Forum Forum dla firmDotacje

DOTACJA Z PUP SERWIS INTERNETOWY

DOTACJA Z PUP SERWIS INTERNETOWY

bio / 212.244.23.* / 2010-01-13 09:53
Witam,
Zaczynam starać się o dotację z PUP.
Moja działalność będzie jednak troszke nietypowa.
Zamierzam załozyć serwis internetowy polegający na sprzedaży muzyki. Istnieje 1 taki serwis na świecie (nie będe zdradzał dokładnie o jaki rodzaj i w jaki sposób to działa)
Do rzeczy... chodzi o to że chce tą dotacje przeznaczyć jedynie na stworzenie takiego serwisu - 10tyś zł... i opłacanie serwera przez jakiś czas 400-500zł.mc. Powinienem próbować czy dac sobie spokój? Urzędniczki dziwnie na mnie patrzyły kiedy przedstawiłem swój pomysł...
Wyświetlaj:
Adrian Lewandowski / 188.33.111.* / 2010-01-15 14:24
Przed złożeniem wniosku do PUP (Powiatowy Urząd Pracy) sprawdź regulamin - powinien być dostępny na stronie PUP razem z wnioskiem o dotację na założenie działalności. W regulaminie znajdują się wszelkie zapisy co do tego na co i w jakiej wysokości możesz przeznaczyć środki. W niektórych regionach pewne rodzaje wydatków są ograniczane np. do 50% wnioskowanej kwoty, gdzie indziej możesz wydawać na co chcesz o ile jest to uzasadnione dla założenia działalności.

Upewnij się jeszcze że Twój PUP przyjmuje obecnie wnioski, w niektórych miejscach przyjmowanie wniosków jest zawieszone od listopada lub nawet października.
Może rozejrzyj się czy u Ciebie w województwie nie rozpoczyna się zaraz nabór do programu POKL 6.2. masz tam trochę więcej środków do pozyskania niż 6-krotność średniej płacy brutto (dokładnie 40 tys i możliwość wnioskowania o wsparcie pomostowe około 1200 PLN nawet do 12 m-cy)

A tak poza tym fajny pomysł, mam nadzieje że jesteś w stanie czymś wyróżnić się od "tradycyjnych firm", które sprzedają pojedyncze utwory czy też płyty w dowolnym formacie drogą elektroniczną, powodzenia!!!

Adrian Lewandowski
a.lewandowski@bestfinancial.pl
ZulkaM / 188.33.114.* / 2010-01-13 12:44
Do roboty!!!!!!!!!!!!! A urzędniczki dziwnie patrzyły, bo pojęcia nie mają o co ci chodzi. Ale całe szczęście, że to nie one rozpatrują wnioski. Powodzenia.
bio / 212.244.23.* / 2010-01-13 12:46
no nie ma to jak konkretna odp na pyt;] przypomne ze brzmi ono nastepująco: czy mozna starac sie o dotacje na serwis internetowy którego wykonanie kosztuje 10tyś zł, dziekuje z góry za odp, pozdrawiam
ZulkaM / 94.254.183.* / 2010-01-13 15:07
A ja myślałam, że to jasne. Jeśli jesteś bezrobotnym zarejestrowanym w PUP, to starać się możesz o dotację na rozpoczęcie działalności.
bio / 212.244.23.* / 2010-01-13 15:26
tak z tym że ciekawi mnie czy dadzą mi 10tyś na stworzenie serwisu internetowego
ZulkaM / 109.243.97.* / 2010-01-13 19:04
Jeśli opracujesz biznesplan, w którym dokładnie napiszesz, co ile może kosztować /oni to sprawdzają po cenach rynkowych/ i wyjdzie ci kwota 10 tys., to nie widzę problemu, bo dotacja może wynieść do 6 średnich pensji.
juzko / 85.128.85.* / 2010-01-25 09:37
witam.,raczej nie dostaniesz. ja nie dostałem. sytarałem się o kwotę 18 tys, z czego 6tys było na serwis internetowy. dostawali dotacje ci, co mieli je dostać (niestety w Mysłowicach takie są układy). w każdym razie z tego co wiem, to lepiej i łatwiej dostać na sprzedaż i handel kartoflami i cebula niz na serwis lub biznes e-commerce, e -usługe
ale starac sie zawsze możesz, nic nie stracisz, jedynie możesz zyskać
powodzenia

Najnowsze wpisy