Forum Forum dla firmDotacje

Dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności. Zobacz, kiedy przysługuje

Dotacja z urzędu pracy na rozpoczęcie działalności. Zobacz, kiedy przysługuje

Wyświetlaj:
tfiuoizughg / 95.90.217.* / 2015-04-08 12:02
moze sie udac, taki bezrobotny, nieobrotny dostanie 20 kola, odrazu dosjae swira i kupuje sobie auto zeby znajomi widzieli za ma firme, reszte w restauracji i da rodzinie, ureguluje rachunki i znow zero.. albo zglosi sie na budowe autostrady z gwarancja skarbu panstwa i bedzie milionerem za 2-3 lata :D
bezrobotny / 87.205.165.* / 2015-04-08 10:05
jak mozna zalozyc firme jezeli potrzebni sa poreczyciele albo zastaw co za absurd skad mam ich wziasc gdybym mial wlasnosc to bym zastawil i otworzyl firme
asdf673 / 89.67.213.* / 2015-04-08 09:39
Tez nie dostałem - 8 lat doświadczenia w branży, referencje, nawet dwie umowy współpracy z firmami, które będą mi zlecać pracę po otwarciu działalności. Usłyszałem po co pan chce otwierać firmę? Jak pan się do tej pory rozliczał na umowę o dzieło to niech pan tak dalej robi :D
ppp2 / 46.171.190.* / 2015-04-08 07:57
Tak naprawdę to ktoś z góry powinien przeczytać te komentarze. Ani jednego pozytywnego. A takie programy tworzą ich ludzie. I tak pracują w UP. Nikt ich nie ściga nie kontroluje nie rozlicza i nie zwalnia. Ciepła posadka. Kryteria przyznawania dotacji są chore, przez co duża większość firm po roku znika. Ale osłom w UP statystyki poprawia tylko, że tak naprawde generują jeszcze większe koszty a nikt tego już nie sprawdza.
czaro842 / 213.238.66.* / 2015-04-08 14:07
Nie obchodzą ich komentarze ze strony zwykłych ludzi. Gdy zaczną ich zwalniać lub likwidować UP, by łączyć je w większe jednostki dopiero wtedy zacznie się wycie, protesty i odwoływanie się do solidarności. Ostatnio taki cyrk uskuteczniają m.in. pracownicy Sanepidu. Ciekawe gdzie byli, gdy władza powiedziała, że sól drogowa nie jest szkodliwa.
ciekawskiPUP / 94.242.252.* / 2015-04-08 07:46
A może z innej beczki czy ktoś z was zastanawiał się ile kosztuje utrzymanie wszystkich PUP i ich fachowców w Polsce ? jeśli tak to proszę o dane ile to POpupstwo nas kosztuje?
obserwator338 / 217.247.180.* / 2015-04-08 07:19
Nie rozumiem dlaczego takie dofinansowanie wymaga poreczenia lub zastawu na majatku....chce pracowac placic podatki do studni bez dna czyli oddawac krocie do fiskusa, chce placic złodziejom mojej emerytury czyli zus i...nic z tego bo zeby dostac kase w gdansku to po pierwsze musze im dac auto lub mieszkanie...a kasa to kwota okolo 15 tys pln...interes zycia...albo dac w lape 10% od kwoty...tak samo z kasa z unii. ..no i jeszcze albo musze miec mniej niz 30 lub ponad 50 lat albo miec grupe inwalidzka a i tu musze dac w lape pracownikowi beneficjenta 10% za wyslanie moich papierow....zenada... chcesz liczyc na kogos? Licz na siebie...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
prawda zyciowa / 88.156.134.* / 2015-04-08 06:15
no tak... pieniadze glownie dla zuli i nieudacznikow...
zbiera sie kilku pod budka z piwem i co kwartal jeden zaklada "firme", a potem maja co pic bo wzajemnie odsprzedaja sobie wirtualnie na papierku jakies "narzedzia" (udokumentowany wydatek) i po 2 latach powtorka z rozrywki...
dotacjedlaswoich / 195.117.2.* / 2015-04-08 03:24
tyle zarabia kasjerka na kasie w Niemczech za niecałe 4 miesiące pracy, a urzędy wykluczają ludzi z grona bezrobotnych na 9 miesiecy jak ktos nie podpisze sie w terminie hehe kto tam chodzi w ogole
polakmaly / 86.24.95.* / 2015-04-08 02:13
pytanie kto poreczy porzyczke bezrobotnemu
szklarek / 2016-10-04 09:17
Poręczenie nie jest jedyną formą zabezpieczenia, bo poza nim może to być:

- weksel z poręczeniem wekslowym (awal);
- gwarancja bankowa;
- zastaw na prawach lub rzeczach;
- blokada na rachunku bankowym;
- akt notarialny o poddaniu się egzekucji przez dłużnika.
Andrzej z Olsztyna / 46.186.57.* / 2015-04-07 23:20
Sorry ale jeśli otwierasz kolejny sklep internetowy, ciucholand albo firmę piorącą dywany nie licz na dotacje. te tematy są oklepane i szanse powodzenia nikłe.
ja napisałem biznesplan i ucięli mi tylko 1 tyś złoty, dostałem 22 400. kwestia pomysłu i analizy usług lokalnego rynku.

pozdrawiam z Olszyna
robee / 77.252.154.* / 2015-04-07 22:35
"O dotację nie mogą się jednak ubiegać wszyscy. Pieniędzy na pewno nie dostaną osoby:

- które w ciągu pięciu lat przed złożeniem wniosku dostały inne dofinansowanie, pożyczkę z Funduszu Pracy lub z innych funduszy publicznych na podjęcie działalności gospodarczej lub rolniczej" - proszę o podanie aktu prawnego, który tak mówi.
Według moich informacji, i jak sama nazwa wskazuje - są to JEDNORAZOWE środki na podjęcie działalności - czyli drugi raz ich dostać nie można, nawet po okresie 5 lat., no chyba że się mylę?!
jarek355 / 80.41.120.* / 2015-04-07 22:01
Co ma do tego karalność chore panstwo
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Kopirec / 185.15.0.* / 2015-04-07 22:16
To jest aspekt wychowawczy. Poza tym chodzi o karanych za przestępstwa tzw. gospodarcze, więc jak miałeś zawiasy za bicie żony albo grzywnę jazdę po pijaku to powinieneś dostać, niestety.
POLOLIBAN / 83.0.132.* / 2015-04-07 21:55
Jaka dotacja? Żona 3 razy składała wniosek, odpowiedz zawsze ta sama nie przyznano dotacji!!
Chory pomylony kraj, Po co piszecie te bzdury, to też kampania wyborcza rozumie. Szkoda że autor nie napisze jak jest naprawdę a nie opowiada jakieś p*******. Ludziom z mózgów wode robicie.
lesiu_2009 / 87.205.231.* / 2015-04-07 21:50
Ja nie mając żadnych znajomości dostałem dotację, wystarczył dobry pomysł, biznes plan, wniosek no i oczywiście rozmowa z "szacowną komisją". Dobrze je wykorzystałem, mam działalność 9 lat i nieźle mi idzie.
Bez tych pieniędzy nie kupił bym narzędzi które były mi niezbędne.
Ale oczywiście macie racje chory kraj a właściwie jej mieszkańcy nie potrafią nic tylko narzekać zamiast wziąć się do roboty (bo tak jest łatwiej)
pozdrawiam wszystkich malkontentów
Krzysiek800 / 178.23.110.* / 2015-04-08 06:56
Mój wniosę został oceniony negatywnie bo Bylem bezrobotnym mniej niż miesiąc I nie mialem wyksztalcenia w kierunku w ktorym starałem sie o dotacje Beznadzieja.A z mojego miasta biznesmeni podostawali kasę na swoje dzieci Bezrobotne Hhhhheeee
BANDA zlodzieji i lapowkowiczow.Po kilku latach za geanica chciałem cos zrobic żeby mieszkać w swoim kraju jak człowiek ale niestety nie da sie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
arafat / 82.160.157.* / 2015-04-07 21:34
Kolejna ściema! Starałem się o taką "pożyczkę" nazywaną dotacją na rozpoczęcie działalności gospodarczej. Wniosek pod względem formalnym poprawny, pomysł oceniam na dobry i mający szanse na przetrwanie, nawet przedstawiałem go przed komisją w PUP gdzie 3 Panie będące w komisji były nastawione pozytywnie 2 mega jedna lekko sceptyczna ale też na tak. Jak się okazało nie otrzymałem środków ponieważ nie mam doświadczenia w branży, ani nie mam wykształcenia w tym kierunku tylko kurs (co z tego że w PL nie ma jeszcze takich kierunków studiów) po 2 nie mam doświadczenia zawodowego, po 3 za krótko byłem bezrobotny. Wniosek? Wykształć się, pracuj w zawodzie, zarejestruj na kilka miesięcy w PUP wpadnij na pomysł dobrze wypełnij wniosek i wtedy masz szanse. Dla mnie żenada! Mało tego chciałem zainwestować taką samą kwotę o jaką wnioskowałem czyli ich dotacja byłą by w wysokości 50 % całego biznesu i mimo tego decyzja negatywna. Trudno nie wspiera się ludzi z pomysłami aby zmniejszyć bezrobocie tylko krętaczy którzy chcą wyciągnąć kasę, ale co zrobić, po woli za własne ciężko zarobione i z trudem odłożone pieniądze rozkręcam swój micro interesik i kij w oko tym PUPom WUPom i innym instytucją! Oby ludzie zaczeli myśleć i pokazali środkowy palec obecnym politykom od prawa do lewa żeby żyło nam się lepiej w naszym pięknym kraju!

Najnowsze wpisy