Forum Forum dla firmKsięgowość

dotacja z pup pytanko

dotacja z pup pytanko

bartolini5555 / 31.183.155.* / 2016-02-21 21:25
Witam mam pytanie w grudniu nievstawilem sie na 1 wizyte w posredniaku musialem wyjechac i zupelnie zapomnialem dopiero mi sie przypomniało jak mi przyszlo pismo że zostałem wyrejestrowany. Moge teraz po 120 dniach się zarejestrować ale moje pytanie brzmi czy jak sie teraz zarejestruje to moge starac sie o dodatek z pup czy to ze sie nie stawilem na 1 wizyte mnie skresla prosze o szybka odp :-)
Wyświetlaj:
bartolini5555555 / 31.183.155.* / 2016-02-22 17:54
Pomoze ktos ?
szklarek / 2016-02-22 18:52
Formalnie nie powinno mieć to wpływu tylko jeśli był Pan bezrobotnym bez jakiejkolwiek pomocy PUP- tj. bez zasiłku, prac interwencyjnych, szkolenia, stażu czy uczestnictwa w programie Aktywizacja i Integracja.

Wynika to z par. 7, ust. 1, pkt. 2 Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 23 kwietnia 2012 r. w sprawie dokonywania z Funduszu Pracy refundacji kosztów wyposażenia lub doposażenia stanowiska pracy dla skierowanego bezrobotnego oraz przyznawania środków na podjęcie działalności gospodarczej.

Jeśli był Pan w jakiejś ww formie pomocy PUP- to obowiązuje karencja 12 miesięcy.

Oczywiście konkretny PUP może mieć regulamin dotacji bardziej restrykcyjny.
bartolini5544 / 31.183.155.* / 2016-02-22 20:17
Nie bylo zadnego szkolebia ani nic poprostu nie wstawilen sie na 1 wizyte i zostalem wyrejestrowany. A jeszcze pytanie jak bede sie rejestrowac warto powiedzieć ze bede starac sie o dodatek bo slyszalen kiedyw ze nie kazdy zarejestrowany ma prawo do dodatku bo sa rozne "formy" rejestracji?
szklarek / 2016-02-23 08:45
Zasiłek też jest formą pomocy PUP.

Od około 2 lat mamy profilowanie bezrobotnych- czyli ich rozróżnienie na 3 grupy, bo dla każdego z nich ustala się inaczej zakres pomocy PUP. Sama rejestracja jest identyczna, profil ustala się wg danych z karty rejestracyjnej oraz wywiadu (kwestionariusz profilowania) z bezrobotnym. No skoro chce Pan skorzystać z dotacji, to po co tracić czas na ściemnianie a potem 'przeprofilowywanie'- lepiej od razu mieć ustalony profil I.
bartolini 55112 / 31.183.155.* / 2016-02-23 19:20
Bylem zarejestrowany bez prawa do zasilku czyli nie obowiqzuje mnie ta karencja 12 miesiecy? Wiem ze prosciej bylo by zadzwonić i zapytac ale niestety w godzinqch w ktorych mam czas urzad jest zamkniety juz hehe
szklarek / 2016-02-23 19:23
No więc bez karencji wynikającej z ustawy lub rozporządzenia, ale jak pisałem poszczególne PUP-y mogą mieć regulamin dotacji bardziej wymagający regulacje ogólnokrajowe- np. na skutek dużo większej liczby wniosków w stosunku do puli środków.

Najnowsze wpisy