niego.
Mówi się wiele i o ekonomicznej części, ale nie uwzględnia się w tych rozmowach interesu naprawdę dużych graczy.
Marek384 / 81.157.88.* / 2008-12-12 21:55
To już są sposoby uprawiania polityki.
Osobiście uważam, że dla Polski ten pakiet może być i dobry i zły. A jaki będzie - to zależy głównie od nas samych.
Pajchiwo / 2008-12-12 23:22 / Tysiącznik na forum
No nie do końca się akurat tu z Kolegą zgadzam.
Mówi się wiele o tym, że partie "mówią głosem społeczeństwa" robi się badania, dopasowuje partyjne opinie i porusza problemy takie jakie interesują docelowy elektorat, ale powiedzmy sobie wprost - to są tylko ramy i to zewnętrzne.
To, że zostanie poruszony jakiś problem nie znaczy, że zostanie sensownie załatwiony.
Może być nośny medialnie i "poprawny politycznie" dla ugrupowania które ma w ręku dane medium, ale gdy jego użyteczność przestanie być istotna lub jest coś bardziej "poprawnego" wyrzuca się go w kąt.
A co jeśli nie będzie "głos obywateli" szedł w parze z interesem partii lub ludzi, którzy na nią (lub wybory) wyłożyli kasę?
Partyjniacy są przecież ludźmi skłonnymi (nie za darmo - bynajmniej) do uległości we wszystkich prawie kwestiach (wielokrotnie to udowadniały wszystkie właściwie istniejące w Polsce ugrupowania).
I co z naszym klimatem?
Czy ktoś się będzie nim zajmował więcej niż tyle, zeby ochronić interesy tychże przyjaciół?
Nie...
Tak to widzę.
Marek384 / 81.156.152.* / 2008-12-13 00:05
Trudno się nie zgodzić. Mniej więcej to miałem na myśli pisząc o sposobach robienia polityki...
Chybyk / 213.158.199.* / 2008-12-12 19:11
Trochę nie rozumiem, dlaczego tak strasznie wszystko krytykujecie. Ja wiem, że to główna cecha Polaków, ale powinniśmy się cieszyć, bo tak naprawdę pan Tusk i pan Kaczyński (którego polityki zagranicznej nie rozumiem, bo chyba jej nie ma:P) postanowili nie robić scen i wywalczyć coś, co jest bardzo bardzo ważne dla naszego kraju. I komentarze w stylu "Tusk w 2020 bedzie mial nas w dupie" sa calkowicie nieuzasadnione, bo uwierzcie mi, głównie dzięki niemu Polska najlepiej wybrnęła z sytuacji w jakiej się znalazła. Jest sukces, cieszmy sie, przestańmy narzekać i pokazywać, że mamy jakieś kompleksy! :)
pan władek / 85.222.86.* / 2008-12-12 20:33
chybyk a mógłbyś/mogłabyś wskazać założenie polityki zagranicznej premiera?
bblue / 151.92.176.* / 2008-12-15 11:08
Nie kłócić sie ze wszystkimi państwami ościennymi, nie obrażać na wszystkich przywódców i nie udawać wszechwiedzącego i najważniejszego - kto ja to nie jestem? Może tylko dzieki temu że mamy premiera który jest zgodny, tolerancyjny i da się z nim porozumieć, ktokolwiek z Unii i naszych sąsiadów chce jeszcze z nami rozmawiać?
Oj panie Władku, panie Władku, czasy "sąd sądem a sprawiedliwość musi być po naszej stronie" skończyły się wraz z Kargulem i Pawlakiem...
Gremster / 82.160.38.* / 2008-12-12 19:33
puknij się w łeb... sukces... Tusk???? to jest sługus europejski... a włąściwie niemiecki który nas sprzedaje na każdym kroku... dodatkowo kłamiąc bezczelnie że jest liberałem.... żygać mi sie chce jak go widze.... a kiedyś tak poważałem tego gością i popierałem.... błędy młodości.... zobaczyło sie co robi a nie co mówi i odrazu widać jaki z niego człowiek
bblue / 151.92.176.* / 2008-12-15 16:03
Naprawdę wolisz kaczora albo obu nie daj Boże??? Jeśli tak to wszystko jasne...Sługus mówisz...A czym, jest bycie prezydentem czy premierem? Wywyższaniem się nad wszystkimi dookoła czy służbą? Ja tam wole żeby premier dogadywał się z wszystkimi i żeby tacy popaprańcy jak ty nazywali go sługusem niż miałby taki mały kaczy kuper (takie zero bez żadnych osiągnięć, tchórz i pyszałek) wysiadać z samochodu w Brukseli i ominąć szerokim łukiem człowieka który chciał podać mu rękę...Chyba nie był godny...I tak miał szczęście że nie usłyszał "spieprzaj dziadu"...
A gdzie wasi rosyjscy agenci pisomatoły??? Przecież niedawno te fora zalane były opowieściami o strasznych agentach sowieckich, którzy zagrażają Polsce???Teraz są niemieccy? Jeszcze zostali amerykańscy...Też na pewno zagrażają Polsce...Jeszcze agenci agentów czyli agenci polscy...W ogóle sami agenci są w kraju...Radzę wszystkim z agentowa obsesja spakować się i wyjechać bezpowrotnie gdzieś daleko...Najlepiej do Gruzji razem ze swoim wypchanym jak balon pychą mini prezydencikiem...
raq / 2008-12-15 09:37 / Bywalec forum
Przecież to ptactwo ciągle krzyczy ze Tusk to liberał, mimo że to taki sam socjalista jak ptactwo.
Marek384 / 81.157.88.* / 2008-12-12 19:22
Ja tyko próbuję dociec, z perspektywy szarego obywatela, czemu ma służyć ten pakiet. Bo co zmieni w skali świata 20% europejskiej emisji?
Zieony / 89.78.215.* / 2008-12-12 19:56
Nic nie zmieni !!!!!
skład powietrza to tlen+azot 98 % inne gazy bez co 2 to 1,5 %-1,75
natomiast co2 to 0,25 % do 0,50 %, Jaki ma wpływ co2 na zmiany klimatu żadnego.... Orvell napisał mówienie o prawdy w czasach powszechnego kłamstwa będzie rewolucyjnym aktem !!!
raq / 2008-12-15 09:41 / Bywalec forum
Gratuluje świetnego rozumowania, naprawdę genialne w swej prostocie, jak czegoś mało to nie szkodzi, bo to przecież 0,5%. A teraz idź sobie zrób koktajl z 0,5% cejanku!! Nie mówie że to coś zmieni (zmniejszenie emisji co2), bo wątpie, ale takich durnych wypowiedzi nie trawię.
Marek384 / 81.157.88.* / 2008-12-12 20:34
Dzięki za udział w wątku. Podrzuć jeszcze pomysł. Jak posługiwać się takim narzędziem politycznym, jak ten pakiet klimatyczny.
Marek384 / 81.157.88.* / 2008-12-12 17:25
Co zmieni fakt, że w Europie ograniczy się emisję C02 o 20%, gdy reszta świata tego nie zrobi?
Rzecz w tym, że trzeba bronić rynek przed produktami z Chin, Indii, Brazylii, jak i USA. I trzeba jakoś elegancko wprowadzić cła. Europa ograniczy emisję i dalej będzie dobrze funkcjonować i będzie miała moralne prawo zatrzymać napływ towarów z krajów, które tego nie zrobiły. I gdyby Polska znalazła się poza tą grupą, to też za 10 lat niczego by nie mogła wyeksportować do EU.
Co wy o tym myślicie? Sedno sprawy czy totalna bzdura?
full / 91.192.197.* / 2008-12-12 18:02
Totalna bzdura. Klient kupuje tańszy towar i ma gdzieś towary drogie obłożone podatkiem od "ocieplenia klimatu". Mam na myśli oczywistą oczywistość, że cena energii z "odnawialnych" jest droga i będzie przenoszona na ceny towarów i usług.Wszelkie cła i inne restrykcje dotkną zwyczajnego Kowalskiego a biurokraci zarobią swoje.
Marek384 / 81.157.88.* / 2008-12-12 18:41
Klient kupi zawsze tańszy towar. Prawda. Cała sprawa w tym jak zmusić europejskiego klienta, aby kupował droższy towar wyprodukowany w Europie, tzn. jak elegancko wprowadzić cła.
pita1 / 85.222.91.* / 2008-12-12 17:05
to zdjęcie jest bardzo ciekawe.Ten sposób siedzenia Pana K., to odwrócenie swojej uwagi od otoczenia i zamknięcie się w rozmowie z Panem T.
; proszę jestem niech mnie nikt o nic nie pyta, chyba ,ze tylko po polsku.
Pan T. uśmiecha sie tylko grzecznosciowo.. jest nieco zaskoczony tym nagłym zaintresowaniem swoja osobą.
Ale my znamy Pana K. wystarczy poklepac po ramieniu...
cs1 / 193.111.166.* / 2008-12-12 16:54
Tusk wtedy nie bedzie rzadził i nie obchodza go opłaty jakie Poska teraz sie zobowiązała.
gosposiadomowa / 91.192.197.* / 2008-12-12 19:11
A Kakuś? Nb. naucz się poprawnie wyrażać po polsku, no chyba, ze jesteś gniotem umysłowym, to przepraszam.
Haman / 2008-12-12 16:57 / Bywalec forum
Dokładnie
będzie siedział na kanarach i miał was w czarnej dupie
czytający / 83.28.157.* / 2008-12-12 16:10
Pieprzenie dyrdymałów !!!
Ludzkość wytwarza 4 % CO2 resztapochodzi z przemian naturalnych.
A klimat zmieniał się co kilkadziesiąt lat zapytajcie dziadków !!!
I poczytajcie o zmianach klimatu.
Napędza ktos koniunkturę oj napędza.
A lobby nie spi
Ps. Skopiuję sobie bo wytniecie.
arch / 2008-12-12 16:32 / Tysiącznik na forum
I niedługo trzeba kupować przestarzałą technologię atomową od .
np Francuzów

Klimatyzm - to podobnie jak marsizm-leninizm , ideologia pseudonaukowa .
Haman / 2008-12-12 16:39 / Bywalec forum
A jeden arch jest mądrzejszy od miliona naukowców :-)))
axxel / 83.143.213.* / 2008-12-12 21:18
skąd ta ironia?

czyzby jednak najmądrzejszy był Haman?

jeżeli chodzi o naukowców.. to zdecydowana większośc z nich.. mam na mysli specjalistów zajmójących sie badaniem nasze planety, jej zasobami, klimatem, jej historią,
wysmiewa, większośc założeń tazw ekologów
ba .. wykazują fałsze i niedopracowania w opracowaniach "naukowców' czy "instytutów" .. na ktore to opracowania (zamówione specjalnie) tak chetnie powołuja sie swiatowe centra "ekologiczne"
niekoniecznie trzeba sięgac daleko wstecz do historii planety, wystarczy zapoznac sie z kronikami, nasze cywilizacji, chocby od 1000 roku naszej ery do teraz
dobrym moze być przykłąd terenów Polski i Litwy w latach bitwy pod Grunwaldem.
był to okres znacznie wiekszego ocieplenia klimatu niz mamy teraz, winnice rosły nawet na terenie południowej Szwecji i całej ówczesnej Litwy, potem nastapił kilkuset letni okres ochładzania sie, az do ok 1600-1700 roku, wówczas kroniki odnotowywały opady śniegu na terenie Rzeczypospolitej, nawet w lipcu, a w miesiącach zimowych Bałtyk tak mocno zamarzał, ze mozliwa była regularna komunikacja na sznich, pomiędzy Polską a Szwecją, i to nie był pojedyńczy przypadek, ale było tak przez kilkadziesiat lat , z roku na rok
teraz jestesmy w fazie powolnego ocieplania sie klimatu, do takiego ocieplenia jakie było w wiekach XII i XIII jeszcze nie doszlismy,
zresztą, naukowcy potwierdzaja, klimat zmienia się w całym układzie słonecznym nie tylko na ziemi, jest to zwiazane ze zwiekszoną aktywnościa słońca. sa to długotrwałe cykle kilkusetletnie, czego zapisy, potwierdzaja kroniki ludzkości, a wtedy nie było przemysłu, było mniej ludzi,
więc to nie CO2, jest przyczyna zmian tlimatycznych, sądze ze "ekolodzy" doskonale o tym wiedza, wobec tego najpierw wytworzyli syndrom CO2, a teraz zręcznie nim manipuluja,
musza to byc baardzo wpływowe srodowiska, i solidnie skoordynowane, skoro tak upowszechnia sie nieprawdziwe informacje,
widocznie działa stara zasada, nieprawda powtarzana 1000 razy, staje się prawdą. Czy aby napewno?
Pozatym , jaki maja cel zarzadzający tym wszystkim, jaki jest cel, w tak masowym wprowadzani opini publicznej w błąd?
Haman / 2008-12-12 16:28 / Bywalec forum
debilku, tu nie chodzi tylko o wytwarzanie CO2, ale o niszczenie naturalnych "zbiorników" wiążacych ten gaz, czyli o wycinanie lasów i coraz częstsze ich pożary.

TO JEST PROBLEM :-((
axxel / 83.143.213.* / 2008-12-12 21:23
w takim razie nalezy wlaczyc z niszczeniem "zielonych płuc planety,
CO2, jest sprzymiezeńcem wszystkiego co zielone, sprzyja budowaniu tzw biomasy,
pozatym akcujnu działacze skupili się na walce z CO@ a nie na ochronie tego co najistotniejsze,

ładnie tez swiadczy o Mamm, nazywanie forumowicza doktórego wypowiedzi się ustosunkowuje, debilku

jak myslicie czego to jest objaw?
marek 19.53 / 83.24.55.* / 2008-12-12 17:07
Otóż
debilku

lasy są wypalane i wycinane w znacznej mierze "na żądanie" zielonych. Wymyślili sobie biopaliwa. No to w Brazylii czy w Indonezji wycina się i wypala puszczę i w to miejsce sadzi palmy oleiste, trzcinę cukrową lub kukurydzę..
nieekolog / 83.10.161.* / 2008-12-12 17:13
lasy są wycinane na żądanie coraz większej liczby bachorów :-(((
jan kowalski / 2008-12-12 17:00 / Tysiącznik na forum
no to naginaj sadzić lasy, a nie zamykaj elektrowni, bo te z drewna raczej prądu nie produkuja.
krzysiu pysiu / 83.26.64.* / 2008-12-12 16:02
"Sukces " polega na odwleczeniu jakichkolwiek działań w zakresie modernzacji energetyki krajowej i linii przesyłowych. Jeśli dodamy do tego zapaść w kopalniach (po raz pierwszy w historii więcej węgla sprowadziliśmy niż wyeksportowaliśmy), to jest się czego bać w perspektywie 1,5-2 dekad. Ale w takiej perspektywie to potrafiła jedynie - o ironio losu - myśleć ekipa Edzia Gierka - vide chociażby Naftoport stanowiący jedyny bezpiecznik energetyczny w tym kraju rządzonym przez przypadkowych dyletantów, czy wprawdzie nieskuteczna ale podjeta próba zbudowania elektrowni atomowej w Żarnowcu
andowc / 83.30.101.* / 2008-12-12 16:31
Polityka E.Gierka polegała na uniezależnieniu się od ZSRR (Rosji).
Zachód mało jemu pomagał, dawał tylko "pożyczki" (zdradził Go).
NIe nadarmo go "zatrzymali- przymkli" w Moskwie ok. 2 tyg.
Dopiero Premier ś.p. P.Jaraszewicz podpisał odpowiednie "papiery" i jego uwolnili.
Moskwa "wierzyła" Premierowi P.Jaroszewiczowi (generałowi - komuniście), nie 1 sekretarzowi PZPR - E.Gierkowi.
Powodem "kryzysu" była olimpiada w Moskwie (zachód ją "zbojkotował"), cała produkcja PRL (żywność-mięso,kurczaki itp.. eksportowano do ZSRR (Rosji), w Polsce na pólkach sklepowych, ocet i musztarda i inne dyżurne potrawy).
Kto jeszcze może coś "dopisać" na ten temat ?
mirekkk / 88.65.168.* / 2008-12-12 15:33
Niemcy wyłożyły kasę żeby Polacy znów mieli na co szczekać
mieszkanka południa / 151.92.176.* / 2008-12-12 15:32
Rany...aż strach sie bać! Człowiek się ucieszy z czegoś, coś dobrego sie stało, ceny prądu nie wzrosną o 100% czekasz aż ktoś też się ucieszy a tu zalewa cię czarna maź pesymizmu, frustracji i skrzywienia piso-wców...! Wiecznie niezadowolonych i nienawidzących wszystkich za wszystko...
Masakra, naprawde powinniście się leczyć...bardzo wam współczuję.
Haman / 2008-12-12 16:30 / Bywalec forum
idiotko, ceny prądu nie wzrosną, ale za to ceny żywności o 1000%
Janek444 / 212.244.186.* / 2008-12-12 15:57
Hmm, Cieszył bym się razem z premierem gdyby nie te "ale". Dostaniemy 60mld zł - ale nie w postaci "fizycznych pieniedzy". Ceny nie wzrosną o 100% - ale o 95% już mogą ...
mieszkanka południa / 151.92.176.* / 2008-12-22 11:19
Wy wyznawcy ojca jarosława i ojca dyrektora zawsze macie jakieś ale...Nawet gdyby nagle Tusk zaczął spełniać wasze marzenia to natychmiast zmienilibyście je na zupełnie odwrotne...Byle nie wyszło na jego...
A jak brak argumentów to co pozostaje? Otóż:
idiotko
.............................................
Cóż, jeszcze nic się nie stało ale juz należy poopluwać kogoś albo wymyslić jakiś czarny scenariusz...
Biedni ludzie, Świeta w waszych domach muszą byc strasznie skrzywione i smutne...
Współczuję wszystkim rodzinom pokaranym wielbicielami pisu.
pita1 / 85.222.91.* / 2008-12-12 15:32
o kto nam kaał podpisywac cokolwiek w sprawie CO2.To wymysł tych, ktorzy chcą wyciagnąc kasę.Nie ch udowodnia ze zwiekszenie emisji Co2 ma wpływ na globalne ocieplenie.
To jest naturalny cykliczny proces na planecie, uwarunkowany oddziaływaniem słońca.
Ale kase trzeba jakoś wyciagac najlepiej w formie podatku Co2.
To nie jest sukces, tylko ignorancja.
przeczytałem wypowiedz jakies psudo ekeologa ( WWF ),ze najwiecej co2 wydychają zwierzęta hodowlane...krowy, owce...za jakiś czas bedziemy płacic podatek co2 za psa , bo zanieczyszcza powietrze a to jest zgubne dla naszej planety

Precz z WWF ....poszperajcie w necie to dowiecie sie kto stoi za takimi pseudoekologicznymi gniotami
PROSZĘ O STRZAŁY
Marek384 / 81.157.88.* / 2008-12-12 20:46
Czemu mówi się tyko o emisji CO2, a nic nie mówi się o absorpcji? Powinien być brany pod uwagę ogólny bilans. Ile dany kraj wyemituje, a ile absorbuje na swoim terenie. W Polsce można nasadzić dużo więcej drzew niż w Wielkie Brytanii (na przykład).
pita1 / 85.222.91.* / 2008-12-12 17:56
powstawanie takich organizacji jak WWF
jest finansowane przez Rockefeller Brothers Fund.
Czy myslicie ,ze oni sa tacy filantropijni.
Stworzyli psychoze, ludzie wpadli w jakas zbiorowa histerie , klimat , klimat ...giniemy..
a jak zapłacimy podatek Co2. to nie zginiemy.?
.gówno prawda..za to pierwsze tez będzie trzeba niedługo zapłacić podatek, to drugie obroni się samo
Haman / 2008-12-12 16:24 / Bywalec forum
Od psa to nie
Ale od każdego bachora to powinien być ogromny podatek
bo taki bachor to będzie chciał mieć psa, samochód, dom i następną zgraję bachorów
Neo_Mario / 195.117.255.* / 2008-12-12 16:03
Dokładnie !!! Wystarczy policzyć mierzalne czynniki:

- ilość CO2 rozpuszczonego w wodzie na ziemi
- ilość CO2 uwolnionego z tej wody po podniesieniu temperatury wody tylko o jeden stopień celsjusza (w wyniku naturalnego cyklu słońca - odległości słońca od ziemi - ta wartość zmienia się cyklicznie)
- ilość emitowanego CO2 przez przemysł na całym świecie

a odpowiedź przyjdzie sama
Haman / 2008-12-12 16:32 / Bywalec forum
A pożary i wycinkę lasów policzyłeś ?
No tak jak się ma dwa zwoje, to trudno to uwzględnić :-((
@@@ / 195.90.107.* / 2008-12-12 20:11
Przy Twoim jednym zwoju to dziwne ze zdanie potrafisz sklecic.
mieszkanka południa / 151.92.176.* / 2008-12-12 16:03
A wiesz że lodowce topnieją w tempie błyskawicznym? Że temperatura wzrosła o 2 st C w przeciągu kilkudziesięciu lat? Wiesz jak błyskawicznie zmniejsza się ilośc drzew które ta truciznę pochłaniają? Wiesz za jaki film Al Gore dostał Nobla i Oskara? Obejrzyj...
Zdajesz sobie sprawę że przez taki tok myślenia i ignorancję za 300 lat twoje prawnuki nie będą istnieć bo Ziemia zmieni się w Wenus?
Dobra, nieważne i tak nie uwierzycie, zainteresowania też nie oczekuję, pis-owiec jak piso-wiec ma "swoje "(ojca dyrektora lub ojca jarosława) zdanie i nic ani nikt go nie przekona...
Na szczęście nie ma was aż tak dużo żeby nie cieszyć się z małych sukcesów i żeby wszyscy byli jak wy skrzywieni i sfrustrowani...
pan władek / 85.222.86.* / 2008-12-12 20:39
a ja słyszałem, że na Grenlandii były wspaniałe łąki i dlatego Wikingowie osiedliwszy się tam nadali mu pewnie kłamliwą nazwę Grenlandia
@@@ / 195.90.107.* / 2008-12-12 20:16

Wiesz za jaki film Al Gore dostał Nobla i Oskara?
Obejrzyj...

Sad w UK obejzal i nazwal go klamliwym gniotem propagandowym.

A wiesz że lodowce topnieją w tempie błyskawicznym?

Tak sie sklada ze w tym roku lodowcow przybylo o powierzchni rownej panstwu niemieckiego a rok 2008 jest najzimniejszym od 10 lat.

Dobra, nieważne i tak nie uwierzycie, zainteresowania też nie oczekuję, pis-owiec jak
piso-wiec ma "swoje "(ojca dyrektora lub ojca jarosława) zdanie i nic ani nikt go nie przekona...

Dobra, nieważne i tak nie uwierzysz, zainteresowania też nie oczekuję, POpapraniec jak
POpapraniec ma "swoje "(herr Tuska lub gumowego czlonka Palikota) zdanie i nic ani nikt go nie przekona...
mieszkanka południa / 151.92.176.* / 2008-12-22 11:27
Cóż...mamy koniec grudnia, zero śniegu i 6 stopni na zewnątrz... Faktycznie przeraźliwe warunki pogodowe...
Skąd ty wziąłeś te brednie powyżej??? Idź wytłumacz niedźwiedziom polarnym i reszcie zwierząt że to że nie ma lodu, śniegu a co za tym idzie jedzenia to wina Tuska a nie ocieplenia albo zamiast wygadywac takie bzdury wybierz się na wycieczkę na biegun to przestaniesz opowiadać bajki...

POpapraniec
jak
POpapraniec ma "swoje "(herr Tuska lub gumowego czlonka Palikota

Poza tym po co ja się odzywam...To powyżej swiadczy wystarczająco on tym kim jesteś.
BipBlop / 2008-12-12 17:53 / portfel / "Dr No"
Hydre ekologow ktora straszy ludzi wyimaginowanymi problemami (np. CO2) mozna podzielic na dwie grupy: biznesmenow i nieukow. Biznesmeni (lobbysci) wykorzystuja armie fanatycznych nieukow i zarabiaja na tym
Marek384 / 81.157.88.* / 2008-12-12 20:57
Kiedyś straszono gawiedź zaćmieniem słońca. Dzisiaj ociepleniem klimatu. Jednak przechodzenie na tzw. naturalne źródła ma swoje dobre strony. Mniej dymu, niezależność energetyczna, uniezależnienie (przynajmniej częściowe) się od krajów produkujących ropę. Jeżeli by to się udało w Europie to super.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy