Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Droga do podwójnego dna, czy prospadkowa flaga?

Droga do podwójnego dna, czy prospadkowa flaga?

Wyświetlaj:
mobyone / 2011-08-12 11:16 / Tysiącznik na forum
Jeśli chodzi o pańską teorię Panie Piotrze,mówiącą o tym, że o to rozpoczęła się wielka fala C, która sprowadzi WIG 20 poniżej poprzedniego dna ( 1327 w cenach close lub 1253 w cenach intra ) to żeby być z innymi uczestnikami rynku do końca szczerym, powinien Pan napisać, że teoria fal Elliotta daje tylko (lub aż) 50 % szans na realizację, w tym momencie, takiego scenariusza .Innym równie prawdopodobnym rozwiązaniem może być korakta płaska lub jej odmiana ( rozszerzona, pędząca , trójkąt ), która może wynieść indeks do szczytu na 3932 lub go przekroczyć. To byłby pełny i uczciwy obraz sytuacji. Pozdrawiam .
WDM / 109.243.54.* / 2011-08-12 11:31
I nie wiem dlaczego tu sie ciągle mówi o GPW, WIG20 itd. Prawdziwa giełda jest za oceanem, tu tylko pchli targ.
WDM / 109.243.54.* / 2011-08-12 11:27
To pokaż w przeszłości hosse, gdzie index DJ spadł o prawie 2000 pkt. w ciągu miesiąca ...i dalej była hossa . Pokaż mi to miejsce, bo ja nie moge znaleźć.
mobyone / 2011-08-12 12:09 / Tysiącznik na forum
Bo źle patrzysz !!! Nie patrz ile punktów, tylko ile procent . Jak już odrobisz lekcję, to się pochwal gdzie znalazłeś :)
sxwsx / 80.55.158.* / 2011-08-12 10:11
Gdyby wiedzieli co bedzie nie pracowali by na etacie tgz.analitycy.Lezeli by na wyspie na pacyfiku i sie opalali.A tak dojezdzaja do pracy w smierdzacej warszawce i tlumacza dlaczego stalo sie to, co sie stalo,a szef ich j**...e ,ze znowu jest inaczej niz mialo byc hehe.Nic nie jest pewne!!!!!!Aczkolwiek cenie tego Pana !!!
lukaszwych,niel / 188.33.32.* / 2011-08-12 10:43
czy ja się pytam co będzie? Ja się pytam w którym miejscu powinien kupic zawodowy inwestor akcje, zeby optymalnie wyznaczyc ryzyko do zysku. Tzn przebicie jakiego poziomu uprawdopodobni, że to była korekta jak w maju 2006.
Jak porownasz korekte majowa z poczatkiem rynku bessy ostatniej to pierwsze stadia sa takie same, ale nastepne sie roznia w pierwszym przypadku masz szybki powrot na poziomy sprzed spadku a w drugim probe odbicia i nastepny wodospad.
Moje pytanie jest bardzo konkretne i nie dotyczy pytania o prawdopodobna przyszlosc indexu tylko o poziomy na wigu 20 które uprawdopodobnia ze to jednak byla korekta i nalezy zając długa pozycje. A wiadomo, że i one nic nie gwarantuja ale zwiekszaja szanse.
WDM / 109.243.54.* / 2011-08-12 11:09
To w ogole nie przypomina korekty z maja 2006. To typowy niedzwiedz, wielki i zły i pewnie ma towarzystwo. Zobacz sobie DJ z maja 2006 i teraz. Tamto to był jakiś żart, nawet nie korekta.
lukaszwych,niel / 188.33.32.* / 2011-08-12 09:53
No właśnie. Czy te wzrosty to korekta w rynku bessy czy te spadki byly korekta a teraz jest powrot do trendu główneg.
Na poczatku i tak wiadomo ze po takich spadkach musi dojsc do wybicia. RSI juz leżał na dnie, kto nie sprzedał przez kilka dni spadkow kilku procentowych to już nie zamierzał sprzedawać.Więc i tak rynek byl zkazany na wzrosty.
I teraz zasadnicze pytanie w którym momencie rozpoznac, że to była korekta albo bessa. Jezeli bessa to łatwe bo przebicie ostatniego dołka bezie oznaka, ale jezeli to hossa cd. to gdzie musi znaleść się indeks aby mozna uznac je za potwierdzenie?
WDM / 109.243.54.* / 2011-08-12 11:02
Moim zdaniem to początek bessy
mobyone / 2011-08-12 10:48 / Tysiącznik na forum
Musi zamknąć okno bessy w okolicy 2650 , chociaż przebicie 2520 już będzie byczym sygnałem .
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy