Forum Forum podatkoweInne

Dowód zakupu przy ryczałcie

Dowód zakupu przy ryczałcie

Gość606 / 94.254.193.* / 2015-01-18 13:47
Witam,
proszę o poradę.
Zakładam DG i zamierzam sprzedawać kosmetyki na Allegro. Jako formę opodatkowania wybieram ryczałt ewidencjonowany wg stawki 3%.
Część sprzedawanych produktów będę zamawiać z hurtowni, na co otrzymam fakturę i tu wszystko jest ok. Problem polega jednak na tym, że około połowę towaru chcę kupować na rynku u handlarzy, którzy produkty te sprzedają w moim miasteczku taniej niż hurtownie (!).
Handlarze ze straganów nie wystawią mi paragonu, rachunku, a tym bardziej faktury. Z niektórymi mogę dogadać się odnośnie spisania umowy sprzedaży, ale część z nich nie zgodzi się nawet na to. I tu pojawia się moje pytanie - czy mogę taki towar wprowadzić do sprzedaży tylko na podstawie "opisu otrzymanego towaru", w którym zamieszczę datę i miejsce zakupu, rodzaj zakupionego towaru, jego ilość i cenę i potwierdzę taki dokument swoim podpisem i pieczątką? Czy w przypadku kontroli US dowody takie będą uznane za prawidłowe? A jeżeli dokument taki nie jest dowodem zakupu dla US, to czy jeżeli przychód będę ewidencjonować w sposób uczciwy i prawidłowy, mogę otrzymać karę finansową za sam brak dowodów zakupu? Z góry dziękuję za pomoc.

Najnowsze wpisy