Forum Forum emerytalneOFE

DOT ZWROTU Z OFE

DOT ZWROTU Z OFE

ewa599 / 2014-02-18 13:09
PAMIETAM JAK NAMAWIALI DO OFFE I TWIERDZILI ZE MOZNA BEDZIE TE FUNDUSZE WYCOFAC OKLAMALI LUDZI SAMA PODLAM OFIARA W 2009 ZMARŁ MI MAZ OBOJE PLACILISMY DO OFFE PO SMIERCI MEZA NIE DOSTALAM Z OFFE NIC BO POWIEDZIELI ZE TO PRZESZLA NA MOJE KONTO W 2009 PRZESZLAM NA RENTE PO MEZU PRACOWAŁ UCZCIWIE 40 LAT I ODPROWADZAL SKLADKI W PANSTWOWEJ FIRMIE PO PRZEPRACOWANIU 35 LAT UCZCIWEJ PRACY PRZESZLAM NA RENTE MEZA STALA I TEZ NIE DOSTAŁAM ANI MEZA PIENIEDZY ANI SWOICH POWIEDZIELI MI ZE PO MOJEJ SMIERCI DZIECI ODZIEDZICZA KLAMSTWO I TAK BEDA KLAMAC NIE BYLO W TEJ POLSCE SPRAWIEDLIWOSCI I NIE BEDZIE LAPY WYCIAGAJA NIE PO SWOJE SZKODA LUDZI MLODYCH BO ANI PRACY ANI PIENIEDZY ZA CO MAJA ZYC KLAMSTWO GONI KLAMSTWO I TYLKO CI ZYJA DOBRZE WIECIE O KOGO CHODZI POZDRAWIAM MLODZI NIE MACIE W TYM KRAJU NIC TAK NAS URZADZILI

### Wątek przeniesiony z niewłaściwego działu Forum Money.pl ###
Wyświetlaj:
GE / 91.206.244.* / 2020-07-08 10:29
Witam
to samo sie krzyczy, jestem w takiej sytuacji ,oboje z mężem byliśmy w ofe , rok temu zmarł mój mąż mając 62,5 roku , ja mam 63 lata ale jeszcze pracuję ze względu na sytuację finansową, dostałam rentę rodzinną pieniądze z ofe i subkonta po podziale z dziecmi , Jego renta jest wyższa po 48 latach pracy. Ja po 40 latach mam naliczoną mniejszą i dowiedzaiałam się ,że moje 80 tys z subkonta przepadną bo zus mi naliczy włączy subkonto do powszechnej i wybierając wyzszą o 100 pln rentę stracę swoje ofe,
Czy to jest ok ? przecież miały być moje by podwyższyć sobie status życia i tyle z zabezpieczenia na przyszłość.
szklarek / 2014-02-18 13:29
1. proszę nie krzyczeć
2. nie ma Pani obowiązku być na r. rodzinnej po mężu dożywotnio, wraz z uzyskaniem wieku 60 lat może Pani uzyskać kapitałową e. okresową z OFE, a w wieku powszechnym - dożywotnią, uwzględniającą kapitał z OFE męża jaki Pani przypadł. Podobnie ze środkami z subkonta.
3. rzeczywiście stan prawny obecnie jest taki, że nie wykorzystując środków z Pani OFE, przejdą one na wskazanych uposażonych, o ile nie umrze Pani później niż 3 lata po przejściu na e. dożywotnią.

4. na koniec- co za w praktyce dla Pani różnica w jakiej formie składki męża Pani odbiera ? To, że formalnie renta rodzinna jest z innego ubezpieczenia i innej składki nie zmienia faktu, że to realna gotówka.
ewa599 / 2014-02-18 14:51
jezeli slowa pisane sa krzykiem cos jest nie tak ,a co dotyczy OFFE to jedna bzdura prosze przeczytac poprednie wypowiedzi dot OFFE innych ludzi to woła o pomste do nieba nie wazne z jakiej formy korzystam czy renty czy emerytury wiem jedno ze brac jest latwo ale z oddaniem chyba w zyciu pozagrobowym pozdrawiam pana krzyczacego
szklarek / 2014-02-18 15:13
To jest forum prawne. Piszę o aktualnym stanie prawnym wynikającym z Ustawy o systemie ubezpieczeń, ustawy o rentach i emeryturach z FUS oraz Ustawy o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych.

Tegoroczne zmiany nie zmieniły podstawowej kwestii w tym zakresie, tj. tego, że renta rodzinna po zmarłym, który emerytury jeszcze nie pobierał nie obejmuje jego składek OFE.

To nie ja krzyczę.
ewa599 / 2014-02-18 15:39
nie bede z panem polenizowala ludzie sie tu wypowiadaja na temat OFFE jak sa oszukiwani napewno jak tylko zaczna wplywac pozwy tez to uczynie ale mysle ze nie w Polskim sadzie brac jest latwo zycze spokojnej pracy ,a tak na marginesie tzn ze placil skladki do OFFE a ze nie byl na emeryturze przepadly najlepiej oszukac biednego mysle ze to nie koniec OFFE za duzo ludzi straciło
wiwan / 2014-02-18 20:35
Jeśli wdowa po zmarłym członku OFE nie uzyskała wypłaty gotówkowej poza przekazaniem połowy środków zmarłego do jej OFE to oznacza, że zmarły wskazał za życia innego uposażonego- który uzyskał do nich prawo.

Wynika to z art. 131 i 132 wspomnianej już w tym wątku USTAWY
z dnia 28 sierpnia 1997 r.
o organizacji i funkcjonowaniu funduszy emerytalnych1

Najnowsze wpisy