Forum Polityka, aktualnościKraj

Dostęp do prawników będzie łatwiejszy?

Dostęp do prawników będzie łatwiejszy?

Money.pl / 2007-03-02 11:57
Komentarze do wiadomości: Dostęp do prawników będzie łatwiejszy?.
Wyświetlaj:
Bernardino / 83.30.207.* / 2007-03-05 14:13
Laureaci XIV Biesiady Felietonistów PL

KOBIETA ROKU - Aneta Krawczyk za całkowite oddanie partii
CZLOWIEK ROKU - Człowiek pierwotny, w którego istnienie nie wierzy Maciej Giertych
WYDARZENIE ROKU - Polskie smaki, czyli koalicja kartofli z burakami
BUBEL ROKU - test DNA, który potwierdził, ze Łyżwinski nie jest w stanie zrobić nic, co ma ręce i nogi
PARANOJA ROKU - Szukanie przez cały naród pracy dla Kazimierza Marcinkiewicza
ZWIERZĘ ROKU - Irasiad - zwierze odkryte przez polskiego prezydenta
CWANIAK ROKU - Listkiewicz, dymisjonarz polskiej piłki, który nawet wrzątkiem nie daje się odkleić od stanowiska
ZA STAN UMYSŁU - Min. Anna Fotyga - żeńskie alter ego Kononowicza
ZBOCZENIE ROKU - Pociąg do Włoszczowej
NUMER ROKU - Szczęśliwy numerek w pokoju Leppera
PAW ROKU - Nowatorskie wykonanie hymnu przez premiera Kaczyńskiego z tekstem:
"z ziemi polskiej do Wolski"
CIOS ROKU - cios zadany przez partyjnych kolegów Danucie, Hojarskiej, kiedy okazało się, że jako jedyna posłanka Samoobrony nie była ona przez nich Molestowana seksualnie
NARZĘDZIE ROKU - Renata Beger - najbardziej wypasiona nagrywarka
IV RP HAPPENING ROKU - Wyniesienie przez doniesienie, czyli ingres abp. Wielgusa (ps. Grey o wszystko)
OFIARA ROKU - Rokita - pierwszy diabeł upokorzony przez kaczora Donalda
KICZ ROKU - Piotr Rubik - Mozart z Kołomyi
MARTYROLOGIA ROKU - Kaczyński otoczony w stoczni przez 38 milionów, zomowców.
UNIK ROKU - Tratatajka weimarska, czyli prezydent, który wziął sobie (ro)zwolnienie od Trójkąta.
POWIEDZENIE ROKU - "Żadne krzyki, płacze nas nie przekonają, ze białe jest białe, a czarne jest czarne" - jako wyraz spóźnionego poparcia Jarosława
Kaczyńskiego dla apartheidu.
SKANDAL ROKU - Matura dla każdego, ale nie dla Majewskiego.

Kategorie dodatkowe:
PERSPEKTYWA ROKU - "Żeby nie było niczego" (z programu wyborczego Krzysztofa Kononowicza)
SUKCES ROKU - Pojmanie bezdomnego Huberta H.
CATERING ROKU - Wieśmak z dostawą radiowozem do pociągu
obserwator2 / 83.20.185.* / 2007-03-05 10:25
Wszystkie te działania Pana Ziobry są wynikiem jego niespełnionych ambicji prawniczych. Do żadnej korporacji się nie dostał to teraz się mści. Uważam, że tworzenie kolejnej korporacji prawniczej jest nonsensem. I niech przestaną gadać o tym że adwokaci i radcowie prawni są ze względów finansowych niedostępni. Tak wcale nie jest. Może potężne kancelarie stawiają zaporowe ceny, aby obronić się przed drobnicą, ale napewno tego nie robią prawnicy w indywidualnych kancelariach. Dajcie ludziom zarobić, to nie będą narzekali, że nie mają pieniędzy na adwokata!!!
boo / 83.24.129.* / 2007-03-05 12:19
Niedorzeczność! Duże zarobki dobra rzecz ale jesczcze lepsza to zwiększenie liczby świadczących usługi prawne.
Jakość usług ulegnie znacznej poprawie. Dzisiaj z uwagi na niewielką liczbę adwokatów każdy z nich zagarnia jak największą liczbę spraw. W rezultacie nie jest w stanie zapanować już nad jakością. Także mniej nie znaczy lepiej.
Proszę zapoznać się z wypowiedzią na ten temat byłej
minister sprawiedliwości - p. Piwnik , zamieszczonej w prasie. Ja to znam z własnego doświadczenia. Pozdrawiam
Wojtek48 / 83.9.83.* / 2007-03-02 18:47
Nie może tak być aby taki adwokat żeczył sobie za np.sparwę o majątek 10.000zł lub więcej...to zwykły bandytyzm i to w biały dzień! Koniec z tymi cenami z nimi. Niech maja kasy fiskalne i niech rozliczją się tak samo z każdego grosz ja musi się rozliczać choćby babcia klozetowa!
aplikant radcowski / 212.2.100.* / 2007-03-08 22:13
Co do zasady nie powinien sobie tyle zyczyc.Obowiazuje ustawa o stawkach adwokackich i radcowskich. Sa to co prawda stawki minimalne ( tyle orzeknie sad) uzaleznione od wartosci prowadzonej sprawy i najwyzsza z nich to 7200,-. Na marginesie- sad to orzeka do zwrotu dla osoby, ktora ten prawnik reprezentuje. Czy w zwiazku z tym ta kwota nadal tak boli?
aqaa / 83.5.241.* / 2007-03-03 01:11
Ten projekt to porażka!!!!!!!
żarek / 83.24.129.* / 2007-03-05 12:21
To kompromitacja dla krwiopijców.
poiuyt / 83.11.94.* / 2007-03-03 13:36
porażką jest mówienie ze to porażka
:)
to / 83.13.126.* / 2007-03-02 18:30
dlaczego łatwiejszy a nie łatwy ?
nie ma ani jednego powody, aby tą i wszystkie inne działalności reglamentować.
J.T. / 83.9.103.* / 2007-03-02 15:58
To wszystko jest dość skomplikowane.
Jak mój syn przez 2 lata nie mógł dostać się na aplikację (jeden rok nie było egzaminów, drugi oblał) to byłem cały za pomysłami zniesienia aplikacji.
ALE jak w następnym roku syn zdał na aplikację i to w czołówce, a teraz płaci grube pieniądze za nią i ma zajęty poza pracą w kancelarii cały wolny czas na wykłady i zajęcia w sądzie to pogląd mój się zmienił. Dlaczego ma być tak samo traktowany ktoś kto poza studiami zdanymi z różnymi ocenami i ktoś kto przez kilka lat robi za pieniądze aplikację.??
Przecież to znowu nie sprawiedliwe w stosunku do tych którzy z dużym poświęceniem zrobili aplikację a przy tym nie mało się nauczyli !!!
Inna sprawa że opłaty za aplikacje są stanowczo za duże, dla młodego prawnika na dorobku to duże obciążenie !!!
Jeżeli chodzi o lekarzy to oni też muszą robić staże i specjalizacje !!!
Pozdrawiam
KRZYSZTOF74 / 83.27.62.* / 2007-03-02 19:23
jeśli twój syn sie czegoś nauczył to gratuluje i napewno będzie dobrym prawnikiem i będzie zarabiał więcej niż ci co kupili studia ALE CZY TO ŻE DUŻO SIE UCZYŁ DAJE MU PRAWO DO ŻĄDANIA KOSMICZNYCH PIENIĘDZY ZA SWOJĄ PRACĘ zawsze jest inna alternatywa MUGŁ IŚĆ DO ZAWODÓWKI I PO NIEWIELKIM WYSIŁKU IŚĆ DO PRACY ZA MNIEJSZE PIENIĄDZE ALE ZA TO ILE MIAŁBY WOLNEGO CZASU
student prawa / 84.10.49.* / 2007-03-02 17:03
Obecna aplikacja będzie prownywalna z nowa licencja III stopnia. A absolwent prawa bedzie mial licencje I stopnia.
Twoj syn bedzie mial wiec duzo wieksze uprawnienia i prawnik I stopnia nie bedzie konkurencja.
Z uslug prawnikow I stopnia bada molgli korzystac ludzi w prostych sprawach w ktorych czesto obecnie (nie)radza sobie sami, bo nie stac ich na prawnikow po aplikacji.
dobry prawnik / 158.75.221.* / 2007-03-02 15:17
A może by tak rynek weryfikował też, kto ma prawo do wykonywania zawodu lekarza ? Niektórych spośród komentatorów to kowal uczył ortografii .(i tak przecież też można). Życzę, aby Ci sfrustrowani krzykacze musieli skorzystać z pomocy prawnej takiego licencjata, szczególnie w dobie obostrzeń w zakresie procedur sądowych. Przecież tak naprawdę nowe przepisy to furtka dla nieudaczników.
anisko / 80.54.169.* / 2007-03-03 12:28
od ponad dwóch lat sama walcze w sądzie pracy i niestety byłam świadkiem jak radca prawny strony przeciwnej wniósł o przerwę w trakcie której pouczał świadków co mają zeznawać, czy to etyczne i czy naprawdę dobry prawnik musi mataczyć żeby pokonać cywila( sprawę przegrał), a ja od października zamierzam studiować prawo, żeby bronić obywateli przed takimi członkami palestry
biedniejszy / 83.15.125.* / 2007-03-02 16:48
Panie "dobry prawnik" jeżeli jest pan taki dobry to nic panu nie zagraża no chyba że boi się pan mniejszych dochodów . w takim przypadku pana rozumię.
Brawo za pomysł - ja tylko dołączyłbym komorników i ograniczył ich nieuzasadnione dochody.
dobry prawnik / 158.75.221.* / 2007-03-02 16:11
Niestety najczęściej jest tak, że zły pieniądz wypiera dobry (.. a może odwrotnie), czego przykładem mogą być w żaden sposób nie licencjonowani politycy. Inna rzecz, że celem tych działań wcale nie jest ułatwienie zwykłym ludziom dostępu do pomocy prawnej, lecz próba zdyscyplinowania przedstawicieli niepokornych (propagandzie PISiorowskiej) zawodów (nie dostrzegających geniuszu min. Ziobro i oraz uczniów nadzw. prof. Kaczyńskiego- nota bene gdzie on publikował?) . Dlaczego reformy nie rozpocznie się od "niereformowalnych", skorumpowanych Komorników (przypomnę, iż jest ich w kraju ok. 550, a spraw- setki tysięcy). Nie jest to medialnie nośne ? itd, itp.
nie adwokat / 213.238.124.* / 2007-03-02 15:45
A jeśli faktycznie jesteś dobrym prawnikiem to czym się denerwujesz? Ja jestem dobrym doradcą podatkowym i wcale mnie nie denerwuje to, że wkoło pełno pseudo doradców bez uprawnień i bez wiedzy. Rynek jest najlepszym weryfikatorem. Siedź więc spokojnie dobry prawniku.
nie adwokat / 213.238.124.* / 2007-03-02 15:42
Lekarze nie zdają żadnych aplikacji również kończą studia. Obecnie łatwiej zostać lekarzem (ratującym ludzkie życie) niż adwokatem. I nie mu wcale znaczenia poziom wiedzy!!!
wanam / 81.190.146.* / 2007-03-02 20:25
spróbuj zrobić specjalizację
mel / 2007-03-02 21:28
Ze specjalizacją lekarzy jest bardzo trudno-to fakt, ale po ukończeniu studiów (bez obrony pracy magisterskiej)-po obowiązkowym stażu lekarze mają prawo wykonywania zawodu, a nie dopiero po skończeniu 5 letniej specjalizacji. Farmaceuci również w tarkcie studiów kończą staż i otrzymują prawo wykonywania zawodu. Prawnicy natomiast muszą skończyć aplikację żeby prawo wykonywania zawodu otrzymać. Dlatego myślę że analogicznie prawnicy z I stopniem licencji mieli by prawo wykonywania zawodu. A i tak rynek zweryfikuje (bardzo brutalnie) ich poziom wiedzy i świadczenia usług. Byłoby to sprawiedliwe.
mel / 83.13.183.* / 2007-03-02 21:23
Ze specjalizacją lekarzy jest bardzo trudno-to fakt, ale po ukończeniu studiów (bez obrony pracy magisterskiej)-po obowiązkowym stażu lekarze mają prawo wykonywania zawodu, a nie dopiero po skończeniu 5 letniej specjalizacji. Farmaceuci również w tarkcie studiów kończą staż i otrzymują prawo wykonywania zawodu. Prawnicy natomiast muszą skończyć aplikację żeby prawo wykonywania zawodu otrzymać. Dlatego myślę że analogicznie prawnicy z I stopniem licencji mieli by prawo wykonywania zawodu. A i tak rynek zweryfikuje (bardzo brutalnie) ich poziom wiedzy i świadczenia usług. Byłoby to sprawiedliwe.
anastazja / 83.17.92.* / 2007-03-02 14:20
tak trzymać , niech biednijsi Polacy też mająszanse na pomoć. Najważniejsze panie premierze aby wreszcie wprowadzic do kancelarii kasy fiskalne !
KONIECZNIE !

W budowaniu korupcji lekazre nie byli osamotnieni w Polsce.
Wprowadzić kasy i kontrole finansowe, bo to takie nietykalne grupa.
Czy w Polsce prawo jest takie samo dla wszyskich ?
keyser soze / 83.12.183.* / 2007-03-02 12:20
Jestem zdecydowanie za. Uważam, że o wszystkim winien decydować po prostu rynek. Cieniasy i leszcze zostaną szybciutko zweryfikowani i zostaną zmuszeni przekwalifikować się na zajęcie mniej wymagające (np. obsługa frytownicy). Proponuję wziąć również na tapetę Izby Lekarskie, Aptekarskie, Weterynaryjne etc.etc. i wszelką podobną, nikomu niepotrzebną swołocz.
jliber / 212.180.147.* / 2007-03-02 11:57
Każde zmniejszenie przemocy państwa utrudniającej dostęp do jakigokolwiek zawodu jest dobre dla obywateli i wolnego rynku.

Najnowsze wpisy