Forum Forum prawneKarne

dręczenie przez sms...

dręczenie przez sms...

nasa80 / 2008-01-29 18:49
Mam problem, który ciągnie się już od ponad pół roku-jakaś kobieta wypisuje do mnie smsy, w których twierdzi, ze mąż mnie zdradza z nią (nie jest to na pewno możliwe, bo maz tez jest tą sprawa zbulwersowany i chce podjąć kroki prawne przeciwko tej osobie)-wracając do sprawy w sms-ach tych są również obraźliwe uwagi skierowane pod moim adresem i mało tego sms-y te są wysyłane w dniach szczególnie dla mnie ważnych:imieniny, urodziny, sylwester...
Nie wiem co to za osoba-wysyłała mi sms-y z numeru na kartę (zaznaczyła mi, ze numer ten jest tylko dla mnie i jest ogólnie niedostępny) oraz później z internetu podpisując się tym wcześniejszym numerem...

Mam pytanie-czy można to zakwalifikować pod znęcanie i jaką drogę prawną muszę podjąć, żeby dowiedzieć się kto to jest??? Dodam jeszcze, ze ta osoba napisała mi, ze wie gdzie mieszkam (napisała mi mój adres)-a ja się boje, bo mam małe dziecko...
Wyświetlaj:
ala325 / 37.7.51.* / 2014-11-23 18:44
Ja i mój partner od jakiegoś czasu otrzymujemy podobne smsy. Pisze je ktoś, kto jest blisko, obserwuje nas, podaje fakty. Dziś otrzymałam sms w stulu- nawet nie wiesz, ile to mnie kosztowało, ale było warto. "To" czyli oczernienie mnie wśród znajomych, zrobienie mi wrogów. Mam prośbę, czy moglibyście mi pomóc i zorganizować akcję "zadzwonienia" delikwenta? Ten numer to 660 161 994.
juz sam / 37.30.27.* / 2014-12-20 22:37
Partner czy maz
donosiciel / 83.0.225.* / 2015-03-24 20:34
pewnie ze maz
donosiciciel / 188.147.181.* / 2015-02-20 10:44
Znam sytuacje to byla kolezanka z pracy "ja i moj partner" ktora byla tak wscipska ze pisala do jej meza o kazdym wyskoku w bok dlatego chcieli zadzwonic delikwenta zeby nie informowal. Dostawal tez kopie sms kiedy dochodzilo do spiec miedzy kolezankami jak sobie wypominaly ktora bardziej sie puszcza
fantom lord / 213.158.221.* / 2014-12-21 11:25
Jaka to roznica , sa smsy jak obserwoje. Jesli to maz i zbiera dowody to wyplynie na wierzch
misiu2000 / 2014-12-19 12:42
Dzwonilem pod ten numer juz jest nieaktywny z miesiac. Tez dostawalem dziwne smsy , a jak wybralem to odbieral i wylaczyl. Miale podobny problem nic nie zrobisz ten ktos zmienia karty.
port / 82.139.33.* / 2008-12-29 18:52
Miałam podobną sytuację. Dostawałam też maile. Ignorowałam to konsekwentnie, aż się skończyło.
Młody Rentier / 2008-02-06 11:41 / Bywalec forum
a czy ty czasami nie pisalas juz w tej sprawie w dziale cywilnym?? najlepiej przycisnij meza co to za laska!! Zmien telefon i nie podawaj swoich danych i zdjec na NASZEJ KLASIE to sie nie bedziesz musiala dziwisc skad wie gdzie mieszkasz i ze ma twoje dane!!!
nasa80 / 2008-02-07 14:29
to nie ja pisałam o tym w dziale cywilnym-a z naszą-klasą też jest mały problem-bo nie jestem tam zalogowana i na pewno nie ma tam moich danych!!! A mój mąż równie bardzo jak ja chce sie dowiedzieć kto to jest!!!
Młody Rentier / 2008-02-07 19:41 / Bywalec forum
maz sciemnia!!! co ty myslalas ze sie przyzna, wiadomo ze bedzie gral glupka, pewnie przelecial ja kiedys i zostawil a teraz laska sie msci!

maz tez jest
tą sprawa zbulwersowany i chce podjąć kroki prawne przeciwko tej osobie

to rzeczywiscie bardzo przekonywujace ze chce podjac "kroki prawne" bo chce sie uwiarygodnic w twoich oczach a jestem pewien ze on ta laske zna!!!
Alex_Andersson / 2008-01-31 16:18
jak wysyła smsy to pojawia się numer telefonu, prawda? Prosze na ten numer telefonu ze skrzynki smsowej w internecie wysłac tak trzy - cztery razy na dzień jakiś sms po 200 razy na raz to sie tej osóbce odechce...
nasa80 / 2008-02-03 01:25
ale to sie tak nie da, bo ten numer nie jest aktywny normalnie...on jest tylko dla mnie...ponoć...ale jak próbuję się połączyć, to jest ten numer wyłączony!!!!-to jest numer z karty...i nikt i nic nie moze go namierzyć-chyba, ze ta osoba akurat do mnie pisze!!!
hph / 62.121.68.* / 2008-01-30 23:37
To nie jest znęcanie bo między panią która Cię męczy a Tobą nie ma stosunku zależności ani osoba ta nie jest dla ciebie osobą najblższą (prawdopodobnie) w rozumieniu kk.
W zależności co ta osobą pisze można było by to traktować jako groźby z art. 190 par. 1 kk lyb 191 par. 1 kk.
nasa80 / 2008-01-31 15:33
dziękuję za odpowiedź-ale teraz stwierdziłam, ze osoba ta pisze do mnie w taki sposób,że nie ma w tych sms-ach faktycznej, jasno napisanej groźby-ale obawiam się, ze jest to osoba nie zrównoważona emocjonalnie (normalna osoba nie wypisuje takich sms-ów), a że mieszkam na parterze, a ta osoba wie gdzie mieszkam-czuję się zagrożona i obawiam sie o moją córkę, która ma dopiero 21 m-cy (nie wiem, do czego ta osoba jest zdolna i jak daleko może sie posunąć). Czy mogę żądać od policji sprawdzenia numeru IP komputera, z którego były wysyłane do mnie sms-y, żeby dowiedzieć się kim jest ta osoba??? Jaka drogę prawną muszę podjąć???
Z góry dziękuję za jakiekolwiek informacje w mojej sprawie!!! Z poważaniem nasa80
hph / 62.121.68.* / 2008-02-06 00:03
Prokurator lub Policja podejmą jedynie czynności gdy będą mieć uzasadnione podejrzenie że zostało popełnione przestępstwo.
Sama groźba z art. 190 par. 1 kk może mieć również charakter dorozumiały (np. okazanie kabury z pistoletem poprzez odsunięcie poły marynarki czy ruch ręką w okół szyi imitujący poderżnięcie gardła) nie musi to być stwierdzenie "zabiję cię".

Najnowsze wpisy