Forum Forum dla firmDotacje

Dotacja z PUP a praca na umowe-zlecenie / o dzieło ?

Dotacja z PUP a praca na umowe-zlecenie / o dzieło ?

vento / 77.254.136.* / 2009-02-11 14:36
Otwieram firmę fotograficzną z dotacji PUP. Wg regulaminu po otwarciu działalności nie mozna przez rok podejmować pracy na etacie - to jest jasne. Ale jak wygląda sprawa, kiedy pojawi się u mnie firma i będzie chciała zlecić mi np. zrobienie jakiejś dokumentacji fotograficznej bądź digitalizacji danych, cokolwiek. Czy to oznacza, że nie mogę podjąć takiego zlecenia ? Albo inaczej - jak mogę podejmować takie zlecenia aby nie łamać regulaminu o niepodejmowaniu pracy ?
Wyświetlaj:
DominikaMS / 2009-02-11 16:50
Przecież umowa zlecenie czy umowa o dzieło to normalny sposób zarabiania pieniędzy. Warunek jest tylko jeden - nie możesz być zatrudniony na etacie. I tylko na etacie- zlecenia i dzieła możesz robić jak najbardziej
zionek / 85.202.39.* / 2009-02-27 17:54
Własnie. Ja mam takie pytanko związane z fotografią. Czy poza dziedzina na która dostało sie dotacje na podjecie własnej działalności można zawrzec umowe zlecenie. Chodzi mo o filmowanie i fotografie uroczystości. DOSTAŁEM NA TO DOTACJĘ CZY MOGE PODJĄĆ PRACE NA UMOWE ZLECENIE BADZ DZIEŁO NP. W JAKIEJS FIRMIE JAKO PRZEDSTAWICIEL HANDLOWY BADZ OSOBA KTÓRA ZAJMUJE SIE PODPISYWANIEM UMÓW UBEZPIECZENIOWYCH BADZ EMERYTALNYCH. LUB JAKĄ KOLWIEK PRACE NP W JAKIMS SKLEPIE JAKO SPRZEDAWCA NA UMOWE ZLECENIE.
Ziutam / 2010-01-30 21:13
Witam, ponawiam temat. Nie było jednoznacznej odp. Czy po otrzymaniu dotacji z PUP można podjąć umowę o dzieło lub zlecenie w branży niezwiązanej z dziedziną swojej działalności?
ZulkaM / 2010-02-01 16:10 / Bywalec forum
Na swoją firmę możesz przyjąć każde zlecenie, czy od innej firmy, czy osoby fizycznej.

Najnowsze wpisy